Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Wyjdź wschodnią bramę i nagle będą rozdzielać się 2 drogi.

Idź tą drogą w lewo i po jakimś czasie dojdziesz ale uważaj tam jest 3 silnych bandytów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:50, Bartek 93 napisał:

Heh... jestem początkującym w Gothica... więc sie zapytam
Gdzie jest latarnia morska w Khorinis?? I czy bandyci tam są mocni (tak, tak chce sie dostać
do górnego zamku)
Gdzie ja kurka wodna w okolicach wyżej wymienionego miasta znajde Orka??

czerwone kolko - latarnia
czerwona kropka - skip. z jego plazy ja widac
zolte kolko okolice gdzie jest ork

20070915170108

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:50, Bartek 93 napisał:

Heh... jestem początkującym w Gothica... więc sie zapytam Gdzie jest latarnia morska w Khorinis??

Wychodzisz z miasta przez bramę koło targu. Skręcasz w lewo i idziesz ścieżką pod górę.

Dnia 15.09.2007 o 16:50, Bartek 93 napisał:

I czy bandyci tam są mocni (tak, tak chce sie dostać do górnego zamku)

Mocni są. Dość ;P

Dnia 15.09.2007 o 16:50, Bartek 93 napisał:

Gdzie ja kurka wodna w okolicach wyżej wymienionego miasta znajde Orka??

Są dwa. Albo wychodzisz wspomnianym wyjściem z miasta, skręcasz w prawi i po chwili schodzisz ze ścieżki. Szukaj jaskini, wewnątrz są wilki i ork, ale dość mocny.
Jeśli wyjdziesz drugą bramą, to zapuść się w las - trafisz na orka myśliwego.
Najprościej jednak jest pozyskać samą broń orka. Wychodzisz tak jak do latarni, ale nie kierujesz się na górę, tylko trzymasz się polanki pomiędzy ścieżką a murami miasta. Jest tam jaskinia, a w niej broń orka. Wystarczy tylko pokonać po drodze kilka szczurów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 15:58, Buhahahahaha napisał:

A Gdzie mógłbym nauczyć sie tego czaru? I gdzie mógłbym znaleźć ten kostur? A co do tej hybrydy
to: Bardziej inwestuje na łowcę niż na maga mam ok.30 zręczności, a 23 many


Z tego co pamiętam to u... Parlana? (wybaczcie, dawno nie grałem, w każdym bądź razie jeden z magów w Klasztorze). A zestaw maga (kostur) dostaniesz od Goraxa. Oczywiście to wszystko po dołączeniu do Klasztoru i zostaniu Magiem Ognia. Więc tak czy siak, Twoja hybryda raczej się nie uda, a nawet jeśli, to maksymalnie do 3 kręgu, bo na późniejsze czary będziesz miał za mało many. Takie kombinowanie o ile było możliwe w podstawce, w Nocy Kruka jest raczej bez sensu.

Dnia 15.09.2007 o 15:58, Buhahahahaha napisał:

> Mam prośbę, może mi ktoś zaznaczyć na mapce położenie miecza Smocza Zguba, bo nie mogę
go znaleźć
> : / ?
i raczej nieznajdziesz. ja go sam sobie wykulem, a za innym razem kupilem od ktoregos z kupcow.
niepamietam u ktorego. ale raczej sam musisz sobie wykuc, lub poszukaj we wszystkich jaskiniach.


Po pierwsze - Smoczej Zguby NIE MOŻNA kupić ani wykuć. Jest ona pod ochroną (wiecie, dlaczego tak sobie pamiętam...) 3 Szkieletów wojowników i ostatecznie 3 Wojowników cienia w jaskini na drodze do Słonecznego Kręgu, niedaleko jaskini Czarnego trolla. Przed ową jaskinią kręci się kretoszczur czy dwa. Można ją zwędzić już w pierwszym rozdziale, ale tu już kombinowanie się przyda.

Dnia 15.09.2007 o 15:58, Buhahahahaha napisał:

a wiedzial ktos ze w w lasach kolo farmy onara jest pelno gronowcow? na lewo od miejsca gdzie
stoi sentenza. sprawdzcie se! ale jest tam pelno szkieletow i innych potworow ale zato mnostwo
zagadek. gratuluje jak ktos sie skapnie jak wejsc do srodka bo napoczatku pomyslicie ze to
zwykle kapliczki.


Kolejny, co odkrył Amerykę. Nic niezwykłego, a i przyciski do krypty są zbyt wyraźne żeby je przeoczyć. (chyba, że myślimy o dwóch innych miejscach).

Dnia 15.09.2007 o 15:58, Buhahahahaha napisał:

mam pytanie ze takiej jednej strony są bonusy że np jeśli porozmawia się w Wulfgarem z Koszar
w Khorinis między godziną 5 a 7 rano, można gratisowo podnieść umiejętność posługiwania się
bronią jednoręczna o 2% [na stałe]. to zanalazlęm i jak tak zrobie to ten bonus dziala tylko
raz czy ileś razy??


Ooo, jeśli by działał ileś razy to było by to zbyt piękne żeby było... ach, fakt, to świat fantasy. No, ale sielanka i cool. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:47, Matias16162 napisał:

> Mam prośbę, może mi ktoś zaznaczyć na mapce położenie miecza Smocza Zguba, bo nie mogę
go znaleźć
> : / ?
i raczej nieznajdziesz. ja go sam sobie wykulem, a za innym razem kupilem od ktoregos z kupcow.
niepamietam u ktorego. ale raczej sam musisz sobie wykuc, lub poszukaj we wszystkich jaskiniach.
a wiedzial ktos ze w w lasach kolo farmy onara jest pelno gronowcow? na lewo od miejsca gdzie
stoi sentenza. sprawdzcie se! ale jest tam pelno szkieletow i innych potworow ale zato mnostwo
zagadek. gratuluje jak ktos sie skapnie jak wejsc do srodka bo napoczatku pomyslicie ze to
zwykle kapliczki.

ja nieraz bylem w grobowcach normalnie żeź puźniej a smoczej zguby nieda sie wykuć najlepsza bron niemagiczna jaką da sie wykuć to elbastro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:23, Maciek 92 napisał:

> > Mam prośbę, może mi ktoś zaznaczyć na mapce położenie miecza Smocza Zguba, bo nie
mogę
> go znaleźć
> > : / ?
> i raczej nieznajdziesz. ja go sam sobie wykulem, a za innym razem kupilem od ktoregos
z kupcow.
> niepamietam u ktorego. ale raczej sam musisz sobie wykuc, lub poszukaj we wszystkich jaskiniach.

> a wiedzial ktos ze w w lasach kolo farmy onara jest pelno gronowcow? na lewo od miejsca
gdzie
> stoi sentenza. sprawdzcie se! ale jest tam pelno szkieletow i innych potworow ale zato
mnostwo
> zagadek. gratuluje jak ktos sie skapnie jak wejsc do srodka bo napoczatku pomyslicie ze
to
> zwykle kapliczki.
ja nieraz bylem w grobowcach normalnie żeź puźniej a smoczej zguby nieda sie wykuć najlepsza
bron niemagiczna jaką da sie wykuć to elbastro

udowodnic ci? albo moze masz racje... .jeszcze jak przeszedlem 20 raz ta gre to bylo z 7 miechow temu, dopiero teraz niedawno zaczalem isc 21 raz. narazie ostro pykam w gothic 3 a gothic 2 nk rzadziej. wiec az takich szczegolow moge niepamietac ale sprawdze. patrz bzadania wszyskie pamietam a tego nie... sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do DJ Szlafrok. Wlasnie odkrylem Ameryke i sie tym pochwalilem niemozna? oczywiscie sie nieobrazam i niewkurzam ale mam dla ciebie male wyzwanie. a oto i one.taki z ciebie ekspert dj szlafrok? to gdzie mozna znalezc flage niemiec w nocy kruka? gdzie wisi dokladnie flaga piratow? gdzie jest wrak samochodu? znalazles kiedys kufer z 100 zlota, duzym magicznym ostrzem na smoki i 5 runami? gdzie jest ktory co nieco przypomina chronanimy (chyba tak sie to pisze) z gothic 1? to taka seria pytan dla ciebie jak odpowiesz na wszystkie prawidlowo to uznaje cie za arcyeksperta gothic 2. ja znam wszyskie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:37, Matias16162 napisał:

Do DJ Szlafrok. Wlasnie odkrylem Ameryke i sie tym pochwalilem niemozna? oczywiscie sie nieobrazam
i niewkurzam ale mam dla ciebie male wyzwanie. a oto i one.taki z ciebie ekspert dj szlafrok?
to gdzie mozna znalezc flage niemiec w nocy kruka? gdzie wisi dokladnie flaga piratow? gdzie
jest wrak samochodu? znalazles kiedys kufer z 100 zlota, duzym magicznym ostrzem na smoki i
5 runami? gdzie jest ktory co nieco przypomina chronanimy (chyba tak sie to pisze) z gothic
1? to taka seria pytan dla ciebie jak odpowiesz na wszystkie prawidlowo to uznaje cie za arcyeksperta
gothic 2. ja znam wszyskie odpowiedzi.

jak zansz to mozesz napisac na moje gg te odpowiedzi bo przydalo by mi sie duze magiczne ostrze na smoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:37, Matias16162 napisał:

Do DJ Szlafrok. Wlasnie odkrylem Ameryke i sie tym pochwalilem niemozna? oczywiscie sie nieobrazam
i niewkurzam ale mam dla ciebie male wyzwanie. a oto i one.taki z ciebie ekspert dj szlafrok?
to gdzie mozna znalezc flage niemiec w nocy kruka? gdzie wisi dokladnie flaga piratow? gdzie
jest wrak samochodu? znalazles kiedys kufer z 100 zlota, duzym magicznym ostrzem na smoki i
5 runami? gdzie jest ktory co nieco przypomina chronanimy (chyba tak sie to pisze) z gothic
1? to taka seria pytan dla ciebie jak odpowiesz na wszystkie prawidlowo to uznaje cie za arcyeksperta
gothic 2. ja znam wszyskie odpowiedzi.


Po pierwsze. Nie zamierzam odpowiadać na Twoje pytania, bo nawet jeśli bym znał wszystkie odpowiedzi (a nie znam) w życiu nie uważałbym się za arcyeksperta, bo co to przeczytać na stronkach o tym. Poza tym, znanie paru sekretów wcale nie oznacza, że jest się mistrzem-wymiataczem. Po drugie, zupełnie nie rozumiem porównania Twoich sekretów (jeśli naprawdę znasz wszystkie, winszuję) bo akurat jestem pewien, że kapliczkę odwiedził każdy, kto grał w Gothic 2 troszkę dłużej niż parę godzin.
Nie znam wszystkich zadagek (ilu, to już nie ważne) i nie mam zamiaru wypisywać, co wiem. Nie zależ mi, czy uwierzysz czy nie. Gdyby nie to, że nieco wkurzyłeś mnie tonem swojej wypowiedzi, może i bym odpowiedział. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ty siebie uważasz za arcyeksperta w G2? Bo na przykład samochodu w G2 nie znajdziesz. W NK już tak. Wiem, drobny błąd. Ale całkowicie zmienia sens zdania.
Mam nadzieję, że nie uznasz, że Cię obrażam czy coś...
Jak dla mnie za arcyeksperta ty uważać się nie możesz. Dowód? Nie wiesz na przykład gdzie znajduje się Smocza Zguba. Można to zobaczyć o kilka (naście?) postów wcześniej. Jeszcze raz sorki, ale ty w sumie uprzejmiejszej argumentacji nie stosowałeś..
PS. A ta kapliczka obok farmy Onara faktycznie jest dość znana ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:21, DJ Szlafrok napisał:

> A Gdzie mógłbym nauczyć sie tego czaru? I gdzie mógłbym znaleźć ten kostur? A co do tej
hybrydy
> to: Bardziej inwestuje na łowcę niż na maga mam ok.30 zręczności, a 23 many

Z tego co pamiętam to u... Parlana? (wybaczcie, dawno nie grałem, w każdym bądź razie jeden
z magów w Klasztorze). A zestaw maga (kostur) dostaniesz od Goraxa. Oczywiście to wszystko
po dołączeniu do Klasztoru i zostaniu Magiem Ognia. Więc tak czy siak, Twoja hybryda raczej
się nie uda, a nawet jeśli, to maksymalnie do 3 kręgu, bo na późniejsze czary będziesz miał
za mało many. Takie kombinowanie o ile było możliwe w podstawce, w Nocy Kruka jest raczej bez
sensu.


Niach lecz zauważ że jak wcześnie mówiłem, dołączyłem się do straży... a Gorax to pewnie też w klasztorze? Jeśli tak to mógłbyś mi podać kod żeby się spawneli przedemną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra... muszę zrobić ostatnią misję w klasztorze i wywnioskowałem, że trzeba zabić golema młotem ukradzionym z klasztoru (prawda?) no i gdzie one są? wogóle dobrze wywnioskowałem ? jakbyście mogli zaznaczyć na mapce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:09, turbol napisał:

Dobra... muszę zrobić ostatnią misję w klasztorze i wywnioskowałem, że trzeba zabić golema
młotem ukradzionym z klasztoru (prawda?) no i gdzie one są? wogóle dobrze wywnioskowałem ?
jakbyście mogli zaznaczyć na mapce :)


Młot znajdziesz w klasztornej piwnicy pilnuje go jeden nowicjusz musisz go uśpić zwojem "sen". Dobrze wywnioskowałeś ;) Golema wiesz gdzie znajdziesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:11, wdowiakm napisał:

> Dobra... muszę zrobić ostatnią misję w klasztorze i wywnioskowałem, że trzeba zabić golema

> młotem ukradzionym z klasztoru (prawda?) no i gdzie one są? wogóle dobrze wywnioskowałem
?
> jakbyście mogli zaznaczyć na mapce :)

Młot znajdziesz w klasztornej piwnicy pilnuje go jeden nowicjusz musisz go uśpić zwojem "sen".
Dobrze wywnioskowałeś ;) Golema wiesz gdzie znajdziesz?

no właśnie NIE :/ szukam już godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:13, turbol napisał:

no właśnie NIE :/ szukam już godzinę


Jak idziesz w strone piramid (mam nadzieje że wiesz gdzie one są) masz taki wiszący most drewniany nie przechodź przez niego skręc na prawo i tam gdzieś on będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 19:13, turbol napisał:

> > Dobra... muszę zrobić ostatnią misję w klasztorze i wywnioskowałem, że trzeba zabić
golema
>
> > młotem ukradzionym z klasztoru (prawda?) no i gdzie one są? wogóle dobrze wywnioskowałem

> ?
> > jakbyście mogli zaznaczyć na mapce :)
>
> Młot znajdziesz w klasztornej piwnicy pilnuje go jeden nowicjusz musisz go uśpić zwojem
"sen".
> Dobrze wywnioskowałeś ;) Golema wiesz gdzie znajdziesz?
no właśnie NIE :/ szukam już godzinę

jak idziesz z laresem do magow wody to przed niemi jest most i tam przed mostem znajdziesz taką jagby sciezke i tam jest golem przed mostem jak jest zakręt to tam wypatrz bardzo dobrze go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować