Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

korzystając z odrobiny wolnego czasu, postanowiłem sobie odświeżyć tą kultową grę:) Pytanie dla ludzi obeznanych w temacie: Jakie mody powinienem pobrać, aby dostosować grafikę do dzisiejszych standardów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób poleca Morrowind Overhaul http://morrowindoverhaul.rpgitalia.net/ obecnie go nie używam, ale działał i wygladał dobrze. Tutaj przykład jak to wygląda http://www.youtube.com/watch?v=pCEc7SA0rWY

Od razu uprzedzam, że przygotowanie tego do działania z polską wersją gry może być trudne i czasochłonne (kilka godzin)

Jeśli nie chcesz paczki lub będziesz miał problemy z jej instalacją, możesz przejrzeć ten http://www.skyrim.pl/forum/index.php?showtopic=6113 temat. Oerhaul to właśnie zebrane do kupy w jeden instalator dziesiątki modów, retextur itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy stworzonej przez siebie rasie można dodać efekty dzwiękowe ?

:) bo stworzyłem takich złych imperiali i chciałbym aby coś przemawiali jak przy nich coś min np ukradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 05:27, Pablo1989 napisał:

Czy stworzonej przez siebie rasie można dodać efekty dzwiękowe ?

:) bo stworzyłem takich złych imperiali i chciałbym aby coś przemawiali jak przy nich
coś min np ukradę.


Bez skryptów raczej się ie uda. Możesz sprawdzić jak dodatkowe dźwięki są zrobione w tym modzie http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.Detail&id=2953 ale i tak nie wiem, czy jest komenda zwracająca wartość udanej kradzieży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem angielską wersję Morrowinda, więc teraz nie powinienem mieć problemów. Zamierzam wgrać kilka modyfikacji, nie mogę się tylko zdecydować co do modów poprawiających grafikę. Rozumiem, że Overhaul i MGE się wykluczają, tak? Nie biorę pod uwagę Morrobliviona (fatalnie wygląda). Co polecacie z takich najbardziej standardowych modyfikacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2012 o 18:01, damienthorn napisał:

Co polecacie z takich najbardziej standardowych modyfikacji?


Ja wlasnie gram z zainstalowanymi:
Uvirith''s Legacy
Building Up Uvirith''s Legacy
Rise of the House Telvani

i moge zdecydowanie polecic. Pierwszy rozszerza twierdze Telvani o dodatkowe pomieszczenia, questy, sekrety, teleporty i mnostwo innych rzeczy. Wreszcie twierdza jest godna arcymistrza. Drugi pozwala na rozbudowe miasta wokol twierdzy na wzor miasteczek Telvani, mozna przykladowo dobudowac tawerne albo przystanek Slitstriderow. Ostatni pozwala na kontrole poczynan domu po zostaniu arcymistrzem. Mozna przykladowo zniszczyc gildie magow (lub nie, jak kto woli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc znalazłem takie oto mody:
wszystkie oficjalne pluginy od Bethesdy
Unofficial Morrowind Patch 1.6.3b
Better Heads 2.0
Better Bodies 2.0
100ProjectileStoreChance
Where Are All Birds Going?
Book Rotate 5.2
Plain Paper Fix
Shiny Septims
Souly Soulgems 1.1.1
The Imperial Legion Badge 1.0

Polecacie oprócz ww coś jeszcze? Poszukuje także sprawdzonej (nie chcę zaśmiecać systemu różnymi paczkami) paczki z teksturami. Czy kolejność włączania modów jest istotna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 22:00, damienthorn napisał:

Polecacie oprócz ww coś jeszcze? Poszukuje także sprawdzonej (nie chcę zaśmiecać systemu
różnymi paczkami) paczki z teksturami.


Nie instalujesz jednak Overhaula? On powinien zaspokoić wszystkie potrzeby graficzne. Jeśli go nie będziesz używał, to ogólnie najpopularniejsze są chyba paczki Morrowind Visual Pack (ma już parę lat) i tekstury Connary''ego.Do tego oczywiście MGE (najlepiej MGE XE) i MCP.

>Czy kolejność włączania modów jest istotna?

Bardzo. Jeśli kilka modów modyfikuje ten sam obiekt, zobaczysz efekt tylko tego ostatniego w kolejce. W takim stopniu, że jeśli pierwszy mod zmienia NPCowi zdrowie, a drugi dodaje złoto, to zobaczysz tylko złoto itp. Program MLOX pomaga ustawić automatycznie kolejność pluginów. Przydadzą się też programy jak TESTool, Wrye Mash i SmartMerger (tego akurat nie używałem) do łączenia obiektów i tzw "levelled lists".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.07.2012 o 22:00, damienthorn napisał:

Polecacie oprócz ww coś jeszcze? Poszukuje także sprawdzonej (nie chcę zaśmiecać systemu
różnymi paczkami) paczki z teksturami. Czy kolejność włączania modów jest istotna?

Nie chcesz zaśmiecać systemu, a ładujesz paczkę na świecące monety i kamienie dusz? No proszę Cię ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.07.2012 o 22:38, Daelor napisał:

Nie chcesz zaśmiecać systemu, a ładujesz paczkę na świecące monety i kamienie dusz? No
proszę Cię ;]


Bawiłem się zmianami paczek z teksturami na polskiej wersji Morka, potem tak nakombinowałem, że dopiero formatowanie dysku pomogło dalej spokojnie grać. Wolę wgrać tylko jedną, sprawdzoną paczuszkę.

Minamir
Zanim wgram Overhaula chcę nacieszyć się "prawie" wolną od większych ulepszeń grą. Do tego na razie nie mam dostępu do stacjonarnego komputera, a nie chcę przeciążać laptopa fajerwerkami graficznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozpocząłem swoje drugie podejście do Morrowinda. Pierwsze dawno temu zakończyłem po paru godzinach gry, gdyż niestety gra mnie nie wciągnęła, zapewne przez fakt, iż zagrywałem się wtedy w Obliviona i wiele rozwiązań z „trójki” jak i sam wygląd świata mi nie podeszły. Jednak teraz po zdobyciu premierowej wersji z dodatkami do kolekcji postanowiłem pograć dłużej.
Gram Redgardem nastawionym na walkę krótką bronią oraz bronią na większy dystans i ataki z ukrycia. Główne umiejętności: krótkie ostrze, celność, lekki pancerz, skradanie się, alchemia, a poboczne: tarcza, średni pancerz, zabezpieczenia, płatnerstwo, retoryka. I tu mam pytanie. Czy na postępy w awansie mają wpływ tylko te pierwsze czyli główne, czy poboczne także? Pytam, bo w moim odczuciu jakoś strasznie powoli to wszystko wzrasta, przynajmniej w porównaniu z nowszymi częściami TESów, gdzie na początku rozgrywki dość szybko nabijało się levele, podczas, gdy tutaj mam ledwo 2 lvl po kilku godzinach gry.
Podoba mi się w tej grze duży wybór broni, szczególnie tych związanych z umiejętnością celność, bo oprócz łuków do których ograniczono się w Oblivionie i Skyrimie mamy tutaj jeszcze różnego rodzaju sprzęt do rzucania typu noże, rzutki czy shurikeny. Tylko jedna rzecz mnie w tym irytuje. Dlaczego strzelając z łuku czasem trafiam przeciwnika z dużego dystansu, a często zdarza się nie trafić z 1 czy 2 metrów w goniącego mnie delikwenta (celuje oczywiście dobrze)? Czyżby działało to na zasadzie, że gdy mamy słabego skilla w danej umiejętności (w tym wypadku celność) to nawet przystawiając łuk do głowy przeciwnika można spudłować?
Jeszcze jedno, jak rozróżnić lekki pancerz, średni i ciężki? Głównie chodzi mi o ten średni, bo w następnych częściach już tej kategorii nie było.
Poza tym mimo, że gra ma już swoje lata, duże wrażenie zrobiły na mnie efekty dźwiękowe burzy, jak pierwszy raz gdzieś blisko zagrzmiało to nawet się lekko wystraszyłem ;p

Cóż mam nadzieję, że ktoś tu jeszcze zagląda i trochę rozjaśni moje wątpliwości ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.08.2012 o 18:15, Wszystkozajete napisał:

Czy na postępy w awansie mają wpływ tylko te pierwsze czyli główne,
czy poboczne także?


Wpływ na awans ma dziesięć umiejętność, które wybierałeś przy tworzeniu postaci.


>Dlaczego strzelając z łuku czasem trafiam przeciwnika z dużego

Dnia 14.08.2012 o 18:15, Wszystkozajete napisał:

dystansu, a często zdarza się nie trafić z 1 czy 2 metrów w goniącego mnie delikwenta
(celuje oczywiście dobrze)?


Wpływa na to poziom umiejętności Celność i Szczęście (wpływające na wszystko, szczęście to szczęście).

Dnia 14.08.2012 o 18:15, Wszystkozajete napisał:

Jeszcze jedno, jak rozróżnić lekki pancerz, średni i ciężki?

Z t ego co pamiętam to po wadze. Mały, średni, ciężki. Chyba tak to było.

Dnia 14.08.2012 o 18:15, Wszystkozajete napisał:

Poza tym mimo, że gra ma już swoje lata, duże wrażenie zrobiły na mnie efekty dźwiękowe
burzy, jak pierwszy raz gdzieś blisko zagrzmiało to nawet się lekko wystraszyłem ;p


Mi się najbardziej podoba noc z dwoma księżycami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie wiesz czasem o co chodzi z tym systemem rang i awansów w szeregach konkretnej organizacji? Chodzi mi o to, że np. w organizacji Ostrzy mam rangę Terminator, a poniżej są wymienione dwa współczynniki i kilka umiejętności oraz pisze w wymaganiach do awansu, że coś musi mieć 40 i coś 20 (jakoś tak). Czyli jeśli dobrze rozumiem, to aby piąć się w górę w szeregach danej gildii czy organizacji oraz dostawać nowe questy od nich muszę spełniać określone warunki związane z odpowiednim rozwojem danych współczynników i umiejętności? Czyli wstępować w szeregi jakieś gildii zajmującej się innymi dziedzinami niż moja postać chyba nie ma sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2012 o 14:40, Wszystkozajete napisał:

A nie wiesz czasem o co chodzi z tym systemem rang i awansów w szeregach konkretnej organizacji?


Jeśli wykonujesz zadania i masz wymagane w gildii umiejętności na wysokim poziomie to dostajesz nową rangę. Możesz należeć do wszystkich gildii jakich chcesz (wykluczają się tylko gildie wojowników i złodziei) i do jednego rodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gildie i organizacje mają poszczególne rangi, zadania, etc.
Każda z nich ma wyznaczone 2 atrybuty i umiejętności, które musisz w miarę z wyższymi rangami spełniać, tj. Dla Gildii Wojowników dajmy głównymi współczynnikami są Siła i Wytrzymałość, więc jeśli nie spełniasz minimalnego wymogu, to nie dostaniesz rangi wyżej, musisz się podszkolić. Wstępowanie do Gildii Złodziei będąc wojownikiem, czy kapłanem bojowym nie ma sensu.
Oczywiście jeśli masz wszystko na 100 to jeszcze zostaje poziom oddania gildii, czyli wykonywanie zadań. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest dokładnie z tym szczęściem w Morrowindzie, bo z moich odczuć wynika, że ma ono dość spory wpływ na poczynania naszej postaci. Pamiętam, że w Oblivionie nie miało ono, aż tak dużego wpływu na rozgrywkę, ale tam nie było czegoś takiego jak nieudane zrobienie mikstury, nieudana naprawa, nieudany atak itp., a tu zdarza się to dość często. Tak więc czy tutaj warto dodawać ten 1 punkt do szczęścia przy każdym awansie na wyższy poziom?
Poza tym czytałem, że kondycja również wpływa na nasze poczynania, ale czy ma ona wpływ tylko na nasze zdolności podczas walki, czy np. jak podejmę się naprawy oręża mając niski poziom kondycji, to mam mniejsze szansę na pomyślna naprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To takie informacje, które kiedyś wyczytałem. Szczęścia ma subtelny wpływ na wszystko. Tyle. Więcej nie wiem. Za to kondycja wpływa na poruszanie się (bieganie), używanie borni (każdej), rozmowę (przekupstwa itp), handel. Wpływa na każdą funkcję (podobno nawet na alchemię). Im postać bardziej zmęczona przy, np machaniu mieczem to tym mniejsza szansa, że nie trafisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2012 o 12:46, Fimbulvinter napisał:

To takie informacje, które kiedyś wyczytałem. Szczęścia ma subtelny wpływ na wszystko.
Tyle. Więcej nie wiem. Za to kondycja wpływa na poruszanie się (bieganie), używanie borni
(każdej), rozmowę (przekupstwa itp), handel. Wpływa na każdą funkcję (podobno nawet na
alchemię). Im postać bardziej zmęczona przy, np machaniu mieczem to tym mniejsza szansa,
że nie trafisz.


A Ty jak grałeś to dodawałeś jakieś punkty do szczęścia przy awansie na następny level? Ja ostatnio (jakoś od 6 levelu) zacząłem dodawać ten 1 punkt, zobaczymy czy odczuje jakieś różnice w przyszłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować