Zaloguj się, aby obserwować  
modestvermin

Diablo II Lord of Destruction

12427 postów w tym temacie

Wynająłem sobie jako pomocnika maga z III aktu, ale strasznie powoli awansuje na następne poziomy. Ja już mam 33 lvl, on dopiero 23 lvl. Kumpel obok zostawił sobie tą łuczniczkę z pierwszego aktu i ma ten sam poziom co on, a jest mniej więcej w tym samym momencie gry co ja. Padłem ofiarą jakiegoś buga, czy to normalne, że ci magowie tak powoli awansują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Padłem ofiarą jakiegoś buga, czy to normalne, że ci magowie tak powoli awansują?

Jak często Ci ginie? Pewnie bardzo.

Jeśli chcesz mieć na podobnym poziomie co Twoja postać to zatrudnij jeszcze raz (będzie mniejsza różnica lev) no i oczywiscie załóż mu zbroje miecz tarcze i hełm;-)
Magowie z trzeciego aktu mają to do siebie, że często giną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to po śmierci traci doświadczenie? :/ A co do ponownego wynajmowania - jak zwyczajnie wrócę do III aktu to ci magowie będą na wyższym lvl, czy czekać do koszmaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 12:36, rob006 napisał:

Hmm, to po śmierci traci doświadczenie? :/

Nie tyle traci co nie zyskuje nowego;-).
A jeśli jest na 23 lev to zadawane przez niego obrażenia są słabe i nie może zabić dość potworów by awansować na wyższy level.
>A co do ponownego wynajmowania - jak zwyczajnie wrócę do III aktu to ci magowie będą na wyższym lvl, czy >czekać do koszmaru?

Z najemnikami jest tak, że gdy przychodzisz do postaci u której wynajmujesz najemników to levele najemników są zależne od wysokości Twojego (o ile dobrze pamietam to są niższe od Twojego od 1 do 3/4 lev). Jeśli jesteś na 33 lev to spokojnie będziesz mógł wynająć najemnika na 32.

Najemnicy mogą też używać miksturek leczenia (wciskasz shift + klawisz pod którym masz przypisaną miksture).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 13:10, Rzezim napisał:

Najemnicy mogą też używać miksturek leczenia (wciskasz shift + klawisz pod którym masz
przypisaną miksture).


Problem w tym, że jak coś mu odpali i pójdzie na pierwszy ogień, to nie zdążę mrugnąć, a już leży martwy ;)

A jeszcze co do doświadczenia - czy jeśli grałbym sam, i sam tłukł wszystkie potworki, to dostawałbym więcej doświadczenia, niż z pomocnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 13:31, rob006 napisał:

A jeszcze co do doświadczenia - czy jeśli grałbym sam, i sam tłukł wszystkie potworki,
to dostawałbym więcej doświadczenia, niż z pomocnikiem?


Najemnicy zyskują expa tylko gdy Twój poziom jest wyższy niż jego. Czyli jeśli jesteś na 33 lev a najemnika masz na 32 to on będzie zdobywał expa(Ty również) do momentu aż awansuje na wyższy level przestaje zdobywać expa. Merc dzieli z Tobą całe doświadczenie z zabitych mobów oraz dostaje trochę doświadczenia za zabite przez Ciebie moby (nie pytaj ile, ale to jakieś groszowe wartości). To czy grasz z mercem czy nie nie ma w praktyce znaczenia na szybkość zdobywania expa.

Z mercami jest tak. Albo go bierzesz i jest przydatny, albo go nie bierzesz.
Np. postacie czarujące lepiej działają, gdy mają merca z aurą śmiałości (ponodnosi obrone) i z słowem runicznym Olśnienie (aura medytacji dzięki której nie kończy się nam mana).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To jeszcze trochę pomęczę...
Kurczę, w singlu kiedyś doszedłem bodajże do 38 levelu. Dkąd się biorą levele np. 99, 89? Ludzie tyle czasu tłuką aż się uzbiera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 16:29, mrosi napisał:

/.../

To jeszcze trochę pomęczę...
Kurczę, w singlu kiedyś doszedłem bodajże do 38 levelu. Dkąd się biorą levele np. 99,
89? Ludzie tyle czasu tłuką aż się uzbiera?


Na BN nabicie 90 lev to bardzo prosta sprawa (służą do tego gry typu baalrun). Na singlu można użyc edytora lub po prostu długo grac wtedy się exp uzbiera. Grając na singlu można użyc komeny /players x (gdzie x to liczba graczy od 1 do 8) wtedy program "myśli" że wgze znajduje sie x graczy przez co potworki są silniejsze przez co trudniej je zabic ale dostaje się za nie więcej doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To jeszcze się popytam...
W sumie po raz pierwszy grałem wczoraj w sieci. Domyślam się, że jak w singlu wykonuje się questy. Tylko cy wykonuje się je w drużynie czy samodzielnie?
Druga sprawa - o co chodzi z tym handlem? Podszedł do mnie jakiś gość i chciał "handele". Co ja biedny żuczek miałem zaoferować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 16:41, mrosi napisał:

/.../

To jeszcze się popytam...

Kto pyta nie błądzi :p

Dnia 29.02.2008 o 16:41, mrosi napisał:

W sumie po raz pierwszy grałem wczoraj w sieci. Domyślam się, że jak w singlu wykonuje
się questy. Tylko cy wykonuje się je w drużynie czy samodzielnie?

Questy możesz wykonac sam lub w drużynie nie ma to znaczenia. Jedyne zadanie które powinieneś wykonac sam to zniszczenie kamienia duszy w kuźni act4. Grając w drużynie wypadnie tylko jedna runa i szkoda by było gdyby zabrał Ci ją ktoś gdyż runy są cenne.

Dnia 29.02.2008 o 16:41, mrosi napisał:

Druga sprawa - o co chodzi z tym handlem? Podszedł do mnie jakiś gość i chciał "handele".
Co ja biedny żuczek miałem zaoferować...

Jeśli masz jakiś zbędny przedmiot którego nie potrzebujesz to zawsze możesz się z kimś wymienic na inny (ale nie wszystkie przedmioty mają wartoś - z czasem dowiesz sięco warto zostawina sprzedaż a czego nawet z ziemi nie podnosic ;)

edit: literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 16:49, Alien1981 napisał:

Jeśli masz jakiś zbędny przedmiot którego nie potrzebujesz to zawsze możesz się z kimś
wymienic na inny (ale nie wszystkie przedmioty mają wartoś - z czasem dowiesz sięco warto
zostawina sprzedaż a czego nawet z ziemi nie podnosic ;)


No aż tak niedoświadczonym Diablo-playerem to nie jestem... Skończyłem Diablo w singlu kilkanaście razy. Pierwszy raz grałem w necie. Wcześniej (kilka lat temu) kiedy grałem nie miałem dostępu do netu.

Jeszcze jedno pytanko. Czym różnią się broń/zbroja opisane w kolorze żółtym od tych w kolorze zielonym? Obydwa gatunki są umagicznione, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli np jeśli jest 100 potworków, a za ich zabicie jest X expa, to czy doświadczenie które dostanę za ich zabicie to X, czy X minus "exp który otrzyma pomocnik"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 16:57, mrosi napisał:

Jeszcze jedno pytanko. Czym różnią się broń/zbroja opisane w kolorze żółtym od tych w
kolorze zielonym? Obydwa gatunki są umagicznione, ale...

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale broń, zbroja itp. w kolorze zielony są z jakiegoś zestawu i jak uzbierasz cały zestaw to dostaniesz jakieś bonusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 17:02, rob006 napisał:

Czyli np jeśli jest 100 potworków, a za ich zabicie jest X expa, to czy doświadczenie
które dostanę za ich zabicie to X, czy X minus "exp który otrzyma pomocnik"?


Dostaniesz doświadczenie za wszystkie potworki, również za te, które zabije Twój najemnik. Czyli pełny X o którym mówisz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 16:57, mrosi napisał:

Jeszcze jedno pytanko. Czym różnią się broń/zbroja opisane w kolorze żółtym od tych w
kolorze zielonym? Obydwa gatunki są umagicznione, ale...


W kwestii przedmiotów jest tak:
- niebieskie i żółte to przedmioty generowane losowo (z losowymi statystykami, typem przedmiotu, nazwą itp.) Żółte od niebieskich różnią się tym, że są rzadziej spotykane i zazwyczaj dają więcej bonusów.
- przedmioty zielone to przedmioty z zestawów, mają zawsze* te same bonusy i stałą nazwę. Zakładając kilka przedmiotów z jednego zestawu otrzymujesz dodatkowe bonusy, te przedmioty wypadają dość rzadko
- są jeszcze przedmioty złote, tzw. unikatowe. Wypadają one bardzo rzadko, mają zawsze* te same bonusy i unikatowe nazwy

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to zajrzyj na diablo2.gram.pl do zbrojowni

*pisząc zawsze nie biorę pod uwagę wahań w wielkości jakiegoś bonusu, np. siła od 5 do 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.02.2008 o 16:57, mrosi napisał:

Jeszcze jedno pytanko. Czym różnią się broń/zbroja opisane w kolorze żółtym od tych w
kolorze zielonym? Obydwa gatunki są umagicznione, ale...

Tak jan napisał loytartoreto przedmioty opisane na zielono to przedmioty setowe (zestawy) i gdy nosisz przynajmniej dwa przedmioty z jednego zestawu to dostaniesz bonusowe statystyki a gdy założysz pelny zestaw to bonusów będzie więcej. Przedmioty żółte (rare items) dodają więcej statystyk niż niebieskie a czasami są cenniejsze i trudniejsze do znalezienia od unikalnych (opisanych złotym kolorem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.02.2008 o 17:02, rob006 napisał:

Czyli np jeśli jest 100 potworków, a za ich zabicie jest X expa, to czy doświadczenie
które dostanę za ich zabicie to X, czy X minus "exp który otrzyma pomocnik"?


Nie. Jak zabijesz potwora co daje 10 exp, to dostajesz 10 expa z mercem. I na odwrót :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie dość że słabszy od minionów,

Jak ma słaby ekwipunek to rzeczywiście może być słabszy ;)

Dnia 04.03.2008 o 14:15, Draxvoxdor napisał:

dużo kosztuje to jeszcze exp zabiera;P.


Żaden najemnik expa nie zabiera. Dostajesz cały exp za stwory zabijane przez pomocników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2008 o 14:15, Draxvoxdor napisał:

Ja tam najemników nie brałem, jak grałem summonerem. Nie dość że słabszy od minionów,
dużo kosztuje to jeszcze exp zabiera;P.


Najemnik z aktu 2 Atak/Koszmar ma aurę Moc która zwiększa obrażenia o xx% (nie pamiętam dokładnie a nie mam czasu szukac), do tego może nosic Duma (Pride) która daje poziom 16-20 Aura Koncentracja podczas noszenia (Poziom 16 (20) Aury Koncentracji zmniejsza szanse na przerwanie ataku o 20%, zwiększa obrażenia o 285% (345%) na obszarze 30.8 (39) jarda.) Na głowę zakładasz mu Oblicze Andariel 20ias, xx ll
Wniosek: Najemnik nie jest słabszy od szkieletów i warto go miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować