Zaloguj się, aby obserwować  
Tomi_323

UFO - Czy istnieje?

2239 postów w tym temacie

Dnia 08.09.2006 o 23:07, Deejay napisał:

dlatego nie wykluczam zycia pozaziemskiego.cywiilizacja... mysle ze nie istnieje. chociaz nie
moge powiedziec ze na 100 % tozto jeszcze nie tak calkiem dawno uwazano ze ziemia jest plaska...
;)

Prawdopodobieństwo istnienia innych sywilizacji jest zbyt duze by je ignorować. Wg standardowej opinii typu "obcy nie istnieją, bo ich nie widać" to także my nie istniejemy, bo obcy nas nie widzą. Wurośnijcie. Tylko bobasy uważają, że jak zasłonia oczy to ich nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UFO - Unidentified Flying Object, czyli Niezidentyfikowany Obiekt Latający. W takim razie jak zobaczymy na niebie F16 czy jakiegoś satelitę, nie wiedząc co to, będzie to dla nas UFO. Co do obcych w naszym wszechświecie są miliardy gwiazd, z których większość ma kilka planet, a te planety zazwyczaj mają też księżyce, więc niemożliwym byłoby nie istnienie pozaziemskiego życia. Sęk w tym czy to "życie" byłoby na tyle inteligentne by się z nami porozumieć... Gdyby pod to podliczyć teorię istnienia innych wszechświatów czy innych wymiarów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 23:00, Deejay napisał:

no wiem slyszalem o tym. tylko tak mi sie wydaje ze ta woda jest tam tak zimna ze nic nie ma prawa tam zyc... tak
jak u nas na antarktydzie... no chociaz w sumie te wieloryby i morsy i takie tam zyja. no to moze jest szansa.

Na stworzenia wielkości wielorybów i morsów to raczej nie ma co liczyć :-)
Ale pisałeś, cytuję: "nie mowie tu o wysoko rozwinietej cywilizacji ale chociazby o jedno komorkowcach czy najprostrzych organizmach...", a na takie coś mała szansa jest.
W każdym razie wykluczyć tego nikt nie może :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 01:05, A-cis napisał:

Na stworzenia wielkości wielorybów i morsów to raczej nie ma co liczyć :-)


no nie watpie ;) chodzilo mi o to ze jak takie wysokorozwiniete organizmy moga zyc w takiej temperaturze to na europie w podobnej temp (na pewno nie nizszej od 0 stopni) z powodzeniem moga zyc organizmy prymitywne. hmm. tylko zis zastanawiam czy ta woda to na pewno H2O... no bo skoro jeszcze zadna sada tam nie byla to mozliwe ze to nie jest woda tylko jakis ciekly azot czy cos tam.... nie znam sie na chemii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 10:57, Deejay napisał:

tylko zis zastanawiam czy ta woda to na pewno H2O... no bo skoro jeszcze zadna sada tam nie byla to mozliwe
ze to nie jest woda tylko jakis ciekly azot czy cos tam.... nie znam sie na chemii...

No, właśnie podobno to jest H2O. Tak przynajmniej twierdzą wykształciuchy. Np. stwierdzono, że na księżycu Saturna - Tytanie, również są oceany ale składające się z ciekłego metanu. Ustalono również skład atmosfery Tytana (co już potwierdził lądownik Huygens) więc chyba wiedzą co mówią :-)
Ja raczej cudów nie oczekuję, ale samo badanie innego, nieziemskiego podwodnego świata będzie bardzo ciekawe.
Bo a nuż wyskoczy na nich jakaś siedmiornica ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 11:09, A-cis napisał:

Bo a nuż wyskoczy na nich jakaś siedmiornica ;-D


taaa albo małoryb ;) no skoro to ma bys H2O to mysle ze na 80% (??) zycie tam jest... no moze przegiolem ale jestem bardzo entuzjastycznie to tego nastawiony :)

P.S. zajrzyj tu i napisz co o tym myslisz... http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11785&u=21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2006 o 11:09, A-cis napisał:

Ja raczej cudów nie oczekuję, ale samo badanie innego, nieziemskiego podwodnego świata będzie
bardzo ciekawe.
Bo a nuż wyskoczy na nich jakaś siedmiornica ;-D


A już najciekawsza była by reakcja ziemskiego środowiska naturalnego na taką siedmiornicę ;D. A tak serio - wykluczyć istnienia jakichkolwiek organizmów, nawet w najbliższym otoczeniu Ziemi nie można. Bardzo prawdopodobne jest odkrycie ''czegoś'', najszybciej chyba jednak na Marsie (tak myślę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 11:14, Deejay napisał:

P.S. zajrzyj tu i napisz co o tym myslisz... http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=11785&u=21

Ale o czym konkretnie? To jakaś gra, czy "cóś" takiego. Widziałem tam chyba tylko jeden Twój post. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi...

======> olbin
Właśnie że nie. Na Marsie jak dotąd nie stwierdzono nawet żadnej bakterii (nie licząc tych które przywiozły sondy wysyłane przez ZSRR :)
Jeżeli gdziekolwiek w naszym układzie jest możliwe znalezienie życia (szeroko pojętego), to najprawdopodoniejsza jest właśnie Europa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2006 o 14:19, A-cis napisał:

Ale o czym konkretnie? To jakaś gra, czy "cóś" takiego. Widziałem tam chyba tylko jeden Twój
post. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi...


no chodzi wogole o pomysl i dopracowanie regul (a wlasciwie ich brak...) "gry". moim zdaniem jest pozbawiona ładu i sensu... ale to nie miejsce na rozmowe o tym...

olbin - na marsie mozna poszukiwac jedynie prehistorycznych skamienin niz zywych form zycia... tam nie ma warunkuw do zycia - sucha, czerwona pustynia... no ewentualnie na biegunach ktore sa zlodowaciale ale tam tez chyba nic nie odkryto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2006 o 14:19, A-cis napisał:

Właśnie że nie. Na Marsie jak dotąd nie stwierdzono nawet żadnej bakterii (nie licząc tych
które przywiozły sondy wysyłane przez ZSRR :)


Co nie znaczy, że niczego tam nie ma - zawsze istnieje taka możliwość, a mam duże szanse dożyć lądowania ludzi na Marsie, może zobaczę jeszcze jakąś stałą bazę. Może wtedy coś znajdą....

Dnia 09.09.2006 o 14:19, A-cis napisał:

Jeżeli gdziekolwiek w naszym układzie jest możliwe znalezienie życia (szeroko pojętego), to
najprawdopodoniejsza jest właśnie Europa.


Całkiem możliwe że masz rację, tylko nie jestem pewny czy doczekam potwierdzenia (lub zaprzeczenia) istnienia ''czegoś'' na Europie :)

====> Deejay
Nie ma warunków do życia dla ''życia'' nam znanego :) Chociaż bieguny ?? Kto wie. Pożyjemy zobaczymy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 07:39, olbin napisał:

Całkiem możliwe że masz rację, tylko nie jestem pewny czy doczekam potwierdzenia (lub zaprzeczenia)
istnienia ''czegoś'' na Europie :)

Prędzej się możesz doczekać potwierdzenia istnienia czegoś na Europie niż na Marsie :-D
Ta sonda, o której pisałem wyżej, poleci na Europę w ciągu najbliższych 5 (góra 10) lat. Tymczasem poważniejsza wyprawa na Marsa nie ma szans przed rokiem 2020.
Oczywiście jeżeli sonda nie znajdzie nic na Europie, to nie będzie automatycznie znaczyło, że tam nic nie ma, ponieważ spenetruje ona jedynie mały procent oceanu (-ów). Więc zaprzeczenia istnienia nie będziemy mieli.
Ale jeżeli znajdzie! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile procent spenetrowano na Marsie?? Byc może jestem niepoprawnym optymistą, ale obstawiam jadnak Marsa ;) Bliżej, znaczy wcześniej sprawdzi sie większy obszar. Poza tym nie wyobrażam sobie wyprawy na Europę (załogowej), a samym maszynom zbytnio nie wierzę. Jak to mówią ''Pańskie oko konia tuczy'' ;-)

Ale gdybym się mylił i coś ta sonda znajdzie masz u mnie kolację (lub kolejkę - do wyboru)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2006 o 13:59, A-cis napisał:

> Całkiem możliwe że masz rację, tylko nie jestem pewny czy doczekam potwierdzenia (lub
zaprzeczenia)
> istnienia ''czegoś'' na Europie :)
Prędzej się możesz doczekać potwierdzenia istnienia czegoś na Europie niż na Marsie :-D
Ta sonda, o której pisałem wyżej, poleci na Europę w ciągu najbliższych 5 (góra 10) lat. Tymczasem
poważniejsza wyprawa na Marsa nie ma szans przed rokiem 2020.
Oczywiście jeżeli sonda nie znajdzie nic na Europie, to nie będzie automatycznie znaczyło,
że tam nic nie ma, ponieważ spenetruje ona jedynie mały procent oceanu (-ów). Więc zaprzeczenia
istnienia nie będziemy mieli.
Ale jeżeli znajdzie! ;-)



byc może te sondy wyladowały na terenie typu "ziemska sahara" i dlatego nic nie znalazły. gdyby ufoki wysłały na naszą planetę taką sonde która wylądowałaby na środku pustyni, też by uznali że ziemia jest ne zamieszkała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2006 o 13:59, A-cis napisał:

poważniejsza wyprawa na Marsa nie ma szans przed rokiem 2020.

Przecież w 2012 koniec świata ! ;-)
A tak na serio, byłoby ciekawie, gdyby znaleziono cokolwiek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2006 o 12:59, zajacisko napisał:

Przecież w 2012 koniec świata ! ;-)
I ty w to wierzysz????????????????????????????
ja NIE!



szkoda że nie wiemy na 100% co sie wydarzy za te 6 lat.
dgyby rzeczywiscie miał nadejśc kres ziemi to bym juz to wszystko teraz olewał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.tajemniczyswiat.ija.pl/
Wiecie że gdziś tu pisze że niemcy podczas drugiej wojny światowej nawiązali kontakt z obcymi???
Że gadali z obcymi z układu Aldebaran i że dostali od nich prezent dla zabijającej się na wzajem planety w postaci projektów latających talerzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TEŻ W TO NIE WIERZĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować