Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Blizzard nie wyklucza StarCrafta II na konsolach

44 postów w tym temacie

co mogę tu powiedzieć, moim zdaniem o gra takie jak WoW, czy StarCraft nie pasują na konsole, bo jak każdy sobie poradzi ze sterowaniem?. I dlatego konsolowcy muszą się zaopatrzyć w PeCeta, i na odwrót.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, ale kto grał w StarCrafta 1, albo 2, to wie jak niesamowicie szybka jest ta gra. Strasznie ciężko ogarnąć grę już przy klawiaturze i myszce, a na padzie sobie nie wyobrażam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej dziwnie by się grało w SC2 na konsoli, chyba, że gra miałaby zmieniony interfejs lepiej dopasowany do sterowania nakonsoli (jak to się robiło w przypadku np. C&C3). Poza tym dzisiaj też dochodzi problem platformy do gry w sieci - Blizzard by chciał swój battle.net, ale na takim Xboxie Microsoft na pewno forsował by swój Live.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam zeszłoroczną prezentację na E3, gdzie nowymi kontrolerami Sony sterowano polem bitwy w a'' la RTS :). Wyglądało to zachęcająco. Kontrolerem, jak myszką, można było wskazywać jednostki, bądź grupy i wysyłać w określone miejsce.

Mimo wszystko wolałbym zobaczyć na PS3 Diablo 3, niż SC2 :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 15:41, Griba napisał:

A Ja poproszę, chętnie bym popykał na Xbox 360 :)


to sobie poczekasz ;) W czasoprzestrzeni Blizzarda "najbliższa przyszłość" może mieć tak z 5 lat. Jak chcesz pograć to zainwestuj nieco w PC, wielkich wymagań gra nie ma. Jeśli już, to prędzej stworzą jakąś nową markę niż będą konwertować SC 2.

Dnia 11.05.2010 o 15:41, Griba napisał:

Pierwszy StarCraft ukazał się na Nintendo 64.


A ile osób o tym pamięta? Zresztą która wersja rok w rok jest na WCG: PC czy N64? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ot co, RTS typu Starcraftowego na konsole odpada, na pewno nie da się grać na takim poziomie jak na PC. Chyba, żeby podłączyć klawiaturę i myszkę.

TobiAlex: grałeś Ty w StarCrafta w ogóle? ;] Ale w multi, nie tylko w singlu gdzie wystarczy tylko klikać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj tam zaraz nie da się- jak można nie umieć grać w rts-y na padzie ;DD A tak na serio- czemu nie :) Myszkę i klawisze można sobie dokupić (sam w przyszłym miesiącu atakuję); Nie trzeba by nic zmieniać- jak komuś przyjdzie ochota na strategię na konsoli, to niech się przygotuje jak trzeba i heya! Inaczej- bez większych wkładów- niech gra na pc, ot co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nVid dla mnie StarCraft sieciowy jest bez sensu. Mecz trwający 10 sekund (wtf?) i w dodatku wygrywa ten, co ma zręczniejsze ręce czy myszkę za 600 zł i podkładkę za kolejne 200 zł. Ale nie w tym rzecz. Przecież jak StarCraft wyszedłby na konsole to potyczki odbywałyby się tylko między konsolowcami więc byłoby to samo co na PC tylko trochę wolniej (lepiej?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 16:10, loczyn napisał:

Już widzę te fast clicki koreańców na konsolach... no f. way!


Bez obaw, następne pokolenie wyhodują pod konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 16:49, Pile napisał:

Ja bym wolał zobaczyć Warcrafta IV.


Ileż ja bym dał żeby tak się stało...;) Cenię sobie Starcrafta, bo sporo w niego grałem, ale większy sentyment pozostaje wciąż przy W3. To jest dla mnie RTS idealny i byłbym wniebowzięty gdyby stworzyli następną część.

A co do Starcrafta na konsole to moje zdanie jest niezmienne - przez najbliższe kilka lat nie ma na to szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2010 o 16:38, TobiAlex napisał:

Pepsi zagraj w Halo Wars na XBOX 360 to zobaczysz, że się da zrobić rewelacyjny system
sterowania strategią na padzie.


I Halo Wars miało być takim przewodnikiem, wskazać kierunek. Minął ponad rok - gdzie jest ten zalew RTS''ów na konsolach? :) Jedno zapowiedziane RUSE i konwersja Sup Coma 2, którą kupiło koło 50 tysięcy ludzi. A tak - jeszcze zawieszony End War 2 ;)

Dnia 11.05.2010 o 16:38, TobiAlex napisał:

się tylko między konsolowcami więc byłoby to samo co na PC tylko trochę wolniej (lepiej?).


Wolniej może tak, ale lepiej - nie sądzę :) Ten, kto szybciej opanowałby sterowanie wygrywa - wiara, że konsolowcy by się nie rushowali jest całkowicie bezpodstawna. A w SC 2 gry się kończą szybko tylko jeśli zaskoczysz przeciwnika. Jak nie wyjdzie to zwykle jest tech i gra trwa dobre 20 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować