Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Mass Effect 2 - 10 faktów

41 postów w tym temacie

Dnia 11.01.2010 o 19:45, hammerfall87 napisał:

Po kiego grzyba wymieniliście skład drużyny .


Będziesz miał nauczkę, żeby nie czytać (dokładnie) zapowiedzi - zazwyczaj są w nich megaspoilery. Co gorsza, to samo tyczy się pudełek... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drużyna nie zostaje kompletnie wymieniona. Liara, Tali czy Ashley mają być w 2 części, Garrus i Wrex również. Z tego co czytam w podanym wczesniej przez kogoś linku, to Garrus i Tali jako postacie istotne, reszta jako poboczne. Ale będą. Zresztą wymiana drużyny jest czymś oczywistym. Zgodzili się pomóc nam w I bo każdy miał w tym swój cel, misja została wykonana więc ekipa się rozeszła, kto gadał z bohaterami wie, co zamierzali zrobić.

Ja nie mogę doczekać się nowego statku, jestem też ciekaw co z nowym Mako;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze starej ekipy Tali, z tego co wiem, ma być postacią grywalną (czyli możliwą do włączenia do drużyny). Reszta chyba nie. Fragmenty widzianych przeze mnie filmów pokazują jakieś tarapaty, w które popada we flocie po powrocie. Albo jej ojciec został zdegradowany za coś albo przez kogoś albo sama Tali została o oskarżona i Shepard ma jej chyba pomóc.To naprawdę były fragmenty. Ogólnie wygląda na to, że pierwsza cześć gry to będzie kompletowanie ekipy - z każdą z postaci wiązać się będzie wątek fabularny. Zresztą już za chwilę się dowiemy :)

Mass Effect jako prawie nie-RPG - cóż, jeśli tylko będzie dobrą grą ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Freedom''s Progress - jedno z pierwszych odwiedzanych przez nas miejsc, ludzka kolonia zaatakowana przez Zbieraczy "

Może od razu napiszą jak kończy się gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynka jest wysoko na liście moich ulubionych gier, więc w dwójkę zaopatrze się na pewno (i na pewno nie w dniu premiery - górka zaległości mi za bardzo urosła ;-) ). Może nawet poczekam do wydania GOTY (miałoby to sens: wszystkie DLC od razu na płycie za cenę "premierówki" - jak w przypadku Fable II), choć wątpię żebym tyle wytrzymał ;-)

Co do newsa - mogłem nie czytać do końca, bo autor wali spojlerami na lewo i prawo ;-) Cóż takie czasy - o najbardziej hypowanych grach wie człowiek prawie wszystko grubo przed premierą, a nieraz jeszcze dodatkowo deweloper sam strzeli sobie w stopę, zdradzając rzeczy istotne dla fabuły, w tym wypadku np. istotne informacje na temat Sheparda

Spoiler

, że zginie na początku gry, ale zostanie przywrócony do życia przez Cerberusa.

Gdzie kiedyś takie rzeczy - były screeny, dane techniczne (jaki silnik, itp.), jakieś info o multi, o fabule jakiś ogólny zarys, albo co najwyżej info że będzie wyśmienita/epicka/genialna :)

A teraz ? Na grze jeszcze rąk nie położyłem, a już wiem kto dołączy do ekipy, gdzie polecę, jakie questy będe robił, jakie decyzje z "jedynki" będą miały wpływ na to co działo się w dwójce (BTW - pomysł nie nowy, Obsidian zastosował w 90% to samo w drugim KOTOrzE), nawet ogólnikowo znam jedno potencjalne zakończenie (bardzo ogólnie wprawdzie, ale jednak).

Gdzie tu miejsce na niespodzianki ? I tak już za późno - ale przydałoby się mniej hype''u, a więcej tajemnicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekst, jak łatwo się domyślić, jest skierowany głównie do tych, którzy nie potrafią się powstrzymać i muszą wiedzieć. W porównaniu z innymi podobnymi podsumowaniami na kilku portalach i tak starałem się unikać większych spoilerów. Cóż, takie czasy, że nawet twórcy i wydawcy sprzedają połowę tajemnic gry przed jej premierą, żeby rozbudzić apetyty. Poza tym, na samym początku tekstu jest ostrzeżenie o spoilerach. Z drugiej strony, większość tych informacji, to rzeczy, których dowiadujemy się na samym początku zabawy, w ciągu 15-20 minut rozgrywki, która trwa przecież zdecydowanie dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wiele ekip powinno wzorować się na Blizzardzie - o takim SC2 niby bardzo wiele wiadomo, ale to, co wiemy o fabule to jedynie kilka początkowych misji i jakieś zarysy... I Metzen jedynie powiedział, że zakończenie Wings of Liberty będzie naprawdę epickie, że to chyba najbardziej epicka rzecz, nad jaką ostatnio pracował czy jakoś tak. Widzicie? Da się podkręcić atmosferę, zdradzając naprawdę niewiele i rzucając zdawkowymi ogólnikami :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

. Cóż, takie czasy, że nawet twórcy

Dnia 12.01.2010 o 11:35, Myszasty napisał:

i wydawcy sprzedają połowę tajemnic gry przed jej premierą, żeby rozbudzić apetyty.


Też ja nie mam pretensji do Ciebie ;-) Bardziej do podejścia deweloperów w dzisiejszych czasach - sami zdradzają chętnie szczegóły i się nimi dzielą, więc rozumiem podejście pism/portali - "skoro sami wywalają wszystkie asy z rękawa zanim gra trafi na sklepowe półki, to dlaczego mielibyśmy o tym nie napisać ? A jak my nie napiszemy, to napisze konkurencja i to na jej strony zawita czytelnik".

A skoro portale o tym piszą - to naprawdę trudno nie czytać, zwłaszcza jeśli gra jest dla mnie "must have". Co prawda zostałem ostrzeżony, że są spojlery, ale bądźmy szczerzy - z Twojej zapowiedzi musiałbym wyciąć co najmniej 50% tekstu, żeby sobie "nie psuć niespodzianki"... no i sprawa druga - ciekawość i tak zwyciężyła ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest Mass Effect - jest zabawa :P

2 razy przeszedłem jedynkę i mam nadzieję, że będę jakoś ładnie nagrodzony za wysoki level. Szkoda tylko, że ten tytuł nie wyjdzie na PS3, no, ale może mój archaiczny GF7900 GTO podgoni. Niby wymagania ma mieć takie jak poprzednia część... Już niewiele czasu zostało. Swoją drogą ile jest już tytułów, których jeszcze w poprzednim roku nie kupiłem, a na horyzoncie HR, FFXIII, Last Guardian, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.01.2010 o 21:17, edyss napisał:

ale chodzi o to, że w wersji na xbox''a nie ma wyboru i jesteś zmuszony do polskiego
dubbingu. Swoją drogą to mam nadzieje, że będzie na ponad przeciętnym poziomie:]


Dlatego kupuję EK bo jest w całości po angielsku ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, więcej akcji? Czyli dostajemy "Mass Age: Dragon Effect" - action ze statsami i questami z Diablo. Nie, dziękuję. Bioware w szczególności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie. Osobiście zawsze traktowałem Mass Effect bardziej w klimatach gry FPS, niż cRPG dlatego zapowiadane zmiany bardzo mi pasują.

Tylko skąd wziąć teraz kasę na tą grę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Po pierwsze, aby utrzymać odpowiednią płynność konwersacji, opcje wyboru pojawią się odpowiednio wcześnie, jeszcze podczas wypowiedzi adwersarza."

Lubię, jak ludzie używają słów, których znaczenie rozumieją.
PS
Lubię też, jak zachowują poprawną interpunkcję ("jako, że", "takich jak hełm, czy naramienniki", ""kobieta idealna", będąca agentką").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować