Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Niemcy mają najmocniejszy komputer w Europie

67 postów w tym temacie

Ten komputer ma nie tylko potężną moc, ale i mnóstwo pamięci oraz, co jeszcze ważniejsze, specjalną architekturę (przy takich zastosowaniach poniżej 128bit sięnie schodzi) i system operacyjny. Żadna gra na nim nie zadziała, a jeśli nawet, to wcale nie tak dobrze... Po prostu to jest komputer przystosowany do badań, a nie do grania (to są dwie zupełnie rózne rzeczy)... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

J.a.k Cell ma wydajnosc 200 gflopow i to tylk owydajnosc papierkowa bo w rzeczywistosci jest z 10x slabszy :D . Czyl iaby zrobic takiego potwqora z Cellow trzeba miec ich z ponad 2000 :-] ,a nie 20 LOL :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy będą, jak lpr i samoobrona przestaną przytakiwac pisowy jesli kaczki nimi zagrożą (już raz mu sie tak udało) dokładnej daty nie ma i nie bedzie, scieżki którymi podąża logika polskich polityków są niezbadane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajny komputerek:) Aż by się chciało na chwilkę przesiąść i obczaić różnicę... hmmm... mniami... moge sobie wyobrazić tego kompa(oczywiśćie u mnie na biurku):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 15:32, Kamil.i.Maciek napisał:

Brawo zawsze wiedziałem ,że Niemcy maja dar do technologi oni i japońce tylko by te samochody
robili i wogule zaskoczyli mnie tymi komputerami :)

ale to nie niemcy ten komputerd zbudowali. to ibm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, fajnie by sie na tym gralo - wszystko na full detalach, jeszcze by pewnie za szybko gry chodzily :P
ale np. kodowanie wideo czy rozne operacje graficznie trwaloby pewnie minute max ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2006 o 15:22, pimpor napisał:

Fajny komputerek:) Aż by się chciało na chwilkę przesiąść i obczaić różnicę... hmmm... mniami...
moge sobie wyobrazić tego kompa(oczywiśćie u mnie na biurku):)


Raczej garażu ;)
A odnośnie wypowiedzi reszty. Najpierw trzeba by było zrobić emulator 32 lub 64bitowej maszyny i to by pochłoneło największą część mocy tych kombajnów, ale tak czy inaczej wszystko by mogło śmigać na full detalach bez mignięcia okiem. Tyle że chyba się jakoś nie kalkukuje kupować taketgo komputerka ;)

A polacy (jako ludzie a nie kraj) to w opracowywaniu nowych tehnologi nie są tacy wiele gorsi. To dzięki polakom uświadczymy napędy Blu-Ray i HD-DVD, to my zrobiliśmy niebieskie diody. A i jeszcze przecież mieliśmy Odre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem drodzy moi czy zdajecie sobie sprawe ale rozmiar tego klocka podaje sie metrach, wiec raczej u zadego z was w domu na biurko czy pod by sie nie zmiescil, ponad to, ciezko by wam bylo urochomic jakakolwiek gre na tym, bo jest to sprzet podlaczany do sieci i jego moc dzieli sie pomiedzy uzytkjownikow, np do badan zachowania czastek podczas symulacji jadrowej, gry raaczej by nie chodzily na tamtych OS''ach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki komp to niezła rzecz a co do idiotów którzy chcą na nim grać to chyba nie wiedzą, że ti jest wielkości ich domu, ale to i tak fajnie myśle że za jakieś 10-15 lat zaczną powstawać algorytmy do PRAWDZIWEJ sztucznej inteligencji ale i tak do prawdziwej biologii nie dojdziemy nawet bo w 2012 koniec świata bedzie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować