Zaloguj się, aby obserwować  
Matixxxxx

Oryginalne gry na PC za 30 zł?! - Gdzie jest haczyk?

30 postów w tym temacie

Dzisiaj podczas spaceru wstąpiłem do dawnej wypożyczalni DvD (zobaczyłem wielki banner z grami na PsP).
Okazało się że gier na PSP już nie było.Sprzedawca zaproponował mi jakieś gry na PC...dalej wyrażę to w dialogu...

J:-Jakie gry są dostępne?
S:-Wszystkie.
J:-(zdziwiony) naprawdę wszystkie ? A ile kosztowała by Battle Field Bad Company 2( kupiłem za 129zł)?
S: 30 zł.
J:( wtedy poczułem krytyczny cios w plecy)-Oryginalna wersja pudełkowa z kluczem on-line?
S- Tak.

Wtedy już musiałem wyjść i przemyśleć to i owo, ale do teraz nie wiem jak za 30 zł można sprzedać grę wartą ponad 100 zł , nie mówiąc o kluczu on-line...

Ktoś wie o co chodzi z taka sprzedażą i czy jest w tym jakiś haczyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 17:43, Matixxxxx napisał:

Ktoś wie o co chodzi z taka sprzedażą i czy jest w tym jakiś haczyk?


zamiast wychodzić i przemyśliwać trzeba było zapytać sprzedawcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 17:47, Daelor napisał:

> Ktoś wie o co chodzi z taka sprzedażą i czy jest w tym jakiś haczyk?

zamiast wychodzić i przemyśliwać trzeba było zapytać sprzedawcę.



Pytałem się ale sprzedawca nie był zbyt rozmowny w tym temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh... trzy wyjścia:

a) koleś piraci gry
b) ma je ze źródła średnio legalnego i sprzedaje tanio bo chce szybko jest sprzedać
c) ewenement na skalę krajową, a wręcz światową... koleś sprzedaje premiery za 30 zł... :)

Innych nie widzę... Przykro mi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 18:02, Bambadil napisał:

Albo sprzedają używane gry ;)


Może... Ale o tym nie napisał... A to że to jest wypożyczalnia DVD to nic nie mówi jakie gry sprzedaje... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 18:03, Muradin_07 napisał:

Może... Ale o tym nie napisał... A to że to jest wypożyczalnia DVD to nic nie mówi jakie
gry sprzedaje... :D


A gier czasem nie wypożycza? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizujmy Twojego posta na spokojnie.

Dnia 23.07.2010 o 17:43, Matixxxxx napisał:

J:-Jakie gry są dostępne?
S:-Wszystkie.

No właśnie. Wszystkich, to nie ma nawet w sklepach internetowych, więc już nasuwa sę pewne podejrzenie...

Dnia 23.07.2010 o 17:43, Matixxxxx napisał:

J:-(zdziwiony) naprawdę wszystkie ? A ile kosztowała by Battle Field Bad Company 2( kupiłem
za 129zł)?
S: 30 zł.

...które tu się nasila

Dnia 23.07.2010 o 17:43, Matixxxxx napisał:

J:( wtedy poczułem krytyczny cios w plecy)-Oryginalna wersja pudełkowa z kluczem on-line?
S- Tak.

Pudełko DVD, nadruk na płycie, czy instrukja - żaden problem. Klucz online - po wpisaniu go przez Ciebie masz 3 możliwości:
1) Zadziała, ale to pirat
2) Zadziała, ale dostaniesz bana za piracki klucz
3) Nie zadziała, a sprzedawca powie, że taki był w opakowaniu od producenta i to nie jest jego wina...

Dnia 23.07.2010 o 17:43, Matixxxxx napisał:

Ktoś wie o co chodzi z taka sprzedażą i czy jest w tym jakiś haczyk?

Wniosek:
Spytaj się gościa o grę, która nie miała jeszcze premiery, a wiadomo skądś, że jest w sieci do zassania nielegalnie.
Albo: Spytaj się o kilka jakichś gier, a na bank Ci powie, żebyś przyszedł za jakiś czas, którym tro on grę przygotuje dla Ciebie.
Także trzymaj się z dala od tego sklepu, bo ma w obiegu piraty...

EDIT: Sprzedawca nie był zbyt rozmowny - w obliczu takiej sytuacji dziwisz się? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 18:09, Volvox napisał:

> Może... Ale o tym nie napisał... A to że to jest wypożyczalnia DVD to nic nie mówi
jakie
> gry sprzedaje... :D

A gier czasem nie wypożycza? :)


Nie, kupujesz i jest twoja...

Pudełka, płyty i instrukcje wyglądały jak oryginały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 18:41, Matixxxxx napisał:

> > Może... Ale o tym nie napisał... A to że to jest wypożyczalnia DVD to nic nie
mówi
> jakie
> > gry sprzedaje... :D
>
> A gier czasem nie wypożycza? :)

Nie, kupujesz i jest twoja...

Pudełka, płyty i instrukcje wyglądały jak oryginały...

Ja bym pokupował najdroższe gry na rynku i tyle. Skoro wszystko wygląda na perfect to dlaczego nie kupiłeś? Jutro idź w to samo miejsce i zrób zakupy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 19:09, Shadover napisał:

Jak masz 30zł na zbyciu to kup jedną gre (najlepiej z multi.) i sprawdź czy działa ;]

(Matixxxxx)... a potem daj nam cynk i całe forum się zleci do tego sklepu :D. Jeśli wszystko zadziała, oczywiście ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 19:17, Rogalenko napisał:

Może po prostu ma te gry używane i po prostu nie zna cen a chce je sprzedać ? Swoją drogą
30zł za piraty to naprawdę wygórowana cena.

W mojej szkole chodzą po 5dych... Mi już brak słów, ja się tylko śmieje;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ciekawa sprawa. Najlepiej go zapytać o rzadką grę, jak ma wszystkie, albo przed premierą :P Ciekawe co odpowie.. ja bym coś kupił i sprawdził, czy wszystko gra ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może tak deczko rozjaśnię temat.
Jako iż pracowałem w firmie

Spoiler

Technicolor

która to zajmuje się tłoczeniem gier między innymi na X360, PS3, PC miałem styczność z kilkoma "ewenementami" na skalę światową.
Co prawda pracowałem jako Ustawiacz-Technolog nie jako produkcyjny, nie mniej biegając po w zasadzie całej produkcji człowiek wiedział o wszystkim co się dzieje w firmie.
Panowie produkcyjni zawsze mają nadwyżki towaru, ot tak działa system zamówień że zamawianych jest produktów zawsze z naddatkiem, a to co zwyczajnie nie zejdzie z magazynu do klienta zostaje wywalone na przemiał - tak dobre oryginalne płyty + pudełka [bo okładki, oraz instrukcje idą na makulaturę, pudełka okazjonalnie idą na odzysk do innych produkcji, jeśli nie zostały jeszcze oklejone hologramową naklejka autentyczności]
Haczyk tkwił w tym że przemiałowe towary to są w zasadzie pełnoprawne oryginalne gry które normalnie można by rzucić do sklepu.
Panowie z produkcji zamiast mielić - wynosili [na sto i pięć sposobów trzeba by dodać], po czym spylali za grosze, właśnie w granicach 30-50zł, pamiętam oryginalne edycje kolekcjonerskie AC2 z figurkami [czarna i biała edycja] sprzedawane po 75-80zł.
Wszystko szło w okoliczne dwa zaprzyjaźnione sklepy zajmujące się dystrybucją konsol i części komputerowych.
Trzeba dodać też, że gry które my tłoczyliśmy na rynek trafiały oficjalnie dopiero 2-4 miesięcy później [mowa o premierówkach, nie regularnym dotłaczaniu np już dostępnych tytułów]
To tak w wielkim skrócie wysoce prawdopodobna wersja tego ewenementu.

P.S.
Kiedyś w innym temacie pisałem jak z owej zaszczytnej firmy wywędrowała cała paleta towaru, to tak nawiasem mówiąc dopisuję.
Bodajże w temacie piractwo gdzieś padło pytanie skąd ludzie biorą gry przed premierą i wrzucają na torrent, tam opisałem historię bardziej szczegółowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2010 o 19:32, krak2610 napisał:

Pytaj o Starcrafta 2 pytaj mówię!


Bardzo dobry pomysł - spytaj się o SC2. Premiery jeszcze nie było, a zobaczymy co powie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować