Zaloguj się, aby obserwować  
nightfaler

LOL - League of Legends

42722 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2012 o 12:58, SiDi napisał:

Minie dobre kilkadziesiąt lat zanim (o ile w ogóle) e-sporty będą pokazywane w telewizji.
Sport z natury ma poprawiać zdrowie i "sport to zdrowie", natomiast e-sport to siedzenie
przed kompem długie godziny i granie - czyli coś co jest przeciwieństwem zdrowego trybu
życia. Czyli już te elektroniczne rozgrywki kłócą się z główną ideą sportu.


Sport na poziomie zawodowym już bardzo dawno temu nie jest zdrowy dla tych którzy go uprawiają więc to nic nowego i e-sport nie jest w tym względzie inny od zwykłego sportu. Ja myślę, że e-sport będzie powoli wchodził do TV wraz ze wzrostem jego popularności i to wcale nie zajmie kilkudziesięciu lat tylko tak z 10 lat pewnie;)

To nowe SK działa O.o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nowe SK nie działa, jak im wyjdzie to jest tak jak minutę temu, a zaraz CLG może ich zniszczyć całkowicie ;) Mają strasznie nierówną formę, czy tam brak zgrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siedzenie przy komputerze wiele godzin dziennie oraz granie cały czas szkodzi zdrowiu bardziej niż gra w piłkę, bieganie bądź pływanie. Jak ktoś nadwyręża się to nie ma mowy o zdrowym stylu. Dodatkowo drogi użytkowniku nie wkładaj mi słów w usta, których nie wypowiedziałem.

"To twoja definicja. Ogólna definicja sportu to [...]"

Moja jest ogólna. Znana już od czasów starożytnych, może co najwyżej jeszcze słowa o rywalizacji powinnienem dodać. Twoja jest z wiki i notabene dotyczy sportu, a nie e-sportu.
Pamiętać należy, że zrównowazony sport to zdrowie. A do tego e-sportu w ogóle nie można zaliczyć. Ruch to przecież życiowa energia i wigor.

@masterHADES
Nie. Do TV nie wejdzie w ciągu najbliższej dekady na pewno. Korea to kraj jedyny w swoim rodzaju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak gdyby pozytywny wpływ na zdrowie miał jakikolwiek wpływ na to, czy sport ten jest emitowany mniej lub więcej w telewizji, a może emitowany w ogóle. Chodzi wyłącznie o jego popularność. Wydarzenia e-sportowe przyciągają na chwilę obecną średnio 20-30 tysięcy widzów, a średnia ta i tak jest mocno podciągana przez największe z nich (jak w tym momencie 65 tys. z ESL). Wyjątkiem jest Korea i może jakieś inne kraje azjatyckie, nie orientuję się.
Minie jeszcze trochę czasu, nim ta liczba się zwiększy do wystarczającego poziomu, ale to nie będzie kilkadziesiąt lat, zgadzam się z tym, kto mówił o ok. dziesięciu latach.


A co do SK, to wychodzi im to wszystko chaotycznie, brak im zgrania bez dwóch zdań. Teraz bardzo im pomogły mocne picki (Malph, Morg) i zacny setup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, przewalili. Nie na taką grę CLG.eu liczyłem.. Ale może odrobią.
Generalnie największym błędem moim zdaniem był brak bana na morganę, zbyt wiele razy zdarzyła się sytuacja, że ali (czy ktokolwiek inny) został złapany w combo klatka q + w i stracił dobre pół hp, co uniemożliwiło bezpieczne inicjowanie. I do tego tragiczne ulty Leony...Absolutnie tragiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 13:28, SiDi napisał:

Siedzenie przy komputerze wiele godzin dziennie oraz granie cały czas szkodzi zdrowiu
bardziej niż gra w piłkę, bieganie bądź pływanie.


No myślę, że kontuzje graczy w piłce nożnej są o wiele bardziej szkodliwe dla zdrowia niż uszczerbek na zdrowiu spowodowany długim przesiadywaniem przed komputerem.

>Jak ktoś nadwyręża się to nie ma mowy

Dnia 29.07.2012 o 13:28, SiDi napisał:

o zdrowym stylu.


I nie ma mowy o sporcie zawodowym, bo do tego porównujemy e-sport. Granie rekreacyjne dla zabawy nie jest szkodliwe a również w pewnym stopniu rozwija, oczywiście nie fizycznie.

Dnia 29.07.2012 o 13:28, SiDi napisał:

@masterHADES
Nie. Do TV nie wejdzie w ciągu najbliższej dekady na pewno. Korea to kraj jedyny w swoim
rodzaju.


Zobaczymy :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sport to zdrowie, ale tylko do pewnego stopnia. Np. na olimpiadzie mieliśmy okazję zobaczyć co sport, a właściwie Boks zrobił z Muhammedem Ali. Do tego kontuzje ala Maja Włoszczowska. Rzeczywiście zdrowie jak cholera. Ruch jest ważny, ale nie można z nim przesadzać, a po tym co dzieje się ze sportowcami można odnieść wrażenie, że oni przesadzają. Więc propagują złe nawyki :)
Dlatego myślę, że E-sportowcy mogą propagować, zdrowy tryb życia. Jak się patrzy choćby po graczach LOL''a to nie ma tam samych grubych i pryszczatych nerdów. Trochę działania speców od PR''u i można pokazać, że życie gracza nie składa się tylko z siedzenia przed komputerem, ale również z aktywnych form spędzania czasu.
Trochę jeszcze minie, zanim komputery przestaną być złem publicznym, ale w końcu się doczekamy :)
Tymczasem zaczęła się druga gra. Liczę na CLG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 13:41, Ecko09 napisał:

To se pooglądaliśmy meczyk.

? Mi tam śmiga aż miło. Może problem leży po twojej stronie? No chyba, że chodzi cię o wczesną dominację CLG xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2012 o 13:39, Mange napisał:

Dlatego myślę, że E-sportowcy mogą propagować, zdrowy tryb życia.


Zdrowy tryb życia. Przed kompem po kilka(naście) godzin dziennie. +5 do zdrowia jak cholera.

Dnia 29.07.2012 o 13:39, Mange napisał:

Jak się patrzy choćby
po graczach LOL''a to nie ma tam samych grubych i pryszczatych nerdów.


Ha, mania grubego nerda jest od dawna nieaktualna. Teraz to właśnie są niedożywione osoby. Spójrz proszę na TSM i kilka osób z ich grupy. OddOne jak anemik wygląda... Co najwyżej Reginalda odepnę, bo słyszałem, że normalnie uprawia sport.

>Trochę działania

Dnia 29.07.2012 o 13:39, Mange napisał:

speców od PR''u i można pokazać, że życie gracza nie składa się tylko z siedzenia przed
komputerem, ale również z aktywnych form spędzania czasu.


No właśnie jakim cudem mogą pijarowcy pokazać, że e-sport to nie tylko spędzanie wielu godzin przed kompem?

Reasumując: e-sport =/= sport.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno czytałem wywiad z Marcinem Dołęgą, który stwierdzał, że gdyby wybrał się na gruntowne badania, to prawdopodobnie wynikłoby z nich, że prawie każda jego kość jest w jakimś stopniu nadwyrężona czy uszkodzona w inny sposób. Poza tym w tym sezonie 30 razy brał blokadę, żeby nie czuć bólu kręgosłupa. Albo Świderski, który się męczył przez długi czas z kontuzjami i teraz jego kolano jest w tragicznym stanie. Nawet takie coś powiedział: "Po wszystkich swoich przejściach nie podpiszę się pod stwierdzeniem, że sport to zdrowie, w każdym razie sport wyczynowy na pewno nie". Bardzo wiele sportów na poziomie zawodowym jest szkodliwych dla zdrowia, na przykład siatkówka, kolarstwo, w piłce ręcznej też się zdarzają nieprzyjemne kontuzje. Także nie mów, że e-sport jest bardziej szkodliwy od tradycyjnych sportów.

@Mange
Oddone nie wygląda jak nerd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

Reasumując: e-sport =/= sport.

Z perspektywy widza, który go tylko ogląda, jest. Sorry, ale nie widzę różnicy w oglądaniu zawodów w LoLa, Dotę czy SC2 a oglądaniem piłki nożnej, tenisa, golfa czy pokera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

Zdrowy tryb życia. Przed kompem po kilka(naście) godzin dziennie. +5 do zdrowia jak cholera.

A nadwyrężanie mięśni i narażanie się na kontuzje przez kilka(naście) godzin dziennie jest zdrowe?

Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

Reasumując: e-sport =/= sport.

Ty chyba porównujesz tutaj e-sport do sportów uprawianych amatorsko, czyli dla przyjemności. A takie porównanie nie ma sensu.

@luzac

Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

nie widzę różnicy w oglądaniu zawodów w LoLa, Dotę czy SC2 a oglądaniem piłki nożnej, tenisa, golfa czy pokera.

Ja różnicę widzę - piłka nożna jest dla mnie straszliwie nudna. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 13:55, luzac napisał:

> Reasumując: e-sport =/= sport.
Z perspektywy widza, który go tylko ogląda, jest. Sorry, ale nie widzę różnicy w oglądaniu
zawodów w LoLa, Dotę czy SC2 a oglądaniem piłki nożnej, tenisa, golfa czy pokera.


Nazywa się to e-sportami z pewnej przyczyny, prawda? Sport z natury może uprawiać każdy, a do e-sportu musisz mieć komputer i resztę sprzętu.

@Matiz

Dnia 29.07.2012 o 13:55, luzac napisał:

Ty chyba porównujesz tutaj e-sport do sportów uprawianych amatorsko, czyli dla przyjemności. A takie
porównanie nie ma sensu.


Bardziej semi-profesjonalne, aniżeli zawodowo-profesjonalne.

Dnia 29.07.2012 o 13:55, luzac napisał:

A nadwyrężanie mięśni i narażanie się na kontuzje przez kilka(naście) godzin dziennie jest zdrowe?

No to mamy kolejną aktywność, która jest przeciwieństwem zdrowego trybu życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 14:02, SiDi napisał:

Nazywa się to e-sportami z pewnej przyczyny, prawda? Sport z natury może uprawiać każdy,
a do e-sportu musisz mieć komputer i resztę sprzętu.

Związek z moją wypowiedzią? Zresztą, by jeździć na nartach musisz kupić/wynająć narty i kijki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2012 o 14:02, SiDi napisał:

Nazywa się to e-sportami z pewnej przyczyny, prawda? Sport z natury może uprawiać każdy,
a do e-sportu musisz mieć komputer i resztę sprzętu.


Do siatkówki, piłki nożnej etc. też musisz mieć "sprzęt". Bezsensowny argument.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

Zdrowy tryb życia. Przed kompem po kilka(naście) godzin dziennie. +5 do zdrowia jak cholera.

No tak, bo spędzanie po 6 godzin na treningach i katowanie swojego ciała do granic możliwości to jest zdrowie?
Panowie od SC siedzą około 8-10h i nie jest to tak regularne jak treningi sportowców. A podczas takiego siedzenia wystarczy że co pewien czas zrobią sobię 20min przerwę na rozruszanie ciała i nie będzie tak źle. I jak skończą karierą mogą prowadzić bardzo zdrowy tryb życia, ograniczając sobie komputer, ponieważ nie muszą już być na szczycie. Wielu sportowców po zakończeniu kariery po prostu wysiada. Stawy, mięśnie, kości, obita czacha w przypadku niektórych sportów to tyko niektóre ich problemy. (Część mojego pierwszego posta, na którą nie odpowiedziałeś zawierała 2 przykłady)

Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

Ha, mania grubego nerda jest od dawna nieaktualna. Teraz to właśnie są niedożywione osoby.
Spójrz proszę na TSM i kilka osób z ich grupy. OddOne jak anemik wygląda... Co najwyżej
Reginalda odepnę, bo słyszałem, że normalnie uprawia sport.

Tu muszę, przyznać, że mój argument trochę nietrafiony, choć to, że są wychudzeni (i tu też są to wyjątki) nie znaczy, że mają anemię.

Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

No właśnie jakim cudem mogą pijarowcy pokazać, że e-sport to nie tylko spędzanie wielu
godzin przed kompem?

Bo nie niszczy tak zdrowia jak lwia część sportów ?

Dnia 29.07.2012 o 13:49, SiDi napisał:

Reasumując: e-sport =/= sport.



BTW, szachy, czy poker, niektóre partie, czy całe zawodu, też trwają po kilka godzin, a mimo to w przypadku pokera jest pokazywany w TV. Tak też się siedzi, czy uczestniczy się w zawodach, trenuje czy gra ze znajomymi.
Jeśli e-sport stanie się popularny na tyle by przynosił spory zysk, wtedy inne media się nim zainteresują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2012 o 14:06, luzac napisał:

> Nazywa się to e-sportami z pewnej przyczyny, prawda? Sport z natury może uprawiać
każdy,
> a do e-sportu musisz mieć komputer i resztę sprzętu.
Związek z moją wypowiedzią?


Ogromny.
Sport: piłka nożna, bieganie, skakanie, pływanie
E-sport: granie w gry. Właśnie dlatego nazywa się to e-sportem, a nie sportem.

Do pierwszego wydajesz albo 0 złoty albo niewielkie pieniądze.
Do drugiego musisz wydać 2 kafle zanim można grać. No i jeszcze dalsze płatności związane z elektrycznością.
E-sport to (przynajmniej jak na razie) granie w gry komputerowe. Żeby w nie grać trzeba mieć komputer, a on kosztuje znacznie więcej niż zwykła piłka do nogi czy piłka siatkowa, a takie bieganie czy sprint już nie. To jest jeszcze wypowiedź dla Kamila.

@Mange
Trenuję judo i treningi mam 2-3x tygodniowo po 2h. Semi-profesjonalnie. Jeżdżę na zawody i jakoś taki trening wystarcza. Natomiast oni przy komputerach siedzą niemalże całymi dniami. No i jak skończą karierę to raczej ciężko będzie im znaleźć pracę w innej branży niż gry. Czyli koło się zamyka.

Z mojej strony eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować