Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2006 o 14:42, Monastor napisał:

>
> Z tego co pamiętam to wyjeżdża juz po głównym wątku, bądź gdzieś na końcu. Ale nie mart
się
> dostaniesz od niego mały upominek.
Tak, pamiętam... pozaklinane ciuchy... ale wyjeżdża na pewno przed końcem głównego wątku...
nie jestem pewien czy nawet nie przed wizyta u popielnych... Tego się właśnie obawiam


Dokładnie to on wyjeżdża zaraz po wyleczeniu się spaczenia. Tak więc niema go nawet przez połowę głównego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 13:57, Monastor napisał:

Ja jakoś tak nie mam... za to w G1 zawsze wrzeszczałem, jak mi coś z ciemności wyskoczyło...
czasem nie było nawet wiadomo co mnie zabiło :)
W Gothic się uciekało i stawką było życie... niezła adrenalinka... a tutaj najwyżej szczur,
któremu nie mogę zadać obrażeń (mimo, że go trafiam), bo dana umiejętność jest za niska...
bardziej irytujące niż straszne ;)


A ja się tu przyczepię. Gothic jest na tyle łatwy, że nawet na 1 levelu z byle jakim nożykiem można ściachać większość stworzeń(nawet orka jakby się uprzeć). A w Morrowindzie to jednak jest przygoda. Dzięki temu wielkiego światowi można robić dłuższe wypady. Pójdź sobie na powiedzmy góra 5 levelu do najlepiej jakiegoś grobowca, gdzie zza rogu może wyskoczyć Ci szkielet albo nawet kościej to wtedy mogą odrazu szybciej pulsować żyły :). Co jak co, ale jak dla mnie to śmieszne, żeby poczuć jakikolwiek dreszczyk w Gothicu. Tam wielkim brakiem są przygody. W ogóle ich nie ma. Teren jest tak mały, że ani się nie obejrzysz to przelecisz cały świat wzdłuż i wszerz. Potworki znikną i już się ponownie nie pojawią :/. To dla mnie całkowicie wyklucza Gothica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2006 o 18:52, el-coyote napisał:

/../ Potworki znikną i już się ponownie nie pojawią /.../


Tu się niezgodze... Co rozdział część potworów się odnawia i przybywają silniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.08.2006 o 18:52, el-coyote napisał:

A ja się tu przyczepię. Gothic jest na tyle łatwy, że nawet na 1 levelu z byle jakim nożykiem
można ściachać większość stworzeń(nawet orka jakby się uprzeć)

Cooo? xD

A w Morrowindzie to jednak

Dnia 30.08.2006 o 18:52, el-coyote napisał:

jest przygoda. Dzięki temu wielkiego światowi można robić dłuższe wypady. Pójdź sobie na powiedzmy
góra 5 levelu do najlepiej jakiegoś grobowca, gdzie zza rogu może wyskoczyć Ci szkielet albo
nawet kościej to wtedy mogą odrazu szybciej pulsować żyły :).

Byłem, jeden zwój i po krzyku ;]

>Co jak co, ale jak dla mnie to

Dnia 30.08.2006 o 18:52, el-coyote napisał:

śmieszne, żeby poczuć jakikolwiek dreszczyk w Gothicu. Tam wielkim brakiem są przygody. W ogóle
ich nie ma.

Widocznie dla Ciebie przygodą jest długi spacer :P
Na pewno jest tam więcej rzeczy, których można się bać... do tego ten klimat w nocy :)

Starczy już dyskusji na temat wyższości jednej, czy drugiej gry

Mam problem ze znalezieniem jaskiń cmentarnych Urshilaku... Kręciłem się wszędzie wokół i znalazłem trzy, czy cztery grobowce... ale nie ten co trzeba :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I stalo sie..... musze walczyc z Dagoth Urem :):):) Bardzo prosze wszystkich o polecenie dobrych artefaktow tj. kirys, nagolenniki, naramienniki z opiem gdzie sie znajduja. Prosze wszystkich o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:18, kowboj3 napisał:

I stalo sie..... musze walczyc z Dagoth Urem :):):) Bardzo prosze wszystkich o polecenie dobrych
artefaktow tj. kirys, nagolenniki, naramienniki z opiem gdzie sie znajduja. Prosze wszystkich
o pomoc :)


Nie napisałeś jeszcze jaka umiejętność ;]
Sredni pancerz---> questy dla Świątyni w Molag Mar bodajże
Ciężki pancerz----> grota Mudan na południe od Ebonheart- Smoczy kirys, podziemia pod Ebonheart- kirys Bogów (trzeba wejść do wody i szukać ukrytego wejścia, albo znaleźć ukryte drzwi w komnatach pod miejscem gdzie stoi Książe Dren)
Nagolenniki i Kirys Daedryczny- questy dla Telvanni, oba zaklęte na 50 lekkości
Lekki pancerz- Skóra Hircyna, Tel Fyr, szafa zamknięta na 100 w wieży
sorka za chaotycznego posta, ale jakoś ciezko mi poskładać myśli ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:17, Monastor napisał:

Mam problem ze znalezieniem jaskiń cmentarnych Urshilaku... Kręciłem się wszędzie wokół i znalazłem
trzy, czy cztery grobowce... ale nie ten co trzeba :/


Idź na północny zachód od twierdzy Falasmyron(czy jakoś tak) znajdziesz tam jaskinie podpisaną "Gwiezdny Grobowiec" - to tam znajdziesz te jaskinie w głębi tej jaskini :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:41, Yamamoto napisał:

Warto jeszcze dodać o rękawicach Lewa i Prawa pięść jakiegoś gościa na r.
Ps. Fajny masz awatar :D


Miło że Ci sie podobam ;P

kowbo3--> pięści Randagulfa znajdziesz w jaskini Ilunibi w miejscu gdzie pokonałeś Dagoth Garesa, schowane po kątach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:59, Budo napisał:

> Warto jeszcze dodać o rękawicach Lewa i Prawa pięść jakiegoś gościa na r.
> Ps. Fajny masz awatar :D

Miło że Ci sie podobam ;P

kowbo3--> pięści Randagulfa znajdziesz w jaskini Ilunibi w miejscu gdzie pokonałeś Dagoth
Garesa, schowane po kątach :P


Mam te piesci ale i tak zamiast prawej piesci musze yzywac Potwornej Opoki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 15:59, Budo napisał:

kowbo3--> pięści Randagulfa znajdziesz w jaskini Ilunibi w miejscu gdzie pokonałeś Dagoth
Garesa, schowane po kątach :P


O właśnie! Te rankawiczki są najlepsze w całej grze. Tam szybko się dochodzi robiąc zadania głównego wątku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy najlesze to można kwestionować. Według mnie lepsza jest Opoka (też "wątuś" główny), a dokładnie schowane są za tą skrzynką bez zamknięcia. O ile pamiętam są tam trzy, czy cztery skrzynki. Jeszcze bardzo dobre rękawice to Rękawice Jej Dłoni. Z Przepowiedni dobre są Oszustwo i ta druga - nazwy niepamiętam, też jako para. Choć Rękawice Randagulfa (chyba dobrze) mają największą wartość (pieniężną) i jedna zwiększa Siłę, co wszyscy bardzo cenimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Oszustwo i Zdrada, bardzo przyjemne zabawki. Co do rękawiczek jest jeszcze kilka innych par artefaktycznych, np Ostrzeżenie i Podstep Zenitara, czy Gambolpuddy (w ald Daedroth pod poduszką :>).
Btw nie wiem czy wiecie, ale mozna mieć dwie Opoki, czyli prawą i lewą :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wiemy, że można mieć dwie Opoki. Ale że na dwie ręcę? Vivek ma jedną Rękawice Dwemerową, lecz kiedy zanieśiemy ją do Ostatniego Żywego Krasnoluda zyskamy drugą Opokę. Niesądziłem, że na drugą rękę, a dlatego, że "ten sztylecik" nosimy w jednej i tej samej ręce, czyli prawej, więc jakoś niewierzę, że od Viveka jest na drugą ręke (chyba, że kiedy masz jedną założoną, a drugą chcesz założyć komputerek przenosi ją na drugą, ale też mało pardopodobne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...W konsekwencji czego zakładając tą drugą Opoke nie możemy założyć "Posępnego Sztyleta" :P Chyba, że nasz Bohater nie odróżnia rąk, i wszystko jest na jedną "łapę" ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2006 o 21:57, Budo napisał:

/.../

Ta druga jest na drugą łapę :>


Sprawdzę, a jak nam kit wciskasz, to biada tobie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2006 o 22:18, Pitkit napisał:

Sprawdzę, a jak nam kit wciskasz, to biada tobie ;)


Hehe, ciekawe co mi zrobisz, ale ale czy ja Wam kiedykolwiek kit wcisnąłem? :P
Żeby nie było, nie sprawdzałem tego, ale wydaje mi sie to pewne na 100%
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować