Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alan Wake kontra Heavy Rain - porównanie grafiki

43 postów w tym temacie

Łukasz Odziewa

Heavy Rain i Alan Wake to z pewnością jedne z najbardziej wyczekiwanych gier na X360 (Alan Wake) i PlayStation 3 (Heavy Rain). Jako że obie produkcje mają zachwycić nas poważnym klimatem, portal GamingBolt zdecydował się na porównanie screenshotów z obu gier.

Przeczytaj cały tekst "Alan Wake kontra Heavy Rain - porównanie grafiki" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Błąd w wiadomości. Alan Wake nie jest grą na PS3. Jest to exclusive dla X360 :) Chyba, że coś się zmieniło w tej kwestii ostatnio?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co porównania grafiki w dwóch całkiem różnych grach. Moze klimat mają podobny, ale nic więcej...
Do tego na tych screenach wyraźnie widać ze jest pokazany gameplay z Heavy Rain a te z Alana mogą być "podrasowane", choć gra wygląda świetnie to i tak jak Killzone broni się blurem. A dodam jedno: I tak lcizy się fabuła i gameplay, grafika jest zadowalająca i można spokojnie grać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 09:11, ExeWar napisał:

Błąd w wiadomości. Alan Wake nie jest grą na PS3. Jest to exclusive dla X360 :) Chyba,
że coś się zmieniło w tej kwestii ostatnio?

Nie jest to exclusive dla X360 , gra wyjdzie i na pc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm heavy rain wygląda z filmików jak simsy na sterydach z poważnymi problemikami życiowymi zreszta Fahrenheit tez mi do gustu nie przypadl ze wzgledu na masakrujące mój układ nerwowy time eventy :P HR obadam z przjemnoscia demo a co do Wake''a jestem spokojny ze bedzie to bardzo dobra gra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zgłaszam sprzeciw co do rundy "2". Nie wiem kiedy wyszedł ten screen z Heavy Rain, ale ten z Alana to był jeden z pierwszych udostępnionych (2/3 lata temu?)... jak już porównywać to sprawiedliwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 09:18, prf napisał:

Nie jest to exclusive dla X360 , gra wyjdzie i na pc.

Nie wiadomo, czy wyjdzie. Remedy nic nie mówi o wersji na PC, a to, że kiedyś sobie robili wersję PC, to nic nie zmienia, bo MS mógł sypnąć kasą i będzie exclusivem, przynajmniej czasowym, a tak w ogóle, jeśli coś nie wychodzi na PS3, jest exclusivem MS i przy okazji exem Xboxa, bo nie ma tego na PS3 w "świecie" konsolowym.

Co do tematu. Dobrze zrobiłem, że nie sprzedaje Xboxa. Alan Wake to będzie bardzo dobra gra. Już nie mogę się doczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Wake ma dużo lepszą grafikę. Na pierwszych dwóch screenach z Heavy Rain postaci brzydko się "świecą" (choć ten silnik auta na drugim obrazku z gry Remedy wygląda paskudnie, ale to stary screen), na ostatnim wszystko rozmazane strasznie. Trzeci screen ma raczej mniej detali niż ten z Alana. Wake łon!
Nie liczę na zbyt wiele po tych produkcjach, tym bardziej że i sam Fahrenheit nie przypadł mi do gustu to to to też raczej się nie spodoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi np. Alon Wake się nie podoba (przesadzili z tym HDR''em). W Heavy Rain najpiękniejsza jest ta naturalność świata, bez przesadzenia z wodotryskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2010 o 09:19, Frostborn napisał:

hmm heavy rain wygląda z filmików jak simsy na sterydach z poważnymi problemikami życiowymi
zreszta Fahrenheit tez mi do gustu nie przypadl ze wzgledu na masakrujące mój układ
nerwowy time eventy :P HR obadam z przjemnoscia demo a co do Wake''a jestem spokojny
ze bedzie to bardzo dobra gra

Zgadzam się. Jak dla mnie Alan Wake jest ładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

queertin nie nazwalbym naturalnym masywnego depth of fielda i blooma . U mnie tez wygrywa Alan . Otoczenie jest zrobione staranniej ,dokladniej i bardziej detalicznie . W Heavy Rain licza sie w sumei tylko postacie ,a tlo to taki slabiutki dodatek ,zafiltrowany ,zamazany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie,ze od klimatu w HR mozna sie udusic ;) Ciezki particle system (ktory ma zazwyczaj ogromne zapotrzebowanie na moc), duzo wolumetryki-ogolem najbardziej "atmosferyczna" :) AW jest bardziej przejzysty i stawia raczej na wzgledny realizm srodowiska-w takich "lesnych" klimatach to rozsadne i dajace dobry efekt posuniecie; HR idzie w nieco inna strone budujac wlasna wizje swiata i nadajac mu odpowiedni ciezar gatunkowy-tez jest realistyczna,tylko dosc specyficznie ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować