Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Heh bardzo łatwo zaliczyć gre bez wchodzenia po żółtą tabliczke, z ciekawości zagrałem na starym "sejwie" no i do świątnyni Kruka weszłem, co prawda jedynym minusem jest to że misja tkwi w dzienniku jakbym nigdy nie zabił kruka, ani nie weszedł do świątyni Kruka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:43, Priam napisał:

Ale misja z tabliczkami nadal będzie w dzienniku.

Może to taki bug ;))

Ps. Dlaczego masz taki sam avatar ja ja??? ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, dużo pytań zadaję w tym wątku. Czas dorzucić jeszcze jedno do kolekcji :]
Popłynąłem na Dwór Irdorath i znalazłem przepis na miksturę ze smoczych ją... jaj znaczy się. W recepturze jest wzmianka o jakichś efektach ubocznych - co konkretnie się dzieje? Bezimiennemu wyrasta trzecia ręka? Bo dostałem +15 do siły i bardzo mi się to podoba, a nie chciałbym zostać mutantem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 23:37, Mumin napisał:

W recepturze jest wzmianka o jakichś efektach ubocznych - co konkretnie się dzieje? Bezimiennemu wyrasta trzecia ręka?


Ja tam nigdy nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych ;) więc pić można bez problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 23:39, cinus` napisał:

Ja tam nigdy nie zauważyłem żadnych efektów ubocznych ;) więc pić można bez problemów :)

No to na zdrowie! ;)

(kurczę, ale organizacja się wytworzyła na tym forum... Pojawia się pytanie i raptem za kilka jest odpowiedź :D Tak jest np. tutaj i w ogólnym o BG2).
Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Złoto zostaje!" :D Fajny ten filmik na końcu :) Ten po pokonaniu ostatniego wroga (tym, co jeszcze nie grali nie będę zdradzał kto to ;) ) też - najbardziej mi się podoba moment, w którym Bezimienny drapie się po gło... hełmie, a potem wzrusza ramionami :D

Dobra gierka, muszę powiedzieć. Może rzeczywiście pierwsza część była lepiej opowiedziana i miała ciekawszy klimat, ale to nie zmienia faktu, że Gothic II to mocny tytuł. No ale po co ja to mówię? Przecież wszyscy o tym dobrze wiecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 23:37, Mumin napisał:

W recepturze jest wzmianka o jakichś efektach ubocznych - co konkretnie się dzieje? Bezimiennemu
wyrasta trzecia ręka? Bo dostałem +15 do siły i bardzo mi się to podoba, a nie chciałbym zostać
mutantem ;)

O efektach ubocznych nic nie wiem , ale jeżeli chodzi o miksturę , to podnosi ona współczynnik , który masz bardziej rozwinięty.Może to być również zręczność , a nie tylko siła.Poza tym zbierając wszystkie potrzebne składniki , można zrobić 2 mikstury i dostać 30 punktów.Co prawda na tym poziomie i tak jesteśmy bardzo mocni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 12:59, Luke Shadow napisał:

Gratuluje zakonczenia gry

A dziękuję, dziękuję :)

Dnia 26.11.2006 o 12:59, Luke Shadow napisał:

i zachecam do przejscie jeszcze raz inną profesją :)

No ba! Oczywiście, że zagram jeszcze raz. Tym razem pewnie paladynem i rozwinę sobie bardziej broń dwuręczną niż jednoręczną :) Tylko muszę znaleźć trochę czasu na to. Ach te studia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem ponownie grać i ponownie zaczęły mnie zastanawiać niektóre akcje.

Czy będę miał w przyszłości jakiś profit z tego, że po sentymentalnej rozmowie ze stojącym na początku gry rabusiem, ostrzegłem go przed "gniewem Cavalorna"?
Teoretycznie po takim wyborze powinniśmy dostać dodatkową wskazówkę, prezencik czy rekomendację.


Gdy rozmawiamy z Matteo o sposobach wejścia do Górnego Miasta, dostajemy potem nową opcję pytania o alternatywy sposób dostania się tam. Matteo odpowiada nam "Jak coś wymyślę to dam Ci znać".

Czy istotnie podrzuci nam jakiś pomysł? Co trzeba zrobić, aby tak się stało - przyłączyć się wcześniej do gildii złodzeji?


A tak przy okazji - to zabawne, że im starszy jestem tym inaczej postrzegam grę :]. Wcześniej łażenie po dachach to była dla mnie jakaś magia, a poszukiwanie ciekawych przejść nie były łatwe.
Teraz w 10 sekund rozgryzłem jak ominąć strażnika, pilnującego skrzyń z ubraniami po lewej stronie od bramy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.11.2006 o 21:23, popcorn napisał:

Witam wszystkich mam mały problem z zadaniem "Gdzie są zaginieni ludzie". Gdzie jest przywódca
bandytów Dexter? Jak do Niego dojść


Idź na farmę Onara i skręć w lewo za tą jaskinią gdzie są polne bestie jest wnęka między skałami wejdź tam zobaczysz człowieka skręć w prawo i dojdziesz do ścieżki która prowadzi do góry wejdź tam spotkasz strażnika powiedz że chcesz widzieć się z przywódcą (Dexter) Idź do wierzy i tam jest wypytaj go op zaginionych ludzi potem go zabij ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dexter jest w wiezy na skale, niedaleko farmy Onara. Jesli masz mape, udaj sie do pirata (zapomnialem jak sie nazywal) na plazy, na prawo od portu w Khorninis, a on narysuje droge do siedziby dextera. Aby dojsc do pirata, wskocz do wody w porcie i plyn na prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam dziwną sytuacje. Nie wykonywałem zadań po kolei w G 2 Noc Kruka. Przyszedłem z Doliny Zapomnianych Budowniczych. Prawie wszystko wygląda tak jakby był 2 rozdział! Do Vatrasa przybył Myxir ale co z tego,Vatras nie chce mi pomóc w naprawie Oka Innosa! Przed klasztorem stoi Pedro a Lothar wciaż żyje:)Coś mnie się wydaje że będe musiał przechodzić gre od początku. Czy ktoś miał podobną sytuacje?
Dodam tylko że Oko Innosa zdobyłem w 3 rozdziale i w tym samym pokonałem Kruka. Jak wróciłem to wszystko wygląda jak w 2 rozdziale a zadań nie moge ponownie wykonywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2006 o 22:44, popcorn napisał:

Cześć mam dziwną sytuacje. Nie wykonywałem zadań po kolei w G 2 Noc Kruka. Przyszedłem z Doliny
Zapomnianych Budowniczych. Prawie wszystko wygląda tak jakby był 2 rozdział! Do Vatrasa przybył
Myxir ale co z tego,Vatras nie chce mi pomóc w naprawie Oka Innosa! Przed klasztorem stoi Pedro
a Lothar wciaż żyje:)Coś mnie się wydaje że będe musiał przechodzić gre od początku. Czy ktoś
miał podobną sytuacje?
Dodam tylko że Oko Innosa zdobyłem w 3 rozdziale i w tym samym pokonałem Kruka. Jak wróciłem
to wszystko wygląda jak w 2 rozdziale a zadań nie moge ponownie wykonywać



Gratulacje! Jesteś kolejną osobą, która doświadczyła Buga:/ Takie "cuś" albo podobne zdarzają się w serii gier Gothic dosyć często, np. w Gothicu I u mnie Nek ożył, a w NK miałem 2 Vatrasów: przy Słonecznym Kręgu i na placu świątynnym w Khorinis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cze, mam pewien problem.
Jestem w Jarkendarze, załatwiłem Bloodwyna, wyszłem z kopalnii i zapisałem. Zrobiłem ze 2 kroki i gościu podchodzi żeby zagadać, ale gra się zawiesiła (a gościu tekstury na łbie nie miał). No cóż, jak Gothic się zawiesza, to można tylko kompa zrestartować. No to zrestartowałem, włączam Gothica jeszcze raz, a tu stare ustawienia graficzne i sterowania. Ustawiam na normalne, chcę wczytać grę, a tam nie ma mojego zapisu!!! Sprawdziłem w savy w folderze Gothica II i istnieje katalog slotu nr 1, na którym był mój zapisek. W folderrze też wszystkie potrzebne pliki są.

Co robić??? Da się to jakoś przywrócić, czy muszę odkurzyć starrego save''a???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy Noc Kruka jest jeszcze dostępna w sprzedaży? Była jakaś stara promocja, że przy rejestracji G2 z Extra Gry możesz sobie kupić NK za 2 dychy, ale to już chyba dawno minęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2006 o 17:59, Megarion napisał:

Czy Noc Kruka jest jeszcze dostępna w sprzedaży? Była jakaś stara promocja, że przy rejestracji

Niedawno pracownik CDP napisał, że NK nie będzie już w sprzedaży. http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=15335&pid=3
Jednak możesz ją kupić wraz z częścią 1 i podstawką 2 http://www.gram.pl/sklep_karta.asp?e=9Qne7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować