Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft podnosi ceny Xbox Live Gold na świecie

50 postów w tym temacie

Jeśli nawet, to nie przed PS4. A jeśli PS+ przyjmie się w wystarczającej skali, to nie liczył bym nawet na to. Akurat na tym polu Sony sprawia wrażenie, jakby chciało tylko zniwelować straty, niż kosić kasę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 21:47, Mastermind napisał:

> Gdyby nie ten złodziejski abonament dawno przesiałbym sie na Xboxa...
gorzej, że sony pewnie też kiedyś tam wprowadzi to samo :(


Darmowe granie będzie ciągle. I nie dlatego że sony tak mówi bo mówi ;) ale dlatego że taką mają politykę i co jak co ale Sony to jedna z tych firm co trzyma się swojej polityki nawet jak na tym traci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więcej krajów > więcej kont > więcej serwerów > wyższe koszty > wyższe ceny.

Edit: nie doczytałem, że w nowych krajach tego nie będzie, choć nadal myślę, że może to być jedna z przyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 22:16, Kafar napisał:

> > Gdyby nie ten złodziejski abonament dawno przesiałbym sie na Xboxa...
> gorzej, że sony pewnie też kiedyś tam wprowadzi to samo :(

Darmowe granie będzie ciągle. I nie dlatego że sony tak mówi bo mówi ;) ale dlatego że
taką mają politykę i co jak co ale Sony to jedna z tych firm co trzyma się swojej polityki
nawet jak na tym traci ;)


Chyba jedynym powodem dla którego granie sieciowe na PS3 jest darmowe, jest fakt, że mieli to na starcie i już nie wypada zmienić, musieli i muszą w jakiś sposób konkurować z Xboxem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 22:24, Kretoszczur napisał:

Więcej krajów > więcej kont > więcej serwerów > wyższe koszty > wyższe ceny.
Co w tym dziwnego?

więcej krajów > więcej kont > więcej subskrypcji > adekwatne zrównoważenie kosztów
Poza tym i tak cena usługi jest ZNACZNIE większa, niż koszt jej utrzymania, co udowadniają monstrualne zyski MS z XBL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 22:28, akodo_ryu napisał:

> Więcej krajów > więcej kont > więcej serwerów > wyższe koszty > wyższe
ceny.
> Co w tym dziwnego?
więcej krajów > więcej kont > więcej subskrypcji > adekwatne zrównoważenie kosztów
Poza tym i tak cena usługi jest ZNACZNIE większa, niż koszt jej utrzymania, co udowadniają
monstrualne zyski MS z XBL


Niby też fakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 21:00, Woo-Cash napisał:

Gdyby nie ten złodziejski abonament dawno przesiałbym sie na Xboxa...


Dlaczego złodziejski? Złodziejski to jest ZUS bo nie masz większego wyboru. A za to co oferuje, Gold jest zdecydowanie wart swojej ceny. Co najzabawniejsze, na Zachodzie, czy to na forach, czy w serwisach o grach nikt nie narzeka na konieczność płacenia za Golda a raczej słyszy się zdania posiadaczy PS3 że płaciliby gdyby Sony w końcu dało stabilne serwery i wygodniejsze PSN. Jedynie w kolebce zazdrości i nienawiści, jaką jest Polska daje się słyszeć głosy sprzeciwu. Albo się tłumaczy "głupimi i naiwnymi Amerykanami". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 22:35, TheAbsurd napisał:

> Gdyby nie ten złodziejski abonament dawno przesiałbym sie na Xboxa...

Dlaczego złodziejski? Złodziejski to jest ZUS bo nie masz większego wyboru. A za to co
oferuje, Gold jest zdecydowanie wart swojej ceny. Co najzabawniejsze, na Zachodzie, czy
to na forach, czy w serwisach o grach nikt nie narzeka na konieczność płacenia za Golda
a raczej słyszy się zdania posiadaczy PS3 że płaciliby gdyby Sony w końcu dało stabilne
serwery i wygodniejsze PSN. Jedynie w kolebce zazdrości i nienawiści, jaką jest Polska
daje się słyszeć głosy sprzeciwu. Albo się tłumaczy "głupimi i naiwnymi Amerykanami".
:D


W samo sedno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 22:28, akodo_ryu napisał:

> Więcej krajów > więcej kont > więcej serwerów > wyższe koszty > wyższe
ceny.
> Co w tym dziwnego?
więcej krajów > więcej kont > więcej subskrypcji > adekwatne zrównoważenie kosztów
Poza tym i tak cena usługi jest ZNACZNIE większa, niż koszt jej utrzymania, co udowadniają
monstrualne zyski MS z XBL


Znacznie? Koszt jest wg. mnie niewielki, a kasą nie szastam. No ale to w Polsce tylko pochłania lwią część dochodu, na Zachodzie to niemal znikoma część pensji. Jakiejkolwiek.
A zyski to raczej płyną z Marketplace - games on demand, arcade, add-onów, map-packów, dlc, filmów, muzyki itp. i część płynie do twórców, a część idzie do wydawcy czyli MS. Koszt Golda to koszt utrzymania samej infrastruktury. Dwie różne sprawy. I właśnie ta pierwsza część jest popularna i przynosi zyski.
Chyba że coś ważnego pominąłem, w takim razie nie bić tylko wytłumaczyć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to dość proste jest. Masz kasę - płacisz bez wahania i korzystasz bez wyrzutów sumienia. Po prostu się bawisz. Tak jest na Zachodzie.
W Polsce cokolwiek poza jedzeniem i rachunkami to już luksus, a i na te pierwsze czasami ledwo wystarczy. A kiedy trzeba liczyć każdy grosz i nie można dostać czegoś co mają inni, bogatsi, to człowiek sobie tłumaczy głupotą tamtych, swoją wyższością i "nie-naiwnością". Zazdrość. W efekcie nienawiść. I ciemnogród się tworzy bo człowiek się zamyka na nowe, napływające najczęściej od "tamtych bogatszych", którzy nie są ta naprawdę bogaci, tylko towary i usługi pochłaniające u nas sporą część wypłaty, u nich są rzeczą codzienną. Mają normalnie działająca gospodarkę, rząd i otwarte, zdrowe społeczeństwo.

Albo po prostu Microsoft zdziera masę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/../
Chodzi mi o to, że MS zarabia na tych abonamentach. I to nie mało (były newsy jakiś czas temu, ale nie mogę znaleźć).
A co do opinii na zachodzie, to popatrz komentarze pod newsami o podwyżce: większość jest w tonacji "f**k you M$"

Btw. to na silver nie można nawet kupować z marketplace? Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dla tego do czasu aż producenci (patrz CoD) nie zaczną sobie życzyć opłat za multi opłaca się PC :) no i PS3 tyle że konsola ma tą przewage że gra jest optymalizowana pod jedną konfiguracje co ni jak się ma do PC :( gdzie optymalizacja jest robiona po macoszemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 20:15, RabusPL123 napisał:

A po cholera ten news jak ok 80 % posiadaczy x360 przerobiło konsole w Polsce

Oni się śmieją z nie oszustów w oczy !!!!!!

Przykładowy tekst :

- Hej stary ale ty głupi jesteś wydajesz 200 zł na gry jak ja mam na x360 prawie za darmo

aż mi się nie chce wymyślać ciętej riposty na ten tekst tak lamerska wypowiedź jest :) hehehe a może to ja powinienem się z Ciebie śmiać że mnie stać wydać te "grosze" które ty nazywasz fortuną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 23:04, akodo_ryu napisał:

Chodzi mi o to, że MS zarabia na tych abonamentach. I to nie mało (były newsy jakiś czas
temu, ale nie mogę znaleźć).

Niech zarabiają, należy im się. Mnie chyba po prostu darmowe multi na PCtach nie rozpieściło. I nawet nie używam Golda do grania meczy online, tylko co-op w Halo/Gearsy raz na jakiś czas. I nie żałuję, bo po prostu cena jest śmiesznie niska. Ale jak kogoś nie stać to zostaje "bojownikiem za lepszą sprawę". xD

Dnia 30.08.2010 o 23:04, akodo_ryu napisał:

A co do opinii na zachodzie, to popatrz komentarze pod newsami o podwyżce: większość
jest w tonacji "f**k you M$"

Tak, będę hater''ów zdanie brał jako reprezentatywne. Jak ktoś jest niedojrzały do rozmowy na forum internetowym to i w prawdziwym życiu nie jest dojrzały. Większość tych ludzi to trole, fanboye PS3 i "amerykańscy 12-latkowie". :D Myślisz że jakikolwiek posiadacz X360 napisał takie coś? Przede wszystkim jeśli nie piraci i stać go było na konsolę to ma i na Golda. A jak nie ma to mógł myśleć i z kosztami się liczyć wcześniej.

Dnia 30.08.2010 o 23:04, akodo_ryu napisał:

Btw. to na silver nie można nawet kupować z marketplace? Oo

Można wszystko kupić, prócz paru premium themes bodajże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2010 o 23:04, akodo_ryu napisał:

Btw. to na silver nie można nawet kupować z marketplace? Oo

- dema można pobierać tylko te które są dostępne dla silver czyli jeśli wyszło coś nowego to dopiero po tygodniu można pobrać
- dlc -> wszystko poza gold content vide dlc do RdR
- gry -> wszystkie (za M$P i za $)

Co do samej ceny obecnie 128 zł za rok to nie jest dużo więc zwiększenie tej kwoty o 10$ nie jest odczuwalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


> Dlaczego złodziejski? Złodziejski to jest ZUS bo nie masz większego wyboru. A za to co

Dnia 30.08.2010 o 22:35, TheAbsurd napisał:

oferuje, Gold jest zdecydowanie wart swojej ceny. Co najzabawniejsze, na Zachodzie, czy
to na forach, czy w serwisach o grach nikt nie narzeka na konieczność płacenia za Golda
a raczej słyszy się zdania posiadaczy PS3 że płaciliby gdyby Sony w końcu dało stabilne
serwery i wygodniejsze PSN. Jedynie w kolebce zazdrości i nienawiści, jaką jest Polska
daje się słyszeć głosy sprzeciwu. Albo się tłumaczy "głupimi i naiwnymi Amerykanami".
:D


Nic dodać, nic ująć. Te 140 zł. na rok (czasem mniej) to są dla mnie grosze, w ogóle nie odczuwalne w domowym budżecie. Dopóki cena nie przekroczy 200 zł, kompletnie nie mam czego roztrząsać. Jestem w stanie ponosić koszty infrastruktury, bo widzę jak działają serwery Microsoftu w porównaniu do konkurencji - czy odpalę po sieci Forzę, czy "gyrosy", czy Halo, to wszystko śmiga (na 1 mb łączu !). Na tym samym łączu, kiedy odpalam STEAMA jest już różnie - w L4D2 zdarzają się lagi pomimo tego, ze gra korzysta z serwerów dedykowanych (podkreślam - nie dzieje się to często, ale się dzieje). I to jest dla mnie ta podstawowa różnica między "płatne" a "darmowe" (w cudzysłowiu, bo za net i tak przecież płacę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi to wisi. Co się będę denerwował, jeśli podwyżka mnie nie dotyczy (nie ma Polski, a teraz mam konto na Irlandię), ja nic nie zdziałam, a zapłacić i tak trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować