Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 10.12.2005 o 19:54, Bajuj napisał:

Mam pytanie. W nocy kruka gdy idzie do swiatyni strażników umarłych (jest tam kilka(naście)
zombii . Po lewej widać światło i stoi tam kamienny strażnik. Nie mam pojecia jak sie tam dostac.

pozabijaj wszystkich i droga powinna się sama znaleźć... niesteyt dokładnie nie pamiętam tego momentu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 12:49, Cronos napisał:

A ja grammagiem i się zastanawiam czy warto mi się uczyc wykuwania wszystkich mieczy...


Oczywiście, że nie warto. W zupełności wystarczy pierwszy podstawowy i ewentualnie 2 poziom, więcej nie ma sensu. Zresztą i tak nie mógłbyś się nauczyć wykuwać wszystkiego, tę sztukę może opanować tylko najemnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 21:41, GanD napisał:

> A ja grammagiem i się zastanawiam czy warto mi się uczyc wykuwania wszystkich mieczy...


Oczywiście, że nie warto. W zupełności wystarczy pierwszy podstawowy i ewentualnie 2 poziom,
więcej nie ma sensu. Zresztą i tak nie mógłbyś się nauczyć wykuwać wszystkiego, tę sztukę może
opanować tylko najemnik.

Grałem niemal zawsze paladynem i zawsze uczyłem się wykuwać miecze z rudy. Może to bug, ale możesz się tego nauczyć "sam", jak zechcesz pomóc kowalowi w zamku w Górniczej Dolinie i masz kilka bryłek rudy. Ale ten "magiczny" miecz nie da się wyświęcić, tylko ten kupiony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 22:50, KrzysztofMarek napisał:

Ale ten "magiczny" miecz nie da się wyświęcić, tylko ten kupiony...


To by wskazywało raczej na fakt (bug), że po raz kolejny gracz zrobił coś, czego twórcy nie przewidzieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 22:59, GanD napisał:

To by wskazywało raczej na fakt (bug), że po raz kolejny gracz zrobił coś, czego twórcy nie
przewidzieli ;)


Być może masz rację, ja jednak sądzę, że pozostawili taką możliwość, bo pierwotnie, ich zamysłem była bardziej rozbudowana gra. Popatrz - Inubis, Pan Cienia, w krypcie list i szkielet Ivana. Nie wiadomo skąd się wziął... Albo ten miecz na smoki w jaskini, jak się idzie do słonecznego kręgu. Miecz znakomity, a bez historii, można by doszukać się więcej takich momentów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 19:54, Bajuj napisał:

Mam pytanie. W nocy kruka gdy idzie do swiatyni strażników umarłych (jest tam kilka(naście)
zombii . Po lewej widać światło i stoi tam kamienny strażnik. Nie mam pojecia jak sie tam dostac.

Chodzi Ci o drugą stronę za zerwanym mostem?
Jeżeli tak, to musisz przeskoczyć z wyższej półki. Tylko zabierz ze sobą zwój przemiany w cieniostwora, bo miałbyś problem z powrotem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.12.2005 o 22:59, GanD napisał:

To by wskazywało raczej na fakt (bug), że po raz kolejny gracz zrobił coś, czego twórcy nie
przewidzieli ;)

Nauczyłem się wykuwać jeden miecz, wykułem dwa i mam 3000 złota - korzystam z jednego z wileu bugów, cóż po co mam się męczyć z wykuwaniem jak można łatwiej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 01:17, walgierz napisał:

Jeżeli tak, to musisz przeskoczyć z wyższej półki. Tylko zabierz ze sobą zwój przemiany w cieniostwora,
bo miałbyś problem z powrotem :D

nie trzeba zadnych zwojow przemiany by wydostac sie z powrotem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 11:26, trollf napisał:


nie trzeba zadnych zwojow przemiany by wydostac sie z powrotem...


Nie trzeba? To powiedz mi jak, bo nie raz już się tam zablokowałem i musiałem wczytać stan gry, kupić zwój przemiany w cieniostwora i dopiero wtedy mogłem wrócić z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 11:26, trollf napisał:

nie trzeba zadnych zwojow przemiany by wydostac sie z powrotem...

Przecież bez zmiany w cieniostwora i bez używania kodów się nie wydostaniesz z tamtąd... chyba że odkryłeś jakiś nowy sposób... podziel sie wiadomosciami... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 11:26, trollf napisał:

nie trzeba zadnych zwojow przemiany by wydostac sie z powrotem...

Nie napisałem, że trzeba go mieć. Po prostu ja wolę spokojnie go użyć, niz kilkadziesiąt minut męczyć się save/load :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 11:46, Cronos napisał:

> nie trzeba zadnych zwojow przemiany by wydostac sie z powrotem...
Przecież bez zmiany w cieniostwora i bez używania kodów się nie wydostaniesz z tamtąd... chyba
że odkryłeś jakiś nowy sposób... podziel sie wiadomosciami... :)

Ciekawe, że z dostaniem się miałem zawsze większe kłopoty niż z wyjściem. Włączałem chodzenie, podchodziłem do najbardziej wysuniętej krawędzi zwalonego mostu i skakałęm. Z miejsca. Alo zażywałem rdest i biegiem skakałem. Udaje się co drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 13:02, KrzysztofMarek napisał:

Z miejsca. Alo zażywałem rdest i biegiem skakałem. Udaje się co drugi raz.

Ciekawy sposób.
Ale rdest? A nie zębate ziele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 13:34, walgierz napisał:

> Z miejsca. Alo zażywałem rdest i biegiem skakałem. Udaje się co drugi raz.
Ciekawy sposób.
Ale rdest? A nie zębate ziele?

Masz rację. Gram teraz w jedynkę, i myli mi się wszystko, najgorzej jest z walką. A w dodarku utłukłem z łuku trzy zębacze bez zadraśnięcia a gra mi się wywaliło do windy (a robię dopiero test zaufania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na wydostanie sie z tego zwalonego mostu jest kilka sposobow, podobnie jak na wejscie...
mozna sie wydostac:
- zmieniajac w cieniostwora,
- zmieniajac w wilka (ale przemienic nalezy sie przed samym ladowaniem na moscie),
- lyknac zebate ziele badz miksture szybkosci i bez problemu z rozbiegu przeskoczyc,
- miec jednorazowo 90 zrecznosci by zyskac akrobatyke, wtedy nic zupelnie nie potrzeba by przeskoczyc,
- no i moj autorski sposob z wykorzystaniem golema :> stajemy na krawedzi tylem do mostu, przywolujemy golema ze scrolla, badz czarem, uderzamy go z piachy, on odwdziecza sie nam tym samym i ladujemy po drugiej stronie ;-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomnialem screena z golemem ;p
no i przydatna jest informacja, ze kilka sztuk zebatego ziela rosnie sobie wlasnie wsrod tych ruin za mostem, wiec nawet jak bez niczego tam wskoczymy to zawsze bedzie mozna sie stamtad spokojnie wydostac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 18:55, trollf napisał:

zapomnialem screena z golemem ;p

Szczerze gratuluję pomysłu :))
Zawsze podziwiałem nieszablonowe rozwiązania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 18:55, trollf napisał:

zapomnialem screena z golemem ;p
no i przydatna jest informacja, ze kilka sztuk zebatego ziela rosnie sobie wlasnie wsrod tych
ruin za mostem, wiec nawet jak bez niczego tam wskoczymy to zawsze bedzie mozna sie stamtad
spokojnie wydostac...

Dobre xD

Ciekawe czy ktoś to wcześniej wymyślił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować