Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Spływają recenzje StarCrafta II

115 postów w tym temacie

Dnia 29.07.2010 o 12:19, Lordpilot napisał:

Hehe - ja jestem jeszcze bardziej krytyczny niż Ty, bo w moim prywatnym rankingu tylko
jednej grze postawiłbym 10/10. A tą grą jest Mafia.


I tym oto stwierdzeniem nawiązałeś ze mną nierozerwalną nić porozumienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 12:24, Abomek napisał:

Ja za taka obiektywnosc to dziekuje. Pragne tylko jeszcze zwrocic uwage na to, ze user
score to 8.5/10. Troszke mniej niz 100/100, nieprawdaz?


Z drugiej strony w user score wchodzą tez wszystkie 1/10 postawione ''bo tak'', więc dla mnie to nie jest jakiś wyznacznik jakości.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak nie maja banerow to jezdza po wybranych grach, bo maja "inne" banery w obsadzie ;D Zawsze tak jest. Dlatego warto poczytac co pisza na forach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 12:19, Lordpilot napisał:

DoW II to jedno z największych rozczarowań z jakimi się zetknąłem. Po świetnych patentach
z pierwszej częsci, rozwiniętych później w Company of Heroes, strasznie żałuje że poszli
w kierunku upraszczania gry i robienia z niej hack&slasha :/


Tu też nie do końca się zgodzę, bo DoW II to tak naprawdę dwie gry w jednej. O ile single to najzwyklejszy w świecie h''n''s, to multi (i skirmish) jest normalnym RTS''em.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak. Poczytaj chociaż komentarze graczy, którzy dają zera - słaby balans, wysoka cena. I tak w kółko się to powtarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 12:48, Sebastian156 napisał:

Nie warto się raczej sugerować ocenami nawet takich portali jak IGN, skoro np taki Empire
Total War praktycznie niegrywalny w wersji sklepowej dostał ocene 9.5...

Z Empire to niestety był taki numer, że wszystkie serwisy wystawiały wysokie oceny, włączając w to branżowe magazyny.
Chyba ktoś dostał w łapę, i to porządnie, bo gra była praktycznie niegrywalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego SII kosi takie oceny, skoro, jeśli dobrze pamiętam, niektóre gry miały takie błędy i obniżano oceny o 2-1? Jak można grze która jest wypełniona usterkami dawać co chwile 10-ki? Nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Tu też nie do końca się zgodzę, bo DoW II to tak naprawdę dwie gry w jednej. O ile single

Dnia 29.07.2010 o 12:42, zermithon napisał:

to najzwyklejszy w świecie h''n''s, to multi (i skirmish) jest normalnym RTS''em.


No to teraz mnie zaciekawiłeś ;-) Bo katowałem tylko singla u kuzyna (i zachwycony nie byłem). Wtedy też gra wyleciała z listy zakupów (a była na niej od czasu kiedy ogłoszono prace nad sequelem). Jako, że jednak multi w sporej częsci gier traktuje jako tryb równorzędny (w pierwszym DoW sporo po necie grałem, sporo wygrałem i równie często zbierałem cięgi ;-)), to może dałbym grze w wolnej chwili drugą szanse ? Cena chyba też już odpowiednio spadła, więc w brodę bym sobie nie pluł. Gdybyś napisał jak w tej chwili wygląda multi ewentualnie podesłał jakieś linki to byłbym wdzięczny. Nie wnikałem w temat, bo singiel zraził mnie na tyle, że grą przestałem się interesować i nie śledziłem co tam się dzieje w tym temacie. Sorki za offtop oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 12:27, Kadaj napisał:

Z drugiej strony w user score wchodzą tez wszystkie 1/10 postawione ''bo tak'', więc
dla mnie to nie jest jakiś wyznacznik jakości.

Tak jakby nie bylo takich co stawiaja 10/10 "bo tak". Derp.

@Henrar

Dnia 29.07.2010 o 12:27, Kadaj napisał:

Tak, tak. Poczytaj chociaż komentarze graczy, którzy dają zera - słaby balans, wysoka cena. I tak w kółko się to powtarza.

A ty poczytaj lepiej komentarze tych co ponadawali tyle 10/10. Przykladowo Fred P:

Dnia 29.07.2010 o 12:27, Kadaj napisał:

The sequel to the best RTS ever is now the best RTS ever.

Zwlaszcza jesli chodzi o fabule. Zastanawiam sie czy na pewno ten koles przeszedl ta gre i zobaczyl zakonczenie. Cliche.

Dnia 29.07.2010 o 12:27, Kadaj napisał:

Are the races completely different, yet balanced? yes...

Zabawne, bo jak ogladalem streamy tych co juz kupili to niemalze kazdy mowil po 5 razy na minute, ze terranie sa OP.

Dnia 29.07.2010 o 12:27, Kadaj napisał:

Is the storyline one fit for the big screen or some 12 book novel series? absolutely...

- 12 ksiazek
- fabula do czegos sie nadaje
- jego okulary przeciw prawdzie dzialaja cholernie dobrze.

Dnia 29.07.2010 o 12:27, Kadaj napisał:

This game is a 10/10 on even the most harsh of critics scale.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiscie nie jestem wielkim fanem starcrafta zeby 200zl dawac na gre za 100 jeszcze bym kupil ale no coz kiedys stanieje:)
zdecydowanie bardziej czekam na diablo 3 moze kosztowac nawet 300zl a i tak ja kupie w dzien premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 10:42, Kaucz napisał:

Poczekam aż stanieje, choć już teraz bym kupił. Recenzja pokazują jak ta gra zarządzi.


Wiesz, to gra Blizzarda, a one szybko nie tanieją (patrzy WC3 i D2 po 60zł każda). Każdemu zainteresowanemu radziłbym nie zwlekać i uczyć się już multiplayera, aczkolwiek sam nie kupię bo RTSy mnie nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:02, Abomek napisał:

> Z drugiej strony w user score wchodzą tez wszystkie 1/10 postawione ''bo tak'',
więc
> dla mnie to nie jest jakiś wyznacznik jakości.
Tak jakby nie bylo takich co stawiaja 10/10 "bo tak". Derp.


Dlatego zwykle mam gdzieś user score. I w zasadzie wszelkie oceny cyfrowe. Najważniejszy jest sam tekst recenzji, a zwłaszcza opinie na forach (oczywiście odfiltrowane z frustratów piszących "1/10 bo wymagany battle.net i zero innowacji" czy też "omg 11/10 najlepsza gra świata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 12:21, Henrar napisał:

Tak, tak, a jakby dał 0/100 to nagle wszystko by było w jak najlpeszym porządku? :)

Nie. To też byłoby nie w porządku. Gra zła nie jest, ale ona jest identyczna jak jedynka tylko z trochę (bo i tak grafika taka dużo lepsza nie jest,a el to nie o nią chodzi) lepszą grafiką. Od sequela oczekuje się raczej nie tego samego w lepszej oprawie, a czegoś tak samo grywalnego (albo nawet bardziej), ale jednak z paroma zmianami, oczywiście na lepsze. Szczególnie tego się oczekuje od Blizzarda, w końcu niby taka świetna firma. A tutaj panie i panowie z Zamieci poszli obie trochę na łatwiznę. Gra sama w sobie jest owszem bardzo dobra, ale nie tego jednak się oczekuje od kontynuacji. Szczególnie takiej gry. Chociaż jej fenomenu i tak nie rozumiem. Ot zwykła strategia w kosmosie (tutaj chodzi mi o jedynkę).

Są RTSy, które są dużo lepszymi grami od StarCrafta, dlatego tez ja nie rozumiem dlaczego ludzie dostają orgazmu przy graniu w to.

Swoją drogą to przykre, że serwisy growe dają oceny nie grze a firmie. A ocena zależy też od tego ile recenzenci dostaną w łapę za "darmową" reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:06, Konrad512 napisał:

Wiesz, to gra Blizzarda, a one szybko nie tanieją (patrzy WC3 i D2 po 60zł każda). Każdemu
zainteresowanemu radziłbym nie zwlekać i uczyć się już multiplayera, aczkolwiek sam nie
kupię bo RTSy mnie nie interesują.


Raczej po 40 i obydwie z dodatkiem. Do tego popatrz na WoWa - klucz poniżej 30zł do podstawki.


Dziwi mnie jak ludzie z wypiekami czekają na recenzje i myślą, że od "dużych" portali będzie inaczej.
1. Blizz + Starcraft to taka marka, że wiadomo iż wszyscy recenzenci lecą z prądem i wystawiają bardzo dobre oceny choćby nie wiadomo co się działo.
2. Starcraft2 JEST dobrą i kultową grą, więc tym bardziej nie ma powodów, by wystawiać coś niżej niż 8/10.
3. 100x bardziej opłaca się (jak nie miałeś okazji zagrać w betę/nie masz znajomych, którzy grają w s2 itd.) po prostu pooglądać jakieś repy, choćby na yt i ma się pełny wgląd w grę. Krótka piłka - wiesz czy ci się podoba czy nie.


@Markush

Zwróć uwagę, że Blizz zrobił S2 zgodnie ze swoją polityką - popatrz jak wiele osób nie zna pierwszej części...Gdzieś coś kiedyś słyszeli, ale nie grali, bum, hype na grę, następca "wymiatacza" sprzed lat i wszyscy kupują ;) Starsi z sentymentu, młodsi żeby się dowiedzieć o co biega. I żadnym tak naprawdę nie przeszkadza nieco odgrzewany kotlet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:06, Konrad512 napisał:

Wiesz, to gra Blizzarda, a one szybko nie tanieją (patrzy WC3 i D2 po 60zł każda). Każdemu
zainteresowanemu radziłbym nie zwlekać i uczyć się już multiplayera,


Jestem zainteresowany, mam gdzieś multiplayera i nawet nie zamierzam tego tknąć, poczekam aż stanieją klucze na Allegro (patrz Diablo 2 już za 25-30 zł). ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda miałem na razie okazje zagrać tylko w singla ale gra rozczarowuje. Dla tych co powiedzą że Starcraft to przede wszystkim multi zgadzam się ale czy nie dlatego został podzielony na trzy części bo właśnie single miał być piękny i rozbudowany? A co dostajemy? Fabuła jest nudna jak flaki z olejem i dodatkowo nielogiczna. Nie wzbudza żadnych emocji tym co się dzieje na ekranie a postacie są po prostu płaskie brakuje także zwrotów akcji. Na multi ta gra zapewne wygląda lepiej ale jeśli ktoś ma zamiar kupić ją z powodu singla (pewnie niedużo jest takich ludzi ale na pewno są) by dowiedzieć się co dalej z bohaterami jedynki to stanowczo odradzam nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2010 o 13:16, zawcia napisał:

Zwróć uwagę, że Blizz zrobił S2 zgodnie ze swoją polityką - popatrz jak wiele osób nie
zna pierwszej części...Gdzieś coś kiedyś słyszeli, ale nie grali, bum, hype na grę, następca
"wymiatacza" sprzed lat i wszyscy kupują ;) Starsi z sentymentu, młodsi żeby się dowiedzieć
o co biega. I żadnym tak naprawdę nie przeszkadza nieco odgrzewany kotlet.


Tyle tylko, że gry to nie filmy i zagranie w nie daje inne wrażenia niż tylko "stanie z tyłu i patrzenie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Multi jest nieco inne niż w jedynce i bliżej mu do CoH niż do pierwszego DoW''a. Nie będę się rozpisywał, bo inni zrobili to za mnie lepiej ;)

http://www.gram.pl/art_8APfJ,7_Tydzien_z_Warhammer_40_000_Dawn_of_War_II_dzien_szosty.html

Filmików pokazujących multi z DoW II jest na youtube od groma i ciut ciut.

http://www.youtube.com/watch?v=GiC2Utr5flY

http://www.youtube.com/watch?v=bJlSC3b2qmA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=yUCp6m798pY&feature=related

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować