Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 07.12.2009 o 00:49, TetraGramaton napisał:

ale wiedz, że dźwięk na windowsie 7 będzie działał z szansą 1:100000...., oficjalnie
nie działa bo nawet stery nie chcą wejść a jak sie je na siłe wciśnie to jest kakafonia.
Na tej karcie nie podziałasz.

To może coś innego żeby działało na win7 bo ja napewno będę chciał ten system

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 17:07, kamyk092 napisał:

To może coś innego żeby działało na win7 bo ja napewno będę chciał ten system

To tu już ci nie pomogę. Popytaj się sprzedawców czy nowe karty creative''a są przygotowane na WIN 7 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhhh. To ja Ci teraz coś odradzę. Jeśli karta ma działać w nowych grach, to nie kupuj SB Live. Minimum Audigy. Dużo droższa nie będzie. Dlaczego tak? Ponieważ w nowych grach SB Live będzie często robił już artefakty. Wiem, bo sam przeżyłem koszmar grając w FEAR (i trochę w Crysis). Już realtek działający na nForce radził sobie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2009 o 17:49, hans_olo napisał:

Uhhh. To ja Ci teraz coś odradzę. Jeśli karta ma działać w nowych grach, to nie kupuj
SB Live. Minimum Audigy. Dużo droższa nie będzie. Dlaczego tak? Ponieważ w nowych grach
SB Live będzie często robił już artefakty. Wiem, bo sam przeżyłem koszmar grając w FEAR
(i trochę w Crysis). Już realtek działający na nForce radził sobie lepiej.

Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słucham słuchawek, które doskonale odtwarzałyby dźwięk, ale też takie, które posiadają świetny mikrofon. Słuchawek potrzebuję głównie do gry i do słuchania muzyki. Chcę podkreślić, że mają być bardzo dobrej jaości.
Cena: do 250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie posiadam SteelSeries Siberia. Osobiście uważam że mają naprawdę dobrej klasy dzwięk a z mikrofonem który jest oddzielny nie mam żadnych problemów. Słuchawki są na złączy 3,5 jack + 6,3 mm konwerter a mikrofon ma opcje "On/Off" więc coś przydatnego ale i oczywistego.

20091210223918

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 22:40, Infes napisał:

Ja aktualnie posiadam SteelSeries Siberia. Osobiście uważam że mają naprawdę dobrej klasy
dzwięk a z mikrofonem który jest oddzielny nie mam żadnych problemów. Słuchawki są na
złączy 3,5 jack + 6,3 mm konwerter a mikrofon ma opcje "On/Off" więc coś przydatnego
ale i oczywistego.


Ale dźwięk jest "dobry", czy "bardzo dobry"? :) Mikrofon dobrze działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję słuchawek. Powiem nawet więcej, poszukuję słuchawek do słuchania... Nie dobra, teraz na serio.
Chcę sobie zakupić słuchawki: takie żebym mógł się w nich pokazać na mieście (czyt. takie normalne małe słuchawki do ipoda). Najlepiej, żeby to nie były takie które się "wkłada" do uszu. Oczywiście oczekuję też (a właściwie to głównie) dobrej jakości dźwięku. A no i żeby ładne były, z białym kabelkiem... dziwne wymaganie, ale jednak czarny kabelek mi przeszkadza.
Cena: No tak jakś do 100zł, ale jak takie słuchawki są tańsze to jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwięk i mikrofon jest zaje... Jeśli chcesz znać bardzo dokładnie ;) Swoje SS Siberia mam już 2 lata i naprawdę trzyma się wszystko a dzwięk nadal mnie zadziwia. Jeśli chcesz mogę nagrać próbkę głosowa dzięki temu mikrofonowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2009 o 22:27, Yutima napisał:

Słucham słuchawek, które doskonale odtwarzałyby dźwięk, ale też takie, które posiadają
świetny mikrofon. Słuchawek potrzebuję głównie do gry i do słuchania muzyki. Chcę podkreślić,
że mają być bardzo dobrej jaości.
Cena: do 250zł


chcesz dpbrej jakości słuchawki?

http://www.allegro.pl/item843174007_creative_aurvana_live_mega_wypas_mega_cena.html

http://www.allegro.pl/item847435741_sluchawki_akg_k_99_k99_nowe_gwarancja_pl.html

chcesz dobry mikrofon?

http://www.allegro.pl/item842563175_mikrofon_zalman_zm_mic1_nowe_procpu_poleca.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2009 o 16:45, Infes napisał:

Dzwięk i mikrofon jest zaje... Jeśli chcesz znać bardzo dokładnie ;) Swoje SS Siberia
mam już 2 lata i naprawdę trzyma się wszystko a dzwięk nadal mnie zadziwia. Jeśli chcesz
mogę nagrać próbkę głosowa dzięki temu mikrofonowi.


Nie, dzięki, wierzę na słowo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku, że muszę sobie sprawić jakies porządne słuchawki z mikrofonem. Zapewne najlepszym wyborem będzie tu jeden z Headsetów z serii sygnowanej logiem "Fatal1ty".
Tylko które wybrać? HS-1000 czy może MkII które jest tylko 20 zł droższe? Czy MkII jest lepsze?
Dzięki za wszelkie rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 22:01, Outlander-pro napisał:

Dochodzę do wniosku, że muszę sobie sprawić jakies porządne słuchawki z mikrofonem. Zapewne
najlepszym wyborem będzie tu jeden z Headsetów z serii sygnowanej logiem "Fatal1ty".
Dzięki za wszelkie rady :)



To tak:
Fatal1ty ma dobre headsety. Ich jakość dzwięku jest zadowalająca, dobre basy, wygłuszenie poza tym wyglądaja efektownie. Przeznaczone do grania dlatego obowiązkowa przestrzenność. Dodatkowo mikrofon z wyśmienitą redukcją szumów nie skupia nawet dzwięków z otoczenia. Cena jest naprawde korzystna, a do tego niektóre modele oferowały chyba nawet dzwiękówke wbudowaną. Jeżeli ma być to zestaw do grania, a nie do słuchania muzyki to polecam.

Dnia 12.12.2009 o 22:01, Outlander-pro napisał:

Tylko które wybrać? HS-1000 czy może MkII które jest tylko 20 zł droższe? Czy MkII jest
lepsze?


Raczej różnicy nie będzie ale kto wie.


A btw mam zamiar kupić Seenheizer HD 555 miał ktoś z nimi kontakt. Opinię mają bardzo dobrą ale potrzebuje ich do słuchania muzyki (tylko) a do tego jak wyglada sprawa z zestawieniem ich do hi-fi i ew ipoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2009 o 23:50, FeelTheMusic napisał:

poza tym wyglądaja efektownie.

A do czego ci potrzebny efektowny wygląd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczę mój problem tu, choć dotyczy on słuchawek do mp3 ( Creative EP-630 ), to jednak mam nadzieję, że pomoże mi któryś z gramowych speców. :P

A więc - wczoraj podczas słuchania lewa słuchaweczka zaczęła przerywać, po czym kompletnie przestała grać. Po tym, co później zauważyłem, to jeśli trzymam mp3 pod dobrym kątem, słychać normalny, czysty dźwięk. Owe słuchawki kupiłem jakieś trzy miesiące temu, więc stosunkowo niedawno. Użytkuję je w standardowy sposób - mp3 w kieszeni, słuchawki zawieszone pod szyją. Gdy jestem w domu zawieszam je na szafce, by nie zaginać zbytnio kabla.
Jaki może być problem? Co najlepiej z tym zrobić? Dodam tylko, że są kupione na allegro, więc ew. reklamacja zajmie trochę czasu, ale i pieniędzy związanych z kosztem wysyłki.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> mp3 w kieszeni,
I wszystko jasne. Spróbować gwarancji. Jak się wypną (a mają prawo) to następnym razem skombinuj sobie smycz na mp3, a jak umiesz lutować, to możesz wyciąć kabelek przy samej wtyczce, zlutować ponownie i zakryć kołnierzykiem termokurczliwym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 01:35, TetraGramaton napisał:

> poza tym wyglądaja efektownie.
A do czego ci potrzebny efektowny wygląd ?


Niby do niczego , ale cieszy oko, być może je gdzieś zabierzesz. Poza tym większość ludzi to zwrokowcy i po wygladzie kupują. Wiesz każdy ceni sobie piękno :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 11:58, xDeuSx napisał:

Zamieszczę mój problem tu, choć dotyczy on słuchawek do mp3 ( Creative EP-630 ), to jednak
mam nadzieję, że pomoże mi któryś z gramowych speców. :P

A więc - wczoraj podczas słuchania lewa słuchaweczka zaczęła przerywać, po czym kompletnie
przestała grać. Po tym, co później zauważyłem, to jeśli trzymam mp3 pod dobrym kątem,
słychać normalny, czysty dźwięk. Owe słuchawki kupiłem jakieś trzy miesiące temu, więc
stosunkowo niedawno. Użytkuję je w standardowy sposób - mp3 w kieszeni, słuchawki zawieszone
pod szyją. Gdy jestem w domu zawieszam je na szafce, by nie zaginać zbytnio kabla.
Jaki może być problem? Co najlepiej z tym zrobić? Dodam tylko, że są kupione na allegro,
więc ew. reklamacja zajmie trochę czasu, ale i pieniędzy związanych z kosztem wysyłki.


Pozdrawiam

Standardowy problem nie znam osoby ze słuchawkami creative która by tego nie miała:) Ja prze to wymieniam słuchawki creative co 3-4 miechy. Nie wiem jak wyglądają Twoje ale u mnie są połączone taką jakby małą kostką przy końcu przewodu przez co jedna jest krótka do lewego ucha, a dłuższą prawą można owinąć wokół szyi. I właśnie zawsze przestawała grać ta prawa. Teraz miałałem słuchawki ponad rok bo obkleiłem to łącznie taśmą ale i tak jakieś 2tyd temu mi się popsuły a gwarancji już nie ma:( Pan w sklepie i koledzy z forum poradzili mi takie coś
http://x-kom.pl/index.php?show_prod=25923
http://x-kom.pl/index.php?show_prod=25089
Myślę, że to dobra opcja bo mają gwarkę na 2 lata. A jeśli nie te to może z innej firmy nie będą tak awaryjne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że noszenie ich wpiętych w mp3 w kieszeni je wykończyło? Poprzednie słuchawki kupione z tym właśnie odtwarzaczem użytkowałem w ten sam sposób, do tego jeszcze owijałem kabel wokół mp3 gdy musiałem je schować i takim samym sposobie i częstotliwości eksploatacji przetrwały jakieś 11 miesięcy.
Zastosuję się do pomysłu ze smyczą jeśli będzie trzeba, ale swoją drogą markowy sprzęt powinien mieć nieco dłuższą wytrzymałość niż raptem 3 miesiące... Widziałem też osoby, które usztywniają taśmą klejącą połączenie kabla z słuchawką, tuż przy słuchawce właśnie. Czy to cokolwiek daje?

I jeszcze jedno pytanie na koniec, trochę niezwiązane z tematem - kupiłem owe słuchawki na allegro, dziś okazało się, że konto sprzedawcy jest zawieszone. Czy to oznacza, że nie będę mógł ich reklamować? Dodam tylko, że facet miał dobre statystyki, nie wiem z jakiego powodu zawieszono mu konto. Kilku innych użytkowników posądziło go o sprzedawanie podróbek. Profilaktycznie sprawdziłem swój egzemplarz z opisami podrabianych partii w internecie i wychodzi na to, że to oryginały.
Oto konto wspomnianego sprzedawcy, dla zainteresowanych : http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=582870&type=fb_seller

Pozdrawiam

EDIT:
@ Witcher1990
Z tego co czytałem, kable w oryginalnych egzemplarzach powinny być równej długości. Sprawdź, czy ktoś nie sprzedał Ci lewego towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2009 o 16:52, xDeuSx napisał:

Myślisz, że noszenie ich wpiętych w mp3 w kieszeni je wykończyło? Poprzednie słuchawki
kupione z tym właśnie odtwarzaczem użytkowałem w ten sam sposób, do tego jeszcze owijałem
kabel wokół mp3 gdy musiałem je schować i takim samym sposobie i częstotliwości eksploatacji
przetrwały jakieś 11 miesięcy.
Zastosuję się do pomysłu ze smyczą jeśli będzie trzeba, ale swoją drogą markowy sprzęt
powinien mieć nieco dłuższą wytrzymałość niż raptem 3 miesiące... Widziałem też osoby,
które usztywniają taśmą klejącą połączenie kabla z słuchawką, tuż przy słuchawce właśnie.
Czy to cokolwiek daje?

Miałem słuchawki Logitecha. Kabel miał wtyczkę z bardzo sztywnym i bardzo małym kompensatorem, przez co zginał się ostro w jednym punkcie i też bardzo szybko pękła żyła w środku (ok. 3 miesięcy).

Dnia 13.12.2009 o 16:52, xDeuSx napisał:


I jeszcze jedno pytanie na koniec, trochę niezwiązane z tematem - kupiłem owe słuchawki
na allegro, dziś okazało się, że konto sprzedawcy jest zawieszone. Czy to oznacza, że
nie będę mógł ich reklamować? Dodam tylko, że facet miał dobre statystyki, nie wiem z
jakiego powodu zawieszono mu konto. Kilku innych użytkowników posądziło go o sprzedawanie
podróbek. Profilaktycznie sprawdziłem swój egzemplarz z opisami podrabianych partii w
internecie i wychodzi na to, że to oryginały.
Oto konto wspomnianego sprzedawcy, dla zainteresowanych : http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=582870&type=fb_seller

Miałem podobny problem ale z zakupem nieco większym (karta graficzna za 1000 zł), narazie na niej działam, bo nie mam wyboru, ale wiem, ze ma za wysokie temperatury i trochę się obawiam. Allegro prowadzi program ochrony, jeśli zakupiłeś produkt nie później niż X czasu temu (nie pamiętam ile dokładnie, ale chyba ze 3 miesiące) to Allegro może zwrócić Ci pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować