Zaloguj się, aby obserwować  
Priam

Gothic II: Noc Kruka (temat ogólny)

21200 postów w tym temacie

Dnia 06.12.2008 o 16:43, kamil E napisał:

Sam dalej nie poszedłem - szkielety/truposze w ciemnych zakamarkach to nie dla mnie xP,
ale takie zagadki to kolejny plus dla Gothic''a ;)

edit: A czy ktoś napotkał się z wrakiem samochodu na szczycie góry nad biblioteką (bodajże)?
Można tam dostać się jedynie za pomocą kodów, a ja go widziałem ze 2 lata temu ;)



Jeśli doszedłeś tam na kodach, to można zaliczyć że nie ma tego w grze.

Jednak najbardziej interesuje mnie ten list, i związana z nim zagadka. Myślę że tak naprawdę to było tak:
Albo autor żadnego porednika tam nie doszedł.
Albo to jest jakiś mini quest, z typu tych, co się nie zapisują w dzienniku.
Albo to jest wielka zagadka której nikt nie rozwiązał.

Jeśli to to ostatnie, to proponuję takie rozwiązanie:
Marvin w dłoń i jedziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 16:51, Byl napisał:

Jeśli doszedłeś tam na kodach, to można zaliczyć że nie ma tego w grze.


Jasne, że nie ma w grze, lecz pewnie to poczucie humoru programistów ;) - postawili ten wrak tam, gdzie nie można się dostać, prócz kodu na latanie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 16:51, Byl napisał:

Marvin w dłoń i jedziemy:)


Spoiler

Nie potrzeba Marvina wystarczy dobrze wyszkolona postać i troszkę eliksirów zdrowia. Gdzieś tam jest ten paladyn chyba na przeciwko dziury, którą tam schodzimy znaczy ta ściana się otwiera czy coś w tym stylu. A ten list to chyba o tym paladynie jest właśnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 16:48, wdowiakm napisał:

Spoiler

O ile dobrze pamiętam szkielety pojawiają się jak pobijesz ten szkielet, który stoi
na środku i otworzysz skrzynie. Same szkielety się są groźne o ile masz silna postać.
Ale gdzieś jest mroczny czy ciemny paladyn, którego musisz zabić. nie pamiętam w którym
miejscu ale tam jest :)





A wiesz co jest na końcu, o co chodzi z tym listem, i w ogóle z tym "złym"?

PS Mam beznadziejną postać, dopiero co kupiłem średnią zbroję najemnika:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 16:57, Byl napisał:

A wiesz co jest na końcu, o co chodzi z tym listem, i w ogóle z tym "złym"?


Nie pamiętam ale niedługo będę grał w Gothic 2 więc sprawdzę :)

Dnia 06.12.2008 o 16:57, Byl napisał:

PS Mam beznadziejną postać, dopiero co kupiłem średnią zbroję najemnika:/


To jak będzie twoja postać dość silna by mogła pokonać kilka szkieletów bez utraty zdrowia to pójdź tam i sprawdź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 17:02, wdowiakm napisał:

To jak będzie twoja postać dość silna by mogła pokonać kilka szkieletów bez utraty zdrowia
to pójdź tam i sprawdź :)

Ja z ciężką zbroją łowcy smoków i ulepszonym Szponem Beliara ze szkieletami traciłem dużo zdrowia. Żałuję, że nie przechodizłem tej gry magiem i palladynem. Gothica przejdę jeszcze raz jak będę miał nowego kompa.

Edit: Kapliczka Beliara w Dolinie Budowniczych jest jeszcze w dolinie za chatą kogośtam...Jest droga cieniostwór i zaraz taki mostek do jaskini. Siedzą tam 2 szkielety. Wystarczy je rozwalić i już można grać Szponem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 20:58, Pan Cienia1993 napisał:

Co do tych szkieletów to oni są banalnie prości wystarczy tylko dobrze rozegrać grę w
dolinie budowniczych i po sprawie... lecz tego sekretu nie zdradzę :D


O jakich ty szkieletach mówisz?

Spoiler

Tych w tej kapliczce obok farmy Onara czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 23:52, wdowiakm napisał:

> Co do tych szkieletów to oni są banalnie prości wystarczy tylko dobrze rozegrać
grę w
> dolinie budowniczych i po sprawie... lecz tego sekretu nie zdradzę :D

O jakich ty szkieletach mówisz?

Spoiler

Tych w tej kapliczce obok farmy Onara czy jak?


spoiler:

Spoiler

Z tego co zrozumiałem chodzi o szkielety pilnujące kapliczki Beliara w Dolinie Budowniczych koło tego eremity(czy jak mu tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2008 o 16:53, kamil E napisał:

> /..../gdzie nie można się dostać, prócz kodu na latanie ;p

>
Dostać mozna się bez kodów, ale jest to cholernie długie i nudne. W dodatku tam na górze tekstury są takie jakieś niewykończone i można zlecieć na niższy poziom albo utknąć gdzieś na amen. Dwa dni straciłem, zeby się tam dostać a i tak nie wiem po co, bo samochód nie nadawał się do użytku ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 06:43, KrzysztofMarek napisał:

Dostać mozna się bez kodów, ale jest to cholernie długie i nudne. W dodatku tam na górze
tekstury są takie jakieś niewykończone i można zlecieć na niższy poziom albo utknąć gdzieś
na amen. Dwa dni straciłem, zeby się tam dostać a i tak nie wiem po co, bo samochód
nie nadawał się do użytku ;-(

Jak tego dokonałeś? Z której strony wszedłeś? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 09:31, jakubg7 napisał:

> /.../ > Jak tego dokonałeś? Z której strony wszedłeś? :)

Tego już nie pamietam. Jak przeczytałem o tym samochodzie to już bywałem na tych górach, ale go nie znalazłem więc zacząłem szukać i łaziłem, aż znalazłem. To było parę lat temu więc nie dziw się, że teraz nie pamietam. Wiem, ze trzeba było skakać po różnych płaszczyznach, bo tam tekstury były niedorobione i mozna było zlecieć na zupełnie inny poziom albo zlecieć nie wiadomo gdzie i bez punktów orientacyjnych. Wtedy pisano jeszcze o dziwnym wielokącie, ale to było widać też z góry i był to zarys świątyni, o ile pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 14:07, Byl napisał:

Gdzie dokładnie jest ten obóz bandytów za farmą Sekoba?


Jeśli dobrze pamiętam trzeba pójść dłuższy czas w tamtym kierunku, albo obok Dragomira zejść w dół, na jedno wyjdzie.

20081207141633

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale jakie mam szanse ich pokonać?
Jestem dość słaby.
Czy także tam jest namiot, z którego można swobodnie strzelać, bo jestem niezłym łucznikiem?
PS. Wykupiłem wszystkie strzały u kowala na farmie Onara, wiecie gdzie w pobliżu mogę kupić kolejne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest Szpon Beliara... to moja jedyna rada. Ten miecz jest świetny na bandytów. Jeśli go nie masz to zdobądź. Jak go oddałeś to sorry, ale nie wiem, co powiedzieć.

Namiot, strzały...sorry, dawno grałem, nie pamiętam takich szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 14:19, Byl napisał:

PS. Wykupiłem wszystkie strzały u kowala na farmie Onara, wiecie gdzie w pobliżu mogę
kupić kolejne?


Nie wiem może u tego najemnika który stoi obok Lee lub kupca z chaty przy jeziorze.Na pewno strzały można kupić u kupców w mieście,ale sporo można ich znaleźć w skrzyniach i porozrzucanych w rozmaitych miejscach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 14:19, Byl napisał:

Dzięki, ale jakie mam szanse ich pokonać?
Jestem dość słaby.
Czy także tam jest namiot, z którego można swobodnie strzelać, bo jestem niezłym łucznikiem?


jaki znowu namiot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2008 o 14:23, Don Zorro napisał:

Najlepszy jest Szpon Beliara... to moja jedyna rada. Ten miecz jest świetny na bandytów.
Jeśli go nie masz to zdobądź. Jak go oddałeś to sorry, ale nie wiem, co powiedzieć.

Namiot, strzały...sorry, dawno grałem, nie pamiętam takich szczegółów.

Jak Byl może mieć Szpon Beliara w takim etapie gry? Przecież on teraz musi pokonać bandytów za farmą Sekoba aby dowiedzieć się kto handluje bronią z bandytami, a ten quest jest potrzebny dla Vatrasa, który przyłączy cię do Wodnego Kregu jak wyjaśnisz sprawę zaginionych oraz handlu bronią.

@Byl
Musisz pokombinować aby pokonać tych bandtyów, możesz ich wykańczać pojedyńczo z łuku lub pościagać na nich okoliczne bestie(uważaj bo w okolicy są szkielety goblinów a na tym etapie gry zapewne są bardzo trudnymi przeciwnikami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować