Zaloguj się, aby obserwować  
Night_Elf

Last.fm - twoja muzyka, twoje radio... marzeń?

1092 postów w tym temacie

Dnia 18.07.2008 o 10:16, Skywalker560 napisał:

U mnie znajdziesz np. Avril Lavigne, Hilary Duff, My Chemical Romance których też w życiu
nie słuchałem. I to też sprawka siostry! :P Powinni wprowadzić oddzielne profile dla
każdego z użytkowników komputera w programie last.fm.



Taka opcja jest chyba dostępna od pierwszych wersji programu. Konto -> Dodaj użytkownika. Po dodaniu zaznaczasz na którym użytkowniku chcesz scrobblować ;).

BTW - ten nowy wymiar lasta jest okropny. Oby to zmienili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2008 o 10:15, Lesz3yk napisał:

Kolejna rzecz - usuwanie wykonawców - istnieje opcja ignorowania, ale chyba tylko w jakimś
przedziale czasowym, a ostatnio zauważyłem na liście (dość wysoko!) np. Patrycję Markowską,
której w życiu nie słuchałem. Sprawka siostry... ;)


Usuwanie wykonawców? Nie ma problemu ;).

http://www.lastfm.pl/user/nazwa uzytkownika/library

Szukasz tam niechcianej Patrycji Markowskiej, najeżdżasz myszką na prostokącik z jej obrazkiem, w prawym górnym rogu znajdziesz szary X. Dalej chyba sobie poradzisz :).

Sorki za dwa posty pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się dopatrzyć w nowym layoucie przycisku "odtwórz w oprogramowaniu". Mianowicie nie można słuchać poszczególnych stacji radiowych w programie :/ albo jestem totalnie ślepa i tego nie widzę. Muszę zatem słuchać przez stronkę, jeszcze bym to zdzierżyła, tylko że nie dodaje mi wtedy słuchanych utworów do profilu (nie działa scrobbling) ;/ damn it...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2008 o 22:16, azure83 napisał:

Nie mogę się dopatrzyć w nowym layoucie przycisku "odtwórz w oprogramowaniu". Mianowicie
nie można słuchać poszczególnych stacji radiowych w programie :/ albo jestem totalnie
ślepa i tego nie widzę. Muszę zatem słuchać przez stronkę, jeszcze bym to zdzierżyła,
tylko że nie dodaje mi wtedy słuchanych utworów do profilu (nie działa scrobbling) ;/
damn it...


Mnie też denerwuje to, że kiedy chcę sobie odtworzyć jakiś 30-sekundowy podgląd muszę go odtwarzać na stronie.

Jeśli chodzi o radia - teraz zwykli użytkownicy mają dostęp do osobistego radia. W nowym last.fm to playlisty są dla subskrybentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 20:26, Adamzzz napisał:

Jeśli chodzi o radia - teraz zwykli użytkownicy mają dostęp do osobistego radia. W nowym
last.fm to playlisty są dla subskrybentów.

To akurat fajna zmiana, w końcu mogę posłuchać swojej stacji - tylko to co lubię :) natomiast ubolewam, bo znalazłam dla siebie inną rewelacyjną stację bbcradio1 - czyli brytyjska muzyka, którą uwielbiam. I trochę mnie jednak denerwuje, że słucham fajnej muzyki a jej nie scrobbluje.
btw. stację wygrzebałam od Ciebie, ze znajomych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2008 o 22:19, azure83 napisał:

> Jeśli chodzi o radia - teraz zwykli użytkownicy mają dostęp do osobistego radia.
W nowym
> last.fm to playlisty są dla subskrybentów.
To akurat fajna zmiana, w końcu mogę posłuchać swojej stacji - tylko to co lubię :) natomiast
ubolewam, bo znalazłam dla siebie inną rewelacyjną stację bbcradio1 - czyli brytyjska
muzyka, którą uwielbiam. I trochę mnie jednak denerwuje, że słucham fajnej muzyki a jej
nie scrobbluje.
btw. stację wygrzebałam od Ciebie, ze znajomych ;)


Pod tabelką "Biblioteka bbcradio1" masz po lewej taki przycisk "Odtwórz bibliotekę bbcradio1". Powinno włączyć się w programie last.fm. Ja też bardzo lubię BBC1, szczególnie Zane''a i jego audycję :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 09:08, Adamzzz napisał:

Pod tabelką "Biblioteka bbcradio1" masz po lewej taki przycisk "Odtwórz bibliotekę bbcradio1".
Powinno włączyć się w programie last.fm. Ja też bardzo lubię BBC1, szczególnie Zane''a
i jego audycję :).

Dziękuję, znalazłam ten przycisk. Ale powoduje odtwarzanie tylko na stronce ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 16:00, azure83 napisał:

Dziękuję, znalazłam ten przycisk. Ale powoduje odtwarzanie tylko na stronce ;|


Dziwne, ale mi odtwarza w oprogramowaniu. Wiem co jest przyczyną Twojego problemu, wejdź w ustawienia do zakładki "Serwis". Tam zaznacz:

"Odtwórz muzykę w oprogramowaniu Last.fm."

BTW - i tak wolę swoją stację ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2008 o 16:32, Adamzzz napisał:

Dziwne, ale mi odtwarza w oprogramowaniu. Wiem co jest przyczyną Twojego problemu, wejdź
w ustawienia do zakładki "Serwis". Tam zaznacz:

"Odtwórz muzykę w oprogramowaniu Last.fm."

Oczywiście, już wszystko działa :) Dziękuję za pomoc. Teraz mi głupio, że nawet tam nie zajrzałam ;)

Dnia 08.08.2008 o 16:32, Adamzzz napisał:

BTW - i tak wolę swoją stację ;)).

Własna stacja zawsze jest najlepsza, ale lubię czasem posłuchać czegoś innego, utworów których nie znam lub nie posiadam.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm mógłby mi ktoś powiedzieć co to w ogóle jest ? Do czego służy, jakie są korzyści, czemu używać itepe ? :P
Bo coś mi migneło gdzieś last.fm to znalazłem ten topic i szukam odpowiedzi ^^
Dzięki z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 20:07, Outlander-pro napisał:

Hmm mógłby mi ktoś powiedzieć co to w ogóle jest ? Do czego służy, jakie są korzyści,
czemu używać itepe ? :P
Bo coś mi migneło gdzieś last.fm to znalazłem ten topic i szukam odpowiedzi ^^
Dzięki z góry


vide, pierwszy post :P

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=5755&pid=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2008 o 20:15, Budep napisał:


Ekhem "osobiste radio" ? Tylko na czym to polega? Wbiłem na stronkę, próbowałem coś puścić, ale wyszukiwarka ssie, że hej (zero opcji wyszukiwania? znajduje złe rzeczy? puszcza 30 sek utwory?!) więc nie łapie o co to halo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2008 o 20:35, Outlander-pro napisał:

Ekhem "osobiste radio" ? Tylko na czym to polega? Wbiłem na stronkę, próbowałem coś puścić,
ale wyszukiwarka ssie, że hej (zero opcji wyszukiwania? znajduje złe rzeczy? puszcza
30 sek utwory?!) więc nie łapie o co to halo...

Ja osobiście nie używam tych radio [radiów? radj? radii? jak sie to odmienia? xD] tylko korzystam jak z portalu społecznościowego. Miło popatrzyć co teraz kumpel słucha, przyjrzeć się jaka jest ulubiona piosenka koleżanki, czy np. czego najwięcej słuchał znajomy w tym tygodniu. Naprawdę fajna sprawa, polecam =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na swój profil i po prawej stronie masz odtwarzacz. Na jego dole masz belkę "Stacje radiowe". Wybierz swoją bibliotekę i ciesz się radiem :)

Adamzzz - dzięki, że uświadomiłeś mi, że za tą funkcję nie trzeba już płacić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,pomóżcie!Słyszałem,że to radio jest niezłe ale z moją niewiedzą co i jak tam zrobić żeby leciały ulubione kawałki,nie widzę w nim nic specjalnego.Z góry dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można słuchać wykonawców podobnych do swojego ulubionego - wtedy wpisujesz w okienku wykonawcę, lub słuchać muzyki w określonym stylu np. pop, rock itp. itd. - wtedy wybierasz określonego taga.
Jeśli używasz opcji "scroblling" przesłuchane utwory zostają automatycznie dodane do Twojej biblioteki. Później możesz słuchać personalne radio - czyli utwory z Twojej biblioteki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2008 o 21:19, azure83 napisał:

Można słuchać wykonawców podobnych do swojego ulubionego - wtedy wpisujesz w okienku
wykonawcę, lub słuchać muzyki w określonym stylu np. pop, rock itp. itd. - wtedy wybierasz
określonego taga.
Jeśli używasz opcji "scroblling" przesłuchane utwory zostają automatycznie dodane do
Twojej biblioteki. Później możesz słuchać personalne radio - czyli utwory z Twojej biblioteki.


A można słuchać tego radia przez jakiś odtwarzacz czy tylko na stronie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować