Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2010 o 22:47, Budo napisał:

Masz wtedy do wyboru różne rodzaje działania (np przy użyciu i na stałe).

Nie zauważyłem tego. Sądziłem, że to zwykły napis. Ponadto był w lewym dolnym rogu i niczym się nie wyróżniał. Zlał mi się z tłem.
Udało mi się zrobić+ 24 do siły. Więcej niestety nie moglem bo zaklinany item miał limit.

Dziennik questów w Morrowindzie jest straszny, okropnie nieczytelny. Musze na kartce zrobić rozpiskę miejsc, do których mam się udać bo będę ciągle błądził z jednego krańca mapy na drugi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2010 o 23:29, In_The_End napisał:

Dziennik questów w Morrowindzie jest straszny, okropnie nieczytelny.

Jeśli masz zainstalowaną samą podstawkę to rzeczywiście dziennik jest fatalny i bez pisania na kartce naprawdę trudno w tym wszystkim się połapać. Na szczęście wraz z premierą Tribunala dziennik uległ znacznie poprawie i już wiadomo jakie zadania mamy zaliczone a co jeszcze czeka na swoją kolej. Swego czasu też był mod, który go poprawiał i jeśli nie masz dodatków to go poszukaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli masz tylko podstawkę, to zapisuj te ważniejsze, czy bardziej interesujące questy, z dodatkami już jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam game of the year edition, ale i tak dziennik jest nieczytelny. W liście aktywnych questów poza samymi zadaniami pozostają też niektóre uwagi, czy informacje i robi się tylko większy bajzel. Niewykonanych zadań mam ponad 20, może więcej. Wszystkie nazwy własne są takie pokręcone, że abym coś zrozumiał muszę kilka razy przeczytać, a potem intensywnie szukać na mamie gdzie co jest.
Dodatek Trójca, o ile się nie mylę, zaczyna się na poważnie jak pewna miła pani teleportuje nas z Ebonheart do jakiegoś dziwnego miejsca:P (już raz się teleportowałem, ale wole najpierw zrobić główny quest z podstawki), a Bloodmoon to po prostu ta wyspa na północnym zachodzie. Chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam że podchodziłem do gry jak pies do jeża (trzy próby, rekord to trzy godziny spędzone z grą) pomyślałem sobie, że może warto spróbować z dodatkami.

Pytania:
-czy osoba która grała tak mało w podstawkę może instalować od razu oba dodatki? Bo pokładam nadzieję, że zmiany w dodatkach wpłyną na to, że następna próba z grą odniesie sukces i ukończę tytuł do końca.
-jakie najważniejsze zmiany (prócz wspomnianym wyżej dzienniku) pojawiają się w dodatkach, nie licząc nowych questów, frakcji itp. ?
-czy po instalacji podstawka+dodatki coś się zmienia na samym początku gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 12:28, SpecShadow napisał:

Pytania:
-czy osoba która grała tak mało w podstawkę może instalować od razu oba dodatki? Bo pokładam

Jak wspomniałem wyżej mam game of the year edition i gram od początku ze wszystkimi dodatkami. Fabuła samych dodatków jest jak fabuła Morrowinda, czyli jeśli jej nie poszukasz to jej nie zauważysz. Nie ma to chyba żadnego znaczenia, czy je zainstalujesz, czy też nie. Ja jakoś gram i jest dobrze.

Dnia 23.06.2010 o 12:28, SpecShadow napisał:

nadzieję, że zmiany w dodatkach wpłyną na to, że następna próba z grą odniesie sukces

Niebyłym taki pewien.

Dnia 23.06.2010 o 12:28, SpecShadow napisał:

-jakie najważniejsze zmiany (prócz wspomnianym wyżej dzienniku) pojawiają się w dodatkach,
nie licząc nowych questów, frakcji itp. ?

Nowe itemy i z tego co sam czytałem to tyle:D W końcu to dodatek.

Dnia 23.06.2010 o 12:28, SpecShadow napisał:

-czy po instalacji podstawka+dodatki coś się zmienia na samym początku gry?

Oprócz kilku dodatkowych info i napadów podczas snu to nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2010 o 12:28, SpecShadow napisał:

/ciach/


Pamiętaj, że Tribunal jest przeznaczony dla zaawansowanych postaci. Podniesiono poziom trudności i przeciwnicy są mocniejsi.
Jeśli nie ukończyłeś podstawki to pewnie od dodatku się odbijesz bo stwierdzisz, że jest zbyt trudny (jeśli w ogóle dasz radę zajść dalej niż do pierwszej bitwy - z tego co pamiętam Twoja postać nie jest automatycznie levelowana by sprostać dodatkowi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, a konkretnie - 6 do siły i nie mogę tego za żądne skarby zniwelować. Piłem potiony etc. byłem w świątyni i nic mi nie pomogło:( Wcześniej wystarczyło zażyć odpowiednią miksturę i po kłopocie. Może to bug.
Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 22:41, In_The_End napisał:

Mam problem, a konkretnie - 6 do siły i nie mogę tego za żądne skarby zniwelować. Piłem
potiony etc. byłem w świątyni i nic mi nie pomogło:( Wcześniej wystarczyło zażyć odpowiednią
miksturę i po kłopocie. Może to bug.
Pomocy!


Jezeli masz sile 100 i jakis item ktory podnosi ci ja wyzej, np. do 110 to odnowienie cechy nie zadziala dopoki nie zdejmiesz tego przedmiotu. Przykladowo jak masz sile 110, po obnizeniu 106 to przywrocenie nie zadziala. Jak zdejmiesz item to masz sile 96 i wtedy przywrocenie zadziala. Jezeli to nie o to chodzi to opisz dokladniej ocb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdjąć wszystkie przedmioty jakie masz na sobie a potem na golasa idź do świątyni i ulecz się/odnów statystyki. Jak to nie pomoże to nie wiem. Może inni pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zaklęte przedmioty, które dodają + do siły? Jeśli nie używasz Morrowind Code Patcha to je zdejmij i dopiero idź np. do kaplicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Przeczytaj opisy stanów, może to choroba, albo coś takiego. Na dole masz wszystkie efekty jakie działają aktualnie na postać. No i manewr z przedmiotami o którym pisali koledzy wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie choroba, aż tak nieuważny nie jestem:)
Wystarczyło zdjąć item, który dawał mi + do siły i dopiero wtedy się leczyć. Szczerzę mówiąc nigdy bym na to nie wpadł:P Dziki za szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 22:59, Minamir napisał:

...


Dzieki za moda. Sam zamierzam ponownie zabrac sie za Morka z tym projektem 2009 i to sie zdecydowanie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 14:31, In_The_End napisał:

Czy quest Umbra zostaje w dzienniku po jego wykonaniu?


Niestety tak, ale podobno jest na to rada... Z tego co wiem wystarczy zainstalować nieoficjalny PLpatch 3.01 by KHRoN żeby tego błędu (i wielu innych w tym słynny już bug z Tribunala który uniemożliwiał przejście gry) się pozbyć. Aby go jednak zainstalować musisz posiadać dwa dodatki do Morrowinda - wspomnianego już wyżej Tribunala i Bloodmoona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że będąc członkiem Redoran jest możliwość budowa własnej siedziby! Czy to będzie odrębny quest?
/.../
Mistrz organizacji Morag Tong - jak wybrałem pewna opcje dialogową - chce zwrotu pasa dającego +5 do ciężkiej zbroi. Czy dać mu to? Czy jest to jakiś niewypowiedziany quest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 13:58, In_The_End napisał:

Czytałem, że będąc członkiem Redoran jest możliwość budowa własnej siedziby!


Nie tylko Redoran. Każdy z trzech Wielkich Rodów ma swoją Twierdzę. Każdy inną i położoną w innym miejscu, niestety zawsze z tego co pamiętam na tak zwanym zadupiu przez co średnio nadają się na bazy wypadowe. Ty będziesz miał swoją w pobliżu Ald''Ruhn.

>Czy to będzie odrębny quest?

Z tego co pamiętam to na całość będzie się składało kilka questów, bo najpierw będziesz musiał załatwić pozwolenie na budowę, odczekać trochę czasu aż twierdza zostanie wybudowana i oczywiście sypnąć groszem i wreszcie przyciągnąć do niej mieszkańców czy wynająć strażników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 13:58, In_The_End napisał:

Czytałem, że będąc członkiem Redoran jest możliwość budowa własnej siedziby! Czy to będzie
odrębny quest?


Są na to questy i to takie, które są wymagane do dalszego awansu, więc spoko, nie ominie Cię ta twierdza.

Dnia 29.06.2010 o 13:58, In_The_End napisał:

Mistrz organizacji Morag Tong - jak wybrałem pewna opcje dialogową - chce zwrotu pasa
dającego +5 do ciężkiej zbroi. Czy dać mu to? Czy jest to jakiś niewypowiedziany quest?


To jest element questa, ale dość długiego i ciężkiego. Jest bodajże 27 podobnych przedmiotów, po jednym na każdą umiejętność - to by oznaczało, że jest ich tyle, co umiejętności, jeżeli podałem złą liczbę. Chodzi o zebranie wszystkich, przy czym nie o wszystkich zostaniesz poinformowany przez szefa (jak dobrze kojarzę, o kilku chyba informował przy różnych okazjach). Nagrodą był jakiś czar, nie pamiętam szczegółów.
Więc trzeba będzie zwiedzić naprawdę kawał świata, by wszystko znaleźć (na szczęście dość sporo jest w miejscach, gdzie i tak jakiś quest prowadził), ale są i takie, które są w posiadaniu pokojowo nastawionych osób i nie żadnych powodów przypuszczać, że są powiązane z zadaniem.
A zaklęcie przedmiotu dającego +5 do atrybutu nie powinno być szczególnie trudne, nawet chyba da się wycisnąć dużo więcej, więc przedmiot nie jest jakimś wielkim unikatem na skalę światową, niemożliwym do zreplikowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować