Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 24.07.2008 o 21:09, zerohunter napisał:

Jest coś takie jak Morrowind Online?

jest i przed chwilą włączyłem i jest fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 18:04, klaser2 napisał:

> Opowiedz jak to działa i zapodaj linka:)
poprostu robi z morka mmorpg jednak wiem że nie którym nie bedzie chodzić z niewiadom


Można grać z kolegą. Testowałem, ale ograniczenia Morka nie pozwalają się cieszyć rozgrywką. Przesyłane jest tylko co robi drugi gracz, a nie co dzieje się na świecie. Tzn. ja zabijam jakiegoś kolesia, a kolega z którym gram widzi tylko, że biegam w kółko w jednym miejscu, a NPC z którym ja walczę stoi sobie spokojnie gdzie indziej.

Ale jest super, jak chcesz komuś pokazać na żywo w grze jak dojść do jakiegoś ciekawego miejca. Możesz go po prostu tam zaprowadzić;)

A tak przy okazji zobaczcie sobie na to:

http://www.uesp.net/maps/mwmap/mwmap.shtml?locx=74960&locy=177168&zoom=17

Vvardenfell i Solstheim w Google Maps;) Niezłe.
Mogliby zrobić wersję dla Google Earth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowała mnie szalenie jedna rzecz: oglądając mapę znalazłem pewne miejsce, którego ja nie mam na swojej mapie w grze, a o dziwo jest blisko miejsca startowego w Seyda Neen, jest to jakiś archipelag, z fortem lub czymś takim, ktoś wie co to za miejsce? A i używam obu dodatków.

20080725222350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2008 o 22:23, Luk Zombi napisał:

Zaintrygowała mnie szalenie jedna rzecz: oglądając mapę znalazłem pewne miejsce, którego
ja nie mam na swojej mapie w grze, a o dziwo jest blisko miejsca startowego w Seyda Neen,
jest to jakiś archipelag, z fortem lub czymś takim, ktoś wie co to za miejsce? A i używam
obu dodatków.


Mi to wygląda na lokację z moda "Siege of Firemoth" alias "Oblężenie Fortu Ognia". Jeśli nie instalowałeś to nie masz ;-)

Link: http://tnij.org/firemoth

Edit: Ufff, zdążyłam link wygrzebać zanim czas edycji minął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fort Firemoth znalazł się na mapie, ponieważ jest w oficjalym pluginie Bethesdy.

Jako ciekawostkę warto wiedzieć, że Fort Firemoth znajdował się normalnie w czystej grze (w Morrowind.esm) w wersji beta Morrowinda, ale został tuż przed premierą usunięty ze względu na niedopracowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 17:58, zerohunter napisał:

Próbował już ktoś moda dodającego Khorinis?

Ja próbowałem, z tym że na starym kompie (Gf 6200, Celeron 3.06 gHz, 512 Ram) i mod był nie grywalny, strasznie się ścinał, a po drugie samo khorinis jest niestety nieco opustoszałe, questów nie zdążyłem sprawdzić, gdyż zdegustowany usunąłem go czym prędzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2008 o 17:58, zerohunter napisał:

Próbował już ktoś moda dodającego Khorinis?


Jeden z największych niewypałów, a naprawdę szkoda. Cały teren z Gothic 2 (Khorinis i Górnicza Dolina) jest dostępny we 100%. Po prostu świat jest cały ukończony.
Pozostało tylko dorobić niektóre przedmioty, oraz ludzi, questy i potwory...
Niestety po porzucaniu projektu nikt nie odważył zabrać się za niego ponownie.

Wszystko jest odtworzone tak perfekcyjnie, że żal mi ogromnie modderów, którzy się na pewno porządnie narobili.

A bez NPC mod jest niegrywalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na stronie związanej z tą mapą znalazłem ciekawe easter eggi http://www.uesp.net/wiki/Morrowind:Easter_Eggsi (po angielsku), niektóre już znałem, ale inne są bardzo ciekawe, postanowiłem przetłumaczyć niektóre lepsze fragmenty (mogą być błędy i rozbieżności np. w dialogach czy nazwach lub cytatach)

Arlowe i Banujący Młot:

Na wybrzeżu Azury możesz znaleźć ciało NPC o imieniu "Arlowe". Przy ciele jest Banujący Młot. Jest to związane z forum "Something Awful Forums"(Pewne Paskudne Forum) gdzie twórca strony Richard "Lowtax" Kyanka używa Banującego Młota do banowania troli. Na forum Kyanka przedstawia się jako R-Lo, co brzmi podobnie jak Arlowe. (angielska wymowa)

Prochy (te z grobowców):

Są trzy unikatowe prochy w Morrowind:
Prochy G.Lyngasa znajdujące siew grobowcu rodziny Ravel. W urnie znajduje się też szklana gwiazdka do rzucania (shuriken).
Prochy Lorda Brinne w G.R Samarys. Znajduje się tam również pierścień mentora w urnie. Lord Brinne był nickiem jednego fana TES, który zmarł nieoczekiwanie przed wydaniem Morrowinda. Urna i jego prochy są miejscem hołdu (od twórców.)
Prochy D.Bryanta znajdujące się w G.R Falas Znajduje się tam również Denstagmer''s Ring ( nie znam oryginalnej nazwy).

Butla na Morzu Duchów:

Na Morzu Duchów, na północ od Dagon Fel znajduje się dziwna butla z zawilgoconą notatką. Tekst jej jest poetycki i tajemniczy, ciężko go dopasować do jakiejkolwiek rzeczy z gry.

Charles Roślinka:

W "Rzadkich Księgach Jobashy" w Vivek, na rogu półki z książkami stoi roślina. Jeśli spojrzysz z bliska, ujrzysz jej nazwę, "Charles Roślinka" (Charles The Plant). Ale to nie wszystko! Charles ma przy sobie "Meteorytowy śluz / szlam??" ( org. Meteor Slime, unikatowy składnik alchemiczny) Roślina jest nawiązaniem do gier LucasArts "Maniac Manson" i "Day of Tentacle" Uważaj tylko żeby nikt Cię nie przyłapał jak będziesz brał składnik!

Dagoth Dekorator Wnętrz !!??

Mówiąc do popielnych niewolników (pozostając niewykrytym, zanim rozpoczniemy rozmowę) możemy osiągnąć ciekawe rezultaty: oni wydają się obmyślać nowe umeblowanie do baz szóstego rodu.

Wielkie Potwory:

W regionie Grazelands jest miejsce do spawnowania potworów podwójnych rozmiarów niż normalne.Miejsce znajduje się na wschód od G.R Nerano, na wschód od Vos.

Indiana Jones

Ciało Indiany Jonesa możemy znaleźć w G.R. Omalen. Widocznie kamień spadł mu na nogę, skazując na powolną śmierć. Obok znajduje się zwój z jego ostatnimi przemyśleniami...

Peke Utchoo


W grocie Mudan znajduje się szkielet nazywający się Peke Utchoo, którego wymowa brzmi (w angielskiej fonetyce) Pikaczu. Ktokolwiek weźmie zwój znajdujący się przy szkielecie może przeczytać notkę: "Jeśli komukolwiek uda się mnie znaleźć, to mam nadzieję że przyniosę mu kupę śmiechu." Notatka daje pewność że ten szkielet jest żartem programistów.

Ukryte przedmioty:

Są dwa szklane noże do rzucania ukryte w ladzie w sklepie Ralds Oril''a w Suran.
Jest ukryty ebonowy krótki miecz w kamieniu na płaskowyżu Odai, który może być zdobyty tylko dzięki kodowi TCL. Wielu graczy dowiaduje się o nim z Contruction Setu.

Jak coś to mogę dać resztę eggów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znowu się stało coś najgorszego :(. Włączam Morka, ok - wczytuję jakikolwiek save i... znowu mam wszystkie zepsute >.>... znudziło mnie ciągłe zaczynanie od nowa :| a z moim nordem paladynem miałem daleką przyszłość, teraz to zadzior :(. Byłem w Cesarskim legionie i wykonywałem MQ, i muszę powiedzieć że MQ pomimo że go na pamięć znam etc... to miło mi się go robi, nie to co w oblivionie gdzie 2 raz kompletnie mi się nie chce w niego grać :), do tego w morku są klimatyczne grobowce i fajne dwemerowe ruiny. Do tego ten klimat jak np: rozmawiamy z D.Fyrem to czujemy że rozmawiamy z jakimś mądrym czarodziejem który ma słabość do kobiet... :D. Znów to piszę ale jak ktoś chce w morka grać to niech gra :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 08:59, Grasan napisał:

No i znowu się stało coś najgorszego :(. Włączam Morka, ok - wczytuję jakikolwiek save
i... znowu mam wszystkie zepsute >.>... znudziło mnie ciągłe zaczynanie od nowa
:| a z moim nordem paladynem miałem daleką przyszłość, teraz to zadzior :(. Byłem w Cesarskim
legionie i wykonywałem MQ, i muszę powiedzieć że MQ pomimo że go na pamięć znam etc...
to miło mi się go robi, nie to co w oblivionie gdzie 2 raz kompletnie mi się nie chce
w niego grać :), do tego w morku są klimatyczne grobowce i fajne dwemerowe ruiny. Do
tego ten klimat jak np: rozmawiamy z D.Fyrem to czujemy że rozmawiamy z jakimś mądrym
czarodziejem który ma słabość do kobiet... :D. Znów to piszę ale jak ktoś chce w morka
grać to niech gra :d


No nie wiem co to ma być, wielu ludzi się na to skarży, a ja gram w Morka od samej premiery, już wiele lat, i NIGDY mi się takie coś nie zdarzyło. A ostatni wypad do pulpitu miałem rok temu w poprzednie wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2008 o 14:01, Ranthar napisał:

No nie wiem co to ma być, wielu ludzi się na to skarży, a ja gram w Morka od samej premiery,
już wiele lat, i NIGDY mi się takie coś nie zdarzyło. A ostatni wypad do pulpitu miałem
rok temu w poprzednie wakacje.


Daj na tace, widocznie Bozia Cię lubi :D Farciarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ostatni wypad do pulpitu miałem

Dnia 27.07.2008 o 14:01, Ranthar napisał:

rok temu w poprzednie wakacje.


Ja również przez 1,5 roku grałem w Morka praktycznie bez problemów.Tylko jeden raz , przy spotkaniu z przywódcą Mrocznego Bractwa , z powodu niezainstalowania odpowiedniego patcha , pojawiły się kłopoty , które zresztą instalka usunęła.A wywalenia na pulpit , nie niałem nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2008 o 14:01, Ranthar napisał:

A ostatni wypad do pulpitu miałem rok temu w poprzednie wakacje.


A tak z ciekawości to kiedy ostatnio w tego Morrowinda grałeś? Bo może właśnie rok temu w wakacje ;)
Ja niestety tyle szczęścia z tą przypadłością nie miałem i do pulpitu wywalało mnie średnio jakoś co godzinę gry. Na początku przyznaje było to bardzo uciążliwe, ale z czasem sie do tego przyzwyczaiłem, zwłaszcza że stany gry w Morku wczytują sie dość szybko. Tak w ogóle to chyba najwyższa pora do tej gry wrócić, a że międzyczasie zmieniłem kompa to może teraz wywalać do pulpitu mnie już nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować