Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Prosiłbym o małą podpowiedż jeżeli ktoś oczywiście zna wyjście .Trochę narozrabiałem w Domu Spaczonych zanim dotarłem do Caiusa i okazało sie że muszę skorzystać z uprzejmości Fyra i teraz on coś mówi o pokucie itd.Musi minąćjakiś czas zanim zwrócę się do niego ponownie, czy bezpowrotnie straciłem możliwość wyleczenia spaczenia?Będe wdzięczny za każdą sugestie oprócz odsyłania do kodów, nie bawi mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 10:53, heyu napisał:

Prosiłbym o małą podpowiedż jeżeli ktoś oczywiście zna wyjście .Trochę narozrabiałem w Domu
Spaczonych zanim dotarłem do Caiusa i okazało sie że muszę skorzystać z uprzejmości Fyra i
teraz on coś mówi o pokucie itd.Musi minąćjakiś czas zanim zwrócę się do niego ponownie, czy
bezpowrotnie straciłem możliwość wyleczenia spaczenia?Będe wdzięczny za każdą sugestie oprócz
odsyłania do kodów, nie bawi mnie to.


Jeśli pozabijałeś spaczonych to jedyną pomocą będzie chyba wczytanie wcześniejszego save.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 10:53, heyu napisał:

Prosiłbym o małą podpowiedż jeżeli ktoś oczywiście zna wyjście .Trochę narozrabiałem w Domu
Spaczonych zanim dotarłem do Caiusa i okazało sie że muszę skorzystać z uprzejmości Fyra i
teraz on coś mówi o pokucie itd.Musi minąćjakiś czas zanim zwrócę się do niego ponownie, czy
bezpowrotnie straciłem możliwość wyleczenia spaczenia?Będe wdzięczny za każdą sugestie oprócz
odsyłania do kodów, nie bawi mnie to.

Nie miałem co prawda takiego problemu , ale jeżeli mówi o pokucie i odczekaniu pewnego czasu , to może po wyjściu z Domu Spaczonych poodpoczywaj z tydzień i zobacz co będzie.Ja kiedyś niechcący skorzystałem w Gildii Magów z cudzego łóżka i przez jakieś 2 tygodnie byłem wyrzucony , ale potem dało się załatwić sprawę z Treboniusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 10:53, heyu napisał:

Prosiłbym o małą podpowiedż jeżeli ktoś oczywiście zna wyjście .Trochę narozrabiałem w Domu
Spaczonych zanim dotarłem do Caiusa i okazało sie że muszę skorzystać z uprzejmości Fyra i
teraz on coś mówi o pokucie itd.Musi minąćjakiś czas zanim zwrócę się do niego ponownie, czy
bezpowrotnie straciłem możliwość wyleczenia spaczenia?Będe wdzięczny za każdą sugestie oprócz
odsyłania do kodów, nie bawi mnie to.



Ja niestety podobnie narozrabiałem i jedynym wyjściem było wczytanie save''a . Nie znalazłem po prostu innej możliwej drogi przejścia tego questa. Bardzo nad tym ubolewałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 14:45, aolejniczak5 napisał:

Gdzie można znaleźć szklaną zbroję?


Dużo szkła np. leży w misjach w takich daedrycznych fortecach (takie cuś na podwyższeniu, szczególnie te pod koniec głównego wątku) i w misjach pod koniec gildii wojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 14:45, aolejniczak5 napisał:

Gdzie można znaleźć szklaną zbroję?


Zrob taki trik jak ja - pojdz do Upiornej Bramy do goscia ktory sprzedaje szklane bronie i zbroje. Zamknij drzwi do pomieszczenia w ktorym on jest, zabij tego sprzedawce i wez sobie szklaną zbroję :) Potem tylko uzyj czaru przeniesienia lub interwencji, ukryj łup i zapłac grzywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest też inny sposób. Jeżeli jest się dobrym złodziejem lub ma się klucz uniwersalny i oczywiście amulet cieni(bodajże 80 % cienia). Można go zdobyć w drodze z Gnisis do Ald Velothi (?). W każdym razie do tego miasta co jest na północ od Gnisis. Przy tej drodze jest miłe jezioro, a przy miłym jeziorze pewna miła pani, a przy tej miłej pani jej miły wspólnik, który ma miły amulet cieni. Może być go trudno znaleźć bo z niego korzysta. Ale gdy się już ma oba przedmiotay to idzie się do skarbaca Rody HIlau w Vivek i się do niego włamuje:D. Tam jest szklana zbroja(cały komplet). Aha jeżeli nie będzie tego u powyższego rodu to będzie w skarbcu innego rodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 14:45, aolejniczak5 napisał:

Gdzie można znaleźć szklaną zbroję?



Szklana zbroja znajduje się też w jednej z wieży przy Upiornej Bramie - nie trzeba zabijac sprzedawcy - wystarczy włamać sie do zamkniętej komnaty w jednej z wież - nie pamietam aktualnei której - i po prostu owa zbroję wyciągnać - prawie cały komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 00:45, amster22 napisał:

Szklana zbroję dostajesz za jedna misję dla Hlallu(cały komplet)



Mi sie ród Hlaalu nie podoba jakoś. Najbardziej odpowiada mi Redoran - poza tym fajne nagrody mają. Jedynym minusem jest to ,że domek dla tego rodu na odludziu gdzieś stoi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2006 o 08:54, upiordliwy napisał:

Mi sie ród Hlaalu nie podoba jakoś. Najbardziej odpowiada mi Redoran - poza tym fajne nagrody
mają. Jedynym minusem jest to ,że domek dla tego rodu na odludziu gdzieś stoi .


Jak uważasz, że nagrody Redoran są fajne, to zapraszam do Telvanni, a zmienisz zdanie o tamtym szmelcu :)
Że wymienię Daedryczny pancerz (kirys i nagolenniki zaklęte na lekkość).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2006 o 09:01, Budo napisał:


Jak uważasz, że nagrody Redoran są fajne, to zapraszam do Telvanni, a zmienisz zdanie o tamtym
szmelcu :)
Że wymienię Daedryczny pancerz (kirys i nagolenniki zaklęte na lekkość).



Maja deaderyczny zestaw? Ale jakoś zadania dla Redoran są jakby to powiedzieć bardziej po dobrej stronie mocy ;p Ale nie słyszałem o nagrodach Telvani - no i na dodatek ten ród jest jakiśpokręcony - te wieże przyprawiaja mnie o mdłosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją w której mam wykraść alchemiczne receptury.Pytałem jednej babki i mi powiedziała że w dzielnicy przybyszów w dolnym parterze.Przeszukałem cały parter i nie mogłem ich znależć.Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 09:01, Budo napisał:

Jak uważasz, że nagrody Redoran są fajne, to zapraszam do Telvanni, a zmienisz zdanie o tamtym
szmelcu :)
Że wymienię Daedryczny pancerz (kirys i nagolenniki zaklęte na lekkość).


Pytanie kiedy zdobedzie się te zbroje? Drugie pytanie po co? W chwili gdy zdobędziesz te zbroje będziesz mieć lepszą to raz, a dwa to balans w morrku jest skopany bo o ile do pewnego poziomu masz przeciwników wymagających to później już niema więc taka zbroja nie jest potrzebna. Np. Szef Gildi Wojowników padł po 3 strzałach z łuku :| (często aby urozmaicić sobie walke rzucam jakimiś strzałkami, nożami czy innym badziestwem, choć móglbym to załatwić dwoma ciosami katany w czerep). Choć nie powiem takie nagolenniki zaklęte na lekkość by mi się przydały (próbowałem sam zrobić, ale nie da się zrobić takich, aby były sensowne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 09:44, Rzezim napisał:

> Jak uważasz, że nagrody Redoran są fajne, to zapraszam do Telvanni, a zmienisz zdanie
o tamtym
> szmelcu :)
> Że wymienię Daedryczny pancerz (kirys i nagolenniki zaklęte na lekkość).

Pytanie kiedy zdobedzie się te zbroje? Drugie pytanie po co? W chwili gdy zdobędziesz te zbroje
będziesz mieć lepszą to raz, a dwa to balans w morrku jest skopany bo o ile do pewnego poziomu
masz przeciwników wymagających to później już niema więc taka zbroja nie jest potrzebna. Np.
Szef Gildi Wojowników padł po 3 strzałach z łuku :| (często aby urozmaicić sobie walke rzucam
jakimiś strzałkami, nożami czy innym badziestwem, choć móglbym to załatwić dwoma ciosami katany
w czerep). Choć nie powiem takie nagolenniki zaklęte na lekkość by mi się przydały (próbowałem
sam zrobić, ale nie da się zrobić takich, aby były sensowne)



Bo ja wiem - zadania dla Rodu całkiem wczesnie sierobi a deaderyczne pancerze cieżko zdobyć. Btw - ja też chodzę np. w cienkich pancerzach , cienkiej broni używam , żeby własnie walka była ciekawsza;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2006 o 09:48, upiordliwy napisał:

Bo ja wiem - zadania dla Rodu całkiem wczesnie sierobi a deaderyczne pancerze cieżko zdobyć.

Wiesz to zależy od gracza. Ja gram pierwszy raz więc najpierw zaczełem robić zadania dla gildi magów,złodziejów, wojowników. Zadań dla rodów nie chce mi się robić bo nie wiem jeszcze na który się zdecydować. Telvanni mają na maksa pokręcone budynki i mnie to strasznie denerwuje poza tym niezbyt mnie lubią :|
Redończycy w sumie też niezbyt mnie lubią (być może chodzi o pare zuchwałych kradzieży)

Jeśli zaś chodzi o deadryczne pancerze to moim zdaniem sprawa jest przereklamowana. Są za cieżkie (choć teraz jak mam koło 250 siły nie byłoby problemów. Ja w sumie dość wczesnie zdobyłem komplet zbroi ebonowej (w deadrycznych ruinach koło Khuul) i bardzo długo mi służył.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Na początku grałem bez dodatków i część przedmiotów zdobyłem zabierając je biorąc stając się niewidzialnym. Teraz po zainstalowaniu dodatku taki proceder jest niemożliwy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To zadanie zbierasz na początku ;]
I nie będziesz miec lepszego pancerza, bo daedryczny to jeden z najlepszych w grze, a nagolenników artefaktycznych, które byłyby lepsze nie ma nigdzie, ew. Jej Dłoni (nie muszę mówić że ich zdobycie jest trudne).
A ogólnie questy te są fajne- bo polegaja na przynoszeniu artefaktów- możesz oddać artefakt i dostać nagrodę (np inny artefakt), lub zatrzymać przedmiot dla siebie. Z kolei, po awansie na głos masz gościa, który sam dla Ciebie przyniesie trzy kolejne artefakty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
1. Gdzie znajduje się czarownica, która niedaleko kompanii górniczej Caldery zabrała gościowi ubranie i topór?
2. Zadanie dla gildii wojów w Balmorze- mam zabić 4 osoby (bodajże 3 lub 4 zadanie), gdzie się one znajdują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować