Zaloguj się, aby obserwować  
Magok

World Of Tanks

13349 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2012 o 21:16, meryphillia napisał:

No wiadomka, że PROsi będą płakać, że już nie mogą masakrować swoim Mausem czy innym
Is-7 takich PzIV czy innych M4E8... ;]

akurat takim mausem to najmniej grałem, bo zawsze mnie nudziło, za dużo śmiesznych artylerii i innych t10, za mało funu (no chyba że bitwa się dobrze wylosowała). Owszem, pod fun podciąga się również masakrowanie takich Pz4, bo zakładam, że grind jest po to, by czuć że jeździ się coraz lepszymi wozami, a nie, że tkwi się ciągle w tym samym punkcie, lub co gorsza pogrąża coraz bardziej w gównie. Każdy musiał przez to przejść, nie wiem więc po co robić teraz ukłony w stronę dzieciarni przyzwyczajonej do gier z awesome button. Jak pisałem wyżej, jak mam rzucać kurnami, bo maus na którego z przerwami pracowałem rok ginie na strzał z kartofla, mimo teoretycznie najlepszego pancerza w grze niemal każdy go przebija, każdy może mnie wymanewrować, a co gorsza, nie mogę się odgryźć, bo mam najgorsze działo ze wszystkich t10 (no dobra, e100 bedzie miał gorzej) i jeszcze bez premki jestem ciągle do tyłu na kasie, to z góry dziękuję - wolę zostać na takim, bo ja wiem, pz38h, gdzie bitwy są szybkie, dynamiczne, mogę robić młyn i ciągle jestem do przodu na kasie. Sens grindu został całkowicie zabity, no chyba że ktoś chce wstąpić do kolejnego z tysiąca gimbusowych (przy czym mam tu na myśli zachowanie a nie wiek) klanów.

Dnia 12.07.2012 o 21:16, meryphillia napisał:

A walki TX będa dynamiczne, jak nigdy za sprawą medów nowych. Na razie po release zbyt
wielu graczy nie będzie sie mogło nimi pochwalić, ale po kilku miesiącach walki będą
dynamiczne jak cholera, bo zwyczajnie HT nie będzie się opłacało wyciągać z garażu. hyhy

ta, ta, panie ekspert "im wiecej artylerii na mapie tym bardziej dynamiczny mecz" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dlatego piszę, że dla "PROsów" jedyny słuszny pewnie model zabawy, to PRO w Mausie, a reszta w PzIII... ;)

Dnia 12.07.2012 o 21:37, dark_master napisał:

ta, ta, panie ekspert "im wiecej artylerii na mapie tym bardziej dynamiczny mecz" ;)


Co Ci po 7 nawet arty w teamie, gdy pozostałe 5 pojazdów to medy TX?

Już teraz w 7.4 dwa dobrze prowadzone batmany potrafią wygrać starcie pomimo kilku arty wysokiego tieru i HT w przeciwnej drużynie...

Zresztą walki z 6 artami są teraz mocno symboliczne, zazwyczaj max. to 4, a i nie wszystkie to TVIII.
Gram Obj. 261 i aktualnie odkupiłem znowu T92 (bo wspomniany object mi się jednak nie podoba), więc wiem.
A całą bitwę może rozwalić nawet i samotny troll w T92, taki jak ja, o ile tylko przeciwnik da mi wystarczająco duzo spokoju. ]:>

Ot random po prostu.
Raz na wozie, a 10 bitew z rzędu pod wozem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przegrałem mecz na Murovance praktycznie bez walki bo banda "pROsów" przez małe p w heavy tankach 7-8 tier pojechała przez las do respawnu, podczas gdy pod właściwą bazą (ta od ostatniego patcha, za wzniesieniem) wystrzelano nasze mediumy, tylko ja i jeden scout się ostaliśmy.

Skąd tacy idioci się biorą ? Wystarczyło spojrzeć na mapę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 21:47, meryphillia napisał:

No i dlatego piszę, że dla "PROsów" jedyny słuszny pewnie model zabawy, to PRO w Mausie,
a reszta w PzIII... ;)

No jak ktoś jest ciotą i nie umie sobie radzić z silniejszym, to już doprawdy nie mój problem (a technik jest doprawdy sporo, od objeżdżania go i odwracania uwagi by reszta teamu go załatwiła, po zostawienie gościa i zrobienie szturmu do bazy, bo i tak nie zdąży wrócić). Jak pisałem, mausów i innych t10 za piękne oczy się nie dostaje, a gra powinna nagradzać za poświęcony jej czas (choćby właśnie tym rozjeżdżaniem ''trójek'') zamiast karać wyższymi kosztami i kłodami pod nogi.
A że MM jest zrobiony dla idiotów, którzy sobie nie radzą, to pięknie pokazuje nowa tabelka, gdzie jedynymi pojazdami wysuniętymi poza walki z tierem 1 wyżej lub 1 niżej, są lighty 5 tieru i artyleria. Proponuję posunąc ten system dalej, niech poziadacze ausfów A jeżdżą tylko z innymi ausfami A, wreszcie będą mogli snajpić z 300 metrów do woli i nikt nie będzie im narzucał roli scouta z pierdziawką zamiast działa, będzie równo jak za komuny.

Dnia 12.07.2012 o 21:47, meryphillia napisał:

Co Ci po 7 nawet arty w teamie, gdy pozostałe 5 pojazdów to medy TX?

ja o zupie ty o dupie. Spójrz na dowolny mecz z artylerią i bez, zobacz gdzie gra się szybciej, agresywniej, bez kamperiady - w razie problemów od razu podpowiem: tam, gdzie nikt nie obawia się kartofla z nieba i śmierci od splasha jeśli odsłoni się o milimetr poza kamien za którym się kitra (bo szturm też się nie opłaca, bo wszyscy inni będą dalej siedziec gdzie siedzą zamiast pomóc)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 23:34, Darkstar181 napisał:

Właśnie przegrałem mecz na Murovance praktycznie bez walki bo banda "pROsów" przez małe
p w heavy tankach 7-8 tier pojechała przez las do respawnu, podczas gdy pod właściwą
bazą (ta od ostatniego patcha, za wzniesieniem) wystrzelano nasze mediumy, tylko ja i
jeden scout się ostaliśmy.

Skąd tacy idioci się biorą ? Wystarczyło spojrzeć na mapę...


Jak widać zdolność obserwowania mapy jest ciężką sztuką do opanowania. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2012 o 23:34, Darkstar181 napisał:

Skąd tacy idioci się biorą ?

sądząc po nickach, generalnie na wschód od łaby, i pod takich potem ustawia się MM lub usuwa tryb ''eskorta''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 23:39, dark_master napisał:

Jak pisałem, mausów i innych t10 za piękne oczy się nie dostaje, a gra powinna
nagradzać za poświęcony jej czas /.../


No i gra nagradza.
W postaci teoretycznie najmocniejszego pojazdu w grze, którym ohoczo możesz zgniatać te znienawidzone TIV, jak i łomotać inne TX... o ile potrafisz...

Czasy PROsów mających po kilka tysięcy bitew w becie i kilka tysięcy po release by zdobyć TX juz dawno minęły...
Wraz z premium TVIII.
Zreszta chyba trzeba być ślepym, by nie widzieć masy nieogarów w TX na randomach...

Dnia 12.07.2012 o 23:39, dark_master napisał:

ja o zupie ty o dupie. Spójrz na dowolny mecz z artylerią i bez, zobacz gdzie gra się
szybciej, agresywniej, bez kamperiady /.../


Już kiedyś sugerowałem, że gramy w dwie róźne gry najwidoczniej...
Uczestniczyłem w masie bitew na Kampinówce i innych mapach, gdzie w ogóle nie było artylerii, a jako samotny jeleń jechałem gdzieś przed siebie...
Kampienie nie jest wcale wymuszone przez artylerie, nie ważne nawet jakiego tieru.

Dla mnie zresztą rasowy kamper i ten który boi się wyjechać, bo "O MUJ BORZE TYLE ARTYLERII W GRZE!!1", to jedno i to samo.
To tylko gra, a strach przed utratą jakże cennego czołgu jest wręcz żenująco śmieszna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 23:40, dizzy1942 napisał:


Jak widać zdolność obserwowania mapy jest ciężką sztuką do opanowania. ;)

Mieli dobry plan, tylko widać, że wykonanie kulało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 00:01, meryphillia napisał:

No i gra nagradza.
W postaci teoretycznie najmocniejszego pojazdu w grze, którym ohoczo możesz zgniatać
te znienawidzone TIV, jak i łomotać inne TX... o ile potrafisz...

nie, serio, wejdź na tego testa i zobacz jak teraz wygląda MM, bo inaczej dyskusja jest bez sensu, bo inaczej dalej będziesz mi opowiadał jak gra t10 wyglądała rok-dwa temu (ach te bitwy gdy samotnym JT zatrzymywało się szturm połowy drużyny wroga na lakeville, bo nie mieli pomysłu jak mnie obskoczyć i atakowali pojedynczo..). Teraz zgniatać to najwyżej można noobków w kv5, a i tak pod warunkiem że się jakis trafi, bo najczęsciej gra sie z samymi innymi t10 i kilkoma 9. Nowe medy/tdki (których znająć życie bedzie pełno już po tygodniu bo ludzie albo nazbierali free expa, albo zrobili zapas na t9, albo będą konwertować za golda) tylko wszystko jeszcze bardziej pogarszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 20:20, Kerigun napisał:

1. Zmodyfikowano mechanizm losujący dla większości pojazdów. Gracze w normalnej sytuacji
nie będą mogli spotkać przeciwników o tierze większym lub mniejszym o 2. (tylko o co
chodzi z tą normalną sytuacją :D)


Tylko jak teraz będzie zdobyć takiego Haloena, czy Oskina?
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsze w tym patchu to chyba zmiana MM -/+2 lvl
Teraz wyjdzie kto prawdziwy nieogar na danym tierze - koniec nabijania fragów na lolkach i wyzywania temu od noobbów jak się padnie jak szmata z równym sobie. A i nowy gracz będzie miał teorteycznie lepiej i mniej frustracji.
Jak ktoś pisze, że nagrodą za t10 ma niby być one shotowanie lolka na 4 to gz - mnie radochy nie sprawia zabicie takiego - co innego jak ubije równego sobie - wtedy mam satysfakcję. Ale cóż pewnie w takich przypadkach natura ludzka wychodzi - słabszego zawsze lepiej się bije co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nowy mm, spowoduje że największa frajda będzie na T5 bo one jakoś zawsze mogły dziabnąć do tego T7, a i walki są jeszcze dynamiczne, w sumie to słabo ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2012 o 09:22, scott napisał:

Jak ktoś pisze, że nagrodą za t10 ma niby być one shotowanie lolka na 4 to gz - mnie
radochy nie sprawia zabicie takiego - co innego jak ubije równego sobie - wtedy mam satysfakcję.

nie, satysfakcja jest, jak się ubije silniejszego i takie mecze pamięta się najdłużej. To co ma być wprowadzone, to jakaś parodia dla upośledzonych, w dodatku nieprzemyślana (takiego KV5 z tą jego pierdziawką będzie rzucało do gier z tierami 6,7,8 albo 7,8,9 albo 8,9,10 - co on ma w nich robić, za mobilną osłonę? Współczuję tym, co go kupili).

Dnia 13.07.2012 o 09:22, scott napisał:

Ale cóż pewnie w takich przypadkach natura ludzka wychodzi - słabszego zawsze lepiej
się bije co.

chłopie - po to jest ten grind i lvlowanie w MMO, by wyprzedzić innych i móc więcej od lolka który dopiero zaczyna, co ma napędzać tą zabawę. Po to te tier10 są mocne, byś wiedział że robiłeś to po coś więcej, niż żeby oglądać inną skórkę i tak samo po to te wysokie tiery tak beznadziejnie zarabiają, żeby zachęcać ludzi do grania na niskich, by MM był lepszy. Idąc twoim tokiem myślenia od razu wywalmy wszystkie czołgi poza MS-1, wywalmy rozwijanie modułów, wywalmy premium ammo, zaś jedyną mapą niech będzie płaska jak stół duża równina - wtedy dopiero będzie liczył się skill, a nie czołg, nie będzie też płaczu że ten zły niedobry gracz który gra w to x-miesięcy może więcej niż taki, co gra dopiero od kilku godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2012 o 10:40, dark_master napisał:

by MM był lepszy. Idąc twoim tokiem myślenia od razu wywalmy wszystkie czołgi poza MS-1,
wywalmy rozwijanie modułów, wywalmy premium ammo, zaś jedyną mapą niech będzie płaska
jak stół duża równina - wtedy dopiero będzie liczył się skill, a nie czołg, nie będzie
też płaczu że ten zły niedobry gracz który gra w to x-miesięcy może więcej niż taki,
co gra dopiero od kilku godzin.

Akurat sam teraz płaczesz, że będzie beee bo nie będziesz mógł bić lolków. Mnie się to podoba i tak ma być - nie stać Cię, nie chcesz być bity, frustruje Cię to, że ten po przeciwnej stronie lufy też może Cię zabić - nie graj. Dla mnie są to zasady fair play i nic więcej - i jeżeli porównujesz styl gry na t1 do t9, 10 to gratuluje, ale one się różnią i to bardzo i wybacz ale to gracz pownien mieć tak conajmniej 75% wpływu na grę, a nie tym czym się wozi. Ja tak to odbieram - ty inaczej masz prawo, ale do swojego niczym mnie nie przekonasz. Pokaż mni grę mmo gdzie na end game/last tier itd, ludzie bija lolki czy newbe?
Widzisz taki przedział 2 t to i tak dużo zmiennych nie wszyscy na danym tierze mają wymaksowane tanki, a to spora różnica w grze - i czemu taki kw5 ma mieć zawsze z górki - wierz mi na pewno prem-tanki będą mieć inny MM tak jak maja do tej pory.
Mnie bardziej martwią te ponoć nie zbalansowane nowe t10 niż MM - obecnie MM to kupa g... więc liczę, że będzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 11:47, scott napisał:

Akurat sam teraz płaczesz, że będzie beee bo nie będziesz mógł bić lolków. Mnie się to
podoba i tak ma być - nie stać Cię, nie chcesz być bity, frustruje Cię to, że ten po
przeciwnej stronie lufy też może Cię zabić - nie graj. Dla mnie są to zasady fair play
i nic więcej -

powtórze to co zawsze w takiej chwili - grał w closed betę, przed softwipe? tam jakos były hightiery i grało się dobrze, bo zrobiono po prostu tak, że pół drużyny to były pojazdy maks 6-7 tieru, a wszystko powyżej to już święto lasu, więc wszyscy byli zadowoleni. Starczyłoby więc tak ułożyć MM, że jak chcesz grać wysokim tierem to ok, droga wolna, ale będziesz czekał 10 minut na dołączenie do bitwy, od razu by sie zwiększył ruch na niższych - tylko po co się wysilać, jeszcze się gracze zniechęcą i przestaną płacić.

Dnia 13.07.2012 o 11:47, scott napisał:

i jeżeli porównujesz styl gry na t1 do t9, 10 to gratuluje, ale one się
różnią i to bardzo

ta, większą kamperiadą ''prosów'' i ogólnie ślimaczym tempem, bo im wyższy tier tym niższy rof i mobilnosc.

>i wybacz ale to gracz pownien mieć tak conajmniej 75% wpływu na grę,

Dnia 13.07.2012 o 11:47, scott napisał:

a nie tym czym się wozi. Ja tak to odbieram - ty inaczej masz prawo, ale do swojego niczym
mnie nie przekonasz.

toteż mówię, wywalić rodzaje amunicji, wywalić tiery, wywalic rozne armaty, wywalic rozne klasy pojazdów, wszystko będzie zależało w 100% od skilla, a nie stuffu. Dziwne tylko, że tylko w wot są takie żale, w innych grach sieciowych z systemami lvlowania jakoś wszyscy się z tym godzą że ten co poświęca na grę więcej czasu ma jakieś-tam fory.

>Pokaż mni grę mmo gdzie na end game/last tier itd, ludzie bija lolki

Dnia 13.07.2012 o 11:47, scott napisał:

czy newbe?

..absolutnie każde MMO z trybem PvP?
/protip: zgaduj zgadula, czemu w takim EvE online (i dziesiatkach innych mmo) jest podział na tzw. strefy bezpieczeństwa?/

Dnia 13.07.2012 o 11:47, scott napisał:

Widzisz taki przedział 2 t to i tak dużo zmiennych nie wszyscy na danym tierze mają wymaksowane
tanki, a to spora różnica w grze -

w momencie gdy każdy ma zbliżoną mobilność, hp, obrażenia, i kazdy kazdego penetruje - praktycznie żadna.

Dnia 13.07.2012 o 11:47, scott napisał:

i czemu taki kw5 ma mieć zawsze z górki - wierz mi
na pewno prem-tanki będą mieć inny MM tak jak maja do tej pory.

nie mają. Wg nowej tabelki tylko artylerię i lighty tieru 5 rozstawia inaczej niż pozostałe wozy.

Dnia 13.07.2012 o 11:47, scott napisał:

Mnie bardziej martwią te ponoć nie zbalansowane nowe t10 niż MM - obecnie MM to kupa
g... więc liczę, że będzie lepiej.

i o tym między innymi mówiłem (htki to chłopcydo bicia, przyajmniej te, które stawiały na pancerz kosztem reszty), ale najłatwiej sprowadzic wszystko do "pff mówisz tak bo nie będziesz mógł sttrzelać do lolków".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trololo, nie widzę sensu waszej dyskusji, panowie. Będziecie się tylko pieklić, a gra się i tak nie zmieni w kierunku pożądanym. Grać, a nie narzekać, a jeśli randomki biją kolejne rekordy beznadziejności, to walić w lolki (partyjka takim trollem zawsze pomaga) albo robić coś innego :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem lekko zaskoczony. T-62A ma max speed w wys. 50 km na godzinę, gdzie t-54 to jest wartość rzędu 56 km/h. Co prawda chyba jest dużo bardziej zwrotny (choc nie daje ręki uciąć, bo zbytnie nie zaglądałem w statystyki jeszcze, pomijając, że ciągle niektórych ich elementów prawdłowo odczytywać nie potrafię), ale chyba tak to wyglądało.
No ale niby zawsze ruskie koksane były. Aczkolwiek sama prędkość jeszcze nie może przesądzić o całości, ale przynajmniej w tym miejscu przynajmniej nie przesadzili :P

Nie moje, ale jak tkoś nie siedzi na testowym, może sie przydać:
http://www.pixhost.org/show/1439/13414063_shot_012.jpg
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 14:58, kindziukxxx napisał:

a moze wiadomo już coś o 2 drzewku niemieckich TD?


W tej chwili na testowym pzostaje sie tylko zadowolić Jagdpantherem II na VIII tierze obok ferdka. Ale czy to jakiś zalążek drugiego drzewka to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 15:10, Dux napisał:

> a moze wiadomo już coś o 2 drzewku niemieckich TD?

W tej chwili na testowym pzostaje sie tylko zadowolić Jagdpantherem II na VIII tierze
obok ferdka. Ale czy to jakiś zalążek drugiego drzewka to nie mam pojęcia.

Jagdpanther 2 po wprowadzeniu 2 linii niemieckich TD wskoczy w miejsce ferdka, a ten będzie prowadził do jagody od strony HT, czyli Tigera P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować