Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Polak to pirat - to już nieaktualne

176 postów w tym temacie

Hura! Nie jestem piratem! A teraz wracam do mojego przerobionego X360 i kilku tysięcy kopii zapasowych.

A tak na poważnie, to jak w Japonii trzeba dnia byle jakiej roboty żeby grę na konsolę kupić, a u nas około tygodnia, to jak ma tu nie być piratów? Chodzi o to, żeby kupno gry czy filmu nie odbijało się prawie w ogóle w domowym budżecie. A u nas niestety tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Yo ho ho i butelka rumu! :P

Miejmy nadzieję, że spojrzenie na nasz rynek trochę się polepszy... chociaż, w co ja wierzę. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego prawie zawsze kiedy mowa o piractwie, mamy zdjęcie Jacka ? ;-)
Odpowiedź: potęga Piratów z Karaibów (jako filmu) oraz przede wszystkim Johnny''ego Deppa (jako aktora). Choć w sumie to jedno i to samo. :-)

Tak czy inaczej, takie wiadomości powinny działać na polski naród dość motywująco... taką przynajmniej mam nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nieaktualne"? To zabawne, bo ludzie cały czas patrzą się na mnie z wyrazem politowania i zdziwienia kiedy mówię, że kupuję oryginalne gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>SuavekS
No dokładnie mam to samo. To kwestia mentalności a nie tylko ceny. Kupuje grę bo doceniam czyjąś pracę, zależy mi na jakości i tym samym wspieram interesującą mnie serię dając jej możliwość rozwoju. Jakby wszyscy byli piratami to by gry nie wychodziły wcale, bo nie mieli by ich za co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wydaje mi się, że to tylko zmiana na papierze. Rzeczywistość jaka jest, każdy widzi. Skoro informacja ta dotyczy zarówno gier jak i muzyki to oprócz tańszych biletów na koncerty przydałyby się również tańsze gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm, zastanawiam sie ilu z piszacych tutaj pracuje i zarabia na siebie. Ceny gier nie sa az tak wysokie, ale co z tego jezeli mozna kupic kilkanascie gier w miesiacu jezeli tak naprawde pracujac 8h dziennie i jeszcze ogarniajac zycie, jest czas zeby skonczyc jeden lub dwa? :P A co do piracenia - to milo ze policja przypisuje sobie te wszystkie zaslugi, zamkniecie stadionu itd, ale moze po prostu spoleczenstwo troche doroslo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hahah teraz mnie rozbawili, ja osobiście nie znam osoby która by kupywała orginalne gry/filmy/muzykę no może oprócz jakiś drobnych wyjątków, zresztą piractwa NIGDY nie uda się wytępić i trzeba się z tym pogodzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 11:31, Mroczny_Joga napisał:

Hahah teraz mnie rozbawili, ja osobiście nie znam osoby która by kupywała orginalne gry/filmy/muzykę
no może oprócz jakiś drobnych wyjątków


Ty może nie, ale ja znam sporo takich osób.

Dnia 11.05.2010 o 11:31, Mroczny_Joga napisał:

zresztą piractwa NIGDY nie uda się wytępić i trzeba się z tym pogodzić :)


To prawda, ale da się je zredukować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie dziwie się że jest taki procent piratów, bo skoro producenci gier tak nas je*ią na hajsie ? wydają nie pełna grę poźniej wypuszczają miliard DLC po 100 zł ? co to w ogóle teraz za moda na te dlc strasznie mnie to irytuje dla tego już nigdy nie kupie orginalnej gry chyba że będzie na prawdę dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować