Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Datel pozywa Microsoft

26 postów w tym temacie

Jeśli ten pozew przejdzie to... czekajcie, czy ja dobrze zrozumiałem, koniec z ''komuną'' na oryginalnego pada Microsoftu? No nieźle nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy osoba nade mną specjalnie takie błędy porobiła czy może słowo "tibia" w nicku zrobiła swoje ale fakt, nie podoba mi się, że M$ robi zagrania żeby kupowane były tylko ich akcesoria. Go Datel !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby to wygrali. Nie bardzo mi się widzi płacenie horrendalnych sum za tylko i wyłącznie oryginalny sprzęt, bo pociągnie może miesiąc dłużej i ma napis MicroSoft. Sam mam nieoryginalne pady do PS2, a wyglądają wręcz identycznie (poza bardziej wysuniętymi start i select - których i tak tak rzadko używam, że mi to wisi) i sprawują się doskonale, a oba razem kosztowały połowę ceny jednego oryginalnego (oczywiście nówki)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie MS miał powody do zablokowania tych kart, bo Datel jest jak widać tępą firmą, bo nie zabezpieczył tych kart i umożliwiały one cheatowanie. Bardzo dobrze, że tak zrobili Datelowi życzę bankructwa, bo nie dość, że do własnego błędu przyznać się nie potrafią zabezpieczeń też nie poprawią to jeszcze pozywają MS za to, że ich karty pozwalały cheatować po prostu fantastyczna firma. Ci ludzie, którzy nie cheatowali może mają większe zmartwienia, ale ważne, że cheaterom się dostało w prawdzie bardzo rzadko ich widzę, ale jak się taki zdarzy to mam ochotę znaleźć go po jego IP i porozmawiać osobiście.

Ps. Jak to wytłumaczyć, że to nie jest skok na kasę przez MS? Po prostu wtedy zablokowaliby nieoryginalne HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ta firma powinna "prosić" o zgodę na tworzenie kart do konsoli. To nie jest tak, że każdy może sobie produkować. Podobnie jest z grami na Xbox''a czy PS3. Producenci gier bulą dużą kasę za licencje itp. to czemu producenci osprzętu nie muszą? Tym razem jestem za MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"banujo " ??

Łahahahaha, słowo które chciałeś napisać to "banują". Kolejny mistrz języka polskawego. Zabierz się za nauke bo twoja polonistka popełni samobójstwo kiedy to przeczyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogliby znieść ograniczenia co do dysków twardych... Microsoft nieźle okrada ludzi chcąc za 120 Gb dysk z plastikową kieszenią około 300 zł :/ :/

Jakoś na PS 3 nie ma problemów z podpięciem jakiegokolwiek dysku 2.5 cala :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 14:57, Mrocz napisał:

Jeszcze mogliby znieść ograniczenia co do dysków twardych... Microsoft nieźle okrada
ludzi chcąc za 120 Gb dysk z plastikową kieszenią około 300 zł :/ :/

Jakoś na PS 3 nie ma problemów z podpięciem jakiegokolwiek dysku 2.5 cala :/

Możesz przecież włożyć dysk WD do 250 GB, bo tyle obsługuje Xbox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 14:59, Xjumpaytech napisał:

Możesz przecież włożyć dysk WD do 250 GB, bo tyle obsługuje Xbox.


Do niedawna było to 120 GB i tylko jeden z modeli WD, poza tym trzeba go specjalnie formatować, a by przenieść dane trzeba mieć w kompie chipset VIA, o ile mnie pamięć nie myli. Trochę to kłopotliwe, ale ms to ms. Kiedyś dysk 120 GB kosztował ponad 600 zł do xboxa, gdzie ten sam "luzem" kosztował 140 zł.

Ewentualne zdjęcie blokady obcych padów będzie dobre dla graczy, bo nie każdemu odpowiada jakość pada do xboxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 15:05, marcinsud napisał:

Do niedawna było to 120 GB i tylko jeden z modeli WD, poza tym trzeba go specjalnie formatować,
a by przenieść dane trzeba mieć w kompie chipset VIA, o ile mnie pamięć nie myli. Trochę
to kłopotliwe, ale ms to ms. Kiedyś dysk 120 GB kosztował ponad 600 zł do xboxa, gdzie
ten sam "luzem" kosztował 140 zł.


Ale teraz w sprzedaży są już Xboxy 250 GB, więc i taki dysk można pewnie włożyć. Kłopotliwe to trochę może jest, ale jak ktoś nie chce płacić tyle kasy za dysk to może zrobić to taniej.

Dnia 24.11.2009 o 15:05, marcinsud napisał:

Ewentualne zdjęcie blokady obcych padów będzie dobre dla graczy, bo nie każdemu odpowiada
jakość pada do xboxa.


Jeszcze nie słyszałem narzekań na pady do xboxa oprócz fanboyów Sony, nawet powiem więcej pad jest zawsze traktowany jako duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 15:14, Xjumpaytech napisał:

Jeszcze nie słyszałem narzekań na pady do xboxa oprócz fanboyów Sony, nawet powiem więcej
pad jest zawsze traktowany jako duży plus.


Nie mam ani xboxa ani PS3 (na xpudle gram u kumpla), powiem tak zaprojektowany pad od xboxa jest dobrze w dużych dłoniach dobrze leży, ale z wykonaniem jest gorzej. Gumki szybko się ścierają, czasem analog minimalnie ucieka, plastiki są kiepsko spasowane i takie drobne sprawy, ogólnie to dziwne, bo ms raczej robił lepszy sprzęt, ale konsola ma być tania, więc jest jak jest. Z padem od PS3 nie maiłem do czynienia jednak pad od PS2 jest dla mnie za mały i niewygodnie się gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw ta firma powinna "prosić" o zgodę na tworzenie kart do konsoli. To nie jest

Dnia 24.11.2009 o 14:31, TobiAlex napisał:

tak, że każdy może sobie produkować.


Jeśli Datel wygra ten proces to będzie ciekawy precedens. Wiadomo, że firmy różnie podchodzą do takich spraw - np. jak do kamery Sony kupowałem "memory sticka" to nie brałem tego z logiem "Sony", tylko jakiś tańszy odpowiednik. Wszystko działa na szczęście.

Ale jak w pracy koleżanka kupiła jakiś zamiennik "Point Black" do drukarki HP, to w środku była karteczka, że może się wyswietlić komunikat że "nie znaleziono tonera", a i pewnie jak wgłębiłbym się w instrukcje od tej drukarki, to pewnie właśnie by się okazało że straciłem gwarancję za używanie nieautoryzowanego tonera ;-). Anyway - wszystko udało się uruchomić, jedynie poziom tuszu się nie pokazuje.

Nie jest żadną tajemnicą że firmy zarabiają na akcesoriach do swoich produktów - często przy tym winduja ceny aż do nieprzyzwoitości.Tak robi MS, tak robi większość producentów drukarek, telefonów komórkowych (zawsze zalecane jest używanie oryginalnych akcesoriów, itp.), samochodów (firmy motoryzacyjne nie patrzą zbyt przychylnym okiem na nielicencjonowane częsci zamienne).

Oczywiscie firmy mają prawo decydować jakie akcesoria można pakować do ich sprzętu, ale nie popadajmy w przesadę - gdyby mi np. nakazano lać do baku mojego auta paliwo konkretnej firmy, bo inaczej nie pojedzie to bym się lekko wkurzył.

Datel zagrał MS na nosie bo wyprodukował "memorkę" o większej pojemności i tańszą, czym udowodnił że MS na swoich kartach pamięci zdziera niemiłosiernie, narzucając przesadną marże. MS zamiast zjechać z ceną, to wyeliminował konkurenta idąc po najmniejszej linii oporu. Brzydkie zagranie. I pisze to jako posiadacz X360 wraz z oryginalnymi akcesoriami :) Jestem za Datelem, bo za chwile się okaże że nawet takie pierdoły jak kabel trzeba będzie kupowac autoryzowane od MS. Oczywiscie za wielokrotnie przegiętą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 14:32, Komintern83 napisał:

"banujo " ??

Łahahahaha, słowo które chciałeś napisać to "banują". Kolejny mistrz języka polskawego.
Zabierz się za nauke bo twoja polonistka popełni samobójstwo kiedy to przeczyta.


Przyganiał kocioł garnkowi:

".. nie mróczy.."; ".. na pódełku .."; " .. i złodzieji jest .."

Dnia 24.11.2009 o 14:32, Komintern83 napisał:

> Jeszcze mogliby znieść ograniczenia co do dysków twardych... Microsoft nieźle okrada

> ludzi chcąc za 120 Gb dysk z plastikową kieszenią około 300 zł :/ :/
>
> Jakoś na PS 3 nie ma problemów z podpięciem jakiegokolwiek dysku 2.5 cala :/
Możesz przecież włożyć dysk WD do 250 GB, bo tyle obsługuje Xbox.


Nie można tak po prostu włożyć sobie dysku WD, najpierw trzeba go przerobić i sformatować, więc równie dobrze to samo można zrobić z kartami pamięci/padami i innym sprzętem.

Co do samego pozwu, to mam mieszane uczucia ze względu na własne przygody z nieoryginalnym sprzętem do PS 2 - nie oryginalna karta pamięci jak i pad nie były rozpoznawane przez niektóre gry (np. GTA 3, Burnout 3) co mnie dosyć zirytowało, zły byłem na siebie, na firmy produkujące "podróbki", że nie umieszczają info oraz na Sony/developerów, którzy stosują takie praktyki (stosowna informacja o braku kompatybilności z nieoryginalnymi peryferiami jest nawet w instrukcji.. tyle, że instrukcja jest dopiero w pudełku z grą..)
Jednak 600 zł, które M$ sobie życzył za 120 GB dysk to kpina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 14:03, marek97tibia napisał:

no i dobrze głupiemu microsoftowi bo najpierw hamsko konsole banujo a potem "o nie nie
banujemy" a każdy wie że banujo.
nalerzy im sie


Takie durnoty gadasz, że szkoda słuchać. Microsoft oficjalnie zapowiedział akcje banowania. Zresztą, bardzo słusznie. To piratom się należy.
Rzeczywiście, trochę przesadzili z tymi restrykcjami. Co innego, gdyby te zamienniki psuły sprzęt. Zupełnie nie rozumiem zachowania Microsoftu. Teraz, gdy to PS3 się lepiej sprzedaje powinni nie zrażać do siebie potencjalnych nabywców. A tymczasem sami przybijają sobie gwóźdź do trumny...

marek97tibia - kup słownik... albo mniej graj w tibie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego troll/podpucha zwana markiem97tibia jeszcze nie jest zbanowana?

Co do pozwu- no ludzie kochani, to już jest przeca telenowela. "Microsoft i monopolizm", odcinek 3241.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować