Zaloguj się, aby obserwować  
Prometeusz

Age of Conan: Hyborian Adventures

4161 postów w tym temacie

Dnia 22.06.2009 o 15:06, Nagaroth napisał:

A ja chciałbym spytać osoby obeznane z prozą Howarda i AoC - czy ten MMO oddaje klimat
opowiadań o barbarzyńcy? :)

Grałem w triala AoC, chciałem kupić pełną wersję, ale odepchnęły mnie pewne fakty:
-mało ludzi gra
-8/10 spotkanych ludzi to player killerzy
-na serwerach roleplay malo ludzi wczuwa sie w klimat.

Co do twojego pytania to tak, czytalem mnostwo opowiadan o Conanie zarowno Howarda jak i innych autorów i musze powiedziec, ze gra mimo wad odzwierciedla klimat, tym bardziej, jak na serwerze rp-pvp spotkasz nie pk, tylko ludzi, ktorzy chca porolplejowac... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma aren, ale trochę wysiłku i można sobie zrobić duel spot ;>

Nie można mówić, że 8/10 ludzi to PK. Każdy jest potencjalnym zabójcą innych na serwerze PvP. I wynika to z prostego faktu - o ile ten ktoś Cię nie zabije to jest niemal pewność, że jak będzie walczył z mobami to wbijesz mu nóż w plecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na sprawę zabijania innych graczy trzeba popatrzeć z obydwóch stron. Z jednej chamskie jest zabijanie słabszych czy atakowanie z zaskoczenia itp. ale z drugiej strony nigdy nie masz pewności że koleś nie wbije Ci noża w plecy więc lepiej zabić niż umierać, choć o rozwiązaniu jakie zostanie przyjęte często decyduje silniejszy [argument siły;)]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wkurzające jest kiedy trzeba się wybierać 10 razy pod rząd, żeby zrobić questa, bo co chwile Cie zabijają albo Spawner kilerzy albo gankerzy albo inni :( a na końcu moob ubije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2009 o 21:58, player000 napisał:

na sprawę zabijania innych graczy trzeba popatrzeć z obydwóch stron. Z jednej chamskie
jest zabijanie słabszych czy atakowanie z zaskoczenia itp. ale z drugiej strony nigdy
nie masz pewności że koleś nie wbije Ci noża w plecy więc lepiej zabić niż umierać, choć
o rozwiązaniu jakie zostanie przyjęte często decyduje silniejszy [argument siły;)]

Taki to nawet świat Conana nie był, a ludzi co tak robili określano jako małpoludy w Hyborii. :P
Dla niekumatych i niewdrążonych w temat książek hyboryjskich chodzi mi o takich chociażby pk czy gildie pk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. czy jak się kupi Polską wersje gry, to trzeba będzie grać na polskich serwerach, czy też równiez na tych ogólnych europejskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2009 o 14:42, vBoguSv napisał:

Nie będziesz miał dostępu do serwerów europejskich. Tylko polski PvE i polsko-ruski PvP.


A to totalna lipa. Jednak chyba zrezygnuje z zakupu tej gry. A jak z polakami, którzy tam grają, da się z nimi wytrzymać, czy to jest coś w stylu dzieci Kamadanu ( takie określenie polskich dzieciaków GW, którzy nie powinni grać )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jak wszędzie. Znajdzie się miłych kompanów, jak i totalnych idiotów, którzy w dodatku uważają się za nieomylnych ekspertów i pępek świata. Jak trafisz na dobrą gildię, nie powinno być problemów. Jak będziesz miał pecha, to będzie trzeba szukać kolejnej. Ludzi jest pewnie jest mniej niż na głównych serwerach EU, gdzie nawet jeśli gildii nie masz, albo ze swoją nie raidujesz, to nie będziesz miał problemów, żeby dobrze bawić się z pugami zbieranymi na ogólnym czacie. Ale mnie na polskich serwerach nie było i nie będzie, więc może się mylę i jest tam lepiej niż myślę. Ale ja tam uważam że jeśli zna się w angielski w komunikatywnym stopniu to dla 10zł/2mc nie warto rezygnować z większej liczby potencjalnych kompanów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jadę niedługo do Danii i po powrocie mam zamiar kupić AoC. Tu też mam pytań kilka.
1. Ściągam Trial wersję, ile ona zajmuje? (to jest specjalna, obcięta wersja pod trial, bo nawet na patcherze napisane jest "Get Full Game" co daje możliwość zainstalować pełną wersję. Waga triala jest dla mnie bardzo ważna, bo mam mały dysk, ale za tydzien lub 2 kupuję nowy komputer.
2. Jaka opcja płatności jest najłatwiejsza, a jaka najtańsza?? (oprócz karty kredytowej)
3. jakie łącze trzeba mieć, żeby grać w miarę spokojnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Kotfilon

Ja musiałem to ściągać około 36h przy necie 1mega na sekundę... (Ze wszystkimi patchami itp.)

Przy 1 mega spokojnie można grać, równie płynnie jak w zwykłego RPGa.

Ogólnie pograłem i stwierdzam że gra jest bardzo fajna. Fajny klimat Conana, krew się leje, podzial świata na dzień i noc, polski serwer, nawet dużo ludzi gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 11:10, necron1501 napisał:

Ogólnie pograłem i stwierdzam że gra jest bardzo fajna. Fajny klimat Conana, krew się
leje, podzial świata na dzień i noc, polski serwer, nawet dużo ludzi gra.


No właśnie. Ta polska wersja gry, pozwala tylko na grę na polskich serwerach. Prawdę mówiąc mnie te polskie serwery przerażają. Jak się na nich gra? Czy istnieje wiele głupich gamoniów itd. Czy w ogóle da się grac na tych polskich serwerach dość dobrze? Mam po prostu nie miłe doświadczenia grania z niektórymi polakami w gry MMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aha, thx za info.
Co do wagi gry, ile ten trial miał jak był zainstalowany?? więcej czy mniej niż 24 gb?
mi się ściąga 8gb ponad i już z tego się ściągnęło 3,6 GB (od 23 do 9 mam 1 mb, a tak to mam 512)
Drugą sprawą są wymagania, o to się nie boję gdy kupię komputer, ale czy na pentium IV 2,4 GHz, 2GB ram i karcie GF 6200 256 mb pójdzie na minimum? Wiedźmin, Oblivion czy gothic 3 chodziły na minimum albo średnich, nawet takiego Crysisa włączyłem i przeszedłem demo gdy jeszcze miałem 512 ram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

spotykam sporo ludzi w AoC (gram na PL/RUS PvP) i większość Polaków to ludzie z którymi przyjemnie się gra (ważne by znaleźć dobrą gildię, ale to jak w każdym MMO). Co do zaludnienia to nie ma tłumów i w godzinach porannych raczej możesz spokojnie ubić kilka mobów bez dużego ryzyka na skończenie z nożem w plecach (a na niższych lvl raczej ze strzałą...) puźniej co jakiś czas zwiedzając teren spotykasz kogoś choć i tak nie znalazłem jeszcze miejsca w którym by było więcej ludzi niż w Tortage (tzw. noob island gdzie są postacie do około 20lvl). Moge powiedzieć że gdyby było tak ze 2 razy więcej osób to serwer byłby świetny a z Polakami wbrew powrzechnej opini można miło pograć.

@kotfilon

cały trial nie waży ponad 9 GB ale na Twoim obecnym sprzęcie będzie sporym sukcesem odpalenie tej gry na minimalnych ustawieniach w mojej opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2009 o 11:38, kotfilon napisał:

Co do wagi gry, ile ten trial miał jak był zainstalowany?? więcej czy mniej niż 24 gb?
mi się ściąga 8gb ponad i już z tego się ściągnęło 3,6 GB (od 23 do 9 mam 1 mb, a tak
to mam 512)
Drugą sprawą są wymagania, o to się nie boję gdy kupię komputer, ale czy na pentium IV
2,4 GHz, 2GB ram i karcie GF 6200 256 mb pójdzie na minimum? Wiedźmin, Oblivion czy gothic
3 chodziły na minimum albo średnich, nawet takiego Crysisa włączyłem i przeszedłem demo
gdy jeszcze miałem 512 ram.

Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno ponad 25GB. Jakieś 25-28GB powinno być.
A z takim sprzętem (zwłaszcza grafa) to bym nawet nie podchodził do AoC, ciężko Ci będzie w lokacjach z dużą ilością mobów czy w ogóle w trakcie intensywnych walk, a taka Old Tarantia to będzie pokaz slajdów. A jak tu efektywnie walczyć i wyprowadzać combosy jak gra przycina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować