Zaloguj się, aby obserwować  
Longer

Wiedźmin 2 - temat ogólny

15059 postów w tym temacie

Dnia 24.05.2011 o 16:06, bobobo napisał:

i ogółem z innymi decyzjami ;). Tylko nei wiem czy brać poziom trudny - nie chcę wyrywać
sobie włosów z głowy :D.

PS. Ktoś przeszedł grę na tym poziomie "Masochista"("Szalony")? Jeżeli tak,to może się
nazywać prawdziwym hardkorem xD


Czytałem ze dwie czy trzy deklaracje, że ktoś przeszedł na szalonym. Ja spróbuję może w przyszłości. Za to poziom trudny wybrałem przy pierwszym przechodzeniu. Wcale nie jest strasznie, to po prostu większe wyzwanie i duża frajda. Jak się już dobrze ogarnia walkę, to tylko I AKT stanowi jakiś tam problem... szczególnie prosto robi się, jak zainwestujemy w quen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 16:07, destro177 napisał:

W każdym sklepie masz prawo zwrócić towar w ciągu tygodnia od zakupu bez podania przyczyny.
Potem kicha.


Nie gadaj głupot, nie w każdym sklepie, tylko przy zamówieniach przez internet i nie tydzień tylko 10 dni. Nie dotyczy to jednak rozpakowanych gier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 15:18, KrzychW napisał:

Sejwa przeniosłem, więc Zbroję Kruka posiadam, jednak już nawet w porównaniu ze sprzętem, który zdobyłem

Spoiler

załatwiając questa skradankowego na tyłach domu komendanta Flotsam

, wypada dość blado.

Zbroja Kruka ma 3 sloty na ulepszenia więc można podnieść jej KP nawet o 6 punktów a hp o 30 co czyni ją lepszą od przeciętnych pancerzy, myślę że dopiero zbroja

Spoiler

z Kejrana

tak naprawdę ją przebija (i niestety przez ten kaptur gorzej wygląda).

Dnia 24.05.2011 o 15:18, KrzychW napisał:

Jedynie przeniesiony Aero...coś tam, miecz srebrny z 3 slotami, po ulepszeniu pozwala zadawać duże obrażenia za pomocą znaków i jest bardzo pożądanym sprzętem.

Prawda. Choć trochę szkoda że tak zredukowano parametry sprzętu z jedynki, ten miecz od Pani Jeziora jakoś milej mi się fabularnie kojarzył od "kupnego" żelastwa z dwójki.

Dnia 24.05.2011 o 15:18, KrzychW napisał:

Gdzieś w tym temacie "mignęła" mi informacja,

Spoiler

że dostajemy ten sprzęt od Trolla

, ale szczegółów, oczywiście nie znam.

Nawet nie zwróciłem uwagi :/ Tym bardziej wkurzające że DLC Kłopoty z Trollem jest ewidentnie zawartością wyciętą z samej gry po czym łaskawie udostępnioną jako "bonus" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 15:14, Sajmonix11 napisał:

Mam pytanie gdyż jak chcę wykonać jedną z misji w 1 akcie dokładniej tą z kadzidłami to mi się robi czarny ekran gdy już je kończę wy też tak macie?

Tak. Ja tak mam i co najmniej jeszcze jedna osoba tutaj wspomniała o tym problemie. To bug który uniemożliwia zakończenie tego questa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja skończyłem grę na normalnym i zajęło mi to 20 godzin.
Podobnie z tymi 4 różnymi otwarciami. Wydaje mi się, że takich otwarć jest 2.

Spoiler

Albo jak La Valette żyje, albo nie. A 4 to chodzi o to, że podczas rozmowy z Rochem możesz po kolei zaczynać albo od smoka, albo od świątyni.

Oczywiście mogę się mylić.
Spoiler

Aczkolwiek, gdzieś na stronce XF widziałem na screenach uwięzioną Triss w lochu, ale nie wiem czy to tyczy się prologu, czy aktu III.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utknąwszy w pierwszym akcie czekając aż ludzie z CDP poradzą sobie z DLC problemy z trollem znalazłem fajny sposób na łatwy zarobek.

DLA OSÓB, KTÓRE CIERPIĄ NA BRAK ORENÓW W 1 AKCIE:

Spoiler

po wykonaniu zadania "nie ma mocnych" (siłowanie się na rękę) można wyzywać na pojedynek Bartosza Szkutę (ostatni przeciwnik) ile razy ma się ochotę. Musisz tylko wejść do jakiegoś domostwa i wrócić do Bartosza (buduje łódź). Zysk - 100 orenów + 20 exp w kilka sekund. Być może trzeba to zgłosić CDP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zapewne jest bug gry. Walczyć z nim powinno się dać, nawet po zakończeniu zadania aby zarobić kilka orenów, ale że exp też leci to na pewno błąd gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas zadania

Spoiler

Nekromancja z Detmoldem

można wywnioskować coś jeszcze poza
Spoiler

kryjówką zabójców i roli Sheali w zamachu ? Detmoldowi było chyba widocznie za mało ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka, przy moim drugim przejściu zdecydowałem się w II akcie

Spoiler

pozwolić chłopom na samosąd na Stennisie, bo myślałem, że jest winny - za pierwszym razem go oszczędziłem

. Teraz, gdy zabrałem się za robienie q pobocznego "Sen Baltimore''a" doszedłem do pewnego momentu, w którym odblokowało mi się zadanie "Ściany mają uszy", ale automatycznie gra zaznaczyła mi je jako "nieudane". Czy żeby odpowiednio rozwikłać tę zagadkę, trzeba to zadanie wykonać przed wydarzeniem w spoilerze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zacząłem questa, i jestem na 2 etapie, czyli iść do trolla i z nim pogadać. Idę w wyznaczone miejsce i nigdzie w promieniu na pewno co najmniej 80m go nie ma. Jeśli wszystko robię dobrze, to wiecie może jak odinstalować DLC, bym mógł zainstalować je jeszcze raz?

p.s.
NIE MA GO NA DOLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się zainstalować DLC ręcznie bez klikania w laucherze Dodatki do pobrania?

Mam taki problem, że nie widzę u wiedźmina rąk, pewno to wina tego że miałem na nich ten przedmiot z dlc od CD-Action i jak zrobiłem reinstala gry bo nie miałem czcionki to teraz laucher nie może mi tego ściągnąć bo co chwila rozłańcza mi połączenie i mam raz czaszkę raz błyskawicę na górze w lewym rogu. Zaś jak wejdę w Dodatki do pobrania to mam Kłopoty z trollem - zielony ptaszek i zestaw alchemika - pobieranie w toku...
Najdziwniejsze jest to że nawet jak do moich dokumentów przeniosę ten plik: alchemy_suit.dlc
(wielkość 1kb) to nic to nie daje. Po odpaleniu Lauchera stwierdza w dodatkach że jest nie pobrany. Więc klikam na niego aby pobrał i wtedy znowu rozłańcza mi ciągle połączenie z serwerem.

20110524173340

20110524173400

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp zarówno do kompa który spełnia rekomendowane [mój własny komp] jak i do swoistej maszyny potwora na i7ce i gtxie 580.
Technicznie wiesiek ssie na obu [wersja z goga przynajmniej optymalizacja i wydajnością nie ssie tak mocno].

Fabuła, dialogi, ogólny storyline - 9/10
Grafika, wizualizacja, design postaci, lokacji - 8/10
Udźwiękowienie, dialogi, muzyka - 8/10
Optymalizacja, warstwa techniczna - 6/10
Stosunek cena jakość - 7/10
Mechanika rozgrywki, system - 6/10

Ogółem : 7.3/10
Sumarycznie Min/Max : 44/60

Masz poszerzoną ocenę o swoja mechanikę.
Która nota bene też ssie, bo Gerwant reaguje na komendy z klawiatury jak i pada, jak co najmniej paralityk, system walki jest o kant dupy rozbić, bo jeden halabardnik jak cię trafi to masz szanse jak jeden do tysiąca, żeby się podnieść [bo nie ma czegoś takiego jak bijatykowy tech-roll z gleby na bok], wiedźmin dalej nie potrafi przeskoczyć przez głupi płotek/kamyk/stołek, nie potrafi wspiąć się na mur/ścianę [oprócz zaprogramowanej do tego z reguły liniowej jak dupa węża drogi].
Minigierki są głupie, żeby nie rzec prostackie [oprócz pokera który już w jedynce był bardzo fajny], walki na pięści można wygrać z zamkniętymi oczami, siłowanie na rękę podobnie.
W dialogach Gerwant niczym sam Obi Wan To Zrobi czaruje znakiem axi wszystkich naokoło co też jest nieco z dupska wzięte.
Mimika twarzy jak była w pre becie na poziomie "strzeliłem w za duże portki wielką kupę" tak została na takim poziomie osobnika z porażeniem nerwowym twarzoczaszki.
Trzeba też oddać sprawiedliwość dialogom, które są równie kieprawe jak te w ME, tylko tu w formie listy odpowiedzi zamiast kółka dialogowego, a wypowiadane kwestie mają czasem z napisem na ekranie tyle wspólnego co moja była z programem lotów kosmicznych.
Również warto wspomnieć o jednym loadingu.. który się magicznie w czasie gry sklonował [i to zarówno na moim pc rekomendowanym jak i na maszynie hi-end która obsługuje najwyższy bufor tekstur i zasięg stremingu] do najmniej kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu.
Kolejny aspekt to menusy, tooltipsy, system ekwipunku i udźwigu - brak skrzyni na przedmioty, idiotyczny system receptur.
Mam kontynuować ? =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Czy miał ktoś taki problem iż gdy był w lesie lub w miejscach z dużą przestrzenią animacja widzemina "skakała"? Mam nadzieję, żę mnie rozumiecie. Problem polega na tym, że gra skacze z FPS na sekundę w dół i wygląda to na mocne lagi. Mój sprzęt to:
AMD Phenom 955
ATI Radeon HD 4890
4GB Ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, bo jak już mówiłem, ile osób tyle opinii. Każdy ma inną i każdy ma prawo ją wyrazić. Ty dajesz ocenie 8.10, ja 9/10, bo obaj czujemy że gra zasługuje na taką ocenę a nie inną. Ja nie chce tu się kłócić czy sprzeczać że ktoś dał za niską ocenę Wiedźminowi, bo to nie na tym polega. Jednemu się podoba kolor pomarańczowy, innemu fioletowy, ważne aby szanować zdanie innych. Po prostu nie znoszę opinii jaką Ty wygłosiłeś, że recenzenci dali grze lepszą ocenę niż Twoim zdaniem gra zasługuje. Co innego jak fanboye BioWare dają grze ocenę 0, bo to już jest skur...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka przyczyn - albo doświadczasz doczytywania obszaru [co jet normalne bo wiesiek jest tak pocięty na obszary, że co krok się coś doczytuje nawet na ubber kompie na ulstrasach] albo masz ustawioną opcję rozmiar zmniejszenia tekstur na "bez zmniejszenia".
Tekstury normalnego rozmiaru w wieśku są mocno spaprane pod kątem optymalizacji, powodują spadki FPS podczas obracania kamery [najlepiej sobie to przetestować "bujając" kamerą rytmicznie na boki], ustaw zmniejszenie na małe i zobacz czy pomogło.


@Kraju

Bo recenzenci dali ocenę godną hypowego fanboja. [przynajmniej większość z nich], zakładając klapki na oczy i milcząc pokornie o wołających o pomstę do nieba niedoróbkach.
Tak jak było z recenzjami DA2 gdzie rzucano oceny 9/10 a gra nie zasługiwała na więcej niż mocne 7/10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Misja: atak na Vergen

Pogadałem z trollamia, wybiłem żołnierzy i utknąłem. Zszedłem w dół aż do wejście do kopalni ale nie mogę wejść ponieważ nie mam klucza.... Ktoś wie gdzie go znajdę?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować