Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy branża gier wyjdzie z dołka?

19 postów w tym temacie

Branża gier w dołku, hehe, ale się uśmiałem. Ten straszny dołek widać w rzeczywistych zestawieniach przychodów, które są olbrzymie, a często większe niż z poprzednich lat. Wszystko zależy od wydanych tytułów i pomysłów na nowe, bo to co jedynie ostatnio jest w dołku i zawodzi często, to marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy żadnego dołka nie było. Gry to jeden z tych produktów, których ludzie w czasie tzw. kryzysu sobie NIE odmawiali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:24, Vojtas napisał:

Nigdy żadnego dołka nie było. Gry to jeden z tych produktów, których ludzie w czasie
tzw. kryzysu sobie NIE odmawiali.


To normalne zjawisko w czasach kryzysu. Ludzie wtedy zazwyczaj jeszcze chętniej wydają pieniądze na rozrywkę. Taki syndrom końca świata w miniaturze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dołki (a może doły) o jakich słyszałem to te, na których koncerny growe wylały fundament pod swoje siedziby :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:26, Myszasty napisał:

> Nigdy żadnego dołka nie było. Gry to jeden z tych produktów, których ludzie w czasie

> tzw. kryzysu sobie NIE odmawiali.

To normalne zjawisko w czasach kryzysu. Ludzie wtedy zazwyczaj jeszcze chętniej wydają
pieniądze na rozrywkę. Taki syndrom końca świata w miniaturze. :)


Ktoś gorzko zauważył, że ludzie bezrobotni mają nie tylko więcej wolnego czasu, ale i większą chęć, by o szarej rzeczywistości zapomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja będę omijać gry wypuszczane jedynie w dystrybucji cyfrowej. Jeszcze na jakieś DLC *ewentualnie* się może skuszę, ale żeby gra mi się niewiele różniła od pirata (chyba, że sam sobie wypalę płytkę, wydrukuję okładkę i wsadzę tak na półkę...), a jeszcze straszyła zabezpieczeniami - nie bardzo to do mnie przemawia. Tak samo nie toleruję e-booków. Książka wydrukowana na papierze to jest to. Najwyżej ominie mnie trochę tytułów. Może kiedyś się do tego przekonam - nie dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również wolę pudełka. Chciałem sobie kupić dodatek do Red Alert 3 ale jak przeczytałem że w pudełku nie ma płyty tylko kod do pobrania gry to odpuściłem. Nie po to płacę za grę abym musiał jeszcze ją pobierać przez kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wole pudełka ale kto chce dystrybucje cyfrowa to ją wybierze , co kto lubi

Branża gier nigdy nie była w dołku , teks powinien byc taki " kiedy wreszcie ceny gier będą spadać a nie drożeć " ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:43, SoundWave napisał:

Jaki dolek? Barany bez standardow kupia wszystko, byleby bylo zapakowane i hype''owne
ladnie.

Potarzaj, powtarzaj to może kiedyś to co piszesz stanie się prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.02.2010 o 23:41, Namaru napisał:

Potarzaj, powtarzaj to może kiedyś to co piszesz stanie się prawdą.

Zaprzeczaj, zaprzeczaj to moze kiedys swiat poslucha twoich poboznych zyczonek. I wez ze soba wszystkie smieszne lolpiloty i takie tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam o jakim dolku w branzy gier mowa? Bo tak sie sklada, ze ta branza miala w 2009r. przychod znacznie wiekszy niz branza filmowa, dla ktorej ten rok byl rekordowy pod wzgledem zyskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2010 o 09:14, Adam_Wieczorek napisał:

15000 ludzi w branży straciło prace. Zamknięto lub pocięto setki studiów deweloperskich.
Wszędzie cięcia. Rzeczywiście, ani śladu kryzysu, czy dołka.

Kryzys był dobrą wymówką i okazją do zamknięcia nierentownych studiów i słabo rokujących projektów. Wszyscy tak robią w czasie kryzysu, bez względu na branżę. To m.in. ten krok pozwolił osiągnąć dystrybutorom świetne wyniki w zeszłym roku. Ale branża w dołku nie jest skoro z roku na rok zwiększa obroty (no gdzieś pod koniec 2008 się trochę posypało, ale w 2009 już wróciło do normy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 22:43, SoundWave napisał:

Jaki dolek? Barany bez standardow kupia wszystko, byleby bylo zapakowane i hype''owne
ladnie.

Dość już Twoich chamskich prowokacji i obrażania (kolejnej) rzeszy użytkowników. Za długo znosimy Twoje wybryki.
BAN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować