Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Twórcy Guild Wars 2 o abonamencie w grach MMO

49 postów w tym temacie

Ja bym rozważył słowa Grubba w inny sposób.

Gracze płacący abonamenty poświecają czas by jak najwiecej zrobić w grze zanim zapłacą fortunę, więc logiczne, że zawsze im mało contentu i robią masowy rage. Skoro GW2 jest darmowe, to gracze nie wyczerpią contentu na wyścigi i ANet nie musi się przemęczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:12, ping-pong napisał:

Czy gram wystarczająco długo, by inwestycja się zwróciła?
Ponoć sprzedawanie golda jest nielegalne Oo

Tu chyba chodzi o bardziej metaforyczne znaczenie. Coś w stylu "Czy nie gram za mało? Przecież zapłaciłem za miesiąc 24/7.".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie durne tłumaczenie nie raz mam tak że opłacę abo w wow i przez 30dni może pogram kilkanaście dni i ryba mi czy kasa się zmarnowała czy nie ;< i nie gra dla zysku tylko dla satysfakcji ;d.
Nie mówiąc o tym ze obecnie więcej poświęcam czasu na sc2 niż wowa a cały czas opłacam abo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:12, ping-pong napisał:

Ponoć sprzedawanie golda jest nielegalne Oo

Poza tym, że Vifon wyjaśnił Ci o co chodzi to jeszcze powiem, że nikt nie sprzedaje teraz złota, a "czas poświęcony na zdobycie tego złota w grze" :) Nic wtedy nie można zrobić.

No i to prawda, że abonament wywiera taką presję, sam tak miałem jak się w ogóle zastanawiałem nad zaczęciem grania w płatne emEMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:21, TTBoS napisał:

Jak dla mnie durne tłumaczenie nie raz mam tak że opłacę abo w wow i przez 30dni może
pogram kilkanaście dni i ryba mi czy kasa się zmarnowała czy nie ;< i nie gra dla
zysku tylko dla satysfakcji ;d.
Nie mówiąc o tym ze obecnie więcej poświęcam czasu na sc2 niż wowa a cały czas opłacam
abo.


Wyobraź sobie, że niektórzy mają ważniejsze wydatki niż płacenie 80zł za 60 dni gry. Z czego rzeczywiście zostanie przegrane 20-30h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawa za słowa to sie nazywa dobry marketing płacisz za grę i grasz a nie że dodatkowo trzeba płacić grając co miesiąc w grę. W GW:Nightfall i EOTN dużo lat spędziłem i pewnie jeszcze spędzę do 2cz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:41, Snake08 napisał:

Prawda.
Dlatego właśnie przestałem grać w WoWa, a przeskoczyłem na Aiona... i to na prywatnym
serwerze.


Może mi ktoś powiedzieć kto wymyślił to debilne stwierdzenie "prywatny" serwer? Jak już grasz na takim to nie bój się wprost napisać - "Gram na pirackim serwerze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem modelu marketingowego GW2, bo jeżeli będzie bazowało na stale podtrzymywanym świecie i wielu serwerach, to nie bardzo nastarczą na to z samych nowych gier - osobiście spodziewam się mikro-transakcji, nie tylko za sloty na postaci, ale na przykład za przedmioty, dające 150% expa i tym podobne rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:55, akodo_ryu napisał:

Ciekaw jestem modelu marketingowego GW2, bo jeżeli będzie bazowało na stale podtrzymywanym
świecie i wielu serwerach, to nie bardzo nastarczą na to z samych nowych gier - osobiście
spodziewam się mikro-transakcji, nie tylko za sloty na postaci, ale na przykład za przedmioty,
dające 150% expa i tym podobne rzeczy.


Nie będzie takich rzeczy. Ukręciliby na siebie tym bat, bo baza graczy gw2 będzie w sporej części składała się z graczy gw, a tym by się to baaaaaaaaardzo nie spodobało. Już zresztą zdementowano mikrotransakcje za exp/itemy itd. Będą jakieś mikropłatności na pewno, ale nic co daje przewagę nad innymi- obstawiam pety, minipety, sloty na postać, może specjalne armory, albo itemy, ale takie, które nie będą dawać przewagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:27, Markush napisał:

> Ponoć sprzedawanie golda jest nielegalne Oo
Poza tym, że Vifon wyjaśnił Ci o co chodzi to jeszcze powiem, że nikt nie sprzedaje teraz
złota, a "czas poświęcony na zdobycie tego złota w grze" :) Nic wtedy nie można zrobić.

Nie wiem jak ktokolwiek może na takie tłumaczenie się nabrać, albo wierzyć, że go ochroni ;) No chyba że ten co chce golda daje im login i passa to wtedy można uznać za usługę. Zresztą czasu nie można sprzedawać, można co najwyżej dla kogoś pracować, albo świadczyć usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.08.2010 o 22:47, Fang napisał:

> Prawda.
> Dlatego właśnie przestałem grać w WoWa, a przeskoczyłem na Aiona... i to na prywatnym

> serwerze.

Może mi ktoś powiedzieć kto wymyślił to debilne stwierdzenie "prywatny" serwer? Jak już
grasz na takim to nie bój się wprost napisać - "Gram na pirackim serwerze"



Jeśli gra jest darmowa to gra na tzw. prywatnym serwerze nie jest piractwem i kradzieżą dopóki ktoś niema z tego powodu zysków. To tak samo jak ściąganie darmowych programów z oficjalnej strony producenta, a ściąganiem z innego źródła. Nie nazwiesz tego piractwem skoro obydwie wersje są darmowe i takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tu nie chodzi o to, kto da się na to nabrać, tylko o to, że są luki w licencjach i można sprzedawać czas. Tzn. nic o tym nie ma napisane... Więc można tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, cóż, ja jednak nie jestem skory do płacenia abonamenty, do tej pory żadna gra nie zmieniła mojego nastawiania, i oby twórcy GW2 dotrzymali słowa to wtedy kto wie , będę posiadał największą gildię na danym serwerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Presja, myślę, że chodzi o to, że "zapłaciłem to teraz muszę wykorzystać". Jeżeli zapłacę 70+zł za 2 miesiące gry w WoW to po prostu będzie się szukało każdej wolnej chwili by po prostu nasz wykupiony czas się nie marnował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować