Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Mass Effect 2 chcą dotrzeć do fanów strzelanin

28 postów w tym temacie

Zobaczymy, co spece z Bioware''u zaserwują nam tym razem. Póki co jestem dobrej myśli - jeszcze nigdy mnie nie zawiedli i mam nadzieję, ze tak zostanie.

First, at last :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Casey Hudson ma racje RPG ewoluowało,tak samo mówia ludzie z Obsidainu z Urquhartem na czele.
To juz niestey nie sa czasy BG ani Fallouta,RPG jest juz łączone z innymi gatunkami jak właśnie gry akcji Tpp czy Fpsy.Czy sobiscie dla mnie to dobrze?Chyba tak.Bo ile razy można grać w RPGy z rzytem izometrycznym i garfiką 2d plus walka turowa.Swuiat idzie do przodu,kopszty gier rosną ,piractwo na PCta rośnie ,a polscy gracze krytykuja współczesne gry cRPG,dopóty tak bedzie dopóki polscy gracze nie przestawia się na konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, śmiszne. Spytaj jedną osobę z BioWare czym jest ME 2 to ci powie że to gra akcji z elementami RPG, spytaj drugą do ci powie że to cRPG z elementami gier akcji. ;P

Anyway, czekam na ich nowe dziecko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

(ciach) .Bo ile razy
można grać w RPGy z rzytem izometrycznym i garfiką 2d plus walka turowa. (ciach)


napewno więcej niż w sto FPSów z identyczną faułą sprowadzającą grę do trzymania przycisku myszki i pilnowania by celownik na ekranie był na miejscu ...

przynajmniej w te izometryczne RPGi czy turowe można grać miesiącami, a nawet latami i się nie nudzą - w każdym razie nie bo tygodniu lub mniej jak większość FPSów ....

Osobiście jestem zniesmaczony pomysłem łączenia FPSów z RPG, no ale zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

To juz niestey nie sa czasy BG ani Fallouta,RPG jest juz łączone z innymi gatunkami jak właśnie gry akcji Tpp czy Fpsy.Czy sobiscie dla mnie to dobrze?Chyba tak.

cRPG to cRPG, ma swoje zasady, które nie podlegają dyskusji. Można jedynie powiedzieć, że gry akcji zostały wzbogacone o elementy RPG, a to z kolei wcale nie oznacza, że są od razu cRPGami (albo o zgrozo RPGami).

Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

Bo ile razy można grać w RPGy z rzytem izometrycznym i garfiką 2d plus walka turowa.

Nie wiem dlaczego cRPG kojarzy się wielu, jak przypuszczam ludziom o nikłej wiedzy dotyczącej tego gatunku, wyłącznie z 2D i rzutem izometrycznym. Wizardry 8, seria M&M (obie to widok FPP), Neverwintery, Drakensang coś koledze w ogóle mówią?

Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

Swuiat idzie do przodu, (...)

Chyba tylko technologicznie bo mentalnie ludzie są nadal gdzieś w jaskiniach. Biorąc pod uwagę to w jaki sposób społeczeństwo reaguje na różne wydarzenia czy podawane przez media informacje śmiem nawet twierdzić, że w ogólnym rozrachunku głupiejemy.

Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

(...) kopszty gier rosną ,piractwo na PCta rośnie, a polscy gracze krytykuja współczesne gry cRPG,dopóty tak bedzie dopóki polscy gracze nie przestawia się na konsole.

Heheh.. no tak, przecież tylko na konsole wychodzą najlepsze gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

Casey Hudson ma racje RPG ewoluowało,tak samo mówia ludzie z Obsidainu z Urquhartem
na czele.


Ewolucja to rozwój. RPG nie ewoluuje, jest po prostu asymilowane jako dodatek przez inne gatunki. ME to strzelanka z elementami cRPG, nie odwrotnie. Więc o ile można to nazwać jakąś ewolucją strzelanki to nijak nie jest to ewolucja RPG. Wprost przeciwnie.

Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

To juz niestey nie sa czasy BG ani Fallouta,


I mamy z uśmiechem na ustach to łyknąć? Sorry, nie umiem.

Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

RPG jest juz łączone z innymi gatunkami jak
właśnie gry akcji Tpp czy Fpsy.Czy sobiscie dla mnie to dobrze?Chyba tak.


Dla fanów tych gatunków pewnie dobrze, bo jakieś urozmaicenie. Dla fanów RPG - nie.

Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

Bo ile razy
można grać w RPGy z rzytem izometrycznym i garfiką 2d plus walka turowa.


Czyli ile można grać w grę rozbudowaną, wymagającą i nie przechodzącą się sama, od gracza wymagająca myślenia - dużo, bo o takiej grze szybko nie zapomnisz.

Dnia 13.01.2010 o 13:17, karatos napisał:

Swuiat idzie
do przodu,kopszty gier rosną ,piractwo na PCta rośnie ,a polscy gracze krytykuja współczesne
gry cRPG,dopóty tak bedzie dopóki polscy gracze nie przestawia się na konsole.


Nie wiem co konsole mają do tego. A tym bardziej co przejście z jednej platformy na drugą ma do gustów. Nawet gdybym grał na konsoli to bym nadal twierdził, że obecne cRPG nie mogą nawet butów czyścić dwóm pierwszym Falloutom czy BG, o Planescape nie wspominając.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy prawdzie w oczy: ludzie powoli oduczają się myślenia, więc i RPGi muszą być spłycone. Gdzieżby taki, wychowany na dyskotekach, przeciętny gracz miał się uczyć co to jest Trak0 i dlaczego broń zadaje obrażenia typu 2k4+3 zamiast 14-56. Następny krok to RTSy - już zniknęło zbieranie surowców, niedługo nie będzie trzeba w ogóle wydawać rozkazów - twoje jednostki ze świetnym AI wygrają same. Na szczęście w każdej chwili można jeszcze raz wrócić do Fallouta 1 i 2, Planescape''a, Baldursów i nie przejmować się najnowszym "RPG", którego, gdy nie przeczytasz nazwy gatunku na pudełku, można pomylić z FPSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.01.2010 o 15:04, Bambusek napisał:

> RPG jest juz łączone z innymi gatunkami jak
> właśnie gry akcji Tpp czy Fpsy.Czy sobiscie dla mnie to dobrze?Chyba tak.

Dla fanów tych gatunków pewnie dobrze, bo jakieś urozmaicenie. Dla fanów RPG - nie.


Nie uogólniaj, mi tam się podobają takie zagrywki. Od prawdziwego RPG mam AD&D.

Dnia 13.01.2010 o 15:04, Bambusek napisał:

> Bo ile razy
> można grać w RPGy z rzytem izometrycznym i garfiką 2d plus walka turowa.

Czyli ile można grać w grę rozbudowaną, wymagającą i nie przechodzącą się sama, od gracza
wymagająca myślenia - dużo, bo o takiej grze szybko nie zapomnisz.


Teraz chwalisz paskudny wygląd i rozwiązania mechaniczne cRPGów czy je same? Jeśli to pierwsze to gadasz głupio, jeśli to drugie to niestety masz rację. Mało powstaje teraz cRPGów i aRPGów które zmusiły by do czegoś więcej niż zachwyt (a to za mało).

Dnia 13.01.2010 o 15:04, Bambusek napisał:

> Swuiat idzie
> do przodu,kopszty gier rosną ,piractwo na PCta rośnie ,a polscy gracze krytykuja
współczesne
> gry cRPG,dopóty tak bedzie dopóki polscy gracze nie przestawia się na konsole.

Nie wiem co konsole mają do tego. A tym bardziej co przejście z jednej platformy na drugą
ma do gustów. Nawet gdybym grał na konsoli to bym nadal twierdził, że obecne cRPG nie
mogą nawet butów czyścić dwóm pierwszym Falloutom czy BG, o Planescape nie wspominając.


Obecnie gatunek cRPG prawie nie istnieje :P
A te które się pojawiają (Dragon Age, Drakensang) rzeczywiście są nędzne w porównaniu do starych hitów. Pokonują je tylko grafiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 15:31, palpatine napisał:

Sory, ale to jest strzelanina, nie RPG. Może ma jakieś tam jego elementy, ale głównie
chodzi o zabicie ich wszystkich ;).

i z tym zabiciem wszystkich to bym polemizował bo cywilów się nie da :)

w crpg też zazwyczaj chodzi o wyrżnięcie wszystkich przeciwników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 15:05, Vatiel napisał:

Spójrzmy prawdzie w oczy: ludzie powoli oduczają się myślenia, więc i RPGi muszą być
spłycone. Gdzieżby taki, wychowany na dyskotekach, przeciętny gracz miał się uczyć co
to jest Trak0 i dlaczego broń zadaje obrażenia typu 2k4+3 zamiast 14-56. Następny krok
to RTSy - już zniknęło zbieranie surowców, niedługo nie będzie trzeba w ogóle wydawać
rozkazów - twoje jednostki ze świetnym AI wygrają same. Na szczęście w każdej chwili
można jeszcze raz wrócić do Fallouta 1 i 2, Planescape''a, Baldursów i nie przejmować
się najnowszym "RPG", którego, gdy nie przeczytasz nazwy gatunku na pudełku, można pomylić
z FPSem.


Tak, ale w nie ileż można razy grać... wiele, ale zachciało by się czegoś w tym starym stylu więcej. Niby jest Dragon Age, jeszcze go zobaczę. Z resztą co ja mówię, Tormenta nawet nie udało mi sie jeszcze skończyć:). Byłem zwyczajnie za słaby, żeby na końcu wygrać - i tak ma być, zero litości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystkim krzykaczom-bezmózgom, którzy twierdza, że dobre cRPG może być tylko w 2d z ochydną grafą i że te czasy się już skończyły polecam Dragon Age - macie genialne cRPG + rzut izo bądź TPP (jak korzystałem z obu, świetne rozwiązanie) a wszystko okraszone ładniutkim 3D. Można? Można...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z ta genialnoscia to ja sie nie zgodze owszem dragon age ujdzie jak na dzisiejsze czasy ale hmm o ile glowny watek jest ciekawy i wciagajacy o tyle wszystkie questy poboczne sa w stylu tych z mass efecta.. zbierz iles itemow rozsianych po swiecie pojdzi gdzies zabij cos znajdzi ilus ludzi rozsianych po swiecie.. bardziej kojarzy mi sie to z mmo niz z porzadnym crpgiem .
Biorac pod uwage ze glowny watek nie jest jakos szalenie dlugi .. to jednak spora czesc gry jest conajwyzej przecietna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Zawarliśmy elementy strzelaniny z perspektywy trzeciej osoby"
Już widzę oczyma wyobraźni napis w CDA: "Mass Effect to wspaniały FPS"

...Tym razem są one jednak nieco lepsze...
NIECO lepsze? - No to będzie co najwyżej średnio.

"To wciąż RPG" - przypomina, konkludując.
Goście z BW są tak zamotani, że sami nie wiedzą co gadają. Ostatnio ta gra była taktycznym shooter''em z elementami gier fabularnych. Teraz jest grą cRPG. Czym ta gra będzie za 10 dni? - Samochodówką? A może strategią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 17:58, Growin napisał:

Już widzę oczyma wyobraźni napis w CDA: "Mass Effect to wspaniały FPS"


TPS, bo first person to jest tylko jak ze snajperki celujesz. Ale ogólnie to pewnie tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2010 o 17:58, Growin napisał:

"Zawarliśmy elementy strzelaniny z perspektywy trzeciej osoby"
Już widzę oczyma wyobraźni napis w CDA: "Mass Effect to wspaniały FPS"


Przestań... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować