Zaloguj się, aby obserwować  
sathorn1

Kącik słuchawek. Słuchawki co o nich myślicie? Jakie macie?

2335 postów w tym temacie

Zamierzam kupić słuchawki do empetrójki Creative Zen (tak, ta cała karta kredytowa ; p), tyle że nie mam pojęcia jakich szukać. No tak, cena, hmm, do 100zł. Co myślicie np. o:

http://www.agito.pl/sluchawki/philips-shs320000.0.359941.html?cid=2977&attr=4356:437650

Głównie chodzi mi o jakość dźwięku oczywiście, a po za tym żeby mi z uszu nie wylatywały, więc mogą być i słuchawki podobne do tychże Philipsów.
Pozdrawiam : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema, mam zamiar kupić sobie słuchawki do mp3, douszne najlepiej z Creative tak do 100 zł :D Co polecacie ?? Zależy mi głównie na czystości dźwięku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2010 o 19:08, Brone_K napisał:

Siema, mam zamiar kupić sobie słuchawki do mp3, douszne najlepiej z Creative tak do 100
zł :D Co polecacie ?? Zależy mi głównie na czystości dźwięku.

Mi polecali te http://x-kom.pl/index.php?show_prod=50335
Ponoć najczęściej wybierane creativy
Jednak bardziej sensowne są te http://x-kom.pl/index.php?show_prod=25923
sam je mam i wiem, że nie zepsują się tak szybko jak douszne- w mim przypadku wymiana takich tańszych creativów co pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, jeżeli chodzi o mój ostatni post, to załóżmy, że mogą być do 100zł, ale z wielką chęcią zaoszczędzę, audiofilem nie jestem ; p

Co myślicie (po za tymi wyżej napisanymi philipsami) o tych dwóch modelach thomsona?
http://www.nokaut.pl/sluchawki/sluchawki-thomson-hed148n.html
http://www.nokaut.pl/sluchawki/sluchawki-thomson-hed61n.html#ProductInfo=ProductComments

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2010 o 21:11, the_bishop napisał:

fatality to sa zdecydowanie sluchawki do grania, a na dodatek Creative to bardzo dobra
firma :) sa okej imo

creative wmawia komputerowym dzieciaczkom że jest bardzo dobrą firmą, a stoi tylko trochę wyżej od zalewającej nas tandety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 11:11, TetraGramaton napisał:

...ale to jest twoje zdanie.

Powiedz co masz bądź miałeś firmy creative''a ?

a co można powiedzieć, poza produktami skierowanymi dla fanów audio typu karty Xfi serii platinum kilkoma modelami głośników serii gigaworks... creative nie ma produktów dobrych jakościowo a słuchawek w szczególności... Już same przewody stosowane w słuchawkach to jest parodia. Marki takie jak creative i Steelseries tworzą słuchawki dla konkretnego odbiorcy wytwarzając poprzez silne działania marketingowe i politykę cenową wrażenie obcowania z produktami Hi-Fi. A tak zwyczajnie nie jest, wystarczy porównać brzmienie ze słuchawkami Beyerdynamics, ATH, AKG, Grado czy Shure i wtedy cały misterny plan robienia wody z mózgu małolatom upada na pysk...

miałem firmy creative słuchawki serii Fatality i bardzo się rozczarowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 11:45, czaja24 napisał:

> ...ale to jest twoje zdanie.
>
> Powiedz co masz bądź miałeś firmy creative''a ?
>
a co można powiedzieć, poza produktami skierowanymi dla fanów audio typu karty Xfi serii
platinum kilkoma modelami głośników serii gigaworks... creative nie ma produktów dobrych
jakościowo a słuchawek w szczególności... Już same przewody stosowane w słuchawkach to
jest parodia. Marki takie jak creative i Steelseries tworzą słuchawki dla konkretnego
odbiorcy wytwarzając poprzez silne działania marketingowe i politykę cenową wrażenie
obcowania z produktami Hi-Fi. A tak zwyczajnie nie jest, wystarczy porównać brzmienie
ze słuchawkami Beyerdynamics, ATH, AKG, Grado czy Shure i wtedy cały misterny plan robienia
wody z mózgu małolatom upada na pysk...

miałem firmy creative słuchawki serii Fatality i bardzo się rozczarowałem

...to wyrokuj o tym produkcie a nie o całej firmie która jak każda ma wpadki.
Karty creativa są od zawsze bardzo dobre, problem tylko głównie polegał na stabilności ich wadliwych często sterowników które na każdym systemie szfankowały w nieokreślonym momencie.
Ich zestawy głośnikowe to nawet lepiej brzmią niż nie jedna wieża a są tanie jak barszcz. Mam słuchawki Creative Aurvana Live i są one może ze stajni fostera ale ten ich produkt jest jednym z najlepszych na świecie i najbardziej rozchwytywany w tym przedziale cenowym. Za ich cenę nie sądzę abyś kupił czegoś lepszego. Nawet produkty Senhaissera nie są tak świetne jak one.
Nie miałem na uszach Fatality ale z tego co wiem to są to słuchawki przeznaczone dla graczy a nie do delektowania się muzyką.
AKG jest producentem słuchawek HI FI a nie pod PC. Ich lepszy bass pewnie ci się spodobał ale w grach ten bass wcale nie jest niczym istotnym a nawet może przeszkadzać grając w gry FPS.

albo jesteś graczem albo słuchaczem muzyki,


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 16:21, Woo-Cash napisał:

Ile powinno trwać porządne wygrzanie słuchawek(Koss porta pro)? Po 12h wciąż nie dają
rady z "Judas Kiss" Metalliki ;(

Jakie źródło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 16:28, hans_olo napisał:

> Ile powinno trwać porządne wygrzanie słuchawek(Koss porta pro)? Po 12h wciąż nie
dają
> rady z "Judas Kiss" Metalliki ;(
Jakie źródło?


Sony Ericsson w595 ;). Mbiej niż połowa głośności, ale głośniej i tak nie słucham; zapętlanie WMA chyba ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 16:30, Woo-Cash napisał:

Sony Ericsson w595 ;). Mbiej niż połowa głośności, ale głośniej i tak nie słucham; zapętlanie
WMA chyba ;P

Spróbuj na oryginale :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 16:21, Woo-Cash napisał:

Ile powinno trwać porządne wygrzanie słuchawek(Koss porta pro)? Po 12h wciąż nie dają
rady z "Judas Kiss" Metalliki ;(


około 100 godzin i powinny uzyskać właściwą dynamikę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak więc napisałem o których produktach mam dobre zdanie, a głośniki to wcale nie grają tak pięknie (prócz gigaworksów)...

Widzisz w słuchawkach AKG nie ma wcale "potężnego" basu to raczej Creativy kopią tępymi uderzeniami po uszach gubiąc szczegóły dźwięku. A że Creativy są rozchwytywane - patrz mój poprzedni post. PS i wcale nie brzmią lepiej niż Sennheiser HD555 a senków brzmienia nie lubię.

całkiem niedawno pclab.pl opublikował test porównawczy słuchawek i creative w nie otrzymał rekomendacji w żadnej kategorii cenowej ... a ścierał się choćby z platronics, asus... bez komentarza ... to że się zachwycasz słuchawkami Creative jest spowodowane tym że nie słyszałeś nic innego nawet w podobnej cenie AKG k530 LTD rozjadą twoje Creative czy w muzyce czy w grach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 19:56, Idz_Pan napisał:

Znacie może jakieś zaufane małe słuchaweczki?


Dołączam się. Na wejście mini-jack :D
Bo mi właśnie prawa zamarzła ;/ i nie działa d;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA jeszcze też się odwołam do PClab, gdzie był właśnie test creative aurvana live, ale porównawczo na kartach creative Xi-fi i Asus Xonar. Jak wiadomo z załozenia Xonar nie jest super dedykowany do gier, lecz same opisy wrażeń recenzenta już sugerowały dużo lepszą efektywność kart Asusa w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować