Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 30.11.2014 o 19:20, Bezi_113 napisał:

Kto może mnie nauczyć warzyć eliksir siły? Tylko Constantino czy ktoś jeszcze? Już zdecydowałem
się na bycie czeladnikiem u Harada.


Oprócz Constantina może cię też nauczyć tego Vatras.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a co z tym Vatrasem? Przeczytałem na Gothicsite, że między innymi on może nauczyć tego eliksiru, ale jak z nim rozmawiam to może mnie nauczyć tylko jak zwiększyć manę. Po ukończeniu dodatku dopiero mnie będzie uczył czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 20:21, Bezi_113 napisał:

No właśnie a co z tym Vatrasem? Przeczytałem na Gothicsite, że między innymi on może
nauczyć tego eliksiru, ale jak z nim rozmawiam to może mnie nauczyć tylko jak zwiększyć
manę. Po ukończeniu dodatku dopiero mnie będzie uczył czy co?


Nie pamiętam już.. ale on uczy chyba dopiero pod koniec gry lub po skończeniu dodatku. Ale na pewno uczy, bo kiedyś z jego pomocy korzystałem. Saggita też uczy eliksiru siły po wykonaniu bodajże prostego questa z przyniesieniem słonecznego aloesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 20:21, Bezi_113 napisał:

No właśnie a co z tym Vatrasem? Przeczytałem na Gothicsite, że między innymi on może
nauczyć tego eliksiru, ale jak z nim rozmawiam to może mnie nauczyć tylko jak zwiększyć
manę. Po ukończeniu dodatku dopiero mnie będzie uczył czy co?


W ostatnim rozdziale dopiero Vatras uczy eliksiru siły. Co do Constantina to nie pamiętam ,ale chyba po rozmowie i po przyniesieniu mu czegoś nas uczy ,ale jak mówiłem nie pamiętam.
Saggita tak samo. Proponuję po prostu te 2 postacie sprawdzić bo Vatrasa jestem pewny na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 22:04, Firefly94 napisał:

Każdy z trzech wymienionych uczy mikstury siły, ale Vatras dopiero na Irdorath.

A trzeba znać jakieś receptury wcześniej? które?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2014 o 23:38, Bezi_113 napisał:

A trzeba znać jakieś receptury wcześniej? które?

Constantin będzie cię uczył, jeśli będziesz miał ogólne pojęcie o warzeniu mikstur. Tego możesz natomiast nauczyć się od alchemika, który jest w Khorinis. Przesiaduje o ile pamiętam za kowalem drugiem w dolnej części miasta. Jak masz Harada to odbijasz od niego w lewo. Vatras uczy nas alchemii w ostatnim akcie. Saggita i Constantino od samego początku. Oboje nauczą cię warzenia mikstur siły od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę dzisiaj Saggitę, bo z Constantinem to mi się nie wydaje.
Nigdy jeszcze nie mogłem uczyć się u niego niczego, jeśli nie byłem jego czeladnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2014 o 15:46, Bezi_113 napisał:

Sprawdzę dzisiaj Saggitę, bo z Constantinem to mi się nie wydaje.
Nigdy jeszcze nie mogłem uczyć się u niego niczego, jeśli nie byłem jego czeladnikiem.

Nie musisz sprawdzać, bo sam z tego korzystałem kiedyś. Chciałem bez bycia czeladnikiem umieć warzyć mikstury siły. On się pyta nas, czy mamy pojęcie o alchemii. Gdy będziesz umiał cokolwiek, to bezi odpowie, że coś o tym wie. I tyle. Pojawi się u niego opcja z alchemią :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak myślałem, ani Constantino ani Saggita nie może mnie tego nauczyć :P
U Constantina w ogóle nie ma opcji nauki, a u Saggity mogę się nauczyć eliksiru zręczności i esencji many i leczniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 17:11, Bezi_113 napisał:

No i tak jak myślałem, ani Constantino ani Saggita nie może mnie tego nauczyć :P
U Constantina w ogóle nie ma opcji nauki, a u Saggity mogę się nauczyć eliksiru zręczności
i esencji many i leczniczej.


Niemożliwe :D U Constantina uczyłem się eliksiru siły - jak babcię kocham :) U niego będzie opcja nauki, gdy zobaczy, że umiesz coś na temat alchemii. Udaj się do drugiego alchemika w mieście (koło kowala) i zrób dla niego jedno zadanie. Potem naucz się u niego podstaw alchemii - jakiś 4 pkt nauki lub mniej (nie pamiętam). Potem zasuwaj do Constantina i zobaczysz ;p Wykonałeś dla Saggity questa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 18:32, vegost napisał:

> /.../ Wykonałeś dla Saggity questa ?

Jak dla Saggity

Spoiler

przyniesiesz ziele, które rośnie na łajnie Czarnego Trolla

, to nauczy Cię wszystkiego. A
Spoiler

Czarnego Trolla da się ustrzelić z kuszy, a nawet z łuku, trzeba tylko wiedzieć, gdzie się ustawić


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawy alchemii Ignaz zdradza od razu po wykonaniu dla niego jego zadania. Uczyć się u niego recept na eliksiry nie próbowałem.
Saggicie słoneczny aloes już przyniosłem. Inaczej by mnie nie chciała uczyć nawet tego co mówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 19:03, Bezi_113 napisał:

Podstawy alchemii Ignaz zdradza od razu po wykonaniu dla niego jego zadania. Uczyć się
u niego recept na eliksiry nie próbowałem.
Saggicie słoneczny aloes już przyniosłem. Inaczej by mnie nie chciała uczyć nawet tego
co mówiłem.

Wrr... Ignaz nie nauczy cię receptur na tworzenie mikstur stałych.. On cię ma nauczyć tylko podstaw alchemii. Constantino nauczy cię warzenia mikstur stałych. Ale musisz zrobić tak jak mówiłem :D

@KrzysztofMarek - Żeby zabrać aloes nie trzeba ubijać trolla. Rośnie on na kamieniu. Zaraz obok wejścia do jamy Czarnego Trolla. Z tego co wiem, to bełty nie działają na Trolle. Ten sam efekt dotyczy palladynów, gdyż oni posiadają płytową zbroję, która niweluję praktycznie w 100% ataki bełtami. Po prostu się od nich odbijają. Z trollem jest to samo, tyle, że on dostaję, ale schodzi mu zero prawie energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 21:19, vegost napisał:

Wrr... Ignaz nie nauczy cię receptur na tworzenie mikstur stałych.. On cię ma nauczyć
tylko podstaw alchemii. Constantino nauczy cię warzenia mikstur stałych. Ale musisz zrobić
tak jak mówiłem :D

No to przecież tłumaczę Ci, że Constantino niczego mnie nie może nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 22:29, Bezi_113 napisał:

No to przecież tłumaczę Ci, że Constantino niczego mnie nie może nauczyć.

A w którym jesteś rozdziale?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 23:17, Jaracz napisał:

> No to przecież tłumaczę Ci, że Constantino niczego mnie nie może nauczyć.
A w którym jesteś rozdziale?

W II, właśnie wszedłem do Jarkhendaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 22:29, Bezi_113 napisał:

No to przecież tłumaczę Ci, że Constantino niczego mnie nie może nauczyć.

To jest niemożliwe... Jesteś czeladnikiem u kogoś innego ? Możliwe, że trzeba być u niego uczniem, żeby cię uczył.. Gdy chciałeś poparcia, żeby zostać obywatelem miasta to się zgodził bez pytania o alchemie ? No, ale zaraz.. Można u niego wykonać test przyjęcia na czeladnika u niego i w tym celu trzeba zebrać chwasty, które są przy wyjście z miasta.. Wtedy powinien nas uczyć bez względu na to, czy chcemy być jego czeladnikiem czy nie.. Jeśli jest odwrotnie to gomene... W takim wypadku zostaje ci Saggita i Vatras. Bo magowie z tego co pamiętam nie uczą mikstur siły, tylko stałej many. Zdaje sobie sprawę, że Harad płaci więcej, nawet za beznadziejne ostrza a jak się podszkolimy to można mieć fortunę na przy dwóch ostrzach już.. Jedno będzie schodziło po parę tyś, szt złota..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2014 o 23:49, Bezi_113 napisał:

> > No to przecież tłumaczę Ci, że Constantino niczego mnie nie może nauczyć.

> A w którym jesteś rozdziale?
W II, właśnie wszedłem do Jarkhendaru.

A znasz się w ogóle na alchemii? Bo musisz najpierw zainwestować chociaż jeden punkt w robienie jakiejś zwykłej miksturki, żeby Constantino chciał Cię uczyć.
Drugi problem może być taki (tutaj nie jestem pewien), że taka opcja pojawia się dopiero w późniejszym rozdziale. I tak polecałbym Ci wstrzymanie się z nauką warzenia miksturki siły na tym etapie, bo przydaje się raczej bliżej końca niż początku gry, gdy rozwijanie atrybutów wiąże się z dużym kosztem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2014 o 09:36, Jaracz napisał:

> > > No to przecież tłumaczę Ci, że Constantino niczego mnie nie może nauczyć.

>
> > A w którym jesteś rozdziale?
> W II, właśnie wszedłem do Jarkhendaru.
A znasz się w ogóle na alchemii? Bo musisz najpierw zainwestować chociaż jeden punkt
w robienie jakiejś zwykłej miksturki, żeby Constantino chciał Cię uczyć.

Nie. Od Was tutaj dowiedziałem się, że nie muszę być zaznajomiony z żadną z receptur, tylko z podstawami alchemii od Ignaza.

Dnia 03.12.2014 o 09:36, Jaracz napisał:

Drugi problem może być taki (tutaj nie jestem pewien), że taka opcja pojawia się dopiero
w późniejszym rozdziale. I tak polecałbym Ci wstrzymanie się z nauką warzenia miksturki
siły na tym etapie, bo przydaje się raczej bliżej końca niż początku gry, gdy rozwijanie
atrybutów wiąże się z dużym kosztem.

Jeden punkt siły kosztuje mnie już 3 punkty umiejętności i myślałem, że właśnie to jest ten czas na podnoszenie siły tylko dzięki eliksirom i jedzeniu, tudzież kamiennym tabliczkom i kapliczkom Innosa.

@vegost
Jestem czeladnikiem Harada, przecież już to mówiłem. Quest z przyniesieniem Constantinowi roślin też wykonałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować