Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2008 o 12:14, JaqbD napisał:

> http://www.lastfm.pl/user/Sarturias/
nono, niezły gust masz, widzę z resztą, że dopiero co zacząłeś skroblować ? ;)


Ogólnie z samego lastfm korzystam już bardzo długo, ale jakoś nigdy nie zauważyłem, że jest opcja pobrania programu lastfm ^^ i to dlatego :P

No, jeśli o konta Polaków to właśnie to miałem na myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:17, Sarturias napisał:

Ogólnie z samego lastfm korzystam już bardzo długo, ale jakoś nigdy nie zauważyłem, że
jest opcja pobrania programu lastfm ^^ i to dlatego :P

hahah
ja tak miałem, jak zrobiłem formata dysku. Zacząłem sobie muzy słuchać i się dziwiłem, czemu mi się profil nie aktualizuje. Po 2 miesiącach skapnąłem się, że nie ściągnąłem scrobblera :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co do samych scrobblowanych piosenek to czasami zdarza się, że piosenka nie może zostać przescrobblowana bo nie ma jej w jakiś tagach ID3. Jak w takim razie dodać daną piosenkę do tych tagów, wiesz może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:23, Sarturias napisał:

A co do samych scrobblowanych piosenek to czasami zdarza się, że piosenka nie może zostać
przescrobblowana bo nie ma jej w jakiś tagach ID3. Jak w takim razie dodać daną piosenkę
do tych tagów, wiesz może?

Tych piosenek (chyba) nie ma database Last.fm, więc ich nie rozpoznaje. Jesłi to znane piosenki może to być wina zabezpieczeń antyspamerskich ^^ lub firewalli czy antywirów.
EDIT: zawsze można to sprawdzić w FAQ albo napisać do pomocy technicznej ;)
EDIT2:
Fingerprinting

Czym jest fingerprinting?
Fingerprinting jest techniką analizowania zawartości audio utworów, których słuchasz, generującą unikalny ID-fingerprint dla każdej piosenki. Pozwala to nam na identyfikację i scrobblowanie tego, czego słuchasz, bez korzystania z tagów ID3 oraz innych tego typu danych. Pozwoli to także, na automatyczne ustalanie, jaka jest poprawna pisownia tytułu danej piosenki i zweryfikowanie katalogu danych.

wczytaj się w to - o to chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:23, Sarturias napisał:

A co do samych scrobblowanych piosenek to czasami zdarza się, że piosenka nie może zostać
przescrobblowana bo nie ma jej w jakiś tagach ID3. Jak w takim razie dodać daną piosenkę
do tych tagów, wiesz może?


Wystarczy po prostu wpisać tag ręcznie.

Jeśli otworzysz ów plik w Winampie i jest to plik.mp3, to należy wybrać File > View File Info... i wpisać odpowiedni tytuł i wykonawcę.
I już mamy otagowany utwór. :)

PS. Oczywiście należy jeszcze w owym oknie kliknąć na opcję [update] na dolnym pasku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:23, Sarturias napisał:

A co do samych scrobblowanych piosenek to czasami zdarza się, że piosenka nie może zostać
przescrobblowana bo nie ma jej w jakiś tagach ID3. Jak w takim razie dodać daną piosenkę
do tych tagów, wiesz może?


Dodaj tag ręcznie. Możesz również skorzystać z auto-taggera, który na najnowsza wersja Winampa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:47, zamber1 napisał:

Jeśli otworzysz ów plik w Winampie i jest to plik.mp3, to należy wybrać File > View
File Info... i wpisać odpowiedni tytuł i wykonawcę.
I już mamy otagowany utwór. :)

PS. Oczywiście należy jeszcze w owym oknie kliknąć na opcję [update] na dolnym pasku.
:)

I tu jest ukazana wyższość Windows Media Playera nad Winampem :D. Duż o bardziej mi się podoba interfejs i automatyczny update utworów :)

@ Adamzzz
To Winamp ma już automatyczny update ?.. eee no :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:50, Adamzzz napisał:

Dodaj tag ręcznie. Możesz również skorzystać z auto-taggera, który na najnowsza wersja
Winampa.


Tak zrobiłem i faktycznie działa, ale za to nie bardzo działa ta opcja by otagować całą playlistę naraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:57, Sarturias napisał:

Tak zrobiłem i faktycznie działa, ale za to nie bardzo działa ta opcja by otagować całą
playlistę naraz.


Zaznaczasz wszystkie utwory na playliście, klikasz na nie prawym przyciskiem myszki, wybierasz "Wyślij do.." i tam opcja "Auto-Tagger".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 12:57, Sarturias napisał:

> Dodaj tag ręcznie. Możesz również skorzystać z auto-taggera, który na najnowsza
wersja
> Winampa.

Tak zrobiłem i faktycznie działa, ale za to nie bardzo działa ta opcja by otagować całą
playlistę naraz.

Tak jak napisał Adamzzz, tylko polecam najpierw zrobić małą próbę i autotagu użyć na pojedynczych utworach i sprawdzić, czy tagi są prawidłowe, gdyż zwłaszcza przy mniej znanych utworach potrafią wyskakiwać różne cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i raczej działało jak trzeba, więc zrobiłem to ze wszystkimi utworami naraz i wyszło tak sobie. Niektóre utwory zostały bez tagów, a inne podostawały różne dziwne tagi, które wg mnie nie pasują, ale nie jest tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.07.2008 o 13:19, Sarturias napisał:

Sprawdziłem i raczej działało jak trzeba, więc zrobiłem to ze wszystkimi utworami naraz
i wyszło tak sobie. Niektóre utwory zostały bez tagów, a inne podostawały różne
dziwne tagi, które wg mnie nie pasują, ale nie jest tak źle :)

Dlatego ja zazwyczaj taguję płytami, o ile nie zapomnę to próbuję od razu po zripowaniu płyty otagować i sprawdzić z okładką zgodność tagów. Na szczęście większość kawałków autotag rozpoznaje dobrze, choć zwłaszcza jeśli mam do czynienia z jakimiś mniej znanymi kawałkami to czasami potrzeba ręcznie skorygować, wtedy wchodzę na jakąś stronę ze spisem utworów i robię ctrl+c, ctrl+v :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema

Nie wiem czy to odpowiedni temat, ale trudno, zapytam tutaj. Niedawno założyłem kotno na last.fm, na mówił mnie mój kumpel (pozdro 4ju!) i mam problem. Ściągłem ten program do scroblingu, ale wlaśnie nie działa tak jak powinien... Wlączam foobara (odtwarzacz którego używam) i wyskakuje taki błąd (patrz obrazek) i daje ok, pisze nawet jaki to wykonawca ( w tym programie), pisze że nuta przesłana (przescroblowana), ale gdy wchodze na swój profil nic nie pisze. Próbwałem reinstalke programu do scroblowania, odtwarzacza, zainstalowałem nawet winampa ale cały czas to samo. Wie ktoś może co w tym zrobić? Jeśli tak, to proszę o pomoc ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że masz źle ustawiony zegar systemowy.
Ale taką ewentualność już sprawdzałeś, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś na GSie wstawiać profil z last.fm? Właśnie wrzuciłem do siebie, ale nie jestem pewien czy się poprawnie wyświetla, jakby ktoś mógł zajrzeć i dać mi tu znać to byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2008 o 23:03, VBone napisał:

Wychodzi na to, że masz źle ustawiony zegar systemowy.
Ale taką ewentualność już sprawdzałeś, prawda?


Jak najbardziej... na kompie mam ustawione GMT+1, na last.fm tak ustawiłem i nic. Kolega ma ustawione na GMT, ustawiłem i nic, siostra ma ustawione na UTC, ustawiłem i nic... Jakiś inny pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować