Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2009 o 21:05, Yutima napisał:

STEELSERIES 5H V2 7.1 USB


Posiadam te słuchawki od miesiąca (może dwóch) i co prawda muzyki nie najlepiej się słucha (chociaż zależy też jaki kawałek ;p), ale w grach...MIODZIO! Na początku możesz nie odróżniać czy ktoś biegnie z prawej czy z lewej strony (przynajmniej ja tak miałem xD), ale jak już się przyzwyczaisz to potrzebny będzie ci tylko skill w trafianiu headshotów ;] Mnie już od wh na kilku serwach "zwyzywali" bo wiedziałem dokładnie kiedy ktoś wyskoczy zza ściany ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2009 o 21:05, Yutima napisał:

STEELSERIES 5H V2 7.1 USB


Osobiscie nigdy na pomysl kupowania sluchawek "dla graczy" nie wpadlem, wiec i wynalazkami pokroju Steelseries sie nie interesowalem nigdy.

Przejrzyj sobie pare watkow z forum mp3store - nie sa one raczej zbyt pochlebne dla tych sluchawek, aczkolwiek to pewnie w wielu przypadkach jest kwestia indywidualnyc upodoban, wiec i tak radzilbym isc do sklepu, gdzie dadza Ci mozliwosc odsluchania sprzetu przed zakupem.

http://forum.mp3store.pl/topic/58152-roccat-kave-5-1-vs-steelseries-siberia-v2-7-1/page__p__606982__hl__steelseries__fromsearch__1&#entry606982

http://forum.mp3store.pl/topic/58834-wybor-sluchawek/page__p__604891__hl__steelseries__fromsearch__1&#entry604891

http://forum.mp3store.pl/topic/58552-sluchawki-51-ktore-wg-was-z-tych-trzech/page__p__602604__hl__steelseries__fromsearch__1&#entry602604

http://forum.mp3store.pl/topic/57417-sluchawki-do-gry/page__p__595176__hl__steelseries__fromsearch__1&#entry595176

http://forum.mp3store.pl/topic/56961-sluchawki-do-gier-bardzo-wygodne-do-250-zl/page__p__592143__hl__steelseries__fromsearch__1&#entry592143


Z drugiej strony - w tescie: http://pclab.pl/art39650-48.html
takie steelseries wypadly (w przedziale cenowym 400-600) niby w porzadku - tyle, ze dam sobie rece uciac, ze za 400 pln da sie kupic znacznie lepsze sluchawki, niz te Steelseriesy. Zreszta - uzasadnienie w tescie, ze sluchawki zostaly wybrane dlatego, ze wypadaja lepiej niz poprzednik, to tez jest w sumie smieszne - bo w koncu powinny zostac wyroznione za to, ze wypadaja lepiej od konkurencji w tym przedziale cenowym, a nie za to, ze sa lepsze od swojego poprzednika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heja, mam sprawę

chcę sobie kupić słuchawki bezprzewodowe, przeglądam allegro, ale nie mogę znaleźć takich gdzie jest w same słuchawki wmontowany mikrofon, znajduję tylko taki zestaw gdzie mikrofon jest w stacji dokującej.
Wysłałem jeszcze kilka zapytań do sprzedawców ale spodziewam się podobnych odpowiedzi jak do tej pory.
Znacie jakieś słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym mikrofonem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam headset Genius HS-04U, do zestawu była dołączona płytka do instalacji ale zapomniałem jej. Teraz chciałbym użytkować słuchawki na innym kompie ale jak napisałem płytki nie ma, czy jest jakiś inny sposób by zainstalować takie słuchawki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2009 o 12:20, Beleth napisał:

heja, mam sprawę

chcę sobie kupić słuchawki bezprzewodowe, przeglądam allegro, ale nie mogę znaleźć takich
gdzie jest w same słuchawki wmontowany mikrofon, znajduję tylko taki zestaw gdzie mikrofon
jest w stacji dokującej.
Wysłałem jeszcze kilka zapytań do sprzedawców ale spodziewam się podobnych odpowiedzi
jak do tej pory.
Znacie jakieś słuchawki bezprzewodowe z wbudowanym mikrofonem?


Creative HS-1200, dostałem je na gwiazdkę i są naprawdę dobre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He he he, instalka jest do ściągnięcia ze strony producenta. Musze przyznać że przez moment zaczynałem być naprawdę zły na siebie za swoje zapominalstwo ^^.

W każdym razie headset HS-04U polecam. Dobrze działa i jest nieźle wykonany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2009 o 21:08, tomasz23 napisał:

Creative HS-1200, dostałem je na gwiazdkę i są naprawdę dobre :)


hehe, właśnie nad nimi się zastanawiałem bo w necie czytałem że niezłe są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem znaleźć tematu o głośnikach, więc zapytam tutaj. Szukam głośników 2.1 za 150-200 zł, będą podłączone pod zintegrowana kartę muzyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:41, Dzikq napisał:

Nie mogłem znaleźć tematu o głośnikach, więc zapytam tutaj. Szukam głośników 2.1 za 150-200
zł, będą podłączone pod zintegrowana kartę muzyczna.


Może sięgnij do CDA z października, tak wszystko było opisane ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 01:41, Dzikq napisał:

Nie mogłem znaleźć tematu o głośnikach, więc zapytam tutaj. Szukam głośników 2.1 za 150-200
zł, będą podłączone pod zintegrowana kartę muzyczna.

Na Twoim miejscu nawet bym się nie zastanawiał, tylko poleciałbym do sklepu po Creative Gigaworks T20 lub T20 II (różnią się tylko wyeliminowaniem silnej niebieskiej diody). Są to głośniki rzekomo 2.0 (bo niby bez suba), ale w praktyce każdy z głośników ma taką konstrukcję, że sam w sobie jest akustycznym subwooferem, więc kolejna skrzynka z kablami jest zupełnie niepotrzebna. Jakieś 95% zestawów 2.1 w ogóle nie dorównuje jakością dźwięku (i basów) temu modelowi. 2.1 w większości są badziewnymi zestawami średniotonowymi z dudniącym subem. T20, to prawdziwe głośniki koncertowe do elektrycznego fortepianu, które dają się podłączyć do kompa. Obecnie kosztują jakieś 215 zł. Mam kilka sztuk od 3 lat, więc wiem co mówię. W przypadku modelu T20 trzeba zakleić świecącą diodę nieprzezroczystą taśmą izolacyjną, żeby nie jarała po oczach. :)
Koniec reklamy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.12.2009 o 14:05, Dzikq napisał:

Zależy mi bardziej na subiektywnych odczuciach ;)

@Olamagato Niestety przekraczają granice cenową:(

dziq wierz mi że dobrze prawi i poczciwe T20 grają bardzo dobrze jak na przedział cenowy... brzmienie jest dość neutralne ale każdy gatunek muzyki wymaga lekkiego pokombinowania z pokrętłami "ekłalizera"... ja do kompa używam słuchawek... a z zestawów stereo jedną z najciekawszych propozycji kompaktowych na naszym rynku ma BOSE ale cena może być nie do zaakceptowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić sobie słuchawki ale nie do kompa tylko do mp3 (Creatvie Zen). Do tej pory jechałem na EP-60 i były niezłe, ale może czas na coś nowego? Jakie słuchawki będą lepsze? Douszne czy nauszne? Podpowiem że nie chcę za dużo wydać (tak do 100zl) i słucham metalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie co W1tch3r. :) Chciałbym kupić słuchawki douszne za mniej więcej 200 złotych, ale niestety nie znam się na nich tak, żeby móc coś bez problemu wybrać. :) Po przeczytaniu niektórych opinii w internecie stwierdzam, że zależy mi na trwałości. Myślałem o Creative Zen Aurvana, ale właśnie wiele osób narzeka na ich trwałość, dlatego je sobie odpuszczę chyba. Poza tym mogę jeszcze powiedzieć, że zamierzam słuchać wszelkich odmian rocka, dlatego też jakieś przesadnie mocne basy nie są mi potrzebne.
No, to liczę na jakąś pomoc w wyborze słuchawek. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że piszę post pod postem, ale to nie moja wina, że nikt nic przez tyle czasu nie napisał. :P Poszukałem trochę w internecie i zainteresowały mnie słuchawki AKG K 330. Wyczytałem, że są one dobre, jeśli chodzi o słuchanie rocka. Czy miał ktoś z tymi słuchawkami styczność? Bo interesuje mnie czy są one wytrzymałe. :) Poza tym chętnie dowiedziałbym się jaka jest różnica między AKG K 330 a 340. Te drugie są droższe o jakieś 50 złotych, ale jeśli jakość jest lepsza to może bym się na te właśnie słuchawki skusił.
To jak - wie ktoś coś o tych słuchawkach? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... do niedawna korzystałem ze słuchawek po 15-30 zł i jakoś nie marudziłem...
... dopóki nie kupiłem Plantronics''ów 367 (zamknięte).
Miałem też na oku Creativy Fatal1ty, jednak testowałem je w Empiku i jakość dźwięku pozostawiała wiele do życzenia (co do jakości samych słuchawek nie miałem zastrzeżeń)

Plantronics 367 mają sprytnie ukryty rozkładany ( i wysuwany, co przypadkiem odkryłem i powiedziałem kumplowi które słuchawek tych używał ponad pół roku a jednak był w szoku :P) dobrą jakość dźwięku (jak na swój przedział cenowy) fajną stylizację. W CDA pisali że sa strasznie ciasne, jednak wystarczy je trochę bardziej wysunąć (są regulowane, jak chyba każde słuchawki teraz) i już jest w porządku, a wraz - dzięki grubej, miękkiej "poduszce" idealnie przylegają do głowy ;)

Ogólnie w tym przedziale cenowy chyba nie ma nic lepszego dla graczy.
Od Siebie - Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.01.2010 o 19:23, Mafioso_PL napisał:

Plantronics 367 mają sprytnie ukryty rozkładany ( i wysuwany, co przypadkiem odkryłem
i powiedziałem kumplowi które słuchawek tych używał ponad pół roku a jednak był w szoku
:P) dobrą jakość dźwięku (jak na swój przedział cenowy) fajną stylizację. W CDA pisali
że sa strasznie ciasne, jednak wystarczy je trochę bardziej wysunąć (są regulowane, jak
chyba każde słuchawki teraz) i już jest w porządku, a wraz - dzięki grubej, miękkiej
"poduszce" idealnie przylegają do głowy ;)

Ogólnie w tym przedziale cenowy chyba nie ma nic lepszego dla graczy.
Od Siebie - Polecam.

No ja bym tych słuchawek nie polecił miałem je jakiś miesiąc i jedna słuchawka po prosu przestała grać , a tak po za tym mają słabą konstrukcje i słaby mikrofon . Mam teraz Sennheiser HD 215 i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony , są super !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba trafiłeś na jakiś trefny model, w co jakoś też mi się bardzo wierzyć nie chce... :P

Dnia 07.01.2010 o 13:11, kamyk092 napisał:

miałem je jakiś miesiąc i jedna słuchawka po prosu przestała gra

Nawet najlepszym producentom zdarzają się wpadki, sąsiad ostatnio kupił sobie Logitheca G15 i wyświetlacz spalił mu się (dosłownie, bo aż dym poszedł :P) po 3ch dniach użytkowania O_o

Dnia 07.01.2010 o 13:11, kamyk092 napisał:

po za tym mają słabą konstrukcje i słaby mikrofon

Konstrukcją nie odbiegają wcale od tych Sennheiser''ów, a i na mikrofon nie narzekam, bo świetnie tłumi zakłócenia (co mi się bardzo przydaje, bo mieszkam w centrum dość dużego miasta, i ciągle przejeżdżające tramwaje trzęsą aż całym budynkiem :P), i bardzo wyraźny dźwięk nagrywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować