Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Treyarch na dobre rozstał się z II wojną światową?

32 postów w tym temacie

To prawda, II wojna światowa to był pięny okres w serii Call of Duty, to czyniło tą serie tak wyjątkową. Duże pole manewru miało tutaj studio Infinity Ward jeśli chodzi o ten czas i miejsce. Może oni powinni znów się tym zająć? Nie traćmy nadzieji, ona nigdy nie umiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogliby stworzyć CoDa w czasie II wojny i zrobić coś o Polsce, chodzi mi o Powstanie Warszawskie, Obronę Westerplatte, całą kampanię wrześniową itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Po raz pierwszy zabraliśmy graczy w strefę południowego Pacyfiku, gdzie musieli zmierzyć się z armią japońską. " Chcą powiedzieć, że pierwszy raz dla serii CoD, czy w ogóle? Bo jeśli to drugie, to taki MoH: pAcific Assault był pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się gry o II WŚ przejadły bardzo dawno temu, a to też dlatego, że nigdy nie lubiłem tego okresu historii. Dlatego dobrze, że porzucili ten temat. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie by mogli zrobić o wojnie secesyjnej, jeszcze nigdy nie widziałem FPS-a z tego okresu, że przychodzi nam się zmierzyć z napierającą konnicą dagonów albo kulami armatnimi. Uważam to za dosyć ciekawy temat, i myślę żeby się sprzedał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 12:09, Gniewny1j napisał:

A dla mnie by mogli zrobić o wojnie secesyjnej, jeszcze nigdy nie widziałem FPS-a z tego
okresu, że przychodzi nam się zmierzyć z napierającą konnicą dagonów albo kulami armatnimi.
Uważam to za dosyć ciekawy temat, i myślę żeby się sprzedał :)

Nie, bo by nie bło karabinów szturmowych, wyrzutni rakiet, granatów, a broń by miała raczej kiepskawy zasięg. Po MW nikt takich rzeczy nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 11:47, Gierlo napisał:

Mogliby stworzyć CoDa w czasie II wojny i zrobić coś o Polsce, chodzi mi o Powstanie
Warszawskie, Obronę Westerplatte, całą kampanię wrześniową itd :)

Ja wiem, że z nauki o WWII w naszych szkołach wynika, że tą wojnę wygrali Polacy... ale tak nie było. Dla nas ta wojna to jedna wielka porażka - od jej początku do jej zakończenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni tworzyc dalej gry w tym temacie nie mowie ze akurat treyarch ale inne studia moze nie wiem " Call of Duty- Partyzantka" lub cos w tym stylu ze walczy sie partyzantami roznych krajow z zachowaniem realizmu historycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale chyba mi nie powiesz, że nie zagrałbyś gdyby taki CoD wyszedł ?
Tu już nawet nie chodzi o to czy wygraliśmy czy przegraliśmy, chodzi o to, żeby inne kraje poznały trochę naszą historię w sposób który jakoś do nich dotrze (patrz piosenki Sabatonu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby poświecili jeden tytuł Call of Duty historii Polski podczas II wojny światowej i gdzie byśmy mogli wcielić się w jednego z żołnierzy AK to chętnie bym zagrał, bo przecież Polacy przez cały wrzesień 1939 roku się bronili, a Francja z 5x większym garnizonem tydzień (wstyd). To by było coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 12:24, Gierlo napisał:

No ale chyba mi nie powiesz, że nie zagrałbyś gdyby taki CoD wyszedł ?

Oczywiście, że nie. Z tymi wydarzeniami gra miałaby wspólną tylko nazwę. Po co mi to, tym bardziej, że strzelnica CoD znudziła mnie po jednym podejściu. Z resztą jak tak bardzo chcesz to jest chyba Mortyr o powstaniu w Warszawie. Powodzenia.
Gdyby taka gra miała być w jakiś sposób akuratna historycznie to podpowiadam, że ofiary to 200 tys. cywilów wpowstaniu - kobiety, dzieci i inni mieszkańcy warszawy. Kto dopuści taką rzeź do obiegu? Kmiotki z Treyarch nie potrafią sobie nawet tego wyobrazić nie mówiąc już o tego przedstawieniu. Doskonale to pokazali wypowiadając się o tym, że nie przeraża ich, jak to było... "nie płoszy ich brutalność wojny". Zwyczajnie jej nie znają - widzieli ją tylko w TV.

Dnia 27.08.2010 o 12:24, Gierlo napisał:

Tu już nawet nie chodzi o to czy wygraliśmy czy przegraliśmy, chodzi o to, żeby inne
kraje poznały trochę naszą historię w sposób który jakoś do nich dotrze (patrz piosenki
Sabatonu)

A po co im nasza historia? Znasz na przykład historię osiągania niepodległości przez USA? Albo historię wojen na tle religijnym w UK? Albo historię zjednoczenia Niemiec? Tak samo jak my się nie przejmujemy "takimi pierdołami", tak samo oni nie przejmują się krajem, który jest mniejszy od Texasu. To, że my sami nie potrafimy naszej historii pokazać światu to jest nasz problem i my powinniśmy się tym zająć a nie hamburgerjos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że wszystkim w pewnym okresie przejadły sie gry o II WŚ bo tylko takie były, wraz z COD:MW nastała nowa era gier na nowoczesnym terenie walki, z tego wynika że teraz wszystkim zbrzydną gry takie jak COD i będą chcieli powrotu do II WŚ. Acti powinno wydawać na zmianę cody w innych realiach. Takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BO ma dobrą podstawę historyczną. Co do wypowiedzi, to dla Amerykanów II wojna to tylko Normandia, Afryka, Berlin, okazjonalnie wspomina się Stalingrad czy wojnę w krajach Beneluksu czy bombardowanie Londynu, reszta nie istnieje. No to wcale się nie dziwię, że się im przejadło. Szkoda, że innych bitew nie chcą pokazać. Np: RTCW i szturm na bazę okrętów podwodnych w Skandynawii, wcale nie ciekawe... czy walki na mostach Holandii.. no po co... już o Polsce nie wspomnę. Wyobrażacie sobie Call of Duty, a misja: jako partyzant przedzierasz się przez lasy Mazowsza czy Pomorza albo walczysz w Warszawie, super by było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze... W momencie wyjścia na świat Modern Warfare to tak naprawdę CoD''y w tym okresie się skończyły (no jeszcze wyszedł WoW... ale to już koniec). Nie wierzę że do tego wrócą... No chyba że znajdą jakiś naprawdę dobry grunt (można wykorzystać Wojnę Koreańską... ale nie wiem czy to się sprzeda...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować