Zaloguj się, aby obserwować  
penny

xbox360 i peryferia

15534 postów w tym temacie

Poruszyłem ta samą kwestię w temacie "Xbox 360 w Polsce oficjalnie!" ale został zamknięty. Szkoda. Już w skrócie powiem że generalnie też nie rozumiem tej różnicy cenowej. Pierwszy lepszy przykład -> nowość DOA:XBV2 w Ausralii 125 u nas 209 (podąłbym link ale nie będę robił konkurencji)! Chciałbym tylko wiedzieć kto zaopatruje naiwnych Polaków w gry z tak kosmicznymi cenami? Bo wydaje mi się że jak jakaś firma wchodzi na nowy rynek to przynajmniej na początku produkt powinien być atrakcyjny pod względem cenowym, a tak tylko odstrasza potencjalnego klienta. A może tylko ja nie mam tłustego portfela i szkoda gadki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tą Australią to jest raczej standard. niestety. myślę, że długo jeszcze będziemy czekać na takie ceny. pewnie nasi lokalni chcą sobie odrobić koszty promocji :/ wiadomo, nowa zabawka, to ludzie i tak będą kupować drogie gry... ale czasami nawet u nas dochodzi do absurdów - porównaj sobie cenę PGR3 na gram.pl i w sklepie cenegi... u cenegi jest prawie o połowę taniej. sytuacji Empik kontra sklepy internetowe też nie ma co komentować... na hitmanie czy g.r.a.w. jest nawet 70zł różnicy... na razie chyba pozostaje tylko nam czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 18:12, Johnny.AWF napisał:

Poruszyłem ta samą kwestię w temacie "Xbox 360 w Polsce oficjalnie!" ale został zamknięty.
Szkoda. Już w skrócie powiem że generalnie też nie rozumiem tej różnicy cenowej. Pierwszy lepszy
przykład -> nowość DOA:XBV2 w Ausralii 125 u nas 209

to nie jest pierwszy lepszy przyklad. poza viva pinata i doa extreme 2, gry w australii kosztuja 170-220 zeta.

Dnia 14.12.2006 o 18:12, Johnny.AWF napisał:

Chciałbym tylko wiedzieć kto zaopatruje naiwnych Polaków w gry z tak kosmicznymi cenami?

zejdz chlopie na ziemie, ceny w pl sa takie same jak i w calutkiej europie. nie wiem serio czego sie spodziewales. lokalizacja nic tutaj nie zmienia bo wszystkie zlokalizowane gry konsolowe na terenie europy sa robione na modle multi3 / multi5 i w 99% wypadkow zawieraja angielska wersje jezykowa (wystarczy zmienic parametr locale w dashboardzie - patrz viva pinata pl). przy obecnym prawie gdzie kazdy czlonek ue moze zamowic produkt z innego kraju bez doplacania vatu i cla, ms mialby powazny problem jesli w naszym czy innym kraju gry bylyby np o polowe tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 20:59, Kuwabara napisał:

Siema, mam problem otóż kupiłem Xboxa 360 istnieje możliwość podłącznia przez liveboxa tp neta
na konsolę bez dokupywania routhera?


pewnie i by sie dalo, jesli wczesniej bys wczesniej podpial pcta, spisal sobie mac adres swojego pcta, wpial konsole i wpisal ten sam mac adres i pozostale ustawienia. pytanie co to za frajda biegac z kablem sieciowym i wypinac go na zmiane z konsoli i pcta zeby dzialal internet... kup serio router i bedziesz mial swiety spokoj ze swoja siecia lokalna na kolejne x lat. te urzadzenia sa na prawde tanie i zwieksza wyraznie bezpieczenstwo twojej sieci (sprzetowy firewall, wpa2 w wypadku wifi itd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kupując z australi zazwyczaj tez nie płacisz cla :P ani nic koszt jednej gry i bezpieczne to 10zł! nowości. Naprawdę to absurd dla mnie. PC jakoś poruszyły to i biedniejszy kraj to i ceny niskie. Ale to z konsolami bo po prostu paranoja nie dość ze konsole się słabo sprzedają bo brak marketingu i wysokie ceny konsoli (trochę w końcu się ruszyło to w dobra stronę dzięki xboxowi 360) to ceny gier odstraszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2006 o 22:50, Kafar napisał:

kupując z australi zazwyczaj tez nie płacisz cla :P

tzn chciales napisac, ze przez olewackie podejscie poczty polskiej udaje sie uniknac wezwania z urzedu celnego :D. nie wiem przypadkiem czy prawnie i tak nie jestes zobowiazany do zgloszenia tego do uc i zaplacenia naleznosci ale nawet nie w tym rzecz. ostatnio ogolnie nasz kochany pocztowy urzad celny wzial sie ostro do pracki, odeszla im europa to przysiedli do reszty. w tym miesiacu juz druga paczuszke (tym razem hddvd) musialem z uc odbierac a kumpel z pracy, ktory tydzien temu zamowil dwie paczki z dvdcrave (dzien po dniu) dostal tylko pierwsza - druga stanela na cle. co gorsza dvdcrave nie dolacza teraz rachunkow do paczek wiec teoretycznie moga niezgodzic sie z twoim oswiadczeniem i naliczyc ile sobie zechca.

inna sprawa - ceny filmow, muzyki, gier w australii zawsze byly niskie. co wiecej kupujac w ich sklepach jako europejczyk masz odliczany podatek. sadze ze gdybys w pl gry mogl kupic o 22% taniej tez nie byloby tyle marudzenia. niestety my jestesmy w kochanej europie i nie ma co liczyc na australijskie czy azjatyckie ceny gier na x360. specem od licencji nie jestem ale z tego co czytalem chyba w ostatnim cdp insiderze to gry pctowe to inna historia, poza licencja wszystko zalezy od dystrybutora. w wypadku konsolowek jak dobrze zrozumialem wydawca na ceny wplywu nie ma prawie wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - właściwie bez sensu z punktu widzenia gracza jest dochodzenie gracza do tego, dlaczego tu jest taniej, tam jest drożej etc. bo i tak pojedyncze głosy robią małe halo w skali kraju. Chodzi mi o to że gdy widzę, że mogę zaoszczędzić od 40 do powedzmy nawet 100 zł za tą samą grę to krótko mówiąc nie będę się zastanawiał. A w przypadku gdy cena jest plus minus podobna co w innych państwach to rzecz jasna kupie w Polsce z nadzieją rozwoju polskiego rynku konsolowego i tak na przykład CDprojekt wydało Perfect Dark Zero w wersji classics i chwała im za to. Sam kupiłem za 120 zł. W tym przypadku nie mogę niczego zarzucić bo nie mam świadomości wyrzucania pieniędzy w błoto. Liczę po prostu na to że sfera cenowa zacznie się normować w atrakcyjny z punktu widzenia gracza sposób. Tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko zyciowe ... ma ktos z Was podpietego x360 pod monitor CRT, jak tam wyglada na tym obraz, lepiej niz na zwyklym TV a jesli tak, czy jest to zaowazalna roznica ? [monitor LG 19"]. z gory wielkie thx za konkrentne odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2006 o 17:42, defQ napisał:

ja mam pytanko zyciowe ... ma ktos z Was podpietego x360 pod monitor CRT, jak tam wyglada na
tym obraz, lepiej niz na zwyklym TV a jesli tak, czy jest to zaowazalna roznica ? [monitor
LG 19"]


Obraz na monitorze CRT jest wyświetlany w High Definition. Napewno będzie o niebo lepszy od tego jaki możesz uświadczyć na zwykłym telewizorze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zasięgnąć rady w kwestii podlączenia X360 do internetu. Mianowicie gdy staram się wykonać test polączenia ( test connection ) konsola twierdzi ze IP adress jest błędny. Jak temu zaradzić ?, aha chce powiedzieć, że PC podłączone do sieci i działa to w 100%, sieć ta jest kablową siecią potentanta Multimedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem i wiesz co zrobiłem? Najprostszą rzecz, a mianowicie zarejestrowałem konto na http://www.xbox.xom. I przy następnym teście połączenia, IP został zaakceptowany. Nie wiem czy to u Ciebie zadziała, ale w moim przypadku udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawe, ze to pytanie gdzies na tym forum moglo byc juz zadane, dlatego sorry :P

Czy w pudelku z Xbox 360 Premium jest kabel do podłączenia monitora (LG L1970HR [Analog] - to mój model :P), czy jedynie do telewizora ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2007 o 13:14, danielboy napisał:

Czy w pudelku z Xbox 360 Premium jest kabel do podłączenia monitora (LG L1970HR [Analog] -
to mój model :P), czy jedynie do telewizora ?

Niestety kabelek VGA(przez który właśnie można połączyć 360 z monitorem) trzeba sobie kupić osobno, bo w Premium jest tylko do TV. Taki kabelek można np. kupić w sklepie gram.pl : http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=9Ajr0 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema!
Chciałem Was zapytać jak jak grać na dwóch przez internet. Mam 2 pady i teraz np próbuję grać w Saints Row, więc wchodzę tam Xbox Live i robie Create Private Party i jak już się włączy to nie ma podzielonego ekranu ani napisane Polmonell(1) czy tam 2 w tym nawiasie. Zalogowałem się też tym drugim padem na jakiś profil i nic. Trzeba tego drugiego pada zarejestrować do Xbox Live czy co? Please Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2007 o 09:10, liquid-mk napisał:

Wiem że gierki z pierwszego X''a działają ale wiadomo co z save''ami?? Bo z tego co pamiętam
to był z tym jakiś problem...

nie ma problemu. oczywiście musisz mieć wersję premium (z hdd) żeby w ogóle grać w gry z pierwszego x''a. ja aktualnie gram w jade empire - śmieszna sprawa, bo gra na xboxa kosztuje około 50zł a na pc około 90 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować