Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - recenzja

70 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2009 o 00:07, Melchah napisał:

Poprzednie Stalkery jakoś się obywały bez limitów i nikt przez to nie umarł. Tu jak widać
palemka odbiła. Trudno. 100zł w kieszeni. Tego roku słabe mam święta :).

Edit: Zapomiałbym. Miło, że recenzent wspomniał o istniejącym ograniczeniu. CD-Action
choć recenzowało jako pierwsze jakoś przemilczało ów fakt. Ot, taka sobie tam zapominajka
:/. A tymczasem kwestie zabezpieczeń zaczynają być coraz ważniejsze.


Zgadzam sie z Toba 100 zł to za duzo , i ten limit jak by kosztowała 60-70 zł to sie skusze

Zauwaz ze poprzednie Stalkery były wydawane przez CD Projekt , wiec gdyby były wydawane przez Cenege to limity z pewnoscia by były moze nie Cien Czarnobyla ale napewno Czyste Niebo .
Inny wydawca inne widocznie zasady. Wiazało sie ze jak Cenega wyda ja to bedzie jakis haczyk , obawiałem sie i sie stało.
Napewno nie sprzeda sie tak dobrze jak poprzednie czesci , bo Wydawca nas zawiódł , robi nam kłopot z gra , Jestem fanem tej gry ale bez przesady kupywac gre w której wiecej problemu niz satysfakcji to podziekuje.


Przypuscmy zainstaluje ta gre , zostanie ne kompie pare miesiecy zapomne dezaktywowac , a moge nie pamietac i problem sie zacznie . Poczekam na tansze wydanie, no i moze bez limitu . Teraz gra jest warta 20-30 zł a nie 100 czy sugerowanej 120 . Naprawde chciałem pograc ale to Cenega zrobiła mi problem . Załosne jest to ze informacja została zatajona , nic na pudełku , nawet jednego zdania od Cenegi ze cos takiego jest.
A o limicie , ograniczeniu dowiedziałem sie przez przypadek przeczytajac posta jednego z forumowiczów , przez przypadek gdybym nie wiedział moze i bym kupił . Napoczatku myslałem ze to jakies bzdury ale okazało sie ze to prawda, a juz zapewniła mnie Cenega odpowiadajac na meila .
Czy to jest sprawiedliwe ? Czy jest sprwiedliwe zatajanie informacji ? Czy tym limitem wyjda na dobre , z pewnoscia nie ? Jestem fanem gry ale mam zasady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - a orientuje się ktoś, czy Zew Prypeci nadal można uruchomić w trybie DirectX 8 (oświetlenie statyczne)?

Mam słabego PeCa i chciałbym się psychicznie przygotować na ewentualną walkę z mutantami przy dwunastu klatkach na sekundę w lowest detail :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mrxenomorph
"Silnik stary... o ile dla mnie najlepszą serią jest Half-Life, o tyle jednak muszę powiedzieć że jeśli chodzi o stary silnik to SourceEngine odpada w przedbiegach, ba, silnik Source jest tak stary że się nawet do castingu nie kwalifikuje ;)
Z bólem muszę stwierdzić że silnik STALKERa bije na głowe Source. Może EP3 coś odmieni :P"


W jakim ty świecie żyjesz stary, gadając takie banialuki? Ze starego poczciwego Source można jeszcze tyle wycisnąć że STALKER se swoim X-Ray Engine zwijałby się dawno w konwulsjach. Sad, but true.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 11:57, Econochrist napisał:

mrxenomorph
"Silnik stary... o ile dla mnie najlepszą serią jest Half-Life, o tyle jednak muszę powiedzieć
że jeśli chodzi o stary silnik to SourceEngine odpada w przedbiegach, ba, silnik Source
jest tak stary że się nawet do castingu nie kwalifikuje ;)
Z bólem muszę stwierdzić że silnik STALKERa bije na głowe Source. Może EP3 coś odmieni
:P"


W jakim ty świecie żyjesz stary, gadając takie banialuki? Ze starego poczciwego Source
można jeszcze tyle wycisnąć że STALKER se swoim X-Ray Engine zwijałby się dawno w konwulsjach.
Sad, but true.


Bzdura, X-Ray engine 1,6 wciska source w bentos jeziora Bajkał. Pozamiatane ;]
X-Ray obecnie równa się silnikowi Cryteka czy Dunii.

@ pokraka - tak, w dx8 hula po 400 fps na 9800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 11:57, Econochrist napisał:

W jakim ty świecie żyjesz stary, gadając takie banialuki? Ze starego poczciwego Source
można jeszcze tyle wycisnąć że STALKER se swoim X-Ray Engine zwijałby się dawno w konwulsjach.
Sad, but true.


Tutaj akurat muszę Ci powiedzieć, że kompletnie nie masz racji. Akurat robię moda pod Source (wersja silnika z OrangeBox) i wiem jakie silnik ma ograniczenia i muszę z przykrością stwierdzić, że czasami te ograniczenia potrafią mocno irytować. Silnik Source tak naprawdę nie ma dynamicznego oświetlenia, a włączanie per-vertex lighting dla modeli na mapie prawie dwukrotnie zwiększa rozmiar pliku wynikowego (bsp) a także niemiłosiernie wydłuża czas kompilacji. Po drugie silnik Source trochę trąci archaizmem, bo mapy dalej opierają się na drzewach bsp, visleaf''ach itp. A oświetlenie na obiektach brush jest robione za pomocą starej poczciwej lightmapy.

Owszem, da się robić bardzo ładne mapki pod Source, ale nie licz na jakieś wypasione wielkie otwarte przestrzenie jak w Stalkerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2009 o 00:07, Melchah napisał:


Edit: Zapomiałbym. Miło, że recenzent wspomniał o istniejącym ograniczeniu. CD-Action
choć recenzowało jako pierwsze jakoś przemilczało ów fakt. Ot, taka sobie tam zapominajka
:/. A tymczasem kwestie zabezpieczeń zaczynają być coraz ważniejsze.


Bo CDA grało w angielską wersję. Czytaj uważniej recenzje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 10:55, ChupacabraDK napisał:

To pomysł genialnej cenegi a nie GSC...GSC są w porządku.


Poważnie? Skąd to wiesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 12:46, mistshoo napisał:


>
> Edit: Zapomiałbym. Miło, że recenzent wspomniał o istniejącym ograniczeniu. CD-Action

> choć recenzowało jako pierwsze jakoś przemilczało ów fakt. Ot, taka sobie tam zapominajka

> :/. A tymczasem kwestie zabezpieczeń zaczynają być coraz ważniejsze.

Bo CDA grało w angielską wersję. Czytaj uważniej recenzje.

W angielską z polskimi napisami. To skąd ją mieli? Z Kambodży?

Chyba, że ta ich przed sklepowa, cenegowa wersja takich haczyków nie miała, wtedy rozgrzeszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 12:58, Vojtas napisał:

> To pomysł genialnej cenegi a nie GSC...GSC są w porządku.

Poważnie? Skąd to wiesz?


Stąd, że starforce jest skutecznie ograniczany do krajów na wschód od nas bo to "oficjalna nora piractwa" ... zresztą szkoda się rozpisywać, trochę siedzę w zabezpieczeniach programów tego typu.
Gra miała otrzymać tak jak szwabska wersja jak zwykle lajtowe zabezpieczenie - Securom... ale, że tym razem wydała grę cenega, która po prostu zasysa...jest jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2009 o 23:33, NecroVisioneR napisał:

Wg. fanów gry,gra nie jest warta tych 130 zł...

Według mnie, żadna gra wydana w ciągu ostatnich 5 lat nie jest tyle warta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 11:22, karolekx23x napisał:

Zgadzam sie z Toba 100 zł to za duzo , i ten limit jak by kosztowała 60-70 zł to sie
skusze

Mi nie chodzi o te 100zł, bo płaciłem mniej więcej tyle za premierówki w przypadku poprzednich części. Tym razem też bym zapłacił, ale lubię czystą sytuację i lubię wiedzieć co kupuję zanim to zrobię. Chowanie ważnych informacji w instrukcji, do której zajrzę dopiero po zakupie to nie jest to czego oczekuję od poważnego wydawcy. To nie jest to czego w ogóle oczekuję wydając ciężko zarobione pieniędze.

Dnia 06.12.2009 o 11:22, karolekx23x napisał:

Zauwaz ze poprzednie Stalkery były wydawane przez CD Projekt , wiec gdyby były wydawane
przez Cenege to limity z pewnoscia by były moze nie Cien Czarnobyla ale napewno Czyste
Niebo.

Nie wiem czyim pomysłem jest owo zabezpieczenie, nie trafiłem nigdzie przed wydaniem tej gry (również za granicą) na informacje, że takie "cuś" ma być. A że w ogóle się dowiedziałem o limitach to czysty przypadek. W dzisiejszych czasach człowiek musi trzymać nerwy na wodzy, nie wierzyć w pre-ordery, nie lecieć do sklepu po premierze. Trzeba czytać fora, łowić informacje, słuchać, radzić się i trenować cierpliwość, bo o wtopę łatwo i kasa w błoto.

Może to inicjatywa polskiego wydawcy, a może przykaż zza granicy... Ostatecznie interesuje mnie skutek, a nie przyczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 14:59, Melchah napisał:

> Zgadzam sie z Toba 100 zł to za duzo , i ten limit jak by kosztowała 60-70 zł to
sie
> skusze
Mi nie chodzi o te 100zł, bo płaciłem mniej więcej tyle za premierówki w przypadku poprzednich
części. Tym razem też bym zapłacił, ale lubię czystą sytuację i lubię wiedzieć co kupuję
zanim to zrobię. Chowanie ważnych informacji w instrukcji, do której zajrzę dopiero po
zakupie to nie jest to czego oczekuję od poważnego wydawcy. To nie jest to czego w ogóle
oczekuję wydając ciężko zarobione pieniędze.

> Zauwaz ze poprzednie Stalkery były wydawane przez CD Projekt , wiec gdyby były wydawane

> przez Cenege to limity z pewnoscia by były moze nie Cien Czarnobyla ale napewno
Czyste
> Niebo.
Nie wiem czyim pomysłem jest owo zabezpieczenie, nie trafiłem nigdzie przed wydaniem
tej gry (również za granicą) na informacje, że takie "cuś" ma być. A że w ogóle się dowiedziałem
o limitach to czysty przypadek. W dzisiejszych czasach człowiek musi trzymać nerwy na
wodzy, nie wierzyć w pre-ordery, nie lecieć do sklepu po premierze. Trzeba czytać fora,
łowić informacje, słuchać, radzić się i trenować cierpliwość, bo o wtopę łatwo i kasa
w błoto.

Może to inicjatywa polskiego wydawcy, a może przykaż zza granicy... Ostatecznie interesuje
mnie skutek, a nie przyczyna.


Słabo szukałeś bo pierwsza wersja tej gry wydana była u ruskich/ ukraińców i miała to samo chamskie zabezpieczenie, które naprawdę dotyka tylko uczciwych graczy z oryginałami bo pirat pobierze mały pliczek, wklei do folderu i cacy. Ergo cenega ma beznadiejną politykę i nic tylko bojkotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 15:47, FranTheMan napisał:

Fuck, jako fan poprzednich serii czuje się zniesmaczony. Szkoda że mnie ominie najnowszy
stalker z tak głupiego powodu jak aktywacja przez internet oO.


Mnie tez ominie , chyba ze niedługa wydadza w premium games i bedzie bez limituto kupie
I teraz kazda gre trzeba sprawdzac wydawana przez Cenege .
A tak Stalker miał byc piekny ,przegrał walke z limitem, juz miałem kupic do swiat ale cóz kasa w portfelu , moze wydam na inna
Czemu ten tytuł nie zrobił CD Projekt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 16:14, ChupacabraDK napisał:

Słabo szukałeś bo pierwsza wersja tej gry wydana była u ruskich/ ukraińców i miała to
samo chamskie zabezpieczenie, które naprawdę dotyka tylko uczciwych graczy z oryginałami
bo pirat pobierze mały pliczek, wklei do folderu i cacy. Ergo cenega ma beznadiejną politykę
i nic tylko bojkotować.

Ba, wcale nie szukałem! Nie spodziewałem, że w ogóle będzie taki "dodatek". Na wschodnie fora nie zaglądam, ewentualnie czasem na forum GSC, ale bardzo nieregularnie i raczej szukając dodatkowych informacji na temat modów. A czytając tu i ówdzie newsy nie natknąłem się na podobne rewelacje. Info o polskim wydaniu znalazłem - jak już wspomniałem - zupełnym przypadkiem. Późno co prawda, bo po premierze (i lada moment sięgałbym po portfel, bo byłem zdecydowany kupić), ale na szczęście nie za późno.

Póki co moje pieniążki zostają w kieszeni, drogi wydawco. Może później. Co prawda to tylko jeden klient mniej, więc można przymknąć oko. Ale patrząc w stronę gier od Cenegi ja swoje oczy będę miał teraz szeroko otwarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zeby wydawca wiedział czemu gracze nie kupuja bo ja jestem drugi , ciekawe ile osób sobie odmówiło ?
Niech wejdzie na forum i poczyta sobie , powód limit , ograniczenie
Tak jest jak z nami graczami postepuje sie nieuczciwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Myszasty napisał byłoby naprawdę fajnie zobaczyć Fallouta zrobionego przez twórców Stalkera :D Napewno bardziej by miał coś wspólnego z Falloutem niż ten zrobiony przez Bethesde :/ Zew Prypeci pod choinkę dostanę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2009 o 17:44, SpawNiaK napisał:

Ani troche mi sie Stalker niepodobał od poczatku okropne jak dla mnie badziewie :)


Stalker jak jest taki, są dwa wyjścia można tej gry nie lubić lub ją kochać z całą jej niedoskonałością, ale na pewno nie można przejść koło niej obojętnie. Gra jest już kultowa i to raczej się nie zmieni co najwyżej może stracić wiernych fanów jak będą tak dalej chałę odwalali. CoP jest dość średnią grą, a właściwie dodatkiem. Ma swoje bolączki jednak i tak bardziej podoba mi się niż nowy wolfenstei który jest totalną klapą i do starego RTCW się nie umywa pod żadnym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować