Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Chodzi o kamień spod kapliczki Inosa ;] Nie jestem pewien ale wydaje mi sie że znajduje się on w lesie niedaleko Sagitty, lub pod obozem bandytów (Dextera).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 13:44, miodus napisał:

Witam :) Przeszedlem juz dodatek Noc Kruka i pozostaly mi juz misje z podstawki i mam
pare pytan:
1.Czy da sie cos zrobic ze smocza krwia? (Wykopałem ja w dodatku)

Do się o ile jesteś łowcą smoków to wtedy jest potrzebna do wykucia specjalnego miecza. A jak jesteś Paladynem to możesz ją chyba sprzedawać Janowi (kowalowi łowcy smoków w zamku w Górniczej DOlinie)

Dnia 14.09.2008 o 13:44, miodus napisał:

2. Czy z czarnej rudy mozna coś zrobic??

Raczej nic. To taki nie przydatny bajer ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:01, mlynar911 napisał:

> 2. Czy z czarnej rudy mozna coś zrobic??
Raczej nic. To taki nie przydatny bajer ;p

Nie prawda, da się ją zjeść i uderza nas piorun(bez zadawania dmg.) a cały świat dookoła nas jest znacznie spowolniony, a my ruszamy się normalnie. Zatem to nie jest tylko bajer a przydatna rzecz przy zabijaniu poężnych potworów takich jak smoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:48, Bosper napisał:

> > 2. Czy z czarnej rudy mozna coś zrobic??
> Raczej nic. To taki nie przydatny bajer ;p
Nie prawda, da się ją zjeść i uderza nas piorun(bez zadawania dmg.) a cały świat dookoła
nas jest znacznie spowolniony, a my ruszamy się normalnie. Zatem to nie jest tylko bajer
a przydatna rzecz przy zabijaniu poężnych potworów takich jak smoki.

hehe niby jak to się przydaje do zabijania bestii ?? ;> wytłumacz mi prosze ... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 16:01, mlynar911 napisał:

> Witam :) Przeszedlem juz dodatek Noc Kruka i pozostaly mi juz misje z podstawki
i mam
> pare pytan:
> 1.Czy da sie cos zrobic ze smocza krwia? (Wykopałem ja w dodatku)
Do się o ile jesteś łowcą smoków to wtedy jest potrzebna do wykucia specjalnego miecza.
A jak jesteś Paladynem to możesz ją chyba sprzedawać Janowi (kowalowi łowcy smoków w
zamku w Górniczej DOlinie)
> 2. Czy z czarnej rudy mozna coś zrobic??
Raczej nic. To taki nie przydatny bajer ;p

Jestem łowca wiec ja wykorzystam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 15:19, Gorn7 napisał:

Chodzi o kamień spod kapliczki Inosa ;] Nie jestem pewien ale wydaje mi sie że znajduje
się on w lesie niedaleko Sagitty, lub pod obozem bandytów (Dextera).


W obydwu kapliczkach nie ma takiej opcji. :/

Mam jeszcze jedno pytanie : czy ktoś oprócz pyrokara może mnie wtajemniczyć w 6 krąg magii, bo on przecież zostaje w Khorinis. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 14:11, JanoP napisał:

:D A propos kapliczek, z której mogę zabrać kawałek tego świętego
kamienia? Próbowałem już w czterech. :/

Kamien jest przy piewszej kapliczce jak wychodzisz od Xardasa
Musisz stanac z tylu kapliczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 19:20, TICOCHONDRIUSS napisał:

> :D A propos kapliczek, z której mogę zabrać kawałek tego świętego
> kamienia? Próbowałem już w czterech. :/
Kamien jest przy piewszej kapliczce jak wychodzisz od Xardasa
Musisz stanac z tylu kapliczki...


Aaaaa teraz wszystko jasne. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia jedna rzecz:
Gdy była Próba Ognia (misja z tą runą od Pyrokara) dochodziło się do tej jaskini i tam czekał już jakiś nowicjusz. Co by się stało jakbym pozwolił zabrać mu tą runę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:07, TICOCHONDRIUSS napisał:

ftp://eros.gram.pl/gothic/Patche/g2nk_service_pack_1.2.exe

On ma 1,3 MB to co on może poprawić ... ;] BTW to do polskiej wersji czy nie? btw. 2 po zainstalowaniu można grać na starych saveach czy od nowa zaczynać trzeba??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 19:41, polskavaenk napisał:

A mnie zastanawia jedna rzecz:
Gdy była Próba Ognia (misja z tą runą od Pyrokara) dochodziło się do tej jaskini i tam
czekał już jakiś nowicjusz. Co by się stało jakbym pozwolił zabrać mu tą runę?


Nie da się pozwolić mu zabrać tej runy. Którąkolwiek z odpowiedzi wybierzemy on i tak nas zaatakuje i będziemy musieli go zabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ponieważ jak wchodzisz do jaskini coś mówi że doszedł już tak daleko i nie pozwoli sobie przegrać i nas atakuje. Albo on ginie albo my :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 19:41, polskavaenk napisał:

A mnie zastanawia jedna rzecz:
Gdy była Próba Ognia (misja z tą runą od Pyrokara) dochodziło się do tej jaskini i tam
czekał już jakiś nowicjusz. Co by się stało jakbym pozwolił zabrać mu tą runę?

No nie zawsze był już tam nowicjusz. To zależy od tego, co w próbie pierwsze wykonałeś. Jeśli pierwsze wykonałeś właśnie zadanie z runą, to on będzie wtedy czekał na nas przed tą jaskinią, a jeśli pokonanie golema najpierw wykonałeś, to wtedy na pewno będzie w jaskini. Jednakże on nie może zabrać tej runy, tylko po prostu sobie czeka i czeka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w gothica na viscie 32 bit i przy uruchamianiu nie mam żadnych filmików , ponadto dzieje się coś dziwnego z rozdzielczością mam ustawione standardowo 1280x800 i gdy wczytam sejva obraz jest bardzo dziwnie rozciągnięty , problem znika dopiero , gdy z kimś porozmawiam , miał ktoś może podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://gothic.gram.pl/forum/index.php/topic,16716.new/boardseen.html#new
Tu znalazlem opis poprawek. nie wiem co on robi dokladnie, bo jak pisalem juz wczesniej, nie mom teroz Gothica na kompie. Nie bede go instalowac, bo planuje na pazdziernik format. Skoncze Two Worlds i zrobie format, to sie zobaczy. Nie zebym czekal na innych, tylko jak cos postanowie to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 18:16, mlynar911 napisał:

hehe niby jak to się przydaje do zabijania bestii ?? ;> wytłumacz mi prosze ... ;>


Nie wiem czy walczyłeś kiedyś ze smokami w tej grze, ale one się co chwilę przemieszczają, zatem spowolnienie czasu spowalnia ich ruchy i dzięki temu łatwiej jest nam je atakować, tym bardziej że ja przestajesz je atakować one się regenerują, zatem spowolnienie czasu daje b. dużo. Nie wspomnę już o zionięciu ogniem, którego dzieki tej zdolności można uniknąć (tym bardziej używając jeszcze dodatkowo miksturki szybkości).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2008 o 22:10, Bosper napisał:

Nie wiem czy walczyłeś kiedyś ze smokami w tej grze, ale one się co chwilę przemieszczają,
zatem spowolnienie czasu spowalnia ich ruchy i dzięki temu łatwiej jest nam je atakować,
tym bardziej że ja przestajesz je atakować one się regenerują, zatem spowolnienie czasu
daje b. dużo. Nie wspomnę już o zionięciu ogniem, którego dzieki tej zdolności można
uniknąć (tym bardziej używając jeszcze dodatkowo miksturki szybkości).

Nie wiesz nie walczyłem ze smokami. Przeszedłem grę kilkanaście razy i nie walczyłem ze smokami ... A co to takiego ... Palnąłeś teraz takie coś ,że ...
No to widzisz nie widziałem o tym bo na smoki zawsze idę z paczką czarów i nie bawię się w bicie ich byle kawałkiem stali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.09.2008 o 22:15, mlynar911 napisał:

Nie wiesz nie walczyłem ze smokami. Przeszedłem grę kilkanaście razy i nie walczyłem
ze smokami ... A co to takiego ... Palnąłeś teraz takie coś ,że ...
No to widzisz nie widziałem o tym bo na smoki zawsze idę z paczką czarów i nie bawię
się w bicie ich byle kawałkiem stali...

Widać, że bardzo łatwo się irytujesz tak jak przewidziałem. Normalnie byś do tego nie pił, bo ja mogę nie wiedzieć czy ty przeszedłeś całą grę czy dochodziłeś tylko do jakiegoś momentu, nie jestem tobą. Powiem ci, że zachowujesz sie jak dziecko.

Koniec off- topa

Jeżeli chodzi o meritum sprawy to dla mnie grając Łowcą Smoków i używając czarów traci się klimat gry. Jak gram magiem zabijam smoki czarami, jak gram łowcą smoków zabijam je zimna stalą i ewentualnie łukiem/kuszą, jak gram paladynem to mozna użyc zarówno troche magii jak i pożądnego miecza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 09:54, Bosper napisał:

Widać, że bardzo łatwo się irytujesz tak jak przewidziałem. Normalnie byś do tego nie
pił, bo ja mogę nie wiedzieć czy ty przeszedłeś całą grę czy dochodziłeś tylko do jakiegoś
momentu, nie jestem tobą. Powiem ci, że zachowujesz sie jak dziecko.

Koniec off- topa

No to widać jak się orientujesz w tym z kim i gdzie piszesz ... Jakbyś mnie tu nigdy nie widział. Więc ...
Wypadało by kojarzyć pewne rzeczy.

Dnia 15.09.2008 o 09:54, Bosper napisał:

Jeżeli chodzi o meritum sprawy to dla mnie grając Łowcą Smoków i używając czarów traci
się klimat gry. Jak gram magiem zabijam smoki czarami, jak gram łowcą smoków zabijam
je zimna stalą i ewentualnie łukiem/kuszą, jak gram paladynem to mozna użyc zarówno troche
magii jak i pożądnego miecza

No to widzisz. To Twoje zdanie. Moim jest takie ,że jak są zwoje to czemu ich nie używać ?? Albo skoro mamy tyle możliwości i umiejętności do rozwijania to dlaczego nie mixować postaci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować