Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Mam 23 lvl 105 wygranych i 20 odblokowanych bohaterów. Lubie grać takimi postaciami jak: Garen, Teemo, Nidalee i Nunu. Miałem teraz zbierać na Branda i Akali, ale pomyślałem, że runy też są ważne. Raczej nie uzbieram na każdego bohatera osobny zestaw run więc możecie mi powiedzić czy są jakieś uniwersalne runy które przydadzą sie każdemu bohaterowi? I czemu te runy aż tak różnią się w cenie? Akurat jeśli chodzi o runy jestem kompletnie zielony. Na początku kupiłem kilka 1 poziomu, ale doradziliście mi żebym poczekał na 20 lvl więc tak też zrobiłem. Myślę że dobrymi runami byłyby te zwiększające prędkość ruchu i dodające dodatkowego golda. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy gold przydaje się jedynie na supportach i to chyba tylko dla graczy profesjonalnych 2500 elo. Szybkość ruchu też jest zła (może tylko na Heraclima czy jak tam się nazywa ten nowy bohater). Ogólnie na start podziel sobie na AP i AD. Dla AP daj sobie 3x4.95ap+9x0.17ap/lvl+9x0.41mana/5s+9x0.95m.pen, a dla AD 3x3.33armor pen+9x1.66armor pen+0.05%cd/lvl+9x0.76as. To tylko taka propozycja, wiem, że masz mały lvl więc nie masz milionów ip na kilkanaście stron dla różnych postaci, więc coś takiego wydaje się ok, ale jeszcze poczekaj może ktoś doradzi lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 10:05, BlackBomb napisał:

Dodatkowy gold przydaje się jedynie na supportach i to chyba tylko dla graczy profesjonalnych
2500 elo. Szybkość ruchu też jest zła (może tylko na Heraclima czy jak tam się nazywa
ten nowy bohater). Ogólnie na start podziel sobie na AP i AD. Dla AP daj sobie 3x4.95ap+9x0.17ap/lvl+9x0.41mana/5s+9x0.95m.pen,
a dla AD 3x3.33armor pen+9x1.66armor pen+0.05%cd/lvl+9x0.76as. To tylko taka propozycja,
wiem, że masz mały lvl więc nie masz milionów ip na kilkanaście stron dla różnych postaci,
więc coś takiego wydaje się ok, ale jeszcze poczekaj może ktoś doradzi lepiej.

MS jest bardzo dobrym wyborem na niektórych chempionów :) Bardzo dobrze jest mieć ten dodatkowy MS na irelii np.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach/
Sam osobiście korzystam z czterech stron.
1. Quinty+Marki pod AD, Seale pod Armor i Glyphy pod MRes/lvl.
2. Quinty+Marki pod AS, Seale pod Armor i Glyphy pod MRes/lvl.
3. Quinty+Seale pod AP, Marki pod MPen i Glyphy pod MRes/lvl.
4. Quinty pod gold, Marki pod MPen, Seale pod MReg/LVL i Glyphy CDR/lvl.

Pierwszej używam dla strzelców, topa i junglerów, drugiej dla junglerów którzy mają profity z częstrzego machania łapą no i Teemo, trzeciej dla magów a czwartej dla supportów.

@BlackBomb

Dnia 25.04.2012 o 09:38, jarekao napisał:

Dodatkowy gold przydaje się jedynie na supportach i to chyba tylko dla graczy profesjonalnych
2500 elo.

Oh my, nie wiedziałem, że mam tak wysokie elo. :P Dodatkowy gold jest krejzi, w połączeniu z itemami które jeszcze bardziej zwiększają jego ilość. I to nie tylko na supportach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 09:12, Undertaker napisał:

Myślę że umiem grać tylko 2 champami. Ashe dobrze i całkiem ograniam Hecarima. A ty masz
na myśli np. 2 tanków, 2 supportów itp.?


Tak. Podpisuję się pod tym, co napisał Ci Budo, obiema rękami, zwłaszcza po tym, przez co musiałam przejść, żeby się wybić spomiędzy takich właśnie ludzi jak Ty (bez urazy :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2012 o 10:34, Arande napisał:

zwłaszcza po tym, przez
co musiałam przejść, żeby się wybić spomiędzy takich właśnie ludzi jak Ty (bez urazy
:P).


Tzn. co dokładnie masz na myśli? Opanowanie wielu champów? Full runy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą cieszy mnie nerf ulta Shena tak jak TFa i pantha, mam nadzieje ,ze po tym już go nigdy nie ujrzę. Morello twierdzi, że ten nerf nie jest przewidziany do patcha z Varusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 10:59, Undertaker napisał:

/ciach/


Powinieneś opanować jedną pozycję perfekt a o pozostałych mieć przynajmniej jakieś pojęcie, bo nie zawsze się trafi, że jak o nią zawołasz, to Ci ją dadzą. I nauczyć się grać przynajmniej kilkoma postaciami na każdej pozycji. No i zainwestować w runy, jak nie masz wielkiego pola do manewru w tej kwestii to strony AD/AP + Armor + MRes muszą ci wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 09:12, Undertaker napisał:

Myślę że umiem grać tylko 2 champami. Ashe dobrze i całkiem ograniam Hecarima. A ty masz
na myśli np. 2 tanków, 2 supportów itp.?


W takim razie proszę trzymaj się z dala od rankedów na razie, dziękuję :)
(I dla Twojego i dla mojego dobra).
2 junglerów, 2 supportów, 2 ap midów, 2 solo topów, 2 ad carry (minimum), jakieś tanki i przynajmniej ze 2-3 komplety run. W rankedach chodzi o wynich, więc jeśli chcesz zdobyć elo na miarę swoich możliwości, to lepiej zacznij przygotowany, bo inaczej możesz się bardzo rozczarować. Polecam poczekać do tych kilkuset winów.

Aha, a jeśli mówisz, że dobrze ogarniasz champa, który wyszedł tydzień, albo dwa temu, to tym bardziej utwierdzasz mnie w tym co napisałem ^^
Ja mogę powiedzieć, że dobrze ogarniam Gragasa i Galio, gram nimi od półtora roku. Nie wiem czy mogę to powiedzieć o innych champach, którymi gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To tak też zrobię. A możesz jeszcze wymienić po 2-3 champów którzy sprawdzają się na tych pozycjach? Zacznę wtedy nimi trenować

Tank powinien iść tylko w hp+mres+arma czy np. inwestować też w AD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tank jak to tank, ma miec tony resistow i hp, zeby moc przezyc wkurzanie wrogiego teamu, zabijanie go zostaw tym, ktorzy sa od tego (ad/ap carry). Zwyczajowo jednak nie ma zwykłych tanków, lecz 2 offtanki (jungle i top), którzy próbują balansować pomiędzy dmg, a tankowatością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 09:12, Undertaker napisał:

Myślę że umiem grać tylko 2 champami. Ashe dobrze i całkiem ograniam Hecarima. A ty masz
na myśli np. 2 tanków, 2 supportów itp.?


W praktyce można albo specjalizować się we wszystkim po trochu - czyli tak jak napisał Budo, po przynajmniej 1-2 champach w każdej roli. Albo wybrać sobie 2 lane''y i je opanować do perfekcji. Ja osobiście specjalizuję się w bot lane tak jako support (Soraka, Sona, Janna, Leona, Lulu, ostatnio ogarniam też Galio w tej roli) jak i AD carry (Ashe, Graves, Caitlyn i częściowo Vayne). W razie czego potrafię też jako tako junglować czy siedzieć na midzie (choć nie będę ukrywać, biorę je tylko jeśli ktoś inny mówi że koniecznie chce bot lane...co na szczęście jest rzadkie, nikt nie lubi supportów nie wiedzieć czemu ;)). I uważam coś takiego za rozsądne MINIMUM by grać rankedy. Powód jest prosty - counterpicki.

Weźmiesz sobie tego Hecarima i pójdziesz junglować. Trafi ci się Shyvana/Mundo/Udyr i po prostu zjedzą ci pół jungli a ciebie w niej po prostu zabiją. Będziesz 3 levele do tyłu i gotowe, właśnie samodzielnie przegrałeś swojej drużynie mecz (i nie, nie wymagaj od swojej drużyny żeby bronili twojej jungli...tego w solo queue nie będzie). To co trzeba zrobić w takiej sytuacji? Umieć odpowiedzieć postacią która pasuje tak do twojego team compu jak i kontruje w jakimś stopniu przeciwny. Jak widzisz że masz już bardzo mocne CC to się nie bierze Ashe a Vayne na przykład.

Dnia 25.04.2012 o 09:12, Undertaker napisał:

To tak też zrobię. A możesz jeszcze wymienić po 2-3 champów którzy sprawdzają się na tych pozycjach?
Zacznę wtedy nimi trenować


Do wyboru do koloru prawdę mówiąc. LoL jest dość zbalansowany i w zasadzie prawie każdy champ (poza Evelynn) ma swoje miejsce i bywa użyteczny. Osobiście uważam że najlepiej nauczyć się postaci + counterpicka na nią (to zaledwie przykładowe opcje, można poćwiczyć też dziesiątkami innych postaci, naprawdę, możliwości masz olbrzymie):
Np. na midzie fajną kombinacją jest Cassiopeia + Galio. Ta pierwsza to prawdziwy hiper carry zdolny po prostu pożerać przeciwnika. Wysoki burst, olbrzymi potencjał harassu...fakt że jest trudna. W zasadzie jej jedynymi counterpickami są właśnie mocno tankowane bądź oparte na hiper nuke''u champy. Czyli właśnie Galio którego naprawdę ciężko zabić.

Zawsze możesz też iść na łatwiznę i pograć sobie LeBlanc bo ona na low elo robi pogrom ściągając większość magów w mniej niż sekundę (choć ona akurat jest kontrowana przez Galio swoją drogą, nie ma róży bez kolców) ^_^ Warto też pograć trochę Kassadinem ale on jest zbanowany w 85% rankedów więc to bardziej na zasadzie poznania jego słabych punktów (porada dnia - Talon, Pantheon czy nawet Graves idzie na mid i wtedy Kass kończy z 0/10) jakby ci się taki trafił.

W przypadku topa można też spróbować np. Riven + Rumble. Znowu, para counterpicków. Co automatycznie oznacza też że można z ich pomocą poradzić sobie z większością przeciwników.

Ogólnie do listy warto też dopisać Mordekaisera, Kennena i Vladimira bo mogą iść na mid i top co przy okazji wprowadza element zamieszania do champion select (najlepszy przykład w historii - CLG vs Fnatic, Fnatic bierze Talona żeby walczyć z Galio...a tu niespodzianka bo Galio okazał się supportem a nie midem xD) i być może skłoni przeciwnika do podjęcia złej decyzji w wyborze postaci.

Dnia 25.04.2012 o 09:12, Undertaker napisał:

Tank powinien iść tylko w hp+mres+arma czy np. inwestować też w AD?

Zależy od tego na jakim lanie jesteś i jaką postacią grasz. Jeśli junglujesz tankowatą postacią to rzadko sfarmisz się na tyle by pozwolić sobie na dobre itemy pod dps nie zatracając przy tym przeżywalności więc częste są supportowo tankowate buildy (np. Randuin's Omen + Shurelia na Skarnerze). Na solo topie jest to nieco prostsze. Bardzo dobre są itemy które dają ci i survival, i damage - Atma, Frozen Mallet, Wits End, Maw of Malmortius, Rylai Scepter itp.


Notabene, cofnęli nerfa Galio bo ludzie się chyba nieco o to obrazili xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2012 o 12:34, Undertaker napisał:

To tak też zrobię. A możesz jeszcze wymienić po 2-3 champów którzy sprawdzają się na
tych pozycjach? Zacznę wtedy nimi trenować


Champów jest prawie setka, więc naprawdę ciężko wymieniać.

ap mid- gragas, cassiopeia, ziggs,mordekaiser, anivia, morgana, ryze, ahri, brand, karthus, sion, xerath.
głównie jako counterpicki- galio, kassadin.

support- alistar, soraka, janna, taric, sona, lulu, nunu, leona (do pewnego stopnia też zilean, blitz, lux, ale nie są to typowe picki na supporta).

jungler- tutaj można wymienić milion pińcet champów, bo każdym prawie da się junglować. Na rankedy- malphite, lee sin, udyr, gangplank, nocturne, mundo, trundle, skarner, shyvanna, shaco, rammus, amumu, nautilus.

ad carry- prawie każdy działa i klasa jest raczej zbalansowana.

solo top- yorick, warwick, lee sin, udyr, kennen (ap), vlad (ap), jarvan, cho''gath, nidalee (ap, ad), gangplank, riven, rumble, shyvanna, singed, trundle, wukong, renekton, shen.

To są oczywiście tylko sugestie i niektóre przykłady działających champów, pewnie coś pominąłem, albo gdzieniegdzie się mylę. Piszę na wypadek jakby zaraz przyszedł jakiś pro high elo gamer i zaczął mi tu płakać, że coś pominąłem, albo coś nie działa.

Dnia 25.04.2012 o 12:34, Undertaker napisał:

Tank powinien iść tylko w hp+mres+arma czy np. inwestować też w AD?


Zależy od tanka i zależy od gry- generalnie robisz resisty, czasem itemy z aurą i aktywnymi spellami, ale wiele championów robiących za tanki idzie też w ad (np Lee Sin, Gangplank, Renekton)- na takich champach robisz atmogsa głównie, czasem bt, brutalizera.
Inne tanki czasami biorą ap, na przykład Amumu, Nautilus (abyssal scepter).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym goldem to tylko powtarzam to co kiedyś Zenon powiedział komentując kogoś runy. Ja osobiści wolę mieć jakiegoś pena na np solo topie i spróbować kogoś szybko zabić niż czekać na golda=itemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.reignofgaming.net/news/20189-unofficial-patch-notes-from-newest-beta-realm

Najnowsze zmiany z PBE, przynajmniej część z nich zobaczymy w kolejnym patchu:

- Bonus mr per level dla Alistara, Amumu, Leony, Nunu i Tarica. Miła rzecz moim zdaniem ^^
- Buff Amumu, 20 sekund krótszy CD na ulta. Moim zdaniem rozsądne, ult Sejuani jest równie mocny a CD ma znacząco niższe.
- W sumie to buff Annie (dodatkowe 36 hp na pierwszym levelu i mniejszy koszt incinerate) i niewielki rework Molten Shielda. Niższe CD, krótszy czas działania, 10 resistów więcej. Mi się zmiana podoba.
- 5 ms więcej dla Cho''gatha. Różnica niewielka ale może być całkiem fajna, będzie nieco łatwiej trafić samą krawędzią Rapture goniąc uciekających przeciwników.
- Zmniejszenie slowa na Void Ooze u Koga o 8%.
- Nerf Lee Sina - mniejszy lifesteal/spellvamp z Safeguarda o 4%.
- Nerf Glitterance u Lulu, zwiększenie kosztów tego spella. Niewielki rework ulta, zamiast odrzucać przeciwników naokoło, wyrzuci ich w powietrze.
- Zmiany u Mastera Yi. Ciężko w sumie ocenić, wygląda na to że będzie mniejszy dmg z proca Alpha Strike w miniony ale base dmg w nie wzrośnie.
- Buff Miss Fortune. Skalowanie ulta z AD zamiast z AP, 5% więcej damage''u z Double Bounce.
- Zwiększenie CD Reckless Swing Olafa o sekundę.
- 2 więcej AD u Ryze (zawsze to nieco prostsze last hity), rework ulta. Nie daje już na stałe many, za to po aktywacji dodaje movement speeda. Czas pokaże czy to zmiana na plus (nie chce mi się sprawdzać tego osobiście na PBE, kolejki są :D), moim zdaniem jednak tak. Ogólnie też na Q pojawił się wyższy mnożnik AP i nieco niższy z many, nerf Rune Prison, buff Spell Fluxa.
- Ult Shena już NIE JEST globalem! Zasięg ten sam co ult TF-a czy Pantheona. QQ!
- Mały buff Singeda, bonusowe 39 hp na start.
- Nerf Soraki, jej Q widać op.
- Buff Talona i to spory. 20 many na Rake zamiast 60 choć ta wartość pod koniec rośnie do tej samej wartości co dotychczas.
- Nerf Q Warwicka.

Do tego jeszcze nieco zmian w itemach, nowy Athene''s Unholy Grail wydaje się świetny dla Anivii czy Swaina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować