Zaloguj się, aby obserwować  
lukaszqwerty

Risen 2 - Temat ogólny [M]

1251 postów w tym temacie

DLC w EK raczej będzie, nasza ma jeden element więcej niż czeska, i jak widać na wizualizacji, jest to jakaś karteczka.

interakcja z otoczeniem - tu faktycznie jest gorzej niż było, przedmiotów do podnoszenia jest zdecydowanie mnniej (najpewniej dlatego by nie psuć balansu, skoro każda żywność zamienia się w zapas), na ławeczkach już siadać nie można (na szczęscie NPCe z tym problemu nie mają), napić się z pompy też mi się nie udało, zaś gdy korzystamy z oogniska, to gra przenosi nas do menu analogicznego jak przy handlu czy otwieraniu skrzyń. Żeby nie brzmiało to tak smutno, można za to strzelać z dział w bazie pirackiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2012 o 10:20, dark_master napisał:

na ławeczkach już siadać nie można

Ale w łóżku tradycyjnie da się spać?

A tak przy okazji, to skąd miałeś dostęp do bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2012 o 11:21, Abi_Dalzim napisał:

Ale w łóżku tradycyjnie da się spać?

da się, jak zwykle wybieramy przy tym jedną z czterech pór kiedy mamy się obudzić i jak zwykle odzyskujemy przy tym zdrowie

Dnia 10.03.2012 o 11:21, Abi_Dalzim napisał:

A tak przy okazji, to skąd miałeś dostęp do bety?

starczy być w redakcji fansite''u :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są spekulacje, że na tej karteczce jest kod do ściągnięcia DLC :D
No nic, trzeba czekać na więcej informacji.
Po filmikach Risen 2 mi się podoba, jako fan Gothica & Risena tytuł obowiązkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 20:29, Smooqu napisał:

Trick z kodem zniżkowym 20% na muve.pl (z KG) działa, po przeliczeniu 183 zł mi naliczyli.
Z DLC i free kurierem BRAĆ!


Ja jednak w związku z tą akcją http://konsole.cenega.pl/ załapałem się na cenę iście
Pecetową :D Warto!


Hmmm ... kod za punkty nie działa chyba na EK ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:16, lis_23 napisał:

Hmmm ... kod za punkty nie działa chyba na EK ...


No, niestety nie działa, ja mówiłem o standardowej wersji na Xboxa 360 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2012 o 21:49, Standi231 napisał:

A wlasnie powiedzcie czy risen 2 bedzie nawiazywal do 1 bo niegralem w 1 i niechce a
w 2 chcialbym.


Będzie nawiązywał na pewno, w jakim stopniu nie wiem. Ale mogę polecić Risen. Przez większą częśc gry bawiłem się baaaardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dałoby się jeszcze zmienić zamówienie na Muve?
tzn. parę dni temu zamówiłem podstawową wersję ale zapomniałem, że mógłbym skorzystać z kodu z Kompanii Graczy ( punktów mam jeszcze sporo ) ale co z obecnym zamówieniem?, mogę je anulować?, czy jeżeli wykorzystam kod to nadal będę miał darmowego kuriera?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu tego - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=irHak5asAyY - nie mam już wątpliwości, muszę w to zagrać. Mam jednak pytanie, czy druga część ma coś wspólnego z pierwszą?

Mam nadzieję, że konsolowa wersja (MS) nie będzie spieprzona.

Dawno już nie grałem w nic co kręci się w temacie piratów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.03.2012 o 22:49, Damianuss1 napisał:

Mam jednak pytanie, czy druga część ma coś wspólnego z pierwszą?


Bohaterów i świat przedstawiony w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 20:18, mtsach napisał:

No i jeszcze trochę gameplayu

Trzeba to powiedzieć, bez rewelacji zwyczajnie :p. Troszkę dziwaczna animacja, to samo mimika twarzy, czy dzisiaj naprawdę nie można zrobić tego lepiej? Mam wrażenie, że od czasów pierwszego Gothica niewiele się zmieniło. Nie podoba mi się też ta wordowska czcionka napisów, zwłaszcza tych nad głowami postaci. Podoba mi się oprawa, na podstawie tego filmiku niewiele można wywnioskować, ale czuję, że oprawa nada pirackiego klimatu (piraci to dla mnie największa zachęta na tą grę). Podoba mi się też system walki. Wydaje się trochę chaotyczny, powtarzalny i ta ciągnąca się za mieczem smuga światła. Wygląda to trochę jakbyśmy walczyli na miecze świetlne. Myślę, że coś takiego fajnie prezentuje się w slaszerach, ale produkcja taka jak Risen powinna sobie to odpuścić. Nie widzę natomiast krwi przy cięciach, trochę czuć jakbyśmy walczyli na kije. Niemniej walka z tym gościem w dalszej części filmiku bardzo mi się spodobała. Widzę, że można się uchylać od cięcia, parować itd. Pomimo tego co można zobaczyć na tych prezentacjach i tak nie zmieniam zdania, Risen 2 ląduje u mnie w dniu premiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna ta walka, bardzo zręcznościowa, zaraz przypomina się Gothic 1 i 2. Miałem iść w broń strzelecką, ale teraz zwątpiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Animacja to jedyny aspekt, który mi sie totalnie nie podoba. Troszke sztywno to wyglada, ale mam jednak nadzieje, ze do premiery troche to poprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 22:13, Almarcino napisał:

Animacja to jedyny aspekt, który mi sie totalnie nie podoba. Troszke sztywno to wyglada, ale mam jednak nadzieje, ze do premiery troche to poprawia.

Też miałem takie odczucie, postacie poruszają się tak jakoś... sztucznie. Mimo to naprawdę ciekawie się ta gra zapowiada i podzielam nadzieję że wszystkie drobniejsze zgrzyty zostaną z niej wyeliminowane przed premierą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2012 o 22:48, Smooqu napisał:

Oby Piranie nie skaszaniły wersji konsolowych. W każdym razie dobrze to wygląda. Nie
moge się doczekać.

Pierwszego Risena skopali pod względem optymalizacji i oprawy. Pamiętam chyba na gamecirnerze widziałem jakieś porównanie grafiki. W porównaniu do wersji na PC ten z Xboxa wygląda tragicznie. Nikt mi nie wmówi, że się lepiej nie dało, bo przykładowo dzisiejszy Wiedźmin 2 pokazuje, że się da, a kiedy była premiera pierwszego Risena? Zwyczajnie zdupcona sprawa na odwal się, co pokazują też oceny na wszelakich serwisach. Miejmy nadzieję, że przy drugiej części twórcy czegoś się nauczyli i jeśli chcą tworzyć gry na multiplatformy to niech to robią dobrze zamiast się błaźnić. Bardzo liczę na Risen 2, jedyna na PC bardzo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować