Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 31.03.2006 o 12:17, mdag napisał:

> > > > /.../>
Taka jest możliwość w opcjach (1280x960), ale jest także możliwośc grania w rozdzielczości
1280x1024.
Zmiany takiej należy dokonać w rejestrze. Znaleźć trzeba klucz:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Bethesda Softworks\Morrowind

i zmienić dwie istniejące już wartości na:
Screen Width REG_DWORD 0x00000500 (1280)
Screen Height REG_DWORD 0x00000400 (1024)

Ja mam 19 LCD i gram włąśnie w powyższej rozdzielczości bez żadnego problemu. Ważna sprawa,
aby po takiej operacji nie zmieniać już rozdziałki w opcjach, gdyż powróci do stanu poprzedniego
i trzeba to zrobić od nowa.


Hmm...A tą metodą da się ustawić rozdziałkę na [1440x900]? Bo właśnie taki mam monitor. Gdy w "Morrowind" ustawiłem rozdzielczość na maksymalną to okazało się, że jest niewystarczająca i mam rozciągnięty obraz. Próbowałem też opcję "okna", ale i tak gra odpala mi się w trybie pełnoekranowym (rozciągniętym). Więc jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż musiałem się pochwalić ... Dagoth Ur gryzie glebę :D teraz jeszcze tylko dokończyć dodatki i poboczne questy :) ale to już w między czasie. Czas usiąść na poważnie do innej gry. Parę lat podchodzenia do Morrowinda, parę miesięcy rozgrywki - wszystko nie poszło na marna, świetna gra! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.11.2008 o 21:03, 88Bonzo napisał:

No cóż musiałem się pochwalić ... Dagoth Ur gryzie glebę :D teraz jeszcze tylko dokończyć
dodatki i poboczne questy :) ale to już w między czasie. Czas usiąść na poważnie do innej
gry. Parę lat podchodzenia do Morrowinda, parę miesięcy rozgrywki - wszystko nie poszło
na marna, świetna gra! :)

A ja do teraz się przemóc jakoś nie mogę, heh. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna gra rpg - KLASYKA gatunku! Ogromny świat, mnogość NPC-ów, mechanizmy roleplayowe.... Ciekawy bestiariusz i muzyka! Ale, mimo, to lepiej grało mi się w Gothica. Zresztą mój post możecie znaleźć w temacie, co lepsze: Morrowind, czy Gothic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2008 o 21:22, Ponury Żniwiarz napisał:

Gdzie najlepiej kupować miksturki many hurtowo bo nie moge znależć handlarza dobrego?


W siedzibach gildii magów są skrzynie ze "wspólnymi dobrami" tam jest ich trochę. Ogólnie to nie radzę kupować, raz że właśnie u sprzedawców słabo, dwa bardziej się opłaca tworzyć własne. Poćwicz trochę alchemii (gdzieś do 50 punktu), zestaw alchemiczny typu profesjonalny znajdziesz na górze wieży gildii magów w Calderze. ma to wiele plusów:
1) Możesz znaleźć dosłownie wszędzie składniki
2) Alchemia przydaje się nie tylko do mikstur many, ale także np. do leczenia, etc.
3) Taniej wychodzi bo składniki sam robisz.
4) Alchemia to umiejętność licząca się do awansu w wielu gildiach takich jak np g. magów czy bodajże kult dziewięciu.
5) Sam stworzysz mikstury o wiele mocniejsze niż te które sam kupisz. Np. zwykłe przewrócenie many przewraca 5 punktów przez 10 sekund = 50 many, z rozwiniętą alchemią bezproblemowo tworzysz takie co przywracają np. 23 punkty przez 11 sekund = 253 many, a bezproblemowo można robić mocniejsze mikstury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze pocwiczyc wiec alchemie zlookam sobie :P Gildijne zapasy oprózniłem już zresztą i tak jestem arch magiem mam 100 000 smoków więc na trening stykne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.Od razu zaznaczę, że jestem "noob''em" w Morrowindzie. Otóż mam takie pytanie. Mam 2 poziom postaci i mam:

-Daugherowy hełm

-Daugherowy Kirys

-Ebonowy prawy karwasz

I reszta kościana. Czy istnieje możliwość zdobycia jakieś lepszej kombinacji jak na mój poziom postaci?Specjalizuję się w średnich i ciężkich pancerzach jak coś. I zaznaczam, że chodzi mi o zdobycie bo przy forsie to ja nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, raczej na razie nie, na drugim poziomie to Ty powinieneś w skórze z netcha popylać :P

Ewentualnie w domku Ghorak Manor w Calderze możesz znaleźć orkową zbroję (niekompletną chyba)- w tym samym pomieszczeniu stoi Ork, musisz popatrzyć czy podskoczy Ci kara za głowę jak weźmiesz armor- jak nie poskoczy, to możesz go zabrać, Orki raczej nie będą atakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 09:19, Budo napisał:

/.../

Hehe, raczej na razie nie, na drugim poziomie to Ty powinieneś w skórze z netcha popylać
:P

Ewentualnie w domku Ghorak Manor w Calderze możesz znaleźć orkową zbroję (niekompletną
chyba)- w tym samym pomieszczeniu stoi Ork, musisz popatrzyć czy podskoczy Ci kara za
głowę jak weźmiesz armor- jak nie poskoczy, to możesz go zabrać, Orki raczej nie będą
atakować.



Zupełnie zapomniałem o orkowej zbroi xD. Chociaż dla samych nagolenników i "butów" i naramienników to chyba nie warto kraść. Ale kolega mi też mówił o jakiś szklanych kolesiach. Jak sądzę są to jacyś megapotężni rycerze czy jak??


Aha i jeszcze jedno. Myślicie, że z Deadrycznym czy tam Daedrycznym mieczem jednoręcznym dociągnę do końca gry albo chociaż jakiś dłuższy czas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ale kolega mi też mówił o jakiś szklanych kolesiach.

Dnia 18.11.2008 o 09:24, mateuszencja napisał:

Jak sądzę są to jacyś megapotężni rycerze czy jak??


Eee, nie wiem o kogo chodzi. Ogólnie od każdego kto ma na sobie szklaną zbroję możesz spodziewać się ciężkiej walki, szczególnie na 2 levelu ;]

Dnia 18.11.2008 o 09:24, mateuszencja napisał:

Aha i jeszcze jedno. Myślicie, że z Deadrycznym czy tam Daedrycznym mieczem jednoręcznym
dociągnę do końca gry albo chociaż jakiś dłuższy czas?


Zdecydowanie tak, lepszych jest tylko kilka artefaktów, daedryczne bronie to jedne z lepszych w grze. ale powiedz skąd go masz na początku gry ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 09:30, Budo napisał:

>Ale kolega mi też mówił o jakiś szklanych kolesiach.
> Jak sądzę są to jacyś megapotężni rycerze czy jak??

Eee, nie wiem o kogo chodzi. Ogólnie od każdego kto ma na sobie szklaną zbroję możesz
spodziewać się ciężkiej walki, szczególnie na 2 levelu ;]

> Aha i jeszcze jedno. Myślicie, że z Deadrycznym czy tam Daedrycznym mieczem jednoręcznym

> dociągnę do końca gry albo chociaż jakiś dłuższy czas?

Zdecydowanie tak, lepszych jest tylko kilka artefaktów, daedryczne bronie to jedne z
lepszych w grze. ale powiedz skąd go masz na początku gry ;]



Mieczyk "porzyczyłem" z plantacji DREN niedaleko SURAN. W budynku był jakiś koleś i przypadkowo machnąłem mieczem.Patrzę, że niezłe obrażenia mi zadaje. Więc go z łuku cisnąłem i go zabiłem. Potem się okazało, że to Daedryczny jednoręczniak :)


EDIT- Ci szklani kolesie są niedaleko jakieś Mrocznej bramy czy jakoś tak. Wiem tylko tyle, że na mapie MORROWIND jest to zaznaczone ciemniejszym obszarem na środku całego świata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 09:32, mateuszencja napisał:

Mieczyk "porzyczyłem" z plantacji DREN niedaleko SURAN. W budynku był jakiś koleś i
przypadkowo machnąłem mieczem.Patrzę, że niezłe obrażenia mi zadaje. Więc go z łuku cisnąłem
i go zabiłem. Potem się okazało, że to Daedryczny jednoręczniak :)


Uważaj jak machasz mieczem, czasem możesz abić kogoś ważnego i już go nie wskrzesisz- po śmierci ważnych osób masz napisane, że nić przepowiedni została przerwana, wczytaj grę, albo coś tam coś tam. Dren na szczeście nie był aż taki ważny ;]

Dnia 18.11.2008 o 09:32, mateuszencja napisał:

EDIT- Ci szklani kolesie są niedaleko jakieś Mrocznej bramy czy jakoś tak. Wiem tylko
tyle, że na mapie MORROWIND jest to zaznaczone ciemniejszym obszarem na środku całego
świata


Aha, już wiem chyba- zapomniałem jak się nazywali, ale było kilku w Ghost Gate- Upiorna Brama bodajże, ale tam bez bitki z połową garnizonu i wyskoiej kary na głowę to chyba nie dasz rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, czy jest jakiś dobry mod poprawiający wygląd postaci? (krajobrazy w Morrku, nadal są prześwietne, ale postacie już tak dobrze nie wyglądają w erze DX 9.0c) Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.11.2008 o 09:37, Budo napisał:

Aha, już wiem chyba- zapomniałem jak się nazywali, ale było kilku w Ghost Gate- Upiorna
Brama bodajże, ale tam bez bitki z połową garnizonu i wyskoiej kary na głowę to chyba
nie dasz rady.



Niestety. Ale narazie moje wyposażenie mi wystarcza. I jeszcze jedno pytanko. Jak poszedłem od razu do gildii wojowników zamiast do gildii ostrza to się coś stało? Albo czy mogę skończyć gildię wojów i do gildii magów np. mógłbym iść? Czy tylko jedna gildia na grę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Możesz należeć do dowolnej ilości gildii, w morku przeważnie nie musisz się spieszyć- ale polecam robić wszystko w miarę równocześnie- nie zostawiaj fabuły na sam koniec, bo nie będzie żadnych wyzwań potem dla Ciebie ;]
Ciekawie gra się dla gildii wojów, magów, Świątyni, Gildii Zabójców, oraz Cesarskiego Legionu, oprócz tego możesz dołączyć do jednego z trzech Wielkich Rodów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.11.2008 o 10:52, Budo napisał:

/.../

Możesz należeć do dowolnej ilości gildii, w morku przeważnie nie musisz się spieszyć-
ale polecam robić wszystko w miarę równocześnie- nie zostawiaj fabuły na sam koniec,
bo nie będzie żadnych wyzwań potem dla Ciebie ;]
Ciekawie gra się dla gildii wojów, magów, Świątyni, Gildii Zabójców, oraz Cesarskiego
Legionu, oprócz tego możesz dołączyć do jednego z trzech Wielkich Rodów.


Czy nie zapomniałeś dodać gildię złodziei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm ukończyłem wątek główny . zadania dla magów część pobocznych i troszkę dla wojaków i teraz nie wiem czy dalej grać.Są gdzieś ciekawe qesty ? ew gdzie są ciekawsze.A może warto kupić dodatki (bloodmoon tribunal?) I co zauważyłem strasznie cienkie zakończenie taki hmm łojej świat uratowany hipi hipi hura sztampa:P i to bez polotu.:( spodziewałem się czegoś więcej:P Ale imo giera dobrze wykonana chodź Arcanum do pięt nie dorasta;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować