Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Cześć :)
Ja mam problem, nie tyle z lastfm, który mi działa poprawnie, ale z gadżetami LFm. Chciałam wrzucić sobie ranking na mojego gramsajta i bardzo się zdziwiłam, gdy po skopiowaniu linku pojawiła się jakaś... japońska playlista :0 Czy ktoś mógłby mi pomóc? Będę wdzięczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2008 o 14:04, Cairine napisał:

Cześć :)
Ja mam problem, nie tyle z lastfm, który mi działa poprawnie, ale z gadżetami LFm. Chciałam
wrzucić sobie ranking na mojego gramsajta i bardzo się zdziwiłam, gdy po skopiowaniu
linku pojawiła się jakaś... japońska playlista :0 Czy ktoś mógłby mi pomóc? Będę wdzięczna
:)

Mi po wklejeniu kodu pojawia się ramka LastFM, ale nic się w niej nie pojawia, dopiero jak we wpisie chcę ją wyrównać np. do prawej to pojawia się zawartość- odsłuchane utwory, ale cała ramka się rozjeżdża i wyskakuje część kodu, którą później kasuje i zostaje sama "zawartość", wygląda to słabo, ale inaczej nie udało mi się tego załatwić, a nie chce mi się już bawić, zwłaszcza, że się na tym nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie już powoli denerwuje ten Last.fm... Pomijając już problem przedstawiony przez Cairine (mam to samo), na dodatek program "zapomina" scrobblować utwory... Istnieje może jakaś alternatywa? Bo w tym przypadku pomaga jedynie ponowna instalacja wtyczki i restart Winampa (aktualna wersja)... Niestety często zanim się zorientuję, słucham muzykę już przez długi czas, przez co lista jest dość często nieobiektywna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 12:45, Lesz3yk napisał:

Mnie już powoli denerwuje ten Last.fm... Pomijając już problem przedstawiony przez Cairine
(mam to samo), na dodatek program "zapomina" scrobblować utwory... Istnieje może jakaś
alternatywa? Bo w tym przypadku pomaga jedynie ponowna instalacja wtyczki i restart Winampa
(aktualna wersja)... Niestety często zanim się zorientuję, słucham muzykę już przez długi
czas, przez co lista jest dość często nieobiektywna...


Mi na szczęście scrobbluje dobrze, jeśli tylko mam dobrze opisane utwory, bo pomija te bez wykonawcy ;)

Jest alternatywa i się imeem.com nazywa ;) Tylko ciągle się zastanawiam, czy się tam rejestrować czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.07.2008 o 00:29, Cairine napisał:

Mi na szczęście scrobbluje dobrze, jeśli tylko mam dobrze opisane utwory, bo pomija te
bez wykonawcy ;)


To akurat nie powinno być przyczyną problemu, bo zawsze dbałem o poprawne tagi. Już sam nie wiem...

Dnia 16.07.2008 o 00:29, Cairine napisał:

Jest alternatywa i się imeem.com nazywa ;) Tylko ciągle się zastanawiam, czy się tam
rejestrować czy nie...


Ok, jestem już tam zarejestrowany ponad od roku, ale używałem go jedynie do wstawiania muzyki na GSa. Opcji scobblowania jakoś nie zauważyłem - istnieje w ogóle taka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 12:45, Lesz3yk napisał:

Mnie już powoli denerwuje ten Last.fm... Pomijając już problem przedstawiony przez Cairine
(mam to samo), na dodatek program "zapomina" scrobblować utwory... Istnieje może jakaś
alternatywa? Bo w tym przypadku pomaga jedynie ponowna instalacja wtyczki i restart Winampa
(aktualna wersja)... Niestety często zanim się zorientuję, słucham muzykę już przez długi
czas, przez co lista jest dość często nieobiektywna...

Miałem rózne problemy z Lastem niegdyś. Ale odkąd używam Foobara z wtyczką nie mam żadnych problemów.
Polecam bo jest to odtwarzacz zdecydowanie lepszy od Winampa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lesz3yk
Hmm szczerze to nie zagłębiałam się, nie mam tam konta. Ktoś mi tylko to polecił, na mój problem z wstawieniem last''a na GS. Dlatego myślałam, że idzie...

@PsychoMan
Też mam Foobar''a i tak jak mówię problemów nie mam. Tylko ten ze wstawieniem rankingu na GS, ale to nie wina odtwarzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 00:47, Cairine napisał:

Też mam Foobar''a i tak jak mówię problemów nie mam. Tylko ten ze wstawieniem rankingu
na GS, ale to nie wina odtwarzacza.

Wydaje mi sie, że to prędzej problem GSów, bo na wielu blogach widywałem rankingi z Lasta, więc generalnie to działa. Chyba GSy mają poprstu problemy z interpretacją HTMLa.
Ja co jakis czas dodaje odtwarzacze z Jamendo i czasem bywa, że sie ten odtwarzacz wysypuje i musze trochę powalczyć zanim zacznie się prawidłowo wyświetlać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, od dziś serwis Last.fm odświeżony, z nowym wyglądem. I szczerze mówiąc nie mogę się w nim połapać. Jest dziwno i szaro. Z czerwonego została tylko główna belka. Całkowicie inny rozkład elementów. Starsza skórka podobała mi się bardziej. Zwłaszcza że teraz strona ładuje mi się 10 minut :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.07.2008 o 20:45, azure83 napisał:

Hmm, od dziś serwis Last.fm odświeżony, z nowym wyglądem. I szczerze mówiąc nie mogę
się w nim połapać. Jest dziwno i szaro. Z czerwonego została tylko główna belka. Całkowicie
inny rozkład elementów. Starsza skórka podobała mi się bardziej. Zwłaszcza że teraz strona
ładuje mi się 10 minut :/

O, to już nie muszę korzystać z bety. Widziałem już ten widok od paru dobrych miesięcy i powiem ci tylko, że nie jest taki zły, jak był na samym początku betatestów... Przyzwyczaisz się. ;)

EDIT: Z serwerami to mają jakieś problemy, bo nawet na moim 8Mbs + subskrycja (daje priorytet na ich serwerach) się ładuje powoli strasznie. Pewnie lud się rzucił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi aż tak bardzo nie przeszkadza nowy wygląd jest w miarę ok, tylko się trzeba przyzwyczaić.
U mnie działa jak zwykle - od razu się wszystko wczytuje i jest git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta skórka fajniejsza jest. Wprawdzie parę rzeczy bym zmienił, ale nic idealne nie jest. Pogrzebie się w ustawieniach troche jak serwery odciążeją i będzie gites :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nowy lay ssie :-/ totalnie nie przypadł mi do gustu. Pewnie dlatego iż bardzo dużo siedzę na last.fm i przyzwyczaiłem się do starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kwestia przyzwyczajenia. Minie kilka dni i zapomnisz już o tym starym i nawet już nie będziesz chciał do niego wracać (jeśli była baby taka możliwość, bo tego co zauważyłem to nie ma). Mnie teraz to wszystko się bardziej podoba, wygląda to o wiele nowocześniej niż wcześniej choć oczywiście wady też sie znajdą. Po pierwsze starsze wiadomości z Shoutboxa. Nie wiem jak u was, ale u mnie niektórych brakuje. Owszem jest ich teraz więcej, ale co mi po tym skoro w środku czegoś nie ma, a więc rozmowa sie czasem nie klei. Po drugie, na pierwszej stronie pokazuje tylko pierwszą piętnastkę wykonawców i utworów, których słuchaliśmy najczęściej. Moim zdaniem powinno być ich tam więcej. Tak poza tym wszystko w porządku.

azure83

Wczoraj rzeczywiście stronka ładowała sie bardzo długo, ale dzisiaj jest już wszystko tak jak być powinno. Przynajmniej na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja jest dość kontrowersyjna, ale tak jest zawsze. Mi się bardzo podoba, ładna grafika, patent z historią shoutboxa... jedyne co mnie mierzi to przeniesienie shoutboxa na sam dół, a powinien być wysoko z prawej strony. Da się może zmienić układ elementów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba - jest stylowo i przejrzyście.

BTW Czy kiedyś słuchanie swojego radia było darmowe? Troszkę szkoda, że obecnie trzeba za subskrypcję płacić, bo cała strona służy mi jedynie do scrobblowania utworów. Czasami posłucham radia sąsiadów, ale jednak nie tego początkowo (jakieś pół roku temu) się spodziewałem.

Na samej stronie IMO przydałaby się opcja łączenia wykonawców. Np. na liście mam Boba Marleya i Boba Marleya & The Wailers. Podobnie ze wszystkimi featuringami - obecnie przy tagowaniu zwracam już uwagę na odpowiednią budowę (tzn. feat. za utworem), ale jednak jest to dość męczące.

Nie wiem, czy mnie ktoś zrozumiał z ostatnim akapitem, ale ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:00, Lesz3yk napisał:

Na samej stronie IMO przydałaby się opcja łączenia wykonawców. Np. na liście mam Boba
Marleya i Boba Marleya & The Wailers. Podobnie ze wszystkimi featuringami - obecnie przy
tagowaniu zwracam już uwagę na odpowiednią budowę (tzn. feat. za utworem), ale jednak
jest to dość męczące.


Rozumiem o co Ci chodzi, rozumiem ;). Zgadzam się z tym, bo mam w bibliotece np. Nine Inch Nails i Reznora oddzielnie, Korn & Soulfly i różne takie, a to naprawdę jest niepotrzebne. Robi bałagan i setki niepotrzebnych pozycji w bibliotece.

Tak w ogóle to ja do dziś się dziwię skąd niektóre zespoły pojawiły się w mojej kolekcji, ale nie wnikam, bo i tak do tego nie dojdę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:12, Skywalker560 napisał:

Tak w ogóle to ja do dziś się dziwię skąd niektóre zespoły pojawiły się w mojej kolekcji,
ale nie wnikam, bo i tak do tego nie dojdę :P.


Kolejna rzecz - usuwanie wykonawców - istnieje opcja ignorowania, ale chyba tylko w jakimś przedziale czasowym, a ostatnio zauważyłem na liście (dość wysoko!) np. Patrycję Markowską, której w życiu nie słuchałem. Sprawka siostry... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:15, Lesz3yk napisał:

Kolejna rzecz - usuwanie wykonawców - istnieje opcja ignorowania, ale chyba tylko w jakimś
przedziale czasowym, a ostatnio zauważyłem na liście (dość wysoko!) np. Patrycję Markowską,
której w życiu nie słuchałem. Sprawka siostry... ;)


U mnie znajdziesz np. Avril Lavigne, Hilary Duff, My Chemical Romance których też w życiu nie słuchałem. I to też sprawka siostry! :P Powinni wprowadzić oddzielne profile dla każdego z użytkowników komputera w programie last.fm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować