Zaloguj się, aby obserwować  
szaryczlowiek

Płyty CD&DVD

90 postów w tym temacie

Dnia 14.05.2006 o 22:23, cubba napisał:

Takie pytanko mnie dręczy:
Jaka jest różnica pomiędzy płytami DVD-R i DVD+R?


różnica tkwi w budowie samej płytki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2006 o 13:34, Milteen napisał:

Ja nagrywam na + lub - i na moim dvd mi wszystkie chodza ....


Na Twoim tak - ale czy na innych również?

Często bywa tak, że nagrywarki odczytują płyty, które same nagrały - podczas, gdy nie da się ich odczytać na większości zwykłych czytników DVD. Często bywa też tak, że wiele płyt odczytywanych z błędami w czytnikach DVD jest odczytywanych bezbłędnie w lepszych nagrywarkach. Sprawa dotyczy płyt podniszczonych lub noname.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak z tym sie zgodze, raz u kolegi wlaczylem film na dvd i bardzo cielo, myslalem ze zle nagrany itd.... gdy wlaczylem u siebie - podziw idzie normalnie .... widocznie zalezy od odtwazacza albo od plyt tez ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta :P)

Mam pytanie do ludzi, którzy dużo korzystają z płytek DVD-R (już pomijam różnice pomiędzy +/- :)). Mianowicie, jak do tej pory zawsze kupowałem i nagrywałem na płytach producenta "Esperanza" i chyba jeszcze nigdy się na nich nie zawiodłem (dotyczy to nie tylko płyt DVD-R), teraz muszę kupić nieco większą ilość płytek (muszę zrobić kopię najważniejszych rzeczy na dysku, a trochę tego jest) i zależy mi na tym, żeby obyło się bez felernych sztuk i żeby płytki nie przestały działać po jakimś czasie, ale niestety nigdzie u mnie nie ma już tych płytek :( Jakich innych producentów płyt DVD-R możecie mi polecić? Chodzi mi o takich, których kupowaliście już mnóstwo i nie zdarzają się przykre przypadki, kiedy płyta przestaje działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 18:41, Sth`Devilish napisał:

(Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta :P)

Mam pytanie do ludzi, którzy dużo korzystają z płytek DVD-R

Hmm... Kupiłem mnóstwo TDK "minusów" i zero problemów (ale nagrywam na nich od 2 lat, więc nie wiem jak z trwałością po dłuższym czasie).
Kupuję głównie te, bo ciężko znaleźć inne markowe slimy ostatnio - trochę mi się ich niebieski odcień nie podoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem lepiej nagrywać na + bo mniej błędów będzie, bo ścieżka jest bardziej jednolita niż w "minusach"

P.S. Moim zdaniem najlepsze są TDK + mam ich mnóstwo i nie ma problemu. A używałem różnych sony(w miarę dobra trwałość), platinum(jakoś mi nie przypadły do gustu). Kiedyś z cd-r to dysany były najlepsze po 3 latach odczytywało się dane, ale dvd dysan nie widziałem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam płyty firmy "Sony". Mam ich mnóstwo i niemal każda działa.(niektóre bardzo mocno zarysowałem no i nie działają-wiadomo) Nie polecam płyt "Esperanza". Kilka razy odpadały mi kawałki górnej strony i są po prostu mało wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2006 o 07:49, kizi napisał:

Od kilku lat nagrywam wszystko - nawet niezbyt ważne pliki - na firmowych płytach CDR
i DVDR. Preferuję płytki CD-R firmy TDK i Verbatim, DVD+/-R Verbatim. Nie polecam natomiast
płyt mało znanych firm. Dane potrafią być nieczytelne już po 1 roku od nagrania. Do mniej ważnych
plików, szczególnie do tymczasowego przechowywania polecam płyty wielokrotnego nagrywania CD-RW
i DVD+/-RW - oczywiście firmowe.



Zgadzam się z Tobą Verbatimy rządzą wszystkie moje płyty są w Verbatimach są tanie i bardzo dobre.. jeszcze polecam Firmę Emtec gdyż od małego gnoja znam tą firmę i cały czas miałem z nią styczność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2008 o 19:05, Der Rizzo napisał:

Ja polecam płyty firmy "Sony". Mam ich mnóstwo i niemal każda działa.(niektóre bardzo mocno
zarysowałem no i nie działają-wiadomo) Nie polecam płyt "Esperanza". Kilka razy odpadały mi
kawałki górnej strony i są po prostu mało wytrzymałe.


Ja mam zupełnie przeciwne doświadczenia z płytami obu producentów - większość płyt CD-R/DVD-R jakie mam pochodzą od Esperanza i działają bez zarzutu (a przy nagrywaniu jak dotąd bardzo rzadko trafiały mi się wadliwe sztuki), natomiast co do płyt Sony to ostatnio miałem aż 3 wadliwe pod rząd (na jednej nawet coś się niby nagrało, ale nie da rady odczytać) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Choć minęło już grubo ponad 1,5 roku od moich poprzednich postów - zdania nie zmieniłem. Verbatim i TDK są moimi faworytami. Mam kilka płyt tych firm nagranych kilka lat temu - nie ma najmniejszego problemu z ich bezbłędnym odczytem.

Z płyt CD-R polecam TDK.
Z płyt DVD+R polecam Verbatim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Sam na grywam na TDK DVD-R od jakichś 3 lat i nie mam żadnych problemów, chociaż mam jeszcze Akossy z przed chyba 7 lat, wciąż działają, chociaż ich etykietki są już zółte :P
A co do samych płyt to zapraszam na www.cdrinfo.pl tam testują płytki dogłębnie, że tak powiem.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy po np. długim oglądaniu strony płyty którą odzytuje laser przy swietle (np. słonca czy noramlnej żarówki , oczywiście nie w odleglości kilku centymetr ów ale gdy zarowka jest na żyrandolu w odl okolo 2m ode mnie ) można uszkodzić dane na plycie? Bo ja bardo często w pierszych dniach jak kupiłem grę to ją oglądałem przez długi czas przy świetle żarowki na jakieś 3 min max bo wydawało mi się że mój napęd rysuje mi płyty ale nic takiego na szczescie nie bylo. No i jeszcze raz pytam czy po patrzeniu nakierowaniu strony odczytywanej przez laser może dojśc do uszkdzenia zawartych wniej danych?
Za odp . z góry dzieki.
PS. Wiem że to pytanie brzmi głupio ale wolę sie upewnic i byc spokojny na przyslość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile tam jeszcze jesteś, odpowiem Ci. :P
Myślę, że trzy minuty nic płycie nie zrobią. Nawet trzy godziny nie spowodowałyby żadnego trwałego uszkodzenia. Gdyby płyta wystawiona była na ok. 10 dni na działanie takiej żarówki, podejrzewam, że mógłbyś sprawić jej uszkodzenie. Także nie ma się czym martwić. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Próbuję właśnie wygooglować coś na temat DVD RW DL bo jestem zainteresowany kupnem i kurcze znaleźć nie mogę :/
W ogóle jest coś takiego...? ;)
Tutaj piszą, że maja z tym problemy, ale nie wiadomo z kiedy jest ta informacja...
http://www.verbatim.net.pl/pl_16/page_are-there-any-plans-to-produce-dvd+rw-dl-or-dvd-rw-dl_1541.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2009 o 19:58, konikDARK napisał:

Czy istnieją płyty DVD , które mieszczą więcej niż standardowe 4,7 GB i można kupić w
normalnym komputerowym sklepie ,jak tak to ile kosztują ?

DVD9 lub jak kto woli DVD DL. Obecnie kwestia kilku złotych za sztukę w dowolnym sklepie. Ale ogólnie nagrywarki DVD bardzo często się na nie wypinają tylcem i w ogóle bardzo ich nie lubią. Należy je nagrywać najmniejszą dostępną prędkością (z resztą to sie tyczy wszelkich płyt, ale tutaj już szczególnie). IMO nie warto kupować innych niż verbatimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować