Domek

Forumowa Mafia

60875 postów w tym temacie

>ostatnio to Avalon był z Fariotem, a mnie poświęcaliśmy, przez co wyrobiłaś sobie immunitet. :)
To dobra edycja była, podpuszczanie Cię też jest dobre ;>

Dnia 24.04.2012 o 23:01, kindziukxxx napisał:

ale fakt nie ma innego kataniego więc Ty jesteś i już raczej nie ma co się sprzeczać,

O, oświecenie? :P

Dnia 24.04.2012 o 23:01, kindziukxxx napisał:

ale jestem ciekaw co Avalon napisze po powrocie z piłki, bo pozostaje ka_le - Avalon
jako osoba niepewna :)

To prawda, dzisiaj się sporo wydarzyło, jutro się ogarnie i zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 22:51, kindziukxxx napisał:


> Katani, zgłoś się kurde bo Was wszystkich w pole wyprowadzam!
wiesz, trzeba brać taką ewentualność, zwłaszcza że zostało teoretycznie 6 podejrzanych
dla miasta, siebie wliczam, ale, graczy mamy 8 , niewątpliwie na pewno będzie padało
po 2 więc, 8-6-4, czyli mamy 2 dni na trafienie co najmniej jednego mafiozy inaczej przy
stanie 2-2 gra się kończy. nie ma miejsca na pomyłkę.
w pierwszej kolejności rzucają się Kalenos i Ka-le i Avalon, tylko którzy z nich najbardziej
pasują do mafii?, bo jednak większe prawdopodobieństwo jest że jesteś katanim, bo do
tej pory zgłosiłby się już ktoś inny :)


Ja tam siebie nie liczę. Jakoś od początku jestem poza wszystkim, teraz też nikt nic na mnie nie wynajdzie. Jam jest pewniak numer tŻy :D. Taki nie do końca pewny, ale od strony mafii nie zdążę zginąć, bo Magi i Rob mają priorytet ^^

Rob, a czy doprowadzenie do remisu nie nastręczy pewnych trudności? Znaczy rozumiem, że kto spróbuje zamieszać padnie następnego dnia, ale co jeśli wybierzemy akurat feralnie dwóch mieszkańców i nikt nie spróbuje zamieszać?
A kij nie usuwam. Remis to dobro. To wybieraj z Magi kandydatów ;] (to do Roba, nie Kindziuka)

Internet mobilny to zuoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2012 o 23:04, Magwisienka napisał:

O, oświecenie? :P
> ale jestem ciekaw co Avalon napisze po powrocie z piłki, bo pozostaje ka_le - Avalon

logika, bo do tej pory katani by się pojawił :)

Dnia 24.04.2012 o 23:04, Magwisienka napisał:

> jako osoba niepewna :)
To prawda, dzisiaj się sporo wydarzyło, jutro się ogarnie i zobaczymy, co z tego wyjdzie

zdecydowanie bardzo dużo, należy też pamiętać że jutro mafia ubije albo Ciebie albo roba, bo jesteście pewniakami, więc trzeba tak głosować aby później nie doszło do nagłej zmiany, bo to byłoby zaprzepaszczeniem szansy, zwłaszcza po dzisiejszym udanym wieczorze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:09, kindziukxxx napisał:

bo to byłoby zaprzepaszczeniem szansy, zwłaszcza po dzisiejszym udanym wieczorze :)

Dla Ciebie może udanym, ale my zabiliśmy znowu niewinną osobę. Dla nas taki pół udany, bo na szczęście mord sie nie udał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2012 o 23:04, Zendemion napisał:

Ja tam siebie nie liczę. Jakoś od początku jestem poza wszystkim, teraz też nikt nic
na mnie nie wynajdzie. Jam jest pewniak numer tŻy :D. Taki nie do końca pewny, ale od
strony mafii nie zdążę zginąć, bo Magi i Rob mają priorytet ^^

Żaden miastowy siebie nie powinien liczyć, ale w oczach graczy mamy 2 pewnych niewinnych reszt jest podejrzana bardziej lub mniej.

Dnia 24.04.2012 o 23:04, Zendemion napisał:

Rob, a czy doprowadzenie do remisu nie nastręczy pewnych trudności? Znaczy rozumiem,
że kto spróbuje zamieszać padnie następnego dnia, ale co jeśli wybierzemy akurat feralnie
dwóch mieszkańców i nikt nie spróbuje zamieszać?
A kij nie usuwam. Remis to dobro. To wybieraj z Magi kandydatów ;] (to do Roba, nie Kindziuka)

nie! remis to zło pada 2 miastowych zostaje 6-4 - 2 w przypadku ubicia 1 dnia następnego, bo przy pudle jest koniec. za duże ryzyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:11, Kalenos napisał:

> bo to byłoby zaprzepaszczeniem szansy, zwłaszcza po dzisiejszym udanym wieczorze
:)
Dla Ciebie może udanym, ale my zabiliśmy znowu niewinną osobę. Dla nas taki pół udany,
bo na szczęście mord sie nie udał :)

proszę nie łap za słówka bo to wygląda na szukanie argumentu na siłę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:11, kindziukxxx napisał:

nie! remis to zło pada 2 miastowych zostaje 6-4 - 2 w przypadku ubicia 1 dnia następnego,
bo przy pudle jest koniec. za duże ryzyko


Po remisie pada 2 ludzi + mord. Zostaje 5 osób. To dąży do 3 osobowego finału, nie 4. Tutaj różnicę możesz łatwo zauważyć.
Dodatkowo remis daje większe szanse na trafienie mafioza. Jeśli ktoś spróbuje zniszczyć remis, jest mafiozem. Nie ma słabych punktów Kindziuku ;]
Ale rozumiem, że Tobie może się ta idea nie podobać.
Idź spać, naprawdę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:15, Kalenos napisał:

Dobra to robimy remis. Ale kogo z kim ?

Magi się świeci jeszcze. Niech wybiera, chyba że chce skonsultować z Robem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fakt :)
dobra też się kładę spać bo im więcej piszę tym większe błędy wrzucam w liczeniu, ale takiej dokładności uczą na studiach :)
jak coś od biedy mogę ja pójść do remisu, jeżeli to ma pomóc miastu ,ale preferuję grę bez tego,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:16, Zendemion napisał:

> Dobra to robimy remis. Ale kogo z kim ?
Magi się świeci jeszcze. Niech wybiera, chyba że chce skonsultować z Robem.

Jutro, jutro, dajcie spać! No i druga część prawdziwa, rob mógłby się teraz trochę rozwinąć :)

Ale oczywiście niech wszyscy dadzą swoje propozycje, dobrze uargumentowane i w ogóle, a jak mafia będzie pisać analizy to niech się gdzieś walnie, będzie nam łatwiej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:16, Zendemion napisał:

> Dobra to robimy remis. Ale kogo z kim ?
Magi się świeci jeszcze. Niech wybiera, chyba że chce skonsultować z Robem.


Nie ma tak łatwo, myślcie sobie, ja całej roboty nie będę odwalał. :] Grunt tylko żeby wcześniej wszystko ustalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:26, Magwisienka napisał:

a jak mafia będzie pisać analizy to niech się gdzieś walnie, będzie nam łatwiej ;)

To postaram się rano coś skrobnąć coby zaspanym być :) branoc.

Ah, Robie, Ty nierobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:11, kindziukxxx napisał:

nie! remis to zło pada 2 miastowych zostaje 6-4 - 2 w przypadku ubicia 1 dnia następnego,
bo przy pudle jest koniec. za duże ryzyko


Przepraszam, ale dlaczego zakładasz, że padnie dwóch miastowych? A jeśli uda się wyremisować dwóch mafiozów? Przynajmniej co do jednego raczej jest pewność czyż nie? Czyżbyś się bał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:38, ka_le napisał:

> nie! remis to zło pada 2 miastowych zostaje 6-4 - 2 w przypadku ubicia 1 dnia następnego,

> bo przy pudle jest koniec. za duże ryzyko

Przepraszam, ale dlaczego zakładasz, że padnie dwóch miastowych? A jeśli uda się wyremisować
dwóch mafiozów? Przynajmniej co do jednego raczej jest pewność czyż nie? Czyżbyś się
bał??

policz prawdopodobieństwo ustrzelenia 2 mafiozów, przy 2 mafiozach którzy na pewno nie będą chcieli współpracować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzuciłem tylko okiem pobieżnie na wszystko.

Oszalałem.

Byłem święcie przekonany, że to Wayzin i Rob (choćby nawet jeden z nich)... To zachowanie Wayzina wobec mnie jeszcze mnie w tym utwierdziło. Ten jego tekst z sarumanem, mord na katjapestce.

Właściwie to w myśl tej teorii powinienem sam siebie zlinczować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ochłonąwszy. Odzyskawszy nieco pewności siebie. Jebnę fabularkę.

***

Andrzej klęczał i patrzył na swoje drżące ręce. Tym razem nie był tylko częścią grupy linczującej kogoś innego. Tym razem był, a przynajmniej czuł się, prowodyrem, człowiekiem, który zachęcił innych do ruszenia przeciwko Wayzinowi, tym który go właściwie zepchnął w przepaść. Próbował uspokoić oddech. Spojrzał po innych. "Teraz ich spojrzenia będą mnie śledzić, ukradkowe, wstydliwe, to nie może być, ktoś nadal nas morduje, trzeba go znaleźć." Powstał na jedno kolano, cichutki głosik wewnętrzny szepnął mu do ucha "A kto zamordował Wayzina?"
- Idź w cholerę. - warknął groźnie wstając i zarzucając plecak na ramię.

***

Ożywiony, mózg chwilowo mam odświeżony.

Moja teoria załamała się, nie zaprzeczę jednak, że zachowanie Wayzina mnie niepokoiło, przy tym w mojej głowie elementy układanki pt. "Mafia uatrakcyjniająca rozgrywkę" wskakując na swoje miejsca nasuwały na myśl Wayzina, myślę, że udało mi się to oddać.

Kalenos nadal nie pasuje mi do tych mordów, cóż na to poradzę, wymieniłem tyle innych argumentów, a ten akurat nie chce wejść na swoje miejsce. Może naprawdę zbyt ślepo wierzyłem w powiązanie tych mordów z graczami, którzy już "się najedli" i powinienem to ominąć rozwiązania oczekując po rozgrywce.
Komentując jeszcze jego dzisiejsze zachowanie. Zwala winę na mnie twierdząc, że ratował od remisu (którego nie było, ginął tylko on), a potem dodaje, że go przekonałem do pary Wayzin-Rob i teraz wszyscy rzucą się na niego. Przy czym cały czas lamentuje na moją winę i to, że go teraz wszyscy dojadą. Wychodzi na to, że biedny Kalenos był ślepym narzędziem w mym ręku, ale oskarżeniem we mnie nie rzuci. To mi się właśnie dziś nie podoba.

Co do remisu. Można zmienić głos tylko raz, czyż nie? Gdyby tak się okazało, że każdy by zorganizować remis zmienił głos jakoś wcześnie to nikt by nie mógł tego remisu rozebrać, czyż nie?

Samo wyliczenie teraz, żebym się nie omylił. Jest nas 8. Bez remisów mamy dwa lincze, żeby trafić pierwszego mafiozę. Z remisami też, z tymże w linczu ginie jedna osoba więcej (czyli jedna szansa na trafienie więcej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:29, Zendemion napisał:

Ah, Robie, Ty nierobie.


Pff, sam chce wszystko na tacy, a mnie od nierobów wyzywa.

Jak dla mnie Kalenos jest pewniakiem do dzisiejszego linczu, nad drugą osobą muszę się jeszcze zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2012 o 23:46, kindziukxxx napisał:

policz prawdopodobieństwo ustrzelenia 2 mafiozów, przy 2 mafiozach którzy na pewno nie
będą chcieli współpracować...


Tu to ci się chce prawdopodobieństwo liczyć, a żeby stwierdzić, że remis to jednak większa szansa na złapanie mafii, to już nie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się