Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sony wygrywa z piratami w... Australii

22 postów w tym temacie

Dobrze, że SONY walczy z piractwem. Mam nadzieje, że uda się przedłużyć postanowienie sądu, albo chociaż stworzyć odpowiednią aktualizację blokującą to urządzenie. Ja byłem, jestem i będę przeciwny piractwu i chcę, aby PlayStation 3 pozostało konsolą na której piractwa nie ma. Tyle ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieco już musztarda po obiedzie, piractwo jest. Cała sprawa wydaje mi się naciągana. Jak uzasadnia się sprzedaż takiego urządzenia? Przecież to oczywiste, że służy tylko piractwu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"W końcu mamy do czynienia z urządzeniem, które pozwala na uruchamianie pirackich kopii gier"

A w przypadku noża mamy do czynienia z przedmiotem który pozwala na zabijanie ludzi.

Chill out, przecież jailbreak pozwala też na uruchamianie legalnych kopii zapasowych. Osobiście mam ~100 gier na PC i nigdy nie używam oryginalnych płyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam wszystko jedno, niekiedy Sony powinno się oberwać za nie które wybryki. Czy będą piracic czy nie to niewiele zmieni. Nie ten sprzęt to inny będzie piracił ich konsole. Tej wojny nie da się wygrać. Jeden kraj przestanie piraćic to znajdzie się drugi i tak w kółko. Niech najpierw przestaną w USA a jak to zrobią to będzie wielki wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 14:48, Moooras napisał:

Powinni w ogóle zakazać sprzedaży tego g*wna na zawsze i na całym świecie!

Dokladnie to samo mam na mysli. Niech autor tego urzadzenia wyjdzie na troche ze swojej zapyzialej nory i wezmie sie za normalna, uczciwa robote;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"A jednak na przykład w USA nie ma zakazu sprzedaży sprzętu, który przerabia iPhone''a (...)"

Znaczy się, autor ma na myśli komputery PC i Mac, tak? Bo taki tylko "sprzęt" jest potrzebny do przeróbki iPhone''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 15:28, michalborek napisał:

Raddi: jesteś w mniejszości.


No pewnie. Przecież wiadomo że głupich jest zawsze więcej niż mądrych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co to spinanie się Sony o to że ich PS3 zostało złamane. Powinni się cieszyć - sprzedaż ich konsoli drastycznie wzrośnie a dziurę w systemie załatają w najbliższym patchu. Poza tym i tak nie opłaca się ściągać gier na PS3 bo za dużo ważą (przynajmniej dla większości polskich internautów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 18:07, Buachu napisał:

Nie wiem po co to spinanie się Sony o to że ich PS3 zostało złamane. Powinni się cieszyć
- sprzedaż ich konsoli drastycznie wzrośnie a dziurę w systemie załatają w najbliższym
patchu. Poza tym i tak nie opłaca się ściągać gier na PS3 bo za dużo ważą (przynajmniej
dla większości polskich internautów)


Popatrz od strony pirata (dodajmy, zapewne nieletniego) - nie płaci za prąd, za internet, więc po co ma wydawać 200 złotych, skoro (tak już mocno licząć) w tydzień może mieć nową grę? Nie opłaca się?

Zupełnie inną sprawa ma się z multi. Jak ktoś chce pograć, to musi zapłacić za tytuł.

Ja osobiście nie kupię tego całego JailBreaka. Zawsze można sporo po premierze kupić tytuły już za naprawdę fajną cenę (B:BC2 za 90 zotych kupiłem, Wipeout HD Fury za 37 złotych - no przepraszam, to nie jest drogo). Na pewno znajdzie się garstka osób, które wyda na te "cudeńko" te 5 stów, a potem będzie się cieszyć piratami - takie jest społeczeństwo. Ja jednak jestem temu przeciwny, bo kupując oryginalne gry wspieramy SCEP, a co za tym idzie, mogą oni polonizować nasze gry zatrudniając do tego znane i fajne "głosy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 18:07, Buachu napisał:

Nie wiem po co to spinanie się Sony o to że ich PS3 zostało złamane. Powinni się cieszyć
- sprzedaż ich konsoli drastycznie wzrośnie a dziurę w systemie załatają w najbliższym
patchu. Poza tym i tak nie opłaca się ściągać gier na PS3 bo za dużo ważą (przynajmniej
dla większości polskich internautów)

Ehm, multiplatfromy ważą nieiwele więcej niż gry na Xboxa. Exy - owszem, tu problem jest większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

:O

Jak jakikolwiek sąd może pozwolić na rozprzestrzenianie się piractwa? Abstrakcja. No ale, australijski sąd słynie już z kilku dziwnych wyroków w kategorii gier. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2010 o 18:07, Buachu napisał:

Poza tym i tak nie opłaca się ściągać gier na PS3 bo za dużo ważą (przynajmniej dla większości polskich internautów)

E tam - tak naprawde malo ktora gra na PS3 nie zmiescilaby sie na DVD9. Blu-Ray okazuje sie jednak byc srednio uzytecznym nosnikiem dla gier. Nawet takie FFXIII to jakies 9-8 gb czystej gry o ile pamietam, a reszta to nieskompresowane filmy i muzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech robią co chcą ja zostaje przy oryginalnych grach... Ale jeśli to się odbije jakościowo na grach czy ilości wydawanych gier to się trochę zdenerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować