Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 16.09.2008 o 00:16, JanoP napisał:

> > To dlaczego mam możliwość nauczenia się runy?
>
> O kurcze to pomyliłem zaklęcia, sorki :)
> A pytałeś wszystkich magów ognia o ten zwój?
> Popatrz również u wszystkich kupców w dolnym jak i górnym mieście oraz w górniczej
dolinie
> na zamku.

Próbowałem, nic z tego. Dlatego właśnie zwracam się do was. :)


Bardzo możliwe, że dopiero w 6 rozdziale będzie można go kupić. Ale głowy nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 07:06, Ecko09 napisał:

> > > To dlaczego mam możliwość nauczenia się runy?
> >
> > O kurcze to pomyliłem zaklęcia, sorki :)
> > A pytałeś wszystkich magów ognia o ten zwój?
> > Popatrz również u wszystkich kupców w dolnym jak i górnym mieście oraz w górniczej

> dolinie
> > na zamku.
>
> Próbowałem, nic z tego. Dlatego właśnie zwracam się do was. :)

Bardzo możliwe, że dopiero w 6 rozdziale będzie można go kupić. Ale głowy nie dam.


Ani Vatrsa, ani Milten go nie ma. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 08:39, JanoP napisał:

Ani Vatrsa, ani Milten go nie ma. :/

Jak się dobrze orientuję to tego zwoju nie kupisz lecz znajdziesz go dopiero na Dworze Irdorath niedaleko czarnego maga czy tam gdzieś w tych rejonach. Tak to go raczej się nie kupi ... Chyba ,że gdzieś leży w jakimś odludnym miejscu ,ale ja się nie spotkałem z nim ot tak wolno leżącym w Khorinis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 16:51, mlynar911 napisał:

> Ani Vatrsa, ani Milten go nie ma. :/
Jak się dobrze orientuję to tego zwoju nie kupisz lecz znajdziesz go dopiero na Dworze
Irdorath niedaleko czarnego maga czy tam gdzieś w tych rejonach. Tak to go raczej się
nie kupi ... Chyba ,że gdzieś leży w jakimś odludnym miejscu ,ale ja się nie spotkałem
z nim ot tak wolno leżącym w Khorinis.


Co ty, jak ten zwój kiedyś miałem wcześniej, tylko nie pamiętam, gdzie go zdobyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 16:55, Ecko09 napisał:

Co ty, jak ten zwój kiedyś miałem wcześniej, tylko nie pamiętam, gdzie go zdobyłem.

No to prosze udowodnij to ;] bo takim gadaniem to charakteryzują się politycy polscy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak grając Paladynem znalazłem zwój "Masowe Zniszczenie" u Pana Cienia Archona (tak mu było na imię? ^^) .
A "Falę śmierci" miał bodajże Czarny Mag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2008 o 20:18, mlynar911 napisał:

> Co do Łowcy Smoków - maga to może się posługiwać magią, ale lepiej po prostu, jak
będzie
> walczył wręcz/na dystans. Poza tym jak magia to tylko zwoje.
No tak tylko zwoje bo run nie posiada a kręgów magii nie może się uczyć. Tylko Bosper
powiedział ,że jeżeli ta klasa posługuje się magią to bezsens ... ;>


Mnie chodziło tylko o brak klimatu przy używaniu magii szczególnie wśród Łowców Smoków, którzy wręcz stronią od magii, a ich atutem jest siła oraz umiejętności "przetrwania w dziczy". To bardzo niezalezne postaci i wyjątkowo do nich nie pasuje magia. To jest tak samo jak świat fantasy stworzył rasy, które uwielbiaja magię np. elfy i te które jej nie nawidzą np. krasnoludy. Chodzi o klimat. Oczywiście można kombinować używać zwojów (szczególnie zamiany w potwora), ale zabijać bossów z magii grając czystym wojownikiem to tak jak by nie wierzyć w postać przez siebie prowadzoną. Wystarczy popatrzeć na inne gry RPG tam wojownik to wojownik, który najczęściej magii nie lubi.


@ wszyscy

Zwój z falą śmierci ma w ostatnim rozdziale przed wypłynięciem do Dworu Irdorath Gorax, ale tylko jedną sztukę. Wiem, że zwój można mieć przed wypłynięciem do Dworu bo rozwalałem nim oblężenie orków dookoła zamku w Górniczej Dolinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.09.2008 o 23:41, Bosper napisał:

Mnie chodziło tylko o brak klimatu przy używaniu magii szczególnie wśród Łowców Smoków,
którzy wręcz stronią od magii, a ich atutem jest siła oraz umiejętności "przetrwania
w dziczy". To bardzo niezalezne postaci i wyjątkowo do nich nie pasuje magia. To jest
tak samo jak świat fantasy stworzył rasy, które uwielbiaja magię np. elfy i te które
jej nie nawidzą np. krasnoludy. Chodzi o klimat. Oczywiście można kombinować używać zwojów
(szczególnie zamiany w potwora), ale zabijać bossów z magii grając czystym wojownikiem
to tak jak by nie wierzyć w postać przez siebie prowadzoną. Wystarczy popatrzeć na inne
gry RPG tam wojownik to wojownik, który najczęściej magii nie lubi.

No to spróbuj pokonać Czarnego Trolla mając 20 level używając wyłącznie miecza ;] albo łuku (hehehe) Raczej jest to nie wykonalne. Ja na początku przechodzę gry tak jak być powinno. Czyli jak gram wojakiem to robie go pod dmg a jak magiem pod czary. Kiedy już przejdę gre raz ... czy drugi to zaczynam sobie mixować i kombinować. Ty wolisz tak a ja inaczej i to całe opisywanie ras było zbędne ;> każdy ma swój sposób na granie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2008 o 17:29, mlynar911 napisał:

No to spróbuj pokonać Czarnego Trolla mając 20 level używając wyłącznie miecza ;] albo
łuku (hehehe) Raczej jest to nie wykonalne. Ja na początku przechodzę gry tak jak być
powinno. Czyli jak gram wojakiem to robie go pod dmg a jak magiem pod czary. Kiedy już
przejdę gre raz ... czy drugi to zaczynam sobie mixować i kombinować. Ty wolisz tak a
ja inaczej i to całe opisywanie ras było zbędne ;> każdy ma swój sposób na granie
;)


Zabijam go, tylko długo to trwa. Wystarczy latać cały czas za jego tyłkiem i po około 20min powinien paść(tylko wymagane jest około 40-50% posługiwania się bronią dwuręczną lub jednoręczną. Nie zabiłem w Gothicu żadnego trolla magią, chyba że grałem magiem. Wbrew pozorom wszystko da się zrobić, po za tym nie musisz go rozwalać od razu nikt cię nie goni abyś to zrobił na 20 lvl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - Czarnego Trolla to zabija się pięścią na 0 levelu. I to dopiero trwa 20 min. 1/3 godziny na pokonanie tej bestii na 20 levelu z mieczem jest lekką hiperbolą. Zajmie to góra... 10 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:22, sprite39 napisał:

Panowie - Czarnego Trolla to zabija się pięścią na 0 levelu. I to dopiero trwa 20 min.
1/3 godziny na pokonanie tej bestii na 20 levelu z mieczem jest lekką hiperbolą. Zajmie
to góra... 10 min.


Dobrze kolego zabij mi czarnego trolla na poziomie z jakim zaczynasz grę i to samymi pięściami. Wątpię by Ci się udało gdyż troll roztrzaska Ciebie o najbliższą skałę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:24, wdowiakm napisał:

Dobrze kolego zabij mi czarnego trolla na poziomie z jakim zaczynasz grę i to samymi
pięściami. Wątpię by Ci się udało gdyż troll roztrzaska Ciebie o najbliższą skałę :)

Da się, sam próbowałem. Pokonałem czarnego trolla z piąchy na 0 lvlu. sprite39 dobrze mówi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:28, Kalejdoskop86 napisał:

Da się, sam próbowałem. Pokonałem czarnego trolla z piąchy na 0 lvlu. sprite39
dobrze mówi. :)


No dobrze ale w którym miejscu go tłukłeś w tym co on nie ma dostępu? Pytam bo naprawdę nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:29, wdowiakm napisał:

No dobrze ale w którym miejscu go tłukłeś w tym co on nie ma dostępu? Pytam bo naprawdę
nie wiem :)

Przecież Czarny Troll jest tylko jeden :] A mozna go pokonać nie tracąc ani jednego punktu życia, wystarczy klepać go po plecach i przebiegać pod pachą, zanim się odwróci to dostanie dwa ciosy i tak w kółko. Aczkolwiek jest to monotonne, lepiej posłużyć się magią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:29, wdowiakm napisał:

No dobrze ale w którym miejscu go tłukłeś w tym co on nie ma dostępu? Pytam bo naprawdę
nie wiem :)

Nie, przelazłem mu pod pachą i nawalałem od tyłu. Jak coś to szedłem w kierunku tak, aby się nie odwrócił. Bo jak się odwróci to źle będzie.
Trzeba po prostu trzymać się jego tyłu, chodzić w kierunku, aby się nie odwrócił za bardzo i już! ^^

btw. czarny troll, troll czy troll jaskiniowy - wszystkie wolno się przekręcają na przeciwną stronę. :}

@143872

No właśnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:32, 143872 napisał:

Przecież Czarny Troll jest tylko jeden :] A mozna go pokonać nie tracąc ani jednego punktu
życia, wystarczy klepać go po plecach i przebiegać pod pachą, zanim się odwróci to dostanie
dwa ciosy i tak w kółko. Aczkolwiek jest to monotonne, lepiej posłużyć się magią.


Wiem, że czarny troll jest jeden, chodziło mi o zabicie czarnego trolla w miejscu gdzie on nie ma zasięgu :)
Ale już nie ważne :)

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2008 o 22:45, 143872 napisał:

Przecież można go zabić tylko w jednym miejscu. On nie może wyjść z tej groty bo jest
zablokowany ;]


Nie jestem pewien ale za mna chyba kiedyś wylazł, choc nijak tego udowodnic nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2008 o 22:34, Kalejdoskop86 napisał:

Nie, przelazłem mu pod pachą i nawalałem od tyłu. Jak coś to szedłem w kierunku tak,
aby się nie odwrócił. Bo jak się odwróci to źle będzie.
Trzeba po prostu trzymać się jego tyłu, chodzić w kierunku, aby się nie odwrócił za bardzo
i już! ^^

To jest troche zboczone zeby biedaka walic od tyłu i nie pozwolic mu sie odrocic xD hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować