Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Alan Wake nie dotrze na PC

93 postów w tym temacie

Czekałem na grę tak długo by w końcu dowiedzieć się, że nie wyjdzie na peceta ;/ Jak na razie najgorsza dla mnie wiadomość w tym roku jeśli chodzi o gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie rozumiem. Z waszych postów wynika że macie jakieś wonty do MS za to że nie wydadzą Alana, a jak szony nie wydało Heavy Raina na pc to wszystko mogło być? I jeszcze mi napiszcie że nie jesteście żałosnymi fanboyami to wtedy będziecie śmieszni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:38, Mishii napisał:

czegoś tu nie rozumiem. Z waszych postów wynika że macie jakieś wonty do MS za to że
nie wydadzą Alana, a jak szony nie wydało Heavy Raina na pc to wszystko mogło być? I
jeszcze mi napiszcie że nie jesteście żałosnymi fanboyami to wtedy będziecie śmieszni.


Jestem żałosnym fanboyem Sony nie posiadając PS3, o to Ci chodziło? That''s ridiculous

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:38, Mishii napisał:

czegoś tu nie rozumiem. Z waszych postów wynika że macie jakieś wonty do MS za to że
nie wydadzą Alana, a jak szony nie wydało Heavy Raina na pc to wszystko mogło być? I
jeszcze mi napiszcie że nie jesteście żałosnymi fanboyami to wtedy będziecie śmieszni.


Pomyśl troche łbem a nie d... HR NIGDY nie był zapowiadany jako coś co opuści konsolę, AW był pokazywany na Core 2 Duo, optymalizowany pod czterordzeniowce, robiony przez Remedy, która zaczęła karierę fenomenalnym Max Payne na PC, ciagle przewijany był temat najpierw X360, poźniej na PC w dx10. Teraz mowią, ze nie będzie.

Czy wystarczająco dużo napisałem, byś uznał oburzenie ludzi mających komputery osobiste za obiektywne i uzasadnione? Czy mam jeszcze ładnie rozrysować wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:38, Mishii napisał:

czegoś tu nie rozumiem. Z waszych postów wynika że macie jakieś wonty do MS za to że
nie wydadzą Alana, a jak szony nie wydało Heavy Raina na pc to wszystko mogło być? I
jeszcze mi napiszcie że nie jesteście żałosnymi fanboyami to wtedy będziecie śmieszni.


Trudno mi zrozumieć, co w ogóle masz na myśli i kto ma być fanbojem czego, i dlaczego.

Szony nie wyda Cięszkiego Deszczu na PSZ CZY, bo nie robi gier na komputer, tylko na swoją konsolę.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak bym nie kupił tej gry. Za cienka w pasie, tu czeka Bad Company 2, AC2, nowy SC... Ale tłumaczenie faktycznie śmieszne. Pamiętam całą tą rozróbę: "Alan Wake będzie jedną z pierwszych gier wymagających DX10", "Alan Wake będzie miał rewolucyjną grafikę". Wygląda na to, że DX10 nam zmarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsole są do gier i a pcty są do rzeczy różnych. Konsole są do gier lepsze IMO, a ten news tylko mnie w tym utwierdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 17:00, Pile napisał:

Konsole są do gier i a pcty są do rzeczy różnych. Konsole są do gier lepsze IMO, a ten
news tylko mnie w tym utwierdza.

Mam zupełnie inne zdanie, ale nie zaczynajmny dyskusji, bo wiadomo jak się skończy :D

Niemniej - twoja wypowiedź była dość nierozważna. Rzucanie takimi twierdzeniami jak wyżej może zaraz zacząć prawdziwy Armageddon w tym temacie ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 17:00, Pile napisał:

Konsole są do gier i a pcty są do rzeczy różnych. Konsole są do gier lepsze IMO, a ten
news tylko mnie w tym utwierdza.


To zależy o jakich gatunkach mówimy;) Ja nie wyobrażam sobie klasycznych RPGów , RTSów i FPSów na konsolach. Racja są ale dla mnie to już nie takie same granie jak na dobrym poczciwym kompie ;) Np w Gears of War na pececie grało mi się super znowu na konsoli mnie odrzuciło. Wiem, że to kwestia przyzwyczajenia ale jednak wole PC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 17:00, Pile napisał:

Konsole są do gier i a pcty są do rzeczy różnych. Konsole są do gier lepsze IMO, a ten
news tylko mnie w tym utwierdza.

Pokazuje to tylko jak bardzo masz zindoktrynowany przez Microsoft (gdybyś grał na PS3, to przez Sony) mózg i postrzeganie świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 17:00, Pile napisał:

Konsole są do gier i a pcty są do rzeczy różnych.


Różnych - w tym do gier. Wybacz, ale nawet twój ukochany xbox to nic innego, tylko pecet, którego nie rozbudujesz i nie użyjesz do niczego innego, niż grania i to w taki sposób, jaki ci Microsoft poda na tacy.
Ale z kim ja tu dysktuję, szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem swoje zdanie z którego starasz się zrobić wojnę platformową.


@Szypek26 - Nie będę krył swych poglądów z tego powodu ale twoje słowa się potwierdziły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pełni się zgadzam z włodarzami Micromiękiego z tym, że przed dużym TV, na kanapie i z padem w ręku gra się znacznie lepiej niż siedząc przy biurku. Co ma jednak piernik do wiatraka? W takim właśnie ustawieniu gram we wszystkie pecetowe gry, chyba, że producent danego tytułu utrudnia mi sprawę i nie daje opcji grania na padzie (vide Mass Effect). Wtedy muszę się męczyć z klawiaturą i mychą.

Microsoft smyrnął Remedy kupę zielonych, żeby mieć w końcu jakiegoś dobrego exclusive''a, bo ostatnimi czasy Sony łoi mu w tym temacie tyłek. Tyle całej filozofii.

Żal trochę tego tytułu, bo zapowiada się naprawdę przyzwoicie. Następny tytuł obok Lost Odyssey, w który sobie nie zagram, bo nie mam iXa. Szkoda, ale trudno się mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapewne do XBOXa dodawany jest ogromny wiatrak symulujący wiatr w lesie podczas gry w Alan Wake i to jest ten powód dlaczego "wrażenia z gry da się oddać tylko na konsoli". No bo chyba nikt nie próbuje mi wmówić, że klawiatura i myszka są gorzej przystosowane do kierowania postacią w TPP niż pad?! 0_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że twoja opinia to wciąż twoja opinia a nie najeżdżanie na mnie bo mam własne zdanie. Co do przyzwyczajeń to ja byłem przyzwyczajony do pcta ale z tym skończyłem i jestem zadowolony. Myślę że o wadach i zaletach a także o argumentach w stylu "klasyczne erpegi na konsolach" można by wiele napisać. Tak czy inaczej każdy ma swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 16:38, Mishii napisał:

czegoś tu nie rozumiem. Z waszych postów wynika że macie jakieś wonty do MS za to że
nie wydadzą Alana, a jak szony nie wydało Heavy Raina na pc to wszystko mogło być? I
jeszcze mi napiszcie że nie jesteście żałosnymi fanboyami to wtedy będziecie śmieszni.

SONY wspiera swoje platformy, a MS powinien swoje. Windows jest właśnie platformą MS, ale jak widać jeśli chodzi o gry to już przez nich porzuconą. Niech po porostu przestaną "pitolić" o "wrażeniach" etc. tylko napiszą wprost: "potrzebujemy mocnego Exa na Xa bo nas konkurencja dogania (a pod względem exów w tym roku totalnie "zownuje")".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że Sony nie robi gier na pcta a microsoft robi nie ma znaczenia. Albo coś wychodzi na pc albo nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym: pad vs. myszka+klawiatura definitywnie zależy od preferencji, każdy lubi coś innego. Powiem wam tylko jak to było w moim przypadku. Kiedyś grając wyłącznie na PC byłem głęboko przekonany o tym, że konsole to kicha, że to takie zubożałe pecety, na których można tylko grać, że granie na padzie w fpsa to jakaś kpina...
Do czasu kiedy zobaczyłem filmik Final Fantasy X. W tamtych czasach kompletnie miażdżył beret pod względem graficznym. Jakiś dłuższy czas później nabyłem używane PS2 w cenie 350zł - taniocha. Wtedy dopiero zdałem sobie sprawę z tego, że przez tyle lat traciłem wiele kozackich tytułów: MGS, Final Fantasy, Resident Evil, Shadow of Colossus, Tekken i wiele, wiele innych.

Na początku jak próbowałem grać na padzie w jakąś strzelankę myślałem, że rzucę Dual Shockiem o ścianę. Wtedy sobie przypomniałem, że identyczną reakcję miałem za czasów pierwszego Quake''a kiedy to musiałem odzwyczaić się grania samą klawiaturą (Duke Nukem 3D, Blood, Doom) na rzecz sławetnego tandemu.

Morał z tego taki: Coś nam nieznanego (albo poznanego u kumpla na 2 h) nie musi być koniecznie złem wcielonym. Jeżeli będziemy tak postępować skończymy jak te mohery ganiające z wodą święconą metalowców:D

Teraz gdy już sam jestem dziadkiem :P widzę, że przyjemniej mi się gra na padzie, nawet w te stricte pecetowe tytuły. Otwórzcie oczy na nowe doznania, a może się wam spodoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 17:52, Pile napisał:

. Tak czy inaczej każdy ma swoje zdanie.

Dokładnie tak i dlatego nie mam zamiaru obrażać czy coś w tym stylu. Ja wolę peceta i tyle, choć przy PS2 bawiłem się świetnie i dalej bawie to peceta nie odstawie raczej nigdy. Jeśli mowa o erpegach to mam na myśli Baldur''s Gate i podobne, fakt czasem pojawiają się perełki jak ff IX, Chrono Cross itp jednak wolę te "z lotu ptaka" ;p Ale racja, nie ma sensu ciągnąć wątek dalej bo każdy ma swój gust;)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować