Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 05.06.2008 o 16:21, Bosper napisał:

1. za często spotykany(mozna go kupić prawie wszędzie, a smoki mówia nam o specjalnie
dla nas stworzonej broni)

Gdzie on jest spotykany? Dopiero kiedy wrócimy z wyprawy na smoki est dostepny. No i na Dworze Irdorath Bennet go ma.

Dnia 05.06.2008 o 16:21, Bosper napisał:

2. powinien mieć jakies runy lub ewentualnie kolor, który by podkreślał iż jest on zrobiony
z magicznej rudy.

To chcesz z niego zrobić drugiego Uriziela? Słabo ;]
(jak dla mnie autorzy przykwasili zamieniając miejscami Topór Berserkera

On jest prosty i potężny. To nie jakiś magiczny miecz czy błogosławiony specjalnie topór. To prosta broń wykonana ludzkimi rękoma. I dlatego jest taki potężny ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2008 o 23:09, zadymek napisał:

i niech ci się plecha rozrasta:)
Brawo, kolejny wytrzymał, jak tak dalej pójdzie to przejście G2 NK przestanie być wyczynem:)
A na poważnie: a cóż to za okoliczności sprawiały, że porzucałeś grę aż 2 razy?


Po prostu odechciewało mi się... :P Wyszedłem z gry, włączyłem coś innego i tak wyszło...(podczas grania łowcą)
A granie magiem (2 próba) nie odpowiadało mi za bardzo - kliknąłem "new game" i zacząłem grać łucznikiem :D (czego nie żałuję...)

Edit:
@mlynar911
Można go kupić u Khaleda zaraz na początku gry :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 16:30, mlynar911 napisał:

On jest prosty i potężny. To nie jakiś magiczny miecz czy błogosławiony specjalnie topór.
To prosta broń wykonana ludzkimi rękoma. I dlatego jest taki potężny ;]


Skoro jest taki prosty i potezny to po co ta magiczna ruda? po co król wysłał paladynów aby wydobywali magiczną rudę(bez niej wojna z orkami jest bez sensu)? W ten sposób podważasz prawie całą istote i fabułę Gothica wyrównując zwykłą broń z bronia z magicznej rudy wzbogaconej o krew smoka lub broni z magicznej rudy konsekrowanej i polanej łzami Innosa(Sam przyznasz że składniki do wyrobienia tych pozostałych dwóch broni są unikalne, czyli broń powinna być unikalna)

A topór możesz kupić u handlarza broni u najemników Khaleta już w pierwszym czy drugim rozdziale to samo ze Smoczą Zgubą, którą sprzedaje paladyn Tandor w Zamku w Górniczej Dolinie. Nie wspominając że można znaleźć ją koło słonecznego kregu w jaskini(wystarczy przywołanie demona i on posprzata szkielety i reszte badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noc kruka to fajny dodatek, zmartwiło mnie jednak to, że sam Kruk, który powinien byc niezłym "bossem" jest łatwym przeciwnikiem prawie, jak każdy inny bandyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 17:20, marlen230 napisał:

Noc kruka to fajny dodatek, zmartwiło mnie jednak to, że sam Kruk, który powinien byc
niezłym "bossem" jest łatwym przeciwnikiem prawie, jak każdy inny bandyta.


Owszem, jest za łatwy ale żeby porównywać go do bandytów? Ma lepszą zbroję i broń...:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie uważałeś w grze. Ruda powoduje , że broń jest wytrzymalsza. A nie potężniejsza. Wszystko zależy od stali i od wyglądu broni.
Inne składniki sprawiają ,że broń ma lepsze obrażenia. Ale mi nie chodzi o moc ostrza ale o wygląd ... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdział minął i nic :P Dalej nie ma tej opcji. Ech... Chyba trzeba użyć czitów, bo jakoś nie widzę innej rzeczy do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 17:20, marlen230 napisał:

Noc kruka to fajny dodatek, zmartwiło mnie jednak to, że sam Kruk, który powinien byc
niezłym "bossem" jest łatwym przeciwnikiem prawie, jak każdy inny bandyta.

Faktycznie, mógłby być to nieco trudniejszy do pokonania przeciwnik, aczkolwiek i tak został pomysłowo stworzony. Nie ma sposobu na rozpracowanie, tak łatwo jak w przypadku innych NPC, a wszystko z powodu jego Szponu Beliara. Nawet jeżeli jesteśmy mistrzami w stawianiu bloków i szybkim zadawaniu ciosów to i tak nie poratujemy się przed uderzeniem gromu.
Nawet kiedy strzelałem do Kruka z łuku to moja postać została trzaśnięta piorunem, mimo iż przeciwnik stał ładne 6 metrów dalej. To taki chamski i natychmiastowy (błyskawiczny :)) kontraatak za nasz cios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 17:43, mlynar911 napisał:

Nie uważałeś w grze. Ruda powoduje , że broń jest wytrzymalsza. A nie potężniejsza.


Cytat z G1 Jan(szef wolnej kopalni zapytany o rudę mówi coś takiego)"podczas przetapiania ruda traci właściwości magiczne, tylko w hutach nordmaru znają specjalne sposoby przetapiania. Ale i tak broń wykonana z naszej rudy jest ostrzejsza od broni ze zwykłej stali" cytat z pamięci...:D

Tak więc broń z rudy jest nie tylko wytrzymalsza(z czym się oczywiście zgadzam) ale także ostrzejsza od innych :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2008 o 17:43, mlynar911 napisał:

Nie uważałeś w grze. Ruda powoduje , że broń jest wytrzymalsza. A nie potężniejsza. Wszystko
zależy od stali i od wyglądu broni.
Inne składniki sprawiają ,że broń ma lepsze obrażenia. Ale mi nie chodzi o moc ostrza
ale o wygląd ... ;]

Tak jak napisał kolega wyżej, w G1 jest dokładnie wyjasnione, że broń z rudy jest wytrzymalsza i zadaje większe obrażenia(niedawno grałem w G1 i dobrze to pamietam), to spaczenie Gothicem 3 sprawiło, że myslimy o broni z rudy tylko jako wytrzymalszej(gdyż tam broń z magicznej rudy ustępuje często zwykłemu mieczowi półtoraręcznemu), jednak topór berserkera wygląda na broń nie tyle ze zwykłej rudy a z czystej magicznej rudy(wystarczy obrażenia zobaczyć), a te można wytwarzac tylko w Nordmarze(i rzeczwiście są one mocniejsze, jednak autorzy znów zapomnieli o tym, że magiczna ruda w czystej postaci powinna zadawać także jakies magiczne obrażenia np od ognia, piorunów czy lodu). Gothicem 3 nie nalezy się sugerować gdyz widać, że nie został on dopracowany i wymagał conajmniej 0,5 rocznego poprawiania(nie tylko pod względem optymalizacji, bugów, nie możliwości uzycia wielu zdolności - aż takich błędów nie miał ani G1 ani G2, ale także pod wzgledem dopracowania postaci(same grubasy, normalnie cała ameryka jest w G3, zupełnie inny wyglad znanych bohaterów z poprzednich części- normalnie wyglądają jak po operacji plastycznej) i tragiczny wygląd zbroji(zbroja paladyna to taki metalowy śmieć ze złomowiska o innych to nawet żal wspominać) oraz mała ich ilość jak na taki wielki kontynent. Zatem informacje, które możemy wywnioskować z G3 są niewiarygodne i nie ma się nimi co podpierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 09:44, Bosper napisał:

...jednak autorzy
znów zapomnieli o tym, że magiczna ruda w czystej postaci powinna zadawać także jakies
magiczne obrażenia np od ognia, piorunów czy lodu)...


Obrażenia od żywiołów?
Czyli jak ktoś przetopi rudę i zrobi z niej broń to broń ta będzie magicznym przedmiotem z mocami żywiołów? nie wydaje mi się :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2008 o 09:50, Grzyb Polny napisał:

> ...jednak autorzy
> znów zapomnieli o tym, że magiczna ruda w czystej postaci powinna zadawać także
jakies
> magiczne obrażenia np od ognia, piorunów czy lodu)...

Obrażenia od żywiołów?
Czyli jak ktoś przetopi rudę i zrobi z niej broń to broń ta będzie magicznym przedmiotem
z mocami żywiołów? nie wydaje mi się :[

Przeciez jest powiedziane, że jak ktoś umie przetopić rudę to zachowuje ona swoje magiczne właściwości(czyli przy pomocy np kapliczki mozna by jej nadać magiczne ataki), jak dla mnie to ma sens i licze na cos takiego w G4, gdzie mamy tworzyć nie tylko własna broń, ale i zbroje.

Mam tylko nadzieję, że zrezygnują z pomysłu skrzyń z G3, gdzie aby coś ciekawego wyciągnąć trzeba było otworzyć ich odpowiednią liczbę( to jest sztuczne), wole jakieś tajemnicze, czasem trudno dostępne miejsca lub receptury przekazywane przez kowali w późnych etapach gry niż coś takego(tak jak w G2).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, my lord, właśnie wkroczyłem w 3 rozdział historii, zobaczymy, co powie Lares :) Jakbyś nie pamiętał to nie chciał mnie do Magów Wody zabrać. Mam nadzieję, że się linia dialogowa pokarze. Trzymać kciuki! ^^''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/...../
Dobra dobra ale troche już odbiegłeś od tematu o którym rozmawiamy :D. Nie wydaje mi się by Topór Berserkera był zrobiony z rudy. Jak dla mnie kawał stali i kawałem drewnianego trzonka na którym się mieści. Może ma takie obrażenia bo zostały wykuty z miłością ? ;D Albo jego wygląd ma coś wspólnego z obrażeniami. Większość broni w G2 jest zrobionych ze zwykłej stali. Tylko kilka jest z magicznej rudy. Są one rzadkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Większość broni w G2 jest zrobionych

Dnia 06.06.2008 o 21:27, mlynar911 napisał:

ze zwykłej stali. Tylko kilka jest z magicznej rudy. Są one rzadkie.


Zasoby rudy na Khorinis w ostatnich latach .... i właśnie tu dochodze do sedna moich przemyśleń ;]
Otóż mówi się, że ruda się "skończyła". Moim zdanie trzeba by baaardzo głęboko kopać żeby dostać się do tych szybów Starej lub Nowej Kopalni. Zapadły się wszystkie. Tak więc może ruda na Khornis NIGDY się tak naprawde nie skończyła.
A dziwi mnie też. Jeżeli dotychczas rudy było pod dostakiem, to dlaczego ludzie opanowali do perfekcji obróbke stali? Przynajmiej do tego stopnia by wykonać taką brań jak ... Topór Berserkera ....
I jeszcze jakiego pochodzenia jest naprzykad ... Smocza Zguba ? Czy broń jest magiczna ... czy jest poprostu arcydziełem obróbki stali przez kowali z Khorinis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam ornament. I zanieść go do magów, tak? Bo Lares nie chce już iść, była tylko opcja "odzyskaj ornament". Znaczy się - już jest wszystko pod kontrolą?

A najgorsze jest te omijanie poszukiwaczy >.> Na cholerę nie mogłem jednego ubić bez zaklęcia "bryła lodu" :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 15:32, Piciambeer napisał:

No dobra, mam ornament. I zanieść go do magów, tak? Bo Lares nie chce już iść, była tylko
opcja "odzyskaj ornament". Znaczy się - już jest wszystko pod kontrolą?

A najgorsze jest te omijanie poszukiwaczy >.> Na cholerę nie mogłem jednego ubić
bez zaklęcia "bryła lodu" :/

Ci to akurat nie problem, podobnie jak (od teraz) szkielty gobliny na wykopaliskach-z tymi to miałem zagwozdkę gdy odnosiłem ornament w pierwszym rozdziale, nic tylko uciekać i modlić się by starczyło życia-w kazdym razie, jeśli nie chcesz na nich wpadać z nienacka biegaj z łukiem lub kuszą, a jesli sobie nie radzisz z ich ubijaniem to znaczy to ich właśnie omijaj (generalnie nie warto do nich startować jeśli się nie ma broni przynajmniej 80 DMG). A jeśli zadajesz im sensowne obrażenia to używaj cały czas kombosa postępującego(przód-przód-przód-przód), a wtedy bedą chybiać (o ile będziesz tłukł równo-czyt. bez przerw).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

By wykorzystać magiczną rudę w broni trzeba mieć opanowane do perfekcji wykuwanie miecza z czystej stali. Dlatego te bronie nawet bez rudy wychodzą kowalom z Khorinis perfekcyjnie. Ruda w Khorinis skończyła się. Dlatego wyruszyła ekspedycja do Górniczej Doliny. I tej rudy jest tak mało ,że wystarcza jedynie na kilka sztuk broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 16:05, zadymek napisał:

(generalnie nie warto do nich startować jeśli się nie ma broni przynajmniej
80 DMG).

Hmmm i tu jest zgryz. Mam broń 70 dmg, siły 57 (amulecik +10 i pierścień +3...). Mam miksturkę siły i kilka tablic na broń dwuręczną (z taką chodzę). Planowałem sobie zostawić je na koniec, ale widzę, że nie mam wyboru :( Łyknąć by trzeba, co nie...? Bo coś cienko to widzę. Ale w Jarkendarze trudności już nie powinienem mieć, co nie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2008 o 16:35, Piciambeer napisał:

> (generalnie nie warto do nich startować jeśli się nie ma broni przynajmniej
> 80 DMG).
Hmmm i tu jest zgryz. Mam broń 70 dmg, siły 57 (amulecik +10 i pierścień +3...). Mam
miksturkę siły i kilka tablic na broń dwuręczną (z taką chodzę). Planowałem sobie zostawić
je na koniec, ale widzę, że nie mam wyboru :( Łyknąć by trzeba, co nie...? Bo coś cienko
to widzę. Ale w Jarkendarze trudności już nie powinienem mieć, co nie? :)

gorzej, że ta taktyka działa mi tylko z bronią jednoręczną :(
no po prostu dwuręczna za wolna jest i Poszukiwacz da radę wycelować, za to jednoręczneą wykonując kombosa do przodu niemal zlewamy się z nim i strzela za naszymi plecami (ech , żeby tak ze smokami się dało:)
Z broniż dwuręczną jest ten problem, że do przodu można tłuc, ale mamy krótką przerwę pomiędzy kolejnymi kombosami, a w jednoręcznej można tłuc jednym ciągiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować