Zaloguj się, aby obserwować  
lampak

Homoseksualizm, aborcja, prawa kobiet, tolerancja, za czy przeciw? [M]

13004 postów w tym temacie

Kogo ja w tym temacie widzę :>

Dnia 17.04.2008 o 16:35, demrenfaris napisał:

Moją tezę o Twojej bezgranicznej głupocie potwierdza post "o poronieniu" - tu nawet nie
chce mi się komentować ;P Fanatyk.



Dopiero jak mój mózg zarejestrował słowo głupota wróciłem z powrotem do Twojego postu. Poszukałem kto i gdzie to napisał. Wiesz fanatyk to chyba za mało w tym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:34, dawidos170 napisał:

Idealizmy - można o nich mówić - wiara w nie to coś zupełnie innego. Nie stać mnie by
wierzyć w świat sprawiedliwy,uczciwy,bez całego zła jakie się dokonuje.

Prrrff... Idealista teoretyk. Jeśli już z takim przekonaniem czegoś bronisz to staraj się temu w życiu sprostać. A jeśli w to nie wierzysz to nie wiem po co jakiś czas temu tak obstawałeś przy pozytywnych cechach idealizmu i ich prawdziwości.

Dnia 17.04.2008 o 16:34, dawidos170 napisał:

Jeśli dziecko było "wpadką" jak to ostatnio stało się modne - przykro mi - trzeba ponosić konsekwencje. Jeśli
nas nie stać - trzeba było nie harcować. Jeśli to wynik gwałtu - gwałciciel powinien na nie łożyć.

Więc konsekwencje wpadki ma ponieść dziecko? No tak, to bardzo logiczne i sprawiedliwe, oczywiście. To że ktoś nie bierze pod uwagę możliwych konsekwencji swoich zachowań to wynik nieudolności rodziny i państwa jako instytucji wychowawczych - to zaś czyni je współodpowiedzialnymi. Oprócz tego takie dziecko jest obywatelem danego państwa i zasługuje na jego ochronę, bez względu na głupotę i krótkowzroczność swoich rodziców.

Dnia 17.04.2008 o 16:34, dawidos170 napisał:

A czym jest człowieczeństwo ?

Między innymi szacunkiem dla życia i jego wartości - szczególnie gdy jest ono niewinne i bezbronne (czyt. dziecko nie miało jeszcze okazji napaskudzić w piaskownicy świata).

Dnia 17.04.2008 o 16:34, dawidos170 napisał:

BTW. Nie każde morderstwo jest potworne.

Każde morderstwo takie jest, nie każda śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:46, Graffis napisał:

> Idealizmy - można o nich mówić - wiara w nie to coś zupełnie innego. Nie stać mnie
by
> wierzyć w świat sprawiedliwy,uczciwy,bez całego zła jakie się dokonuje.
Prrrff... Idealista teoretyk. Jeśli już z takim przekonaniem czegoś bronisz to staraj
się temu w życiu sprostać. A jeśli w to nie wierzysz to nie wiem po co jakiś czas temu
tak obstawałeś przy pozytywnych cechach idealizmu i ich prawdziwości.


Bo idealizm jest wartością pozytywną. Ale wiara w to,że tak może być w aktualnych czasach jest lekkim eufemizmem.

Dnia 17.04.2008 o 16:46, Graffis napisał:

> Jeśli dziecko było "wpadką" jak to ostatnio stało się modne - przykro mi - trzeba
ponosić konsekwencje. Jeśli
> nas nie stać - trzeba było nie harcować. Jeśli to wynik gwałtu - gwałciciel powinien
na nie łożyć.
Więc konsekwencje wpadki ma ponieść dziecko? No tak, to bardzo logiczne i sprawiedliwe,
oczywiście. To że ktoś nie bierze pod uwagę możliwych konsekwencji swoich zachowań to
wynik nieudolności rodziny i państwa jako instytucji wychowawczych - to zaś czyni je
współodpowiedzialnymi. Oprócz tego takie dziecko jest obywatelem danego państwa i zasługuje
na jego ochronę, bez względu na głupotę i krótkowzroczność swoich rodziców.


Nadal nie rozwiązuje to problemu czemu obywatel ma płacić za winny innych. Każda głupota w naszym kraju i zapewne wielu innych tzn - niechciane dziecko oddane do domu dziecka,przestępstwo i odsiadka powoduje, że płacić muszą za to wszyscy. Jeśli ktoś ma niechciane dziecko - może je oddać ale musi na nie łożyć. Trochę jak w Chinach.

Dnia 17.04.2008 o 16:46, Graffis napisał:

> A czym jest człowieczeństwo ?
Między innymi szacunkiem dla życia i jego wartości - szczególnie gdy jest ono niewinne
i bezbronne (czyt. dziecko nie miało jeszcze okazji napaskudzić w piaskownicy świata).


Między innymi sprytnie wymieniłeś to na czym obstaje 5 przykazanie. I o czym głoszą księża.

Dnia 17.04.2008 o 16:46, Graffis napisał:

> BTW. Nie każde morderstwo jest potworne.
Każde morderstwo takie jest, nie każda śmierć.


Tylko wykonując karę śmierci mordujemy świadomie i z premedytacją w imię mniejszego zła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:35, demrenfaris napisał:

Moją tezę o Twojej bezgranicznej głupocie potwierdza post "o poronieniu" - tu nawet nie chce mi się komentować ;P Fanatyk.


Kultura wypowiedzi obowiązuje na całym forum.
-1 do statusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 16:54, dawidos170 napisał:

Bo idealizm jest wartością pozytywną.

Wartością pozytywną jest prawda i tego sie warto trzymać.

Dnia 17.04.2008 o 16:54, dawidos170 napisał:

> > Jeśli dziecko było "wpadką" jak to ostatnio stało się modne - przykro mi -
Nadal nie rozwiązuje to problemu czemu obywatel ma płacić za winny innych. Każda głupota
w naszym kraju i zapewne wielu innych tzn - niechciane dziecko oddane do domu dziecka,przestępstwo
i odsiadka powoduje, że płacić muszą za to wszyscy. Jeśli ktoś ma niechciane dziecko
- może je oddać ale musi na nie łożyć. Trochę jak w Chinach.

Jest to jakieś rozwiązanie, ale zapominasz o tym, że w obecnej sytuacji demograficznej Europy każde dziecko już jest zyskiem dla państwa. Z czasem wartość takiego zysku - używając skrajnie nieodpowiednich słów, bo mowa wciąż o człowieku - spada przez to, że warunki bytowe dziecka są jakie są. To też najczęściej ''zasługa'' państwa.

Dnia 17.04.2008 o 16:54, dawidos170 napisał:

Między innymi sprytnie wymieniłeś to na czym obstaje 5 przykazanie. I o czym głoszą księża.

No i? To coś złego? Zabijanie jest fajne? Co chcesz przez to powiedzieć?
W sutannę i habit mnie już nie raz próbowali ubrać, a jak na razie się nie udało, ale dzięki za kolejną próbę ;)

Dnia 17.04.2008 o 16:54, dawidos170 napisał:

Tylko wykonując karę śmierci mordujemy świadomie i z premedytacją w imię mniejszego zła ;)

Nie do końca, jeśli mowa o takiej karze jak to co zapisano w KKK. Jest to coś do czego człowiek zostaje zmuszony przez własną nieudolność i samego mordercę. To rozciągniecie znaczenia ''obrony'' koniecznej - taki atak prewencyjny, ale wciąż atak. Po drugie nie jest to wykonanie wyroku na niewinnym, ale na osobie sprawiedliwie osądzonej i uznanej za winną popełnionego czynu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2008 o 16:56, walgierz napisał:

Kultura wypowiedzi obowiązuje na całym forum.
-1 do statusu.

Zasadność degrada rozumiem, lecz szczerze powiedziawszy swych słów nie żałuję w żadnym stopniu. Bo IMO porównywanie kobiety zgwałconej, która przeprowadza aborcję do zbrodniarza pokroju Adolfa Hitlera jest chore i pokazuje kompletny fanatyzm, jak i głupotę tego, który stawia tę tezę. Wybacz, ale nie mam zamiaru owijać w bawełnę. Ale dość tego offtopu, po prostu wyjdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:10, demrenfaris napisał:

Bo IMO porównywanie kobiety zgwałconej, która przeprowadza aborcję do zbrodniarza
pokroju Adolfa Hitlera jest chore i pokazuje kompletny fanatyzm, jak i głupotę tego,
który stawia tę tezę. Wybacz, ale nie mam zamiaru owijać w bawełnę. Ale dość tego offtopu,
po prostu wyjdę :)


User porównywał do Hitlera zdaje się feministki, a nie konkretnie zgwałcone kobiety. Feministki chcą "prawa" do aborcji na życzenie, a nie tylko w wyjątkowych przypadkach. W wyniku aborcji na życzenie zginęło miliony dzieci, nieporównywalnie więcej niż w wyniku holocaustu i IIWŚ. Tak więc porównywanie Hitlera do części feministek (o ile wiem - większej części) byłoby moim zdaniem obrazą dla samego Hitlera. Po prostu lepiej tego nie róbmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:39, Mogrim napisał:

Tak więc porównywanie Hitlera do części feministek (o ile wiem - większej części) byłoby moim zdaniem obrazą dla samego Hitlera. Po prostu lepiej tego nie róbmy.


Napiszę to jeszcze tylko raz. Porównywanie jakiejkolwiek grupy społecznej do Hitlera dla mnie jest obrazą.
Każdą opinię można wyrazić w sposób kulturalny i urągający komuś. Ten jest niewłaściwy w moje opinii.
Była czysta kartoteka to ostrzeżenie.

Jednocześnie zwracam się do wszystkich - w tym wątku, yak jak we wszystkich obowiązują zasady kulturalnej wypowiedzi - nie musicie się zgadzać we wszystkim, ale szanujcie rozmówców, albo nie podejmujce rozmowy z kimś, kogo nie szanujecie.
Więcej upomnień nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie jesteś wstanie sensownych kontrargumentów podać. Potrafisz tylko lizać się modowi. Wolności słowa w Polsce nie ma i nie było od lat kilkudziesięciu, więc mnie to nie dziwi.Podaj kontrargument. Ile osób pochłonął Holocaust? Oficjalnie 6mln, choć ta liczba jest zawyżona może i nawet 2 krotnie. Aborcja pochłania tyle ofiar w ciągu kilku lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:54, walgierz napisał:

Napiszę to jeszcze tylko raz. Porównywanie jakiejkolwiek grupy społecznej do Hitlera
dla mnie jest obrazą.

Jasne, ale to twoje prywatne zdanie, nie uważasz? Tyle na ten temat. Każdy ma prawo do prywatnego zdania,ale nie powinieneś swoich ideologii wprowadzać na forum.
A co do Demrenfaisa- ja nigdzie nie pisałem o kobiecie zgwałconej, tylko ogólnie o aborcji. I tak będe trzymał się swojego zdania. Dla mnie obrazą byłoby porównanie kogokolwiek do członka jakiejkolwiek partii lewicowej, ale to też tylko moje zdanie, tak jak walgierz ma swoje. Nie widze powodów dla którego mielibyśmy ich kulturalnie nie prezentować.

P.S przepraszam za post pod postem

>>>Tak więc porównywanie Hitlera do części feministek (o ile wiem - większej
części) byłoby moim zdaniem obrazą dla samego Hitlera. Po prostu lepiej tego nie róbmy.

Zgadzam się w pełni i również poproszę ostrzeżenie za niezgodność mojej ideologii z twoją walgierz.
P.S 2Nie jestem neonazistą, jedynie pokazuje prawdziwe oblicze aborcji, a w końcu o tym jest ten temat!
P.S 3 jedno pytanie do walgierza- czy dla ciebie Adolf Hitler jest najgorszym człowiekiem w XX wieku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.04.2008 o 17:54, walgierz napisał:

Napiszę to jeszcze tylko raz. Porównywanie jakiejkolwiek grupy społecznej do Hitlera
dla mnie jest obrazą.

W wyniku aborcji zginęło dużo więcej osób, niż z powodu Hitlera. Feministki walczą o prawo do aborcji - mordowania. No tak, lewica promuje tę poprawność polityczną...

@Manieklb

Dnia 17.04.2008 o 17:54, walgierz napisał:

Ile osób pochłonął Holocaust? Oficjalnie 6mln, choć ta liczba jest zawyżona może i nawet 2 krotnie

Dwukrotnie? Nawet sześciokrotnie. Bardzo ciekawe jest to, że w Polsce (albo nawet całej Europie) nie ma żadnej autentycznej komory gazowej. Ale ja już nic nie mówię, jeszcze ktoś mnie poda do sądu i będę miał problemy jak Irving...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:11, Radykał napisał:

> Ile osób pochłonął Holocaust? Oficjalnie 6mln, choć ta liczba jest zawyżona może
i nawet 2 krotnie
Dwukrotnie? Nawet sześciokrotnie. Bardzo ciekawe jest to, że w Polsce (albo nawet całej
Europie) nie ma żadnej autentycznej komory gazowej. Ale ja już nic nie mówię, jeszcze
ktoś mnie poda do sądu i będę miał problemy jak Irving...


Ta, donosicieli pełno a jak wiemy w naszym chorym prawie negowanie oficjalnych informacji czyli negacjonizm jest przestępstwem, chore. Ale walczyć jakoś trzeba, bo inaczej unia jewropejska totalnie ogłupi wszystkich.
Wracając do tematu- ciekawe, że moje zdanie podzieliło więcej użytkowników niż owej zwolenniczki aborcji która podobno "obraziłem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:09, Graffis napisał:

Jest to jakieś rozwiązanie, ale zapominasz o tym, że w obecnej sytuacji demograficznej
Europy każde dziecko już jest zyskiem dla państwa. Z czasem wartość takiego zysku - używając
skrajnie nieodpowiednich słów, bo mowa wciąż o człowieku - spada przez to, że warunki
bytowe dziecka są jakie są. To też najczęściej ''zasługa'' państwa.


Tak zyskiem bo zacznie płacić podatki. Tylko mnie to nie interesuje - dla mnie państwo powinno być odpowiedzialne za przestrzeganie prawa i szczerze mówiąc musiałbym się zastanowić za co jeszcze :) Ty patrzysz przez pryzmat państwo - ja przez pryzmat tego,że mnie to bije po kieszeni ;)

Dnia 17.04.2008 o 17:09, Graffis napisał:

> Między innymi sprytnie wymieniłeś to na czym obstaje 5 przykazanie. I o czym głoszą
księża.
No i? To coś złego? Zabijanie jest fajne? Co chcesz przez to powiedzieć?
W sutannę i habit mnie już nie raz próbowali ubrać, a jak na razie się nie udało, ale
dzięki za kolejną próbę ;)


Nie próbuję Cię wbić w sutannę - wskazuję tylko na Twoje katolickie podejście.

Dnia 17.04.2008 o 17:09, Graffis napisał:

> Tylko wykonując karę śmierci mordujemy świadomie i z premedytacją w imię mniejszego
zła ;)
Nie do końca, jeśli mowa o takiej karze jak to co zapisano w KKK. Jest to coś do czego
człowiek zostaje zmuszony przez własną nieudolność i samego mordercę. To rozciągniecie
znaczenia ''obrony'' koniecznej - taki atak prewencyjny, ale wciąż atak. Po drugie nie
jest to wykonanie wyroku na niewinnym, ale na osobie sprawiedliwie osądzonej i uznanej
za winną popełnionego czynu.


Powiedzmy,że osądzonej :) Zdarza się wszak,że skazywani są niewinni. Ale to margines.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 17:54, walgierz napisał:

Napiszę to jeszcze tylko raz. Porównywanie jakiejkolwiek grupy społecznej do Hitlera
dla mnie jest obrazą.


Rozumiem, przecież nikogo do Hitlera nie porównuję. Powinieneś uszanować jednak to, że tak jak dla Ciebie porównanie kogoś do Hitlera jest obrazą, tak dla innych taką obrazą może być porównanie do zwolenników aborcji na życzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2008 o 21:48, dawidos170 napisał:

> > /.../> Owszem. Ale nie rozumiem dlaczego negować chcemy wpływ na ciało kobiety ? Łatwo się mówi,że
można oddać do adopcji czy do domu dziecka. /.../

Jesteś ciałem kobiety? Nie? Kiedy przestałeś być ciałem kobiety? A mężczyzna nie miał swojego udziału? Wyobraź sobie, że, przepraszam za drastyczne porównanie, Twoja matka postanowiła Cię zabić. Ukarać ją za to, uniemożliwić? A niby dlaczego? Przecież to tylko opóźniona aborcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 15:39, SwenG napisał:

> /.../ > ...w niektórych krajach za zakłócanie miru domowego można zastrzelić natręta ;)

Nie słyszałem. Raczej za naruszenie cudzej własności - bo wejście na teren cudzej posiadłości, ogrodzonej w zwiazku z zamieszkaniem tam, jest właśnie naruszeniem własności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 19:02, KrzysztofMarek napisał:

Przecież to tylko
opóźniona aborcja...


aborcja to zabieg usunięcia ciąży. Nie ma czegoś takiego jak opóźniona aborcja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:11, Radykał napisał:

/.../ > Dwukrotnie? Nawet sześciokrotnie. Bardzo ciekawe jest to, że w Polsce (albo nawet całej
Europie) nie ma żadnej autentycznej komory gazowej. Ale ja już nic nie mówię, jeszcze
ktoś mnie poda do sądu i będę miał problemy jak Irving...

Raczej dwukrotnie niż sześciokrotnie. Komendant obozu w Oświęcimiu oceniał liczbę ofiar w Oświęcimiu - a to nie jedyny obóz - na półtora miliona.
Podobno, zaznaczam specjalnie, podobno drzwi komory gazowej z Brzezinki zostały wymontowane i są w Izraelu. Podobno te, które są teraz, to replika. Podobno dlatego ten, który obronił pracę doktorską negującą istnienie komór gazowych, nie mógł się doszukać w replice śladów działania kwasu pruskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 19:12, dawidos170 napisał:

> Przecież to tylko
> opóźniona aborcja...

aborcja to zabieg usunięcia ciąży. Nie ma czegoś takiego jak opóźniona aborcja...

Aborcja - to nowomowa, słowo, którego używa się zamiast prawidłowego określenia "zabójstwo płodu". I od razu łatwiej zaakceptować zabójstwo, jeśli nazwie się ja aborcją. Mówisz, ze nie ma czegoś takiego, jak opóźniona aborcja. Ależ jest! Tylko rzadko, jak matka zabije niemowlę. Wystarczy nazwać opóźnioną aborcją i już nie ma wyrodnej matki tylko nieszczęśliwa kobieta, która dokonała aborcji (opóźnionej). No a jak dziecko podrośnie, to aborcja staje sie jeszcze bardziej opóźniona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2008 o 18:04, Manieklbl napisał:

P.S 3 jedno pytanie do walgierza- czy dla ciebie Adolf Hitler jest najgorszym człowiekiem w XX wieku?


O moich decyzjach mogę porozmawiać droga regulaminową - przez formularz.

Co do odpowiedzi na pytanie. Nijak się ma ono do homoseksualizmu, aborcji, praw kobiet, tolerancji. Zatem odpowiedź na nie byłaby spamem.
A o aborcji nie będę podejmował dyskusji. Trzeba być strasznie naiwnym by uważać, że się kogoś o przeciwstawnych poglądach przekona do swoich. A jeśli na to nie szans, to po kiego grzyba podejmować ten temat?

Naprawdę każdą opinię można przedstawić w sposób dosadny, a jednak nie obrażać nikogo. Ktoś kto tego nie potrafi nie powinien się brać do dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować