Zaloguj się, aby obserwować  
Budo

Morrowind - pytania, przemyślenia - temat ogólny

14067 postów w tym temacie

Dnia 09.09.2012 o 23:58, Kondi_Rozpruwacz napisał:

Wcześniej czy pozniej i tak zaliczysz wszystkie gildie więc nic ci to praktycznie nie
szkodzi - a do prawie każdej gildi dołączysz bez problemu .

Chyba że nie chcesz mieć wszystkiego - taka droga wojownika , tylko gildia wojownikow
i ród Reordan , mało teraz graczy co sami sobie nakałądają takie ograniczenia .



Daje to możliwość przejścia gry na kilka różnych sposobów i jest klimatyczne, ale pewnie tak myślą już tylko gracze w tradycyjne rpgi :)
Zauważyłem, że najwięcej jest gildii dla postaci ... "skradających się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu powróciłem do Morrowinda. Poprzednio miałem 3 próby nieudane (dochodziłem do Balmory, coś tam porobiłem i na tym koniec), teraz jest lepiej.

Włamałem się do jakiegoś pomieszczenia, znalazłem tam szklany rynsztunek i uznałem, ze dobrze będzie ubić interes z Pełzaczem, czy jak mu tam.

Pieniądze przeznaczyłem oczywiście na trening, zwłaszcza szkołę magi, którą trudno rozwijać będąc wojownikiem (raz, że rezulaty czarów są żenujące a dwa - najczęściej czar nie odpala).Plus Atletyka co by szybciej biegać.

No i tu jest problem bo trafiłem na limit nauki. Nie mogę się więcej uczyć żadnej umiejętności. Nie chodzi o limit nauczyciela tylko mojej postaci.
Jak się go pozbyć? Kiedy on znika? Czy staje się to przy awansie na wyższy poziom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2012 o 09:03, SpecShadow napisał:

Jak się go pozbyć? Kiedy on znika? Czy staje się to przy awansie na wyższy poziom?

Potrzebny awans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są tak jakby dwa limity.

Pierwszy to umiejętność samej postaci, która szkoli. Jeśli więc ma Długie Ostrza na poziomie 60, to nie wyszkoli Cię w wyżej.

Drugi limit to atrybuty Twojej postaci. Za Długie Ostrza odpowiada Siła, więc jeśli masz ją na np. 50, to wyżej się u trenera nie wyszkolisz, nawet jeśli trener potrafi szklić lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2012 o 19:00, Hengest napisał:

Ma ktoś może Jarrod''s Bloodmoon Texture Pack? Nie mogę tego nigdzie znaleźć. Albo znacie
jakąś inną dobrą paczkę tekstur do Bloodmoona?


Ten mod jest tutaj http://mw.modhistory.com/download--7026 ze znanych jest też Bloodmoon Landscape Overhaul http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=Mods.Detail&id=5268

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oplacalne jest podniesienie na maksymalny poziom np szkole iluzji na samym poczatku gry czyli wtedy gdy wychodzimy se statku :P? Mam nocnego łowce i nei wiem gdzie robic questy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 15:51, Kardithron napisał:

Czy istnieje jakiś mod redukujący częstotliwość irytujących procesów wczytywania terenu?
Albo robiący coś innego, ale w podobnym kierunku?


Morrowind ładuje komórkę, w której znajduje się gracz, i komórki bezpośrednio się z nią stykające, więc nie wydaje mi się, żeby dało się wiele zrobić. W Morrowind.ini jest linijka DontThreadLoad= sprawdź z ustawieniem odwrotnym do tego co masz (0 lub 1).

Jest też MGE, który z tego co pamiętam "przestawia" grę na DX9 z DX8, może to coś da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.12.2012 o 15:51, Kardithron napisał:

Czy istnieje jakiś mod redukujący częstotliwość irytujących procesów wczytywania terenu?
Albo robiący coś innego, ale w podobnym kierunku?


Morrowind Overhaul. Nie wiem czy zależy od komputera, ale jak ostatnio odświeżałem Morka z overhaulem to nie miałem wczytywania co komórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę szukać tutaj:
http://morrowind.nexusmods.com/
czegoś co nazywa się np. "texture pack".

Co do Overhaulów, to jakiś bardziej doświadczony z modowaniem gracz powinien pomóc, ponieważ ja się nigdy w nie nie bawiłem, a bardzo prawdopodobne, że intensywnie ingerują w pliki językowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2013 o 07:44, Fimbulvinter napisał:

Szukam czegoś co poprawi grafikę, ale nie zepsuje przy tym polskiej wersji.


MGE XE http://morrowind.nexusmods.com/mods/41102 sam MGE jako taki nie zmienia żadnych tekstur czy modeli.

@UP - Morrowind nie posiada oddzielnych plików językowych. Cały tekst jest w pliku Morrowind.esm.

Osobiście od kiedy posiadam angielską wersję gry, to nawet nie próbowałem odpalić Overhaula na wersji polskiej. Czytałem jednak, że są z tym duże problemy. Wystarczy tylko powiedzieć, że wcześniejsze wersje udawało mi się zmusić do działania po kilku godzinach dłubania, a modami zajmuję się od 5 lat.

Przy okazji polecę także MCP http://morrowind.nexusmods.com/mods/19510 nie poprawia grafiki, ale poprawia błędy. Działa z PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę nauczyć się niewidzialności bądź kameleona?
Poza tym co jest lepsze kameleon czy niewidzialność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 15:54, Isildur napisał:

Gdzie mogę nauczyć się niewidzialności bądź kameleona?

Polecam tą stronę: http://www.uesp.net/morrow/hints/mwspellmer.shtml

Dnia 15.01.2013 o 15:54, Isildur napisał:

Poza tym co jest lepsze kameleon czy niewidzialność?

Kwestia gustu. Kameleon jest o tyle lepszy, że podczas wykonywania danej czynności nie znika z postaci nałożony czar. Chociaż ja sam radziłem sobie spokojnie z używając niewidzialności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 16:05, Elminster napisał:

Kwestia gustu. Kameleon jest o tyle lepszy, że podczas wykonywania danej czynności nie
znika z postaci nałożony czar. Chociaż ja sam radziłem sobie spokojnie z używając niewidzialności.


Czyli jeśli podczas kradzieży przykładowo ze skrzyni użyje kameleona nie zostanę wykryty? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 16:20, Isildur napisał:

Czyli jeśli podczas kradzieży przykładowo ze skrzyni użyje kameleona nie zostanę wykryty?
:)

W sumie trudno powiedzieć. Jak dobrze pamiętam, to z zaklęciem kameleona w Morrowindzie jest podobnie jak z tym w Oblivionie. To znaczy, że przy tworzeniu tego zaklęcia można ustalić jego "moc" (wyrażona w procentach). Ta "moc" pokazuje jak mocno jesteś ukryty. Niewidzialność to tak na prawdę kameleon który ma tą "moc" na 100, lecz przy jakiejkolwiek interakcji czar zostaje zdjęty. Tak czy siak, wszystko sprowadza się do tego silny będzie ten kameleon. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 17:02, Elminster napisał:

Tak czy siak, wszystko sprowadza się do tego silny będzie ten kameleon. :)


W takim razie pobawię się kameleonem :)
Dzięki wielkie za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować