Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Na bagnach w obozie bandytów obok miejsca w którym stoi Esteban jest skrzynka do której nie mogę znaleźć klucza czy ktoś wie gdzie on się znajduje?? Zwiedziłem praktycznie całą wyspę i zostało mi tyko jedno zadanie z grogiem dla Skipa, który pewnie jest w tej skrzynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 13:37, Pluszak napisał:

Na bagnach w obozie bandytów obok miejsca w którym stoi Esteban jest skrzynka do której nie
mogę znaleźć klucza czy ktoś wie gdzie on się znajduje?? Zwiedziłem praktycznie całą wyspę
i zostało mi tyko jedno zadanie z grogiem dla Skipa, który pewnie jest w tej skrzynce.


Możesz uzbierać trochęzłota i kupić mu grog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 13:37, Pluszak napisał:

Na bagnach w obozie bandytów obok miejsca w którym stoi Esteban jest skrzynka do której nie
mogę znaleźć klucza czy ktoś wie gdzie on się znajduje?? Zwiedziłem praktycznie całą wyspę
i zostało mi tyko jedno zadanie z grogiem dla Skipa, który pewnie jest w tej skrzynce.


Skoro zostało ci tylko jedno zadanie to musiałeś już spotkać Juana - był związany z misją znalezienia zabójcy Angusa i Hanka i odzyskania przesyłki stali dla Huna i wytrychów dla Fiska; wszystkie te rzeczy, łącznie z 20 butelkami grogu ma przy sobie i żeby je zdobyć musisz go zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie paladynem pierwszy raz w NK i mam teraz dylemat z punktami nauki. Mianowicie jestem już po Jarkendarze, Górniczej Dolinie, teraz będę odzyskiwał Oko Innosa, a wciąż mam 60 siły i niewykorzystane 40 punktów nauki. Nadal używam dobrego długiego miecza (dzięki pasowi mocy), a do miecza paladyna (magiczego jednoręcznego) potrzeba 100 siły. Teraz każdy punkt siły kosztuje 3 punkty nauki i nie wiem czy dalej "normalnie" uczyć się siły, czy jest to już dobry moment by zacząć korzystać z tabliczek i eliksirów siły (oczywiście najpierw będę musiał się ich nauczyć - 20 pkt. nauki). Przydałyby mi się jakieś sugestie od weteranów Nocy Kruka, bo teraz mam nie lada kłopot ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem jest nauczenie się Alchemii a dokładniej zainwestować w naukę warzenia Eliksiru Siły. Możesz też nauczyć się czytania tabliczek co też znacznie ułatwi ci życie, lub podpakuj go jeszcze w tradycyjny sposób. To wszystko zależy od ciebie. Ja zawsze uczyłem się na początku ważenia Eliksiru siły, potem Tabliczki i Jabłka . Ale zanim użyłem Eliksiru czy Tabliczki, miałem postać podpakowaną ( 90 - 100) Siły u Nauczyciela. Ten sposób jest trochę kosztowny (w punkty doświadczenia) ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:01, Priam napisał:

Możesz uzbierać trochęzłota i kupić mu grog.


Mi chodziło raczej o klucz do skrzynki "Estebana" a nie o ten quest ale mimo wszystko dzienkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 21:09, Raylin napisał:

(...)


Ja zanim wyszedłem z Zapomnianego miasta budowniczych miałem już wszystkie języki budowniczych opanowane, z tym, że zanim poszedłem do tego miasta, miałem 80pkt siły i mistrza w jednoręcznym...(+ wszystkie możliwe potwory wyczyszczone w okolicy Khorinis przed końcem pierwszego rozdziału i w drugim - poza oczywiście tymi zbyt silnymi), ale nauka języka swoją drogą a wykorzystywanie poszczególnych tabliczek swoją. Ja zacząłem używać tabliczek siły od 70 punktów (bez pasów, pierścieni, czy amuletów) - myślę, że od 60-70 punktów siły można je zacząć używać, oczywiście tabliczki many,czy życia wykorzystuje się na bieżąco. Opłaca się też wydać te 20 PN na nauke eliksiru siły a pod koniec 5 rozdziału na naukę eliksiru zręczności (tyle, że trzeba trzymać wszystkie liście szczawiu królewskiego, smocze korzenie i goblinie jagody od samego początku gry).
Jedna uwaga - nie opłaca się przekraczać 100 procent w nauce jakiejkolwiek broni - nic to kompletnie nie daje, właściwie można się zatrzymać już na 70-80 procentach nic nie tracąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po raz pierwszy w tym temacie :D

Pytanie może się wydać zgoła prozaiczne, ale czy przy instalowaniu Gothic 2 od razu zainstalować dodatek, czy zagrać najpierw w podstawkę? Bo mam wrażenie, że coś mnie ominęło. Niby scenariusze mają być równoległe, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 09:40, Łukol napisał:

Witam wszystkich po raz pierwszy w tym temacie :D

Pytanie może się wydać zgoła prozaiczne, ale czy przy instalowaniu Gothic 2 od razu zainstalować
dodatek, czy zagrać najpierw w podstawkę? Bo mam wrażenie, że coś mnie ominęło. Niby scenariusze
mają być równoległe, ale...

Najlepiej grać od razu z dodatkiem. Gdybyś przeszedł podstawkę i później zainstalowałbyś NK to musiałbyś grać od nowa w podstawkę. A tak zaliczysz i podstawkę i dodatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 09:40, Łukol napisał:

Witam wszystkich po raz pierwszy w tym temacie :D

Pytanie może się wydać zgoła prozaiczne, ale czy przy instalowaniu Gothic 2 od razu zainstalować
dodatek, czy zagrać najpierw w podstawkę? Bo mam wrażenie, że coś mnie ominęło. Niby scenariusze
mają być równoległe, ale...


Jeśli chodzi o same zadania to w "Nocy Kruka" masz je wszystkie z podstawki + te z dodatku, Poza tym podstawka jest znacznie łatwiejsza. W "Nocy Kruka" przeskalowano parametry uzbrojenia, na niekorzyść dla gracza, poznikało sporo eliksyrów które zwiększały parametry ale za to pojawiły się kamienne tablice, które to nadrabiają, inne są też koszty treningów oczywiście na niekorzyść dla gracza poza kilkoma wyjątkami. Jest też kilka innych różnic jak nowe bronie,potwory, NPCe, i oczywiście nowa Lokacja i questy (1 i 2 rozdział).
Podsumowując jeśli nie grałaś wogóle w tą serie proponuje zacząć od "Gothica I", bo w II pojawia się sporo postaci z I i jest cała masa nawiązań do niej. Natomiast Czy grać odrazu w dodatek czy zacząć od podstawki, cóż sam nie wiem, możesz spróbować najpierw ukończć grę grając w podstawkę (np. Palladynem bo chyba naj łatwiej), a później gdy zobaczysz co i jak to spróbować sił w dodatku inną postacią. Gdyż jak już pisałem "Noc Kruka" jest zdecydowanie trudniejsza (szczególnie potrzątkowe 2 rozdziały) i mogła byś się zniechęcić do tej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady :D

BTW - co do tych kamiennych tablic, to jedna taka leżała u Xardasa, tylko że nie umiałam jej odczytać. Domyślam się, że z czasem nabędę odpowiednie umiejętności...

BTW II - trudno faktycznie jest, bo na razie nawet głupi krwiopijca ( albo raczej 3 naraz ) jest w stanie mnie powalić...

BTW III - a jako że przyzwyczajona jestem z Gothic I ( bo przeszłam :D ), że początki zawsze są trudne - to nawet się nie denerwuję :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 12:19, Łukol napisał:

BTW - co do tych kamiennych tablic, to jedna taka leżała u Xardasa, tylko że nie umiałam jej odczytać. Domyślam się, że z czasem nabędę odpowiednie umiejętności...

To prawda. Ale takie tablice jak u Xardasa nie zwiekszają współczynników. One przydają się w jednym queście i można je wymieniać w późniejszym etapie.

Dnia 04.04.2006 o 12:19, Łukol napisał:

BTW II - trudno faktycznie jest, bo na razie nawet głupi krwiopijca ( albo raczej 3 naraz ) jest w stanie mnie powalić...

I tak gratuluję. Ja na początku miałem nawe problem z pojedynczym młodym wilkiem :)

Dnia 04.04.2006 o 12:19, Łukol napisał:

BTW III - a jako że przyzwyczajona jestem z Gothic I ( bo przeszłam :D ), że początki zawsze są trudne - to nawet się nie denerwuję :D

W NK poziom trudności gwałtownie spada po ukończeniu misji z dodatku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie jak przejść prube Ognia?
i czy może mi wytłumaczyć krok po kroku jak ją wykonać?
wiem że są 3 pruby ale nie wiem jak je zrobić?
czy może mi ktoś pomuc?
z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 12:31, walgierz napisał:

W NK poziom trudności gwałtownie spada po ukończeniu misji z dodatku :)


Już nie powiem, co się dzieje z poziomem trudności, gdy nie czytający solucji gracz, w nieświadomości swojej, z ogromnym poświęceniem czasu i nerwów, wybije wszystkie orki w Górniczej Dolinie w II rozdziale ;) ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 12:47, Pyton01 napisał:

Czy ktoś wie jak przejść prube Ognia?

Ja wiem :D
No to po kolei:
*****SPOILER*****
Masz zdobyć runę, pokonać golema i odnaleźć ukryte miejsce.
Pierwsze i trzecie są połączone. Jeżeli znajdziesz to, co za końcem ścieżki, znajdziesz też runę. Musisz udać się w miejsce które zaznaczyłem na mapie. Gęsto porośnięta zielskiem polana ukrywa wejście do jaskini. Wewnątrz niej znajduje się zamknieta skrzynia z pustą runą.
A co do golema, to zabić mozna go tylko bronią znajdującą się w podziemiach klasztoru. Musisz uśpić strażnika i ukraść broń. Potem zabijasz golema (patrz mapa) i zadanie wykonane.
Legenda do mapy:
żółty-jaskinia
niebieski - golem
*****KONIEC SPOJLERA*****

----> Epiphany
No, naprawdę podziwiam. Ja oczyszczałem tę dolinę dopiero po powrocie z Addonworld. Wcześniej ograniczałem się do niezbędnej liczby orków :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2006 o 12:49, Epiphany napisał:

Już nie powiem, co się dzieje z poziomem trudności, gdy nie czytający solucji gracz, w nieświadomości
swojej, z ogromnym poświęceniem czasu i nerwów, wybije wszystkie orki w Górniczej Dolinie w
II rozdziale ;) ;) ;)


Zrobiłem tak, gdy grałem pierwszy raz w G 2... :) - uparłem się, aby wyciachać większość Orków zanim dojdę po raz pierwszy do zamku w górniczej dolinie (miałem 65pkt zręczności i miecz mistrzowski gdy zaczynałem), w naiwności swojej sądziłem, że oblężeni się ucieszą...

A propos tej naiwności - w Gothic 3 ma właśnie tak być, że żadne nasze działanie nie pozostanie bez reakcji mieszkańców Myrthany, więc jeśli wyciachamy w jakiejś wiosce orków, to jej mieszkańcy nie będą już twierdzić, że wciąż są oblegani...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować